Постанова від 03.12.2025 по справі 240/18048/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 240/18048/24

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Єфіменко Ольга Володимирівна

Суддя-доповідач - Сушко О.О.

03 грудня 2025 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сушка О.О.

суддів: Мацького Є.М. Залімського І. Г. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2025 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Еко - Папір Україна» до Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив:

- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління ДПС у Житомирській області від 06.08.2024 №1522 про відповідність ТОВ "Еко - Папір Україна" критеріям ризиковості платника податку на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку;

- зобов'язати Головного управління ДПС у Житомирській області виключити ТОВ "Еко - Папір Україна" з переліку ризикових платників податку.

Відповідно до рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2025 року позов задоволено повністю.

Не погоджуючись з вказаним рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позову.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів апеляційної інстанції, дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що ГУ ДПС у Житомирській області з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 26.07.2024 №1 прийнято рішення про відповідність/ невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 06.08.2024 №1522 про відповідність ТОВ «Еко - Папір Україна» критеріям ризиковості платника податку на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

У спірному рішенні серед кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення, зазначено наступне:

11 - накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання (власних, орендованих складських приміщень) відповідно до поданої до контролюючих органів звітності,

13 - придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку,

14 - постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту

(СУМнакл) у зв'язку з придбанням товарів, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку,

07 - недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції).

У графі «інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку» зазначено господарські операції:

- з придбання товару за кодами УКТ ЗЕД 4814, 4818, 4820, 48236 з 01.10.2022 по 25.05.2023 (ТОВ «Еко - Папір Україна», контрагенти ТОВ «Ярмі Торг», ТОВ «Роматорг», ТОВ «Екопропак», ТОВ «Техплюс Експо», ТОВ «Укрінвест-2004», ТОВ «Юко Плюс»).

- з постачання товару за кодом ДКПП 17.12.9 з 08.02.2024 по 06.08.2024 (ТОВ «Еко - Папір Україна»).

Також зазначено, що позивачем не надано копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку:

- договір з додатками до нього,

-довіреність, акт керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції,

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг,

- первинні документи щодо зберігання,

- первинні документи щодо транспортування,

- первинні документи щодо навантаження продукції,

- первинні документи щодо розвантаження продукції,

- складські документи (інвентаризаційні описи),

- банківська виписка з особових рахунків,

- документ щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність),

- накладна,

- рахунки-фактури/інвойси,

- розрахунковий документ.

Як зазначено у витязі з протоколу Комісії ГУ ДПС у Житомирській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №153/06-30-18-02-03 від 06.08.2024 основним видом діяльності ТОВ «Еко-Папір Україна» є виробництво паперу та картону. Підприємство має відкриті рахунки у банківських установах. За даними відомостей про об'єкти оподаткування (ф. 20 - ОПП): офіс, цех, оптові склади, пост контролю. Відповідно до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, також сум нарахованого єдиного внеску за 1 квартал 2024 року - 1 особа.

За результатами проведеного моніторингу даних ЄРПН та аналізу інформаційних баз даних, у зв'язку з отриманням інформації у процесі поточної діяльності, встановлено здійснення ризикових фінансово-господарських операцій по ТОВ «Еко-Папір Україна», що відповідає п.8 критеріїв ризиковості платника податку згідно кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, а саме:

- недостатня кiлькiсть трудових ресурсiв, необхiдних для здiйснення господарської операцiї в обсягах, зазначених у податковiй накладнiй/розрахунку коригування (за вiдсутностi iнформацiї щодо придбання послуг з виконання робiт, якi необхiднi для здiйснення господарської операцiї);

- накопичення залишкiв нереалiзованих товарiв за вiдсутностi (недостатностi) мiсць для їх зберiгання (власних, орендованих складських примiщень) вiдповiдно до поданої до контролюючих органiв звiтностi;

- придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризикості платника податку, а саме: ТОВ «ЯРМІ ТОРГ» (код згідно з ЄДРПОУ 41848939), ТОВ «РОМАТОРГ» (код згідно з ЄДРПОУ 44397670), ТОВ «ЕКОПРОПАК» (код згідно з ЄДРПОУ 41465674), ТОВ «ТЕХНОПЛЮС ЕКСПО» (код згідно з ЄДРПОУ 43856465);

- постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (СУМнакл) у зв'язку з придбанням товарів, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку;

Крім того, платником податку не надано та/або надано не в повному обсязі копії документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку, а саме: договір з додатками до нього (якщо передбачені умовами договору); первинні документищодо: постачання/придбання продукції; розрахунковий документ; банківські виписки з особових рахунків; довіреність, акт керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; складські документи (інвентаризаційні описи); документ щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність); рахунки-фактури/інвойси; прибуткові/видаткові накладні.

Суд першої інстанції при ухваленні оскарженого рішення виходив з обґрунтованості та доведеності позовних вимог, а відтак наявності підстав для задоволення адміністративного позову.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Так, відповідно до підпункту "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі - ПК України) об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 вказаного Кодексу. Згідно з пунктом 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Положеннями пункту 201.1 статті 201 ПК України передбачено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений вказаним Кодексом термін.

За змістом пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 вказаної статті та/або пунктом 192.1 статті 192 вказаного Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 вказаної статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин. Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1165 від 11.12.2019, яка набрала чинності 01.02.2020, затверджено порядки з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165).

Відповідно до п.6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття.

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).

Слід звернути увагу на те, що критерії ризиковості платника податку на додану вартість викладено у Додатку 1 до Порядку №1165.

Тобто, законодавцем установлена певна послідовність прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

Відтак, питання відповідності підприємства Критеріям ризиковості платника ПДВ має розглядатись Комісією регіонального рівня за наслідками подання підприємством для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування та моніторингу платника податку і податкової накладної/розрахунку коригування, що направлена для реєстрації.

При цьому моніторинг проводиться в автоматизованому порядку.

Аналіз приписів Порядку №1165 дає підстави для висновку, що право комісії регіонального рівня щодо розгляду питання про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку самостійно ініціювати процедуру розгляду вказаного питання лише з підстав наявності податкової інформації вказаним Порядком не передбачено, а відповідно до пункту 6 Порядку №1165 виявлення обставин та/або отримання інформації може бути самостійною підставою тільки для розгляду комісією регіонального рівня питання виключення платника податку з переліку платників, а не щодо включення його до такого переліку.

У спірному рішенні серед кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення, зазначено код 11 - накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання (власних, орендованих складських приміщень) відповідно до поданої до контролюючих органів звітності.

Як пояснює позивач, в рішенні не зазначено кількості залишків нереалізованих товарів, які місця потрібні для зберігання товару. Зазначає, що ТОВ «Еко - Папір Україна" орендує у ТОВ «АСС-Коростишівська паперова фабрика» офіс і склад, в якому зберігає остатки вироблених товарів. Вказаний склад має загальну площу 110 кв. м., що є цілком достатньо для зберігання товару.

Як видно з документів долучених до матеріалів справи, наведене позивачем, підтверджується копією договору про оренду нерухомого та рухомого майна № 1 від 30.09.2022 укладеного між ТОВ «АСС-Коростишівська паперова фабрика» (орендодавець) та ТОВ «Еко - Папір Україна" (орендар) строком дії до 30.09.2024. Майно відповідно до переліку передане позивачу відповідно до актів здачі приймання нерухомого та рухомого майна до договору про оренду нерухомого та рухомого майна № 1 від 30.09.2022. Інформація про орендоване майно підтверджується повідомленням про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою 20-ОПП, поданого 04.10.2022.

Щодо пункту 13 - придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, позивач вказує, що поширення на позивача «ризиковості» через відносини з іншими «ризиковими» платниками податків: ТОВ «Ярмі Торг», ТОВ «Роматорг», ТОВ «Екопропак», ТОВ "Техплюс Експо" суперечить базовим принципам та основам податкового законодавства, принципу індивідуальної відповідальності. Зокрема, настання визначеної законом відповідальності повинно відбуватися у разі порушення податкового законодавства безпосередньо платником податків.

З метою спростування доводів відповідача ТОВ «Еко - Папір Україна» надало суду пояснення та документальні підтвердження щодо реальності здійснення господарських операцій з контрагентами.

20.10.2022 ТОВ «Ярмі Торг» (продавець) укладено з ТОВ «Еко - Папір Україна» (покупець) договір поставки від 20.10.2022 №20-10/1 на поставку паперової продукції, та виконання договору підтверджується видатковими накладними від 31.10.2022 №РH-000135, від 31.10.2022 №РH-000136, від 31.10.2022 №РH-000137, від 31.10.2022 №РH-000138, від 31.10.2022 №РH-000139, від 31.10.2022 №РH-000140, від 31.10.2022 №РH-000141, від 31.10.2022 №РH-000143, від 31.10.2022 №РH-000144, від 29.11.2022 №РH-000161, від 29.11.2022 №РH-000162, від 29.11.2022 №РH-000163, від 29.11.2022 №РH-000164, від 08.12.2022 №РH-000178, від 08.12.2022 №РH-000180, від 08.12.2022 №РH-000181, від 09.12.2022 №РH-000185, від 09.12.2022 №РH-000186, від 10.12.2022 №РH-000187, від 10.12.2022 №РH-000188, від 10.12.2022 №РH-000189, від 10.12.2022 №РH-000190, від 10.12.2022 №РH-000191, від 13.12.2022 №РH-000200, від 13.12.2022 №РH-000201, від 13.12.2022 №РH-000202, від 13.12.2022 №РH-000203, від 13.12.2022 №РH-000204, від 14.12.2022 №РH-000205, від 14.12.2022 №РH-000206, від 14.12.2022 №РH-000207, від 14.12.2022 №РH-000208, від 14.12.2022 №РH-000209, від 14.12.2022 №РH-000210, від 14.12.2022 №РH-000206.

04.10.2022 ТОВ «Роматорг» (постачальник) укладено з ТОВ «Еко - Папір Україна» (покупець) договір купівлі-продажу від 04.10.2022 №04/10-2022 на поставку картоної та паперової продукції, на виконання якого складені видаткові накладні від 04.10.2022 №54, від 27.10.2022 №56, від 27.10.2022 №58, від 28.10.2022 №67, від 29.10.2022 №68, від 09.11.2022 №95, від 10.11.2022 №96, від 30.11.2022 №98, від 30.11.2022 №99, від 30.11.2022 №100, від 01.12.2022 №109, від 02.12.2022 №110, від 03.12.2022 №108, від 12.12.2022 №113, від 13.12.2022 №115, від 13.12.2022 №116.

03.10.2022 ТОВ «Екопропак» (постачальник) укладено з ТОВ «Еко - Папір Україна» (покупець) договір поставки від 03.10.2022 №12/10 на поставку картонної продукції, що підтверджується видатковими накладними від 28.10.2022 №163, від 07.10.2022 №166,від 14.10.2022 №167, від 30.11.2022 №191, від 01.12.2022 №196.

ТОВ «Техплюс Експо» поставлено ТОВ «Еко - Папір Україна» паперову продукцію, що підтверджується видатковими накладними від 16.01.2023 №16, від 16.01.2023 №17, від 16.01.2023 №18, від 16.01.2023 №19, від 17.01.2023 №20, від 17.01.2023 №21, від 17.01.2023 №22, від 17.01.2023 №23, від 18.01.2023 №24, від 18.01.2023 №25, від 8.01.2023 №26, від 18.01.2023 №27.

Обґрунтовує також, що наявність та рух вищенаведеної сировини та основних матеріалів, які увійшли до складу продукції (товару), відображені у бухгалтерському обліку ТОВ «Еко - Папір Україна» на субрахунку 201 «Сировина й матеріали». Інформація про витрати на виробництво продукції (робіт, послуг) відображено на рахунку 23 «Виробництво». Інформація про наявність та рух готової продукції (товару) узагальнено на рахунку 26 «Готова продукція».

Звертає увагу також, що поставка товару від наведених постачальників відбувалася до дати внесення їх до «ризикових»: ТОВ «Ярмі Торг» - поставка відбулась в жовтні-грудні 2022 року, дата внесення до «ризикових» - 27.02.2023; ТОВ «Роматорг» - поставка відбулась в жовтні-грудні 2022 року, дата внесення до «ризикових» - 26.01.2023; ТОВ «Екопропак» - поставка відбулась в жовтні-грудні 2022 року, дата внесення до «ризикових» - 12.12.2023; ТОВ «Техплюс Експо»-поставка відбулась в січні 2023 року, дата внесення до «ризикових» - 09.02.2023.

Вважає, що включення контрагентів до переліку ризикових згідно з Порядком №1165 у невстановленому періоді не має жодного відношення до фінансово-господарських відносин з цими контрагентами у період їх здійснення, оскільки відповідні податкові накладні були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних. Також, відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246, податкові накладні від постачальників були прийняті та зареєстровані податковим органом, а також включені ТОВ «Еко - Папір Україна» до податкових декларацій з ПДВ, які були прийняті податковим органом без зауважень.

Стосовно коду 14 - постачання товарів/послуг за рахунок сформованого реєстраційного ліміту (СУМнакл) у зв'язку з придбанням товарів, не пов'язаних з господарською діяльністю платника податку, суд підтримує доводи представника позивача, що контролюючий орган не надав доказів на підставі яких документів та інформації дійшов висновку, що реєстраційний ліміт використовується не в межах господарської діяльності або не пов'язаний з господарською діяльністю позивача.

Що стосується коду 07 - недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції), позивач зазначає, що фактична чисельність працівників ТОВ «Еко - Папір Україна» складала в 4 кварталі 2022 року 110 осіб (середня кількість за квартал), в 1 кварталі 2023 року 110 осіб (середня кількість за квартал), в 2 кварталі 2023 року 72 особи (квітень, травень), що підтверджується податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, сум утриманого з них податку та сум нарахованого єдиного внеску. Посилання відповідача на недостатню кількість трудових ресурсів не може слугувати доказом неможливості здійснення господарської діяльності в задекларованих обсягах, оскільки чинним законодавством чітко не регламентована обов'язкова кількість необхідних ресурсів для здійснення тієї чи іншої діяльності. Здійснення діяльності в задекларованих обсягах позивач змушений відхилити, оскільки виконання зобов'язань з продажу вже створеного товару об'єктивно не вимагає ані існування основних фондів, ані існування виробничих потужностей, ані наявності трудових ресурсів чи будь-яких інших активів.

Слід зазначити, що зазначене підтверджується доданими до позовної заяви копіями податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 4 квартал 2022 року, 1, 2 квартал 2023 року.

Рішення про відповідність ТОВ "Еко - Папір Україна" критеріям ризиковості платника Податків від 06.08.2024 №1522 не містить в собі конкретизації мотивів підстав та обґрунтованих причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до п. 8 Критеріїв ризиковості платників податку, не містять доказів наявності податкової інформації, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником з посиланнями на відповідні документи, а також конкретного зазначення про ті чи інші податкові накладні, що були складені за результатом таких операцій.

Подання платником податку до контролюючого органу усіх належним чином оформлених первинних документів, передбачених податковим законодавством, з метою отримання податкової вигоди є підставою для її отримання, якщо податковий орган не доведе неправдивість, недостовірність або суперечливість відомостей, що містяться у таких документах.

Відтак, рішення відповідача не містить жодної належної мотивації, підстав та причин віднесення товариства до переліку ризикових платників на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку, як і не містить доказів наявності податкової інформації, яка свідчить про наявність ознак здійснення позивачем ризикових операцій.

За таких обставин, зобов'язання відповідача виключити позивача з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості, є належним і ефективним способом захисту порушеного права підприємства. Крім цього, такий спосіб захисту є дотриманням судом гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Житомирській області залишити без задоволення, а рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2025 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий Сушко О.О.

Судді Мацький Є.М. Залімський І. Г.