Рішення від 02.12.2025 по справі 580/11096/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2025 року справа № 580/11096/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Л.В.Трофімової перевірив матеріали позовної заяви в адміністративній справі № 580/11096/25 за позовом фермерського господарства «КОРОЛІВСЬКИЙ САД» (вул. Парубка 136, село Королівка, Уманський район, Черкаська область, 19222, ЄДРПОУ 38369195) до Комісії Головного управління ДПС в Черкаській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, Головного управління ДПС у Черкаській області (вул.Хрещатик 235, м.Черкаси, 18002, ЄДРПОУ ВП 44131663), Державної податкової служби України (Львівська площа 8, м.Київ, ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправним та скасування індивідуальних актів, постановив ухвалу.

І. ПРОЦЕДУРА/ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ

03.10.2025 вх.№49765/25 представник позивача - адвокат Миронов Тарас Миколайович у позовній заяві просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Черкаській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 18.06.2025 №12990305/38369195 щодо податкової накладної від 04.06.2024 №27, виданої для ТОВ «ФАЛЬКОН-АГРО» (ЄДРПОУ 41271176);

- зобов'язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних з моменту подання на реєстрацію фермерським господарством «КОРОЛІВСЬКИЙ САД» податкової накладної від 04.06.2024 №27 щодо постачання продукції для ТОВ «ФАЛЬКОН-АГРО» (ЄДРПОУ 41271176);

- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Черкаській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 18.06.2025 №12990304/38369195 щодо податкової накладної від 05.06.2024 №28, виданої для ТОВ «ФАЛЬКОН-АГРО» (ЄДРПОУ 41271176);

- зобов'язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних з моменту подання на реєстрацію фермерським господарством «КОРОЛІВСЬКИЙ САД» податкової накладної від 05.06.2024 №28 щодо постачання продукції для ТОВ «ФАЛЬКОН-АГРО» (ЄДРПОУ 41271176).

03.10.2025 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив спрощене позовне провадження, вирішив розпочати розгляд справи по суті з 03.11.2025 без виклику учасників справи (у письмовому провадженні), залучив до участі у справі співвідповідача - Комісію Головного управління ДПС у Черкаській області (вул. Хрещатик 235, м. Черкаси, 18002, ЄДРПОУ ВП 44131663).

01.12.2025 суд відмовив у задоволенні необгрунтованого клопотання представника Головного управління ДПС у Черкаській області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

В обгрунтуванні вимог зазначено щодо протиправності дій та бездіяльності Відповідача 2, протиправності рішення Відповідача 1 про таке: 02.06.2025, ФГ «КОРОЛІВСЬКИЙ САД» відповідно до Порядку №520 подавались повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо реєстрації в ЄРПН ПН від 04.06.2024 №27 і 05.06.2024 №28. 11.06.2025 надані документи, проте Комісія вказала у додатковій інформації рішень: не надано технологічні картки, сертифікати на посівний матеріал, що піжтверджує можливість вирощення СГ продукції в зазначеній в статистичній звітності кількості. Представник позивача вважає, що для розблокування пн №27, №28 наданий повний перелік документів щодо придбання насіння, пального, наявності нерухомого і рухомого майна та надане пояснення щодо ненадання технологічних карт, що не є первинними документами з огляду на висновки ВС у справі №804/5840/16 (калькуляції, лімітно-забірні картки, технологічні картки, карти розкрою тощо не є первинними бухгалтерськими документами). ВС у постанові від 30.05.2023 у справі №5000/889/21 зазначив, що під час розгляду має бути встановлено настання обставин, якими обумовлений обов'язок платника податків скласти податкові накладні та зареєструвати їх в ЄРПН. Контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій платника податків на предмет їх реальності (подібні висновки ВС у справах №500/2237/20, №2240/2900/18). Представник позивача вважає, що надано достатньо документів щодо взаємовідносин з ТОВ «ФАЛЬКОН-АГРО» щодо товару соя (код УКТЗЕД 1201) у кількості 100.74 т та 49.38 т. Середньооблікова кількість найманих працівників: з 01.06.2024 - 5 штатних одиниць з місячним фондом заробітної плати 47100 грн; з 01.03.2025 - 4 штатні одиниці з місячним фондом 39550 грн.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧІВ

24.11.2025 вх.№58153/25 у відзиві представник ГУДПС вказав: відповідно до квитанцій реєстрація ПН №27, №28 зупинена з огляду на п.8 Критеріїв ризиковості відповідно до п.201.16 п.201 Кодексу №2755 та Порядку №1165 в ЄРПН та запропоновано надати документи і пояснення. Платником не надані технологічні карти, сертифікати на посівний матеріал, що підтверджує можливість вирощування сг продукції у зазначеній кількості відповідно до звітності. Представник покликається на висновки ВС у справі №140/32696/23 щодо подання додаткових документів протягом п'яти днів після отримання повідомлення.У справах №814/609/18, №160/8898/18 міститься зобовязання розглянути питання щодо реєстрації ПН з прийняттям мотивованого рішення. Суд не може зобовязати субєкта владних повноважень обрати один з правомірних варіантів поведінки, оскільки який би варіант реалізації повноважень не обрав Відповідач, кожен з них буде правомірним (постанова ВС у справі №320/4182/20).

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Основним видом діяльності ФГ «КОРОЛІВСЬКИЙ САД», яке утворене 11.10.2012, є 01.11 -вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, 01.50 - змішане сільське господарство, використовує земельні ділянки сільськогосподарського призначення, на праві користування має транспортні засоби.

ФГ «КОРОЛІВСЬКИЙ САД» направлені на реєстрацію ПН від 04.06.2024 №27 у сумі 1914060.39 у т.ч.ПДВ 235060.05 грн та від 05.06.2025 №28 938220.18 грн, у т.ч.ПДВ 115220.02 грн.

Комісією прийнято рішення про відмову в реєстрації ПН №27, №28 у зв'язку з не наданням копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження ПРОДУКЦІЇ, складських документів (інвентаризаційні описи), актів з урахуванням галузевої специфіки і додатково: технологічних карт, сертифікати на посівний матеріал, що підтверджує можливість вирощування сг продукції у зазначеній кількості відповідно до звітності.

Розглянувши подані документи і матеріали, перевіривши повідомлені доводи, аргументи учасників щодо обставин справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів сукупно, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову належить відмовити з огляду на таке.

V. НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

Оскаржуване рішення відповідача про відмову в реєстрації ПН є актом індивідуальної дії. Правовий акт індивідуальної дії виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий із метою реалізації положень нормативно-правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта (суб'єктів), якому він адресований. Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності. Подібний висновок сформований Верховним Судом у постанові від 04.12.2018 у справі № 821/1173/17.

Верховний Суд неодноразово вказував, що під час вирішення спорів такої категорії суди з огляду на правове регулювання, характер цих відносин мають досліджувати і надавати оцінку змісту оскаржуваного рішення, змісту протоколу засідання комісій та наданих податковим органом документів, порядку прийняття рішення та повноваженням комісії контролюючого органу (постанова від 16.12.2020 у справі №340/474/20, постанова від 05.01.2021 у справі №640/10988/20, постанова від 16.02.2021 у справі №280/3235/20 тощо).

Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності. Аналогічна правова позиція висловлювалась Верховним Судом, зокрема, у постановах від 23 жовтня 2018 року у справі №822/1817/18 ЄДРСР 77361051 (вимоги підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України визначають, що податкова накладна, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день, серед іншого, набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної. Ці норми не містять жодної спеціальної вимоги щодо кола суб'єктів, уповноважених на виконання такого судового рішення).

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом. Конституцією України передбачено (частина 2 статті 19), що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно зі статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України. Спірні правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - Кодекс № 2755), що регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу (висновки Верховного Суду від 21 травня 2019 року у справі №0940/1240/18 ЄДРСР 81858144, 28 листопада 2019 року у справі № 1640/2650/18 ЄДРСР).

Відповідно до п.187.1 статті 187 Кодексу №2755 датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Платник податку - постачальник з настанням першої із умов виникнення податкових зобов'язань, визначених у пункті 187.1 статті 187 Кодексу №2755, зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у форматі, що надсилається протягом операційного дня.

Відповідно до абзацу першого пункту 201.10 статті 201 Кодексу №2755 на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін. Згідно з абзацом першим пункту 201.10 статті 201 Кодексу №2755 під час здійснення операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 Кодексу №2755, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин. У разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена в порядку, визначеному пунктом 201.16 цієї статті, реєстрація таких податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті. Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу №2755 реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (далі - Комісії), права та обов'язки їх членів визначає Порядок № 1165. Відповідно до абзаців першого-третього пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складена та/або подана податкова накладна/розрахунок коригування для реєстрації в ЄРПН, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається Комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку Комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. У разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 у відповідних полях рішення зазначається детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/ДКПП/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції. У разі отримання рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку платник податку має право подати на розгляд Комісії регіонального рівня інформацію та копії відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (абзаци сьомий-восьмий пункту 6 Порядку № 1165). Відповідно до пункту 8 Порядку № 1165 платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет. Пункт 10 Порядку № 1165 передбачає, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. За правилами, встановленими пунктом 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації. Абзац другий пункту 25 Порядку № 1165 визначає, що Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених Порядком №1165 та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном (п.26 Порядку № 1165). Пунктом 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, передбачених Додатком 1 до Порядку № 1165, встановлений критерій: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу №2755 зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначений Порядком прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року № 520 зі змінами. Відповідно до пункту 2 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - Комісія регіонального рівня). Згідно з п.4 Порядку № 520 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення про підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття Комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН. Згідно із пунктом 5 Порядку №520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття Комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством. Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 12 січня 2023 року № 19 «Зміни до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», що набрав чинності з 08 березня 2023 року, пункт 9 Порядку № 520 викладений у наступній редакції: «письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає Комісія регіонального рівня. За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів Комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку: або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу №2755, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку; або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття Комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування; або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу №2755, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку. Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення. За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку. Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту. Пункт 10 Порядку № 520 з 08 березня 2023 року викладений у редакції: Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Відповідно до пункту 12 Порядку № 520 рішення Комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до п.12 постанови КМУ від 29 грудня 2010 р. № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування. Відповідно до п.19 постанови КМУ від 29 грудня 2010 р. № 1246 зі змінами «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно з наказом Міністерства фінансів України від 12 січня 2023 року № 19 затверджені форми Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Додаток 1) та Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (Додаток 2).

КАС ВС у справі №140/32696/23 (позовні вимоги про визнання протиправними та скасування рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС) вказав: за наслідками отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН пункт 4 Порядку №520 надає право платнику податків подати на розгляд Комісії регіонального рівня письмові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Загальний перелік таких документів визначений пунктом 5 Порядку № 520.У випадку направлення платнику податків Повідомлення, такий платник має право подати контролюючому органу додаткові пояснення та копії документів, зазначені у Повідомленні, за результатами розгляду яких комісія регіонального рівня приймає одне з рішень: 1) про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН; 2) про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН. Реалізація такого права має бути здійснена протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення. Неподання платником податків додаткових пояснень та копій документів, зазначених у Повідомленні, або їх неповне подання протягом означеного строку має наслідком прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН. Із змісту пункту 10 Порядку № 520 та форми Рішення (Додаток 1 до Порядку №520) слідує, що Комісія у випадку, якщо подані платником податків пояснення / додаткові пояснення та копії документів не підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, проставляє відмітку у графі «надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства»; у випадку ж ненадання платником податків у встановлені строки додаткових пояснень і копій документів, встановлених абзацом шостим пункту 9 Порядку №520, Комісія регіонального рівня проставляє відмітку.

Суд вирішує лише ті вимоги по суті спору, про вирішення яких клопочуть сторони, і за загальним правилом, не повинен виходити за межі цих вимог. Суд зв'язаний предметом і обсягом заявлених вимог (постанова Верховного Суду від 19.02.2019 у справі № 824/399/17-а). Відповідно до висновків Верховного Суду у справі №480/4038/18 (ЄДРСР 82315610) щодо зобов'язання зареєструвати податкові накладні датою направлення та №1640/2650/18 (ЄДРСР 86000198) про зобов'язання зареєструвати податкові накладні в ЄРПН датою їх фактичного надходження необхідно враховувати п.19, п.20 Порядку №1246, та висновується: невиконання контролюючим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії має наслідком визнання його протиправним, задля належного захисту порушеного права позивача, необхідно зобов'язати ДПС України зареєструвати в ЄРПН спірні податкові накладні - зазначене буде гарантією того остаточного вирішення спору між сторонами та належним способом поновлення порушених прав позивача.

Верховний Суд 11 вересня 2023 року у справі №420/14943/21 (адміністративне провадження №К/990/8225/23) сформулював правовий висновок про те, що критеріями обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень є: 1) логічність та структурованість викладення мотивів, що стали підставою для прийняття відповідного рішення; 2) пов'язаність наведених мотивів з конкретно наведеними нормами права, що становлять легітимну основу такого рішення; 3) наявність правової оцінки фактичних обставин справи (поданих заявником документів, інших доказів), врахування яких є обов'язковим у силу вимог закону під час прийняття відповідного рішення суб'єкта владних повноважень; 4) відповідність висновків, викладених у такому рішенні, фактичним обставинам справи; 5) відсутність немотивованих висновків та висновків, що не ґрунтуються на нормах права.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України від 6 вересня 2012 року № 5203-VI «Про адміністративні послуги» від 17 лютого 2022 року № 2073-IX (Закон №2073) державна політика у сфері надання адміністративних послуг базується на принципах: 1) верховенства права, у тому числі законності та юридичної визначеності; 2) стабільності; 3) рівності перед законом; 4) відкритості та прозорості; 5) оперативності та своєчасності; 6) доступності інформації про надання адміністративних послуг; 7) захищеності персональних даних; 8) раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг; 9) неупередженості та справедливості; 10) доступності та зручності для суб'єктів звернень. Відповідно до Закону № 2073 адміністративний орган розглядає і вирішує справи, віднесені до його відання законом (предметна компетенція) (ч.1 ст.21). У науково-практичному коментарі до Закону № 2073-IX зазначено: принципи добросовісності та розсудливості корелюються насамперед з п.5 та п.6 частини 2 ст.2 КАС України як критеріями для оцінки правомірності рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень. Адміністративний орган - орган виконавчої влади, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадова особа, інший суб'єкт, який відповідно до закону уповноважений здійснювати функції публічної адміністрації (п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про адміністративну процедуру» від 17 лютого 2022 року № 2073-IX).

Відповідно до п.9 ч.1 ст.19 КАС України у спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій, експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб (пункт 9 частини першої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4170-IX від 19.12.2024).

Прийняття протиправного рішення про зупинення реєстрації податкової накладної зупинення реєстрації податкової накладної є передумовою прийняття відповідного рішення Комісії (висновки у постановах Верховного Суду у справах № 822/1817/18, №821/1173/17).

Відповідно до висновків Великої Палати Верховного Суду у постанові від 07.07.2022 у справі № 160/3364/19 визначальним для вирішення спорів про наявність податкових наслідків за результатами вчинення господарських операцій є дослідження сукупності обставин та первинних документів, що можуть як підтверджувати, так і спростовувати реальність господарських операцій.

Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом, зокрема: у справі № 0940/1240/18, у справі №819/330/18, у справі №824/245/19-а, від 08 лютого 2022 року у справі № 380/8213/21.

У підпункті 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Кодексу №2755 визначено, що єдиним реєстром податкових накладних є реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, що ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації. Згідно зі статтею 38 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» сорти, не внесені до Реєстру сортів рослин України, заборонено поширювати в Україні, якщо інше не встановлено законом. Інформацію про чинність зазначених сертифікатів можна перевірити в Реєстрі сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, що оприлюднений на офіційному вебпорталі Міністерства аграрної політики та продовольства України. Держпродспоживслужба інформує, що визначати посівні якості насіннєвого матеріалу варто тільки в лабораторіях, які уповноважені Національним агентством з акредитації України згідно з вимогами ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» (https://dpss.gov.ua/news/sertyfikatsiia-nasinnia).

Соя належить до найбільш поширених зернобобових та олійних культур. Напрацьованої технології вирощування сої, що б давала стабільні результати, поки немає. Пошуком успішної технології займаємося постійно (https://kurkul.com/spetsproekty/636-viroschuvannya-soyi-za-klasichnoyu-tehnologiyeyu).

В Україні соя стала однією з наймаржинальніших культур завдяки високому експортному потенціалу та здатності збагачувати ґрунт азотом. Але щоб отримати щедрий урожай, потрібна чітка стратегія. Технологічна карта включає всі етапи вирощування, строки, норми витрат і рекомендації, щоб оптимізувати процес і максимізувати врожай (https://gelios.ua/tehnologichna-karta-vyroshhuvannya-soyi-povnyj-posibnyk/).

У кожному господарстві для отримання стабільних за роками урожаїв необхідно вирощувати 2-3 сорти, що відрізняються за тривалістю періоду вегетації, чутливістю до внесення добрив, стійких проти хвороб, технологічних під час вирощування та збирання. Ефективність вирощування сої полягає у правильному виборі сорту: відповідності його біологічних особливостей до грунтово-кліматичних умов зони вирощування. Сорти поділяють на групи за тривалістю періоду вегетації та призначенням. Поєднання біопрепаратів, фунгіцидів, стимуляторів росту та мікроелементів в одному технологічному процесі категорично забороняється. Технологічні наладки різних типів комбайнів різні [Основи технології вирощування сої. ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 / За ред. В.Г. Михайлова. - К.: ВП “Едельвейс», 2012. - 24 с.].

Сою на зерно розміщають після культур, що залишають поле чистими від бур'янів, з достатньою кількістю вологи і поживних речовин у ґрунті. Більшість сортів пристосована до досить вузьких поясів широт, тому при вирощуванні сої важливо використовувати сорти, районовані для окремої ґрунтово-кліматичної зони України, так званого «соєвого поясу». Технологічні карти розроблені стосовно ґрунтово-кліматичних умов Східного Лісостепу та Степу України. На відміну від існуючих технологічних карт, вони передбачають три рівні виконання технологічних прийомів з урахуванням ґрунтово-кліматичних умов і рівня матеріальноресурсного забезпечення конкретного господарства, а саме: 1) інтенсивні технології із застосуванням усього комплексу агротехнічних прийомів вирощування необхідного для одержання високого врожаю доброякісного зерна певної культури. Таки технології повинні застосовуватися у фінансово забезпечених, а на перспективу - і в інших господарствах країни; 2) ресурсозберігаючі технології передбачають застосування меншого об'єму матеріальних ресурсів і технологічних операцій. Вони розраховані на одержання економічно доцільного рівня врожаю, і повинні застосуватися в господарствах з більш обмеженими фінансовими можливостями; 3) адаптивні технології розраховані на застосування обмежених ресурсів з використанням перш за все природної родючості ґрунтів і мінімальними витратами добрив і засобів захисту від шкідників, хвороб і бур'янів. (Технологічні карти вирощування сільськогосподарських культур: монографія / ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ін.: за ред. Л.М. Тіщенка /Харк. нац. техн. ун-т с.-г. ім. Петра Василенка. - Харків: ХНТУСГ, 2015. - 273 с. /https://khntusg.com.ua/wp-content/uploads/2020/01/2015_techkarti.pdf).

Технологічні карти та витрати на вирощування сільськогосподарських культур: Методика розробки технологічних карт та розрахунку витрат на вирощування сільськогосподарських культур - 1.14 соя (http://moodle.nati.org.ua/pluginfile.php/303/mod_resource/content/0/technological_maps_and_costs.pdf). Технологічна картка - це план у рослинництві, що відображає заплановані агрооперації, матеріали та фінансові ресурси, що будуть використані за планом на наступний сезон. Технологічна карта є важливим документом під час планування виробництва у сільському господарстві. На її базі можна розрахувати кількість: трудових ресурсів; матеріально-грошових коштів; паливно-мастильних матеріалів; насіння, добрив та засобів захисту рослин; витрат на оплату праці та інше. Технологічна карта повинна містити: види агрооперацій, що необхідно проводити протягом сезону; послідовність та періодичність виконання операцій; кількість необхідного часу виконання кожної операції; необхідну кількість механізаторів для виконання робіт; кількість сировини та матеріалів для проведення агрооперацій (https://sasagro.com/sas-by-cropwise/shho-take-tehnologichna-karta-ta-navishho-vona-potribna/).

ВС у справі № 823/2118/17 ЄДРСР 126377684 зазначив: до первинних документів бухгалтерського обліку, що підтверджують показники, відображені платником податків у податковій звітності, належать усі документи сукупно, складені щодо господарської операції, що за змістом відповідають вимогам закону та які відображають реальні господарські операції.

Відповідно до ст.24 Закону №2009-XII селянське (фермерське) господарство веде бухгалтерський облік результатів своєї роботи за господарський рік і подає звітність у порядку, встановленому законодавством. Бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку і ведеться безперервно з дня реєстрації суб'єкта господарювання до його ліквідації. Згідно з п. 5 ст. 8 Закону №996-XIV підприємство самостійно визначає облікову політику, обирає форму бухгалтерського обліку як певну систему регістрів обліку, порядку і способу реєстрації та узагальнення інформації в них з додержанням єдиних засад, встановлених цим Законом, та з урахуванням особливостей своєї діяльності і технології обробки облікових даних розробляє систему і форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, звітності та контролю господарських операцій, визначає права працівників на підписання бухгалтерських документів, затверджує правила документообороту і технологію обробки облікової інформації, додаткову систему рахунків і регістрів аналітичного обліку (https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/p0680697-03#Text).

Відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-XIV ст.1: економічна вигода - потенційна можливість отримання підприємством грошових коштів від використання активів; облікова політика - сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються підприємством для ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності; витрати - зменшення економічних вигод у вигляді зменшення активів або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілення власниками); звіт про управління - документ, що містить фінансову та нефінансову інформацію, що характеризує стан і перспективи розвитку підприємства та розкриває основні ризики і невизначеності його діяльності; господарська операція - дія або подія, що викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; ст.4 превалювання сутності над формою - операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з юридичної форми.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

Згідно із ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів. Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.20.2 ст.20 Кодексу №2755 Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Згідно з п.20.3 ст.20 Кодексу №2755 контролюючим органам забороняється вимагати від платника податків надання: інформації, що була отримана контролюючим органом раніше в установленому законом порядку, у тому числі інформації, що міститься та опрацьовується в інформаційних базах, що ведуться відповідно до статті 74 цього Кодексу; документів, у яких містяться відомості, внесені до відповідних інформаційних баз, що ведуться відповідно до статті 74 цього Кодексу.

Оскільки кожна партія насіння для реалізації повинна супроводжуватися двома сертифікатами, що засвідчують його сортові та посівні якості, то платник податку під час реєстрації ПН №27, №28 не виконав законних вимог контролюючого органу - не надав сертифікатів та/або пояснень щодо можливості отримання урожайності сої 49.28 т та 100.74 т на відповідній площі, що унеможливлює подальшу реєстрацію ПН для формування податкових зобов'язань з ПДВ постачальником і податкового кредиту контрагентом. Доводи представника позивача про те, що передбачена можливість здійснення контролюючим органом перевірки суд відхиляє як необгрунтовані, позаяк у цій справі йдеться про механізм електронного адміністрування ПДВ.

Фермерське господарство не надало на вимогу контролюючого органу технологічну катру вирощування сої: норми внесення добрив, урожайність ц/га (основної та побічної продукції), не надані пояснення щодо підтвердження можливості вирощування сг продукції (сої) у зазначеній кількості відповідно до звітності (№37сг від 04.11.2024 на площі 150 га - 5400 ц; від 01.12.2023 на площі 200 га 8780 ц) без пояснення про пепередні культури вирощування щодо змісту вказаних відомостей у ПН №27 (соя УКТЗЕД 1201 ставка 14% 100.74 т), №28 (соя УКТЗЕД 1201 ставка 14% 49.28 т).

З огляду на принципи бухгалтерського обліку та фінансової звітності, зокрема: превалювання сутності над формою, недопущення зловживання правами платником податку у податкових правовідносинах у контексті ділової мети діяльності під час формування показників з ПДВ, та, враховуючи права і обов'язки платника податків і контролюючого органу у спірних правовідносинах, у контексті функціонування Системи електронного адміністрування ПДВ Комісія регіонального рівня правомірно прийняла рішення про відмову в реєстрації податкової накладної №27, №28 в Реєстрі через ненадання додаткових письмових пояснень та копій документів про підтвердження інформації, зазначеної у ПН, реєстрацію яких зупинено, що би свідчили про можливість вирощення і реалізації 100.74 т, 49.28 т сої відповідно до сертифікатів, що засвідчували би сортові та посівні якості насіння для вирощування продукції з дотриманням правил сівозміни та технології виробництва згідно технологічних карт сг продукції вказаною чисельністю працівників, тому відсутні підстави для скасування рішення Комісії Головного управління ДПС в Черкаській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 18.06.2025 №12990305/38369195 щодо податкової накладної від 04.06.2024 №27, виданої для ТОВ «ФАЛЬКОН-АГРО» (ЄДРПОУ 41271176), та рішення Комісії Головного управління ДПС в Черкаській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 18.06.2025 №12990304/38369195 щодо податкової накладної від 05.06.2024 №28, виданої для ТОВ «ФАЛЬКОН-АГРО» (ЄДРПОУ 41271176).

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Позовні вимоги зобов'язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних з моменту подання на реєстрацію фермерським господарством «КОРОЛІВСЬКИЙ САД» податкової накладної від 04.06.2024 №27 та податкової накладної від 05.06.2024 №28 щодо постачання продукції для ТОВ «ФАЛЬКОН-АГРО» (ЄДРПОУ 41271176) у контексті ч.3 ст.245 КАС України не належать до задоволення.

Відповідно до пп.14.1.221 п.14.1 ст.14 Кодексу №2755 податковий ризик (комплаєнс-ризик) - ймовірність невиконання платником податків податкового обов'язку щодо взяття його на облік як платника податків, реєстрації платником окремих видів податків, подання (своєчасного подання) податкової звітності, декларування (повного декларування), сплати (своєчасної та повної сплати) платником податків податкових зобов'язань, інших податкових обов'язків, невиконання платником податків іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Згідно з пп.14.1.262 п.14.1 ст.14 Кодексу №2755 частка сільськогосподарського товаровиробництва для цілей глави 1 розділу XIV цього Кодексу - питома вага доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, у загальній сумі його доходу, що враховується під час визначення права такого товаровиробника на реєстрацію як платника податку.

Суд враховує, що платник податків у спірних правовідносинах не позбавлений права надати пояснення, технологічну катру вирощування сої, сертифікати та інформацію про сорти та якість насіння, що використане під час вирощування для отримання сільськогосподарської продукції, відображеної у статистичній звітності, з метою здійснення реєстрації ПН №27, №28 в ЄРПН для формування податкового кредиту контрагентом і отримання права на відшкодування ПДВ.

Суд за встановлених обставин оцінив докази і перевірив доводи сторін, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

VІІІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає про таке. Згідно з частиною першою статті 132 КАС України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Згідно статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не належать розподілу.

Керуючись статтями 2, 5-16, 19, 73-78, 90, 139, 242-246, 255, 258, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Судові витрати не належать розподілу.

Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду у зв'язку із початком функціонування модулів ЄСІТС з урахуванням підпунктів 15.1, 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до рішення ВРП від 17.08.2021 № 1845/О/15-21.

Копію рішення направити сторонам справи:

позивач: Фермерське господарство «КОРОЛІВСЬКИЙ САД» [вул. Парубка 136, село Королівка, Уманський район, Черкаська область, 19222, ЄДРПОУ 38369195];

відповідачі: Комісія Головного управління ДПС в Черкаській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, Головне управління ДПС у Черкаській області [вул. Хрещатик 235, м. Черкаси, Черкаська область, 18002, код ЄДРПОУ ВП 44131663]; Державна податкова служба України [Львівська площа 8, м.Київ, ЄДРПОУ 43005393].

Рішення суду складене 02.12.2025.

Суддя Лариса ТРОФІМОВА