23 жовтня 2025 року справа № 580/9408/25
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Каліновської А.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у змішаній (паперовій та електронній) формі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
До Черкаського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо видачі довідки про обставини поранення на підставі акта службового розслідування від 25.11.2022, затвердженого 25.11.2022 командиром в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_2 та наказу командира в/ч НОМЕР_1 від 29.11.2022 №317 «Про результати службового розслідування», відповідно до викладених в них обставин;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 видати довідку про обставини поранення на підставі акта службового розслідування від 25.11.2022, затвердженого 25.11.2022 командиром в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_2 та наказу командира в/ч НОМЕР_1 від 29.11.2022 №317 «Про результати службового розслідування», відповідно до викладених в них обставин.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідач вчиняє протиправну бездіяльність у видачі довідки про обставини поранення на підставі акта службового розслідування від 25.11.2022, затвердженого 25.11.2022 командиром в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_2 та наказу командира в/ч НОМЕР_1 від 29.11.2022 №317 «Про результати службового розслідування», відповідно до викладених в них обставин.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Відповідач у визначений судом строк відзив на позов не подав, тому суд на підставі ч. 2 ст. 175 Кодексу адміністративного судочинства України дійшов висновку вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, суд зазначає, що відповідно до пункту 122 розділу VI «Перехідні положення» Положення №1845/0/15-21 до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи можуть розглядатися (формуватися та зберігатися) в паперовій, електронній чи змішаній формі залежно від наявних у суді можливостей. Електронні документи та електронні копії паперових документів вносяться до АСДС та зберігаються в централізованому файловому сховищі. Документи, що надійшли до суду в електронній формі, за потреби можуть роздруковуватися та приєднуватися до матеріалів справи у паперовій формі.
Згідно з абзацом 21 пункту 1 розділу VII Формування і оформлення судових справ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814 (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 17 жовтня 2023 року № 485) у випадку прийняття суддею (суддею-доповідачем), у провадженні якого перебуває судова справа, рішення щодо розгляду (формування та зберігання) судової справи (матеріалів кримінального провадження) в електронній чи змішаній (паперовій та електронній) формі, формування матеріалів судової справи здійснюється у відповідній(их) формі(ах) (паперовій та/або електронній).
Отже, процесуальне законодавство передбачає можливість розгляду справи у змішаній формі (паперовій та електронній) та прийняття рішення про такий розгляд суддею, у провадженні якого перебуває судова справа.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає за доцільне здійснити розгляд справи у змішаній (паперовій та електронній) формі.
Дослідивши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Із наявних у матеріалах справи доказів судом встановлено, що позивач у період з 29.08.2022 по 29.11.2022 проходив військову службу за призовом під час мобілізації на посаді старшого солдата у військовий частині НОМЕР_1 .
У період з 29 серпня 2022 року по 29 листопада 2022 року брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військової агресією російської федерації проти України. 31.10.2022 в результаті мінометного обстрілу поблизу н.п. Водяне Донецької області отримав мінно-вибухову травму акубаротравму, вогнепальне осколкове сліпе поранення м'яких тканин ділянки правого коліна з наявністю стороннього металевого тіла.
03.11.2022 оглянутий медиком роти в/ч № НОМЕР_2 та евакуйований до м. Дніпро 04.11.2022, переведений до м. Львів з 05.11.2022 по 07.11.2022, переведений в м. Трускавець з 07.11.2022 по 25.11.2022 де проходив лікування після поранення.
29.11.2022 старший солдат військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 виключений зі списків військової частини НОМЕР_1 у зв'язку з переведенням для подальшого проходження служби до ІНФОРМАЦІЯ_4 .
03.09.2024 позивач звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_5 заяву про видачу довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), однак 23.09.2024 листом ІНФОРМАЦІЯ_5 позивачу повідомлено, що буде подано запит на командира військової частини НОМЕР_1 щодо отримання довідки про обставини поранення.
У подальшому представник ІНФОРМАЦІЯ_5 повідомив позивача, що оскільки військова частина НОМЕР_1 розформована, тому позивачу необхідно звернутись до ІНФОРМАЦІЯ_6 для отримання довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) як до правонаступника.
17.12.2024 позивачем до ІНФОРМАЦІЯ_6 надіслано заяву щодо видачі довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) та додано всі наявні медичні документи.
09.01.2025 позивачу на його звернення надійшла архівна довідка Галузевого Державного архіву Міністерства оборони України та копія акту службового розслідування від 25.11.2022, затвердженого командиром військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_3 вищезазначеній довідці вказано, що Галузевий Державний архів Міністерства оборони не видає довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) за формою 5, надає тільки інформацію, яка міститься в архівних документах. В архівних документах відсутня копія довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) за формою 5, а також інформація про її видачу ОСОБА_1 .
Листом ІНФОРМАЦІЯ_6 від 29.04.2025 № 1021/6/415 повідомлено позивачу, що проводиться службове розслідування по факту травмування позивача, про результати якого його буде повідомлено додатково.
03.05.2025 листом ІНФОРМАЦІЯ_6 за № 1021/446 позивачу відмовлено у видачі довідки про обставини поранення, оскільки відсутні підстави, які підтверджують факт отримання поранення з урахуванням доказів, які були надані позивачем.
Не погоджуючись із вищезазначеною відмовою відповідача, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує, що відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно частин першої та другої статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (далі - Закон №2232-ХІІ) військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України Про правовий режим воєнного стану введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
В подальшому, воєнний стан в країні неодноразово продовжувався.
Службове розслідування стосовно військовослужбовців Збройних Сил України, а також військовозобов'язаних та резервістів, які не виконали (неналежно виконали) свої службові обов'язки або вчинили правопорушення під час проходження служби (зборів), а також дії (бездіяльність) яких призвели до завдання шкоди державі і не поширює свою дію на розслідування випадків отримання військовослужбовцями травми (поранення, контузії, каліцтва) під час виконання обов'язків військової служби чи обов'язків із захисту Батьківщини визначені Порядком проведення службового розслідування у ЗСУ, затвердженим наказом Міністерства оборони України від 21.11.2017 №608, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2017 за № 1503/31371 (далі - Порядок №608).
Пунктом 1 розділу II вказаного Порядку передбачено, що службове розслідування може призначатися у разі: невиконання або неналежного виконання військовослужбовцем службових обов'язків, перевищення своїх повноважень, що призвело до людських жертв або загрожувало життю і здоров'ю особового складу, цивільного населення чи заподіяло матеріальну або моральну шкоду; невиконання або неналежного виконання вимог наказів та інших керівних документів, що могло негативно вплинути чи вплинуло на стан боєздатності, бойової готовності підрозділу чи військової частини або на стан виконання покладених на Збройні Сили завдань; неправомірного застосування військовослужбовцем фізичного впливу, зброї, спеціальних засобів або інших засобів ураження до інших військовослужбовців чи цивільних осіб, особливо, якщо це призвело до їх поранення, травмування або смерті; дій військовослужбовця, які призвели до спроби самогубства іншого військовослужбовця; втрати або викрадення зброї чи боєприпасів; порушення порядку та правил несення чергування (бойового чергування), вартової (вахтової) або внутрішньої служби, що могло спричинити або спричинило негативні наслідки; недозволеного розголошення змісту або втрати службових документів; внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про скоєне військовослужбовцем кримінальне правопорушення; повідомлення військовослужбовцю про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення; скоєння військовослужбовцем під час виконання обов'язків військової служби дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинули або отримали тілесні ушкодження інші особи.
Відповідно до пункту 3 розділу II Порядку №608 службове розслідування проводиться для встановлення: неправомірних дій військовослужбовця, яким вчинено правопорушення; причинного зв'язку між правопорушенням, з приводу якого було призначено службове розслідування, та виконанням військовослужбовцем обов'язків військової служби; ступеня вини військовослужбовця; порушень нормативно-правових актів, інших актів законодавства; причин та умов, що сприяли вчиненню правопорушення; причин виникнення матеріальної шкоди, її розміру та винних осіб (у разі виявлення факту її заподіяння).
Згідно з пунктом 1 розділу III Порядку №608 рішення про призначення службового розслідування приймається командиром (начальником), який має право видавати письмові накази та накладати на підлеглого дисциплінарне стягнення.
Пунктом 13 розділу III Порядку № 608 передбачено, що службове розслідування має бути завершено протягом одного місяця з дня його призначення командиром (начальником). В окремих випадках цей строк може бути продовжено командиром (начальником), який призначив службове розслідування, або старшим командиром (начальником), але не більше ніж на один місяць.
Пунктами 1-4, 6 розділу V даного Порядку установлено, що за результатами службового розслідування складається акт службового розслідування, який містить вступну, описову та резолютивну частини.
Суд зауважує, що відповідно до вимог статті 260 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України у разі якщо травма (поранення, контузія, каліцтво) військовослужбовця спричинена діями противника, відповідне розслідування обставин отримання військовослужбовцем травми (поранення, контузії, каліцтва) не проводиться.
Згідно з пунктом 1.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України № 402 від 14 серпня 2008 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за № 1109/15800 (далі -Положення №402), військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.
Пунктом 21.7 Положення №402 встановлено, що Постанова ВЛК про причинний зв'язок травми (поранення, контузії, каліцтва) та її наслідків приймається відповідно до висновку, зазначеного в довідці про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), або висновку, зазначеного в Акті проведення розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку (зникнення, смерті, аварії), за формою, наведеною у додатку 4до Інструкції 332, Акті про нещасний випадок (зникнення, смерть), за формою, наведеною у додатку 5до Інструкції 332, у разі проведення розслідування обставин отримання військовослужбовцем травми (поранення, контузії, каліцтва). Також до ВЛК надається медична документація про первинне звернення за медичною допомогою військовослужбовця безпосередньо після одержання травми (поранення, контузії, каліцтва).
Оригінали або копії Довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), Акта проведення розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку (зникнення, смерті, аварії), за формою, наведеною у додатку 4до Інструкції 332, Акта про нещасний випадок (зникнення, смерть), за формою, наведеною у додатку 5до Інструкції 332, надсилаються (передаються) військовою частиною (закладом, установою) до закладу охорони здоров'я в електронній або паперовій формі.
На військовослужбовців довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) оформляється не менше ніж у 2 примірниках. Один із примірників довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) подається у ВЛК з метою встановлення причинного зв'язку травми (поранення, контузії, каліцтва) з військовою службою. Примірник довідки обов'язково зберігається в особовій справі військовослужбовця.
Тобто, даним положенням передбачено видання довідок про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) Додаток 5.
Довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) - це документ, в якому міститься інформація про обставини при яких військовослужбовець отримав травму, поранення чи каліцтво. Видається за підписом командира в/ч на підставі наказу командира військової частини про отримання поранення (травми, контузії, каліцтва) військовослужбовцем.
Відповідно до частини 5 статті 260 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) складається протягом п'яти днів та у такий самий строк направляється до закладу охорони здоров'я або територіального центру комплектування та соціальної підтримки у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Інструкцією про розслідування та облік нещасних випадків з військовослужбовцями, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністра оборони України від 27.10.2021 №332, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.12.2021 №1667/37289, визначено особливості розслідування нещасних випадків, що сталися в районах бойових дій або проведення операції Об'єднаних сил.
Відповідно до пункту 1 розділу V Інструкції №332у разі настання нещасних випадків, зазначених у пункті 1 розділу II та пункті 1 розділу III цієї Інструкції, що сталися в районі ведення бойових дій або проведення операції Об'єднаних сил, свідок або військовослужбовець, який виявив нещасний випадок, повинен негайно надати потерпілому військовослужбовцю домедичну допомогу, а за можливості - екстрену медичну допомогу і за потреби вжити всіх можливих заходів щодо евакуації потерпілого військовослужбовця до військового або найближчого закладу охорони здоров'я та повідомити найближчого за місцезнаходженням старшого командира (начальника), у безпосередньому або в прямому підпорядкуванні якого на час настання нещасного випадку перебував потерпілий військовослужбовець.
Командир (начальник), який отримав повідомлення про нещасний випадок, першочергово зобов'язаний:-негайно після прибуття на місце нещасного випадку організувати надання потерпілому військовослужбовцю домедичної допомоги, а за можливості - невідкладної (екстреної) медичної допомоги та за потреби - його евакуацію до закладу охорони здоров'я у разі, якщо ці заходи не були здійснені свідком нещасного випадку або військовослужбовцем, який його виявив;-оглянути та обстежити місце нещасного випадку, за наявності необхідних засобів здійснити його фото- або відео-фіксацію; -опитати прямих та опосередкованих свідків нещасного випадку та причетних до нього осіб, отримати від них письмові пояснення; -скласти ескіз або схему місця, де стався нещасний випадок;-отримати за можливості письмові пояснення військовослужбовців, витяги з наказів або їх копії та інші документи, що підтверджують виконання потерпілим військовослужбовцем під час настання нещасного випадку обов'язків військової служби (пункт 2 розділу V Інструкції №332).
Приписами пункту 3 розділу V Інструкції №332передбачено, що командир (начальник), який отримав повідомлення про нещасний випадок, після вжиття ним першочергових заходів, зазначених у пункті 2 цього розділу, складає, особисто підписує рапорт та за можливості негайно надсилає (надає) його разом з зібраними ним безпосередньо на місці нещасного випадку матеріалами (пояснення, ескізи, схеми та інші документи) командиру військової частини, у складі якої на дату настання нещасного випадку проходив службу потерпілий військовослужбовець.
У рапорті зазначаються: дата і час настання нещасного випадку; стислий опис та характеристика місця нещасного випадку; відомості про потерпілого військовослужбовця: посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), число, місяць та рік народження; стислий опис обставин та ймовірних причин нещасного випадку; вид, характер та локалізація травми або поранення, що отримав потерпілий від нещасного випадку військовослужбовець; відомості про свідків нещасного випадку та причетних до нього осіб; інформація про обсяг домедичної допомоги або невідкладної (екстреної) медичної допомоги, наданої безпосередньо на місці нещасного випадку; заклад охорони здоров'я, у який евакуйовано потерпілого військовослужбовця; час та дата складення рапорту, посада, військове звання, підпис, власне ім'я прізвище командира (начальника), який склав рапорт.
В силу правового регулювання пункту 4 розділу V Інструкції №332командир військової частини після отримання рапорту зобов'язаний організувати проведення розслідування та його документальне оформлення згідно з вимогами цієї Інструкції.
Комісія з розслідування після розгляду та вивчення інформації, що міститься у первинному рапорті та наданих разом з ним документах, оформлює акт за формою НВ-2 та у разі, якщо випадок за висновком комісії визнано таким, що пов'язаний з виконанням обов'язків військової служби, складає акт за формою НВ-3 (пункт 5 Розділу V «Особливості розслідування нещасних випадків, що сталися в районах бойових дій або проведення антитерористичної операції» Інструкції).
Відповідно до пункту 18 Розділу ІІ Інструкції за результатами розслідування командир військової частини видає наказ. На підставі наказу командира військової частини складається довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) у двох примірниках за формою, визначеною додатком 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом №402.
Тобто, виданню військовослужбовцю довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) передує певна процедура, визначена вказаною Інструкцією №332, та її оформлення належить до виключної компетенції спеціально уповноваженого на те органу, відповідно до висновків, зазначених в акті комісією з розслідування нещасного випадку.
Аналіз наведених законодавчих приписів свідчить, що отримання травми військовослужбовцем під час проходження військової служби є підставою для проведення у встановленому порядку розслідування, за наслідками якого складається довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), яка надалі враховується ВЛК під час прийняття постанови про причинний зв'язок захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв.
Із матеріалів справи судом встановлено, що наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 22.11.2022 № 480 «Про призначення службового розслідування за фактом бойової травми» призначено склад комісії для проведення розслідування стосовно бойового травмування старшого водія 1 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 1 стрілецької роти молодшого сержанта ОСОБА_1 . У довідці-доповіді про бойове травмування військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 військовослужбовця ОСОБА_1 , зазначено, що 31.10.2022 в результаті ворожого артилерійського обстрілу по позиціям в районі н.п. Водяне Покровського району Донецької області отримав бойову травму ОСОБА_1 . Попередній діагноз: вибухова травма, акубаротравма. Після надання першої медичної допомоги військовослужбовця евакуйовано до лікарні в м.Покровськ.
В акті службового розслідування від 25.11.2022 встановлено, що 31.10.2022 в результаті ворожого артилерійського обстрілу по позиціям в районі н.п. Водяне Покровського району Донецької області отримав бойову травму ОСОБА_1 . Після надання першої медичної допомоги військовослужбовця евакуйовано до лікарні в м. Селідове. В акті розслідування зазначено, що згідно з перевідним епікризом Військовомедичного клінічного центру Західного регіону м. Львів № 15144, 31.10.2022 був поранений військовослужбовець ОСОБА_1 , поставлений діагноз акубаротравма.
У наказі командира військової частини НОМЕР_1 від 29.11.2022 № 317 «Про результати службового розслідування» зазначено, що вищевказане бойове поранення ОСОБА_1 вважати таким, що настало при здійсненні ним заходів національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії російської федерації проти України, пов'язане з захистом Батьківщини під час дії воєнного стану. Наказано начальнику медичної служби-начальнику медичного пункту військової частини НОМЕР_1 надати ОСОБА_1 довідку про отримання бойової травми, пов'язаної із захистом Батьківщини, передбачену додатком 5 Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що ІНФОРМАЦІЯ_7 , як правонаступником в/ч НОМЕР_1 , має бути видана довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), встановленого зразка відповідно до обставин, вказаних в акті службового розслідування від 25.11.2022 та наказі командира в/ч НОМЕР_1 від 29.11.2022 № 317.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають до повного задоволенню.
Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, суд враховує наступне.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Зважаючи на те, що позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до Закону України “Про судовий збір» та не надав доказів понесення інших судових витрат, то підстави для їх розподілу відсутні.
Інших доказів понесених судових витрат, станом на час прийняття рішення, матеріали справи не містять.
Керуючись ст. ст. 2, 90, 139-143, 242-246, 250, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо видачі ОСОБА_1 довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), встановленого зразка, на підставі акта службового розслідування від 25.11.2022, затвердженого 25.11.2022 командиром військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 та наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 29.11.2022 №317 «Про результати службового розслідування», відповідно до викладених в них обставин.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) видати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_4 ) довідку про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), встановленого зразка, на підставі акта службового розслідування від 25.11.2022, затвердженого 25.11.2022 командиром військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 та наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 29.11.2022 №317 «Про результати службового розслідування», відповідно до викладених в них обставин.
Копію рішення направити учасникам справи.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.
Суддя Альона КАЛІНОВСЬКА