про передачу справи за підсудністю
02 грудня 2025 рокусправа № 380/23441/25
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кухар Наталія Андріївна, перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії та закриття справи про адміністративне правопорушення,-
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ; ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ), щодо нерозгляду заяви ОСОБА_1 від 03.11.2025 про розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 2101 КУпАП, в порядку ст. 279-9;
- зобов'язати КупАП; ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ), розглянути заяву ОСОБА_1 від 03.11.2025 про розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, в порядку ст. 279-9 КупАП і за наслідками розгляду заяви прийняти рішення про закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП та привести у відповідність дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно Позивача;
- стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
При цьому, статтею 20 КАС України визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів.
Відповідно до положень п.1 ч.1 ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Крім того, особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності встановлюються статтею 286 КАС України.
Так, згідно ч. 1 ст.286 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
З огляду на вказані норми КАС України, вирішення питання у справах про притягнення до адміністративної відповідальності підлягає розгляду місцевим загальним судом, як адміністративним, за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням того, що окружні адміністративні суди не наділені повноваженнями перевіряти дії/бездіяльність суб'єктів владних повноважень стосовно правовідносин, які вчинені за правилами Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З огляду на викладене та те, що предметом оскарження у даній справі є постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, суд приходить висновку, що вказана справа підлягає розгляду місцевим загальним судом, як адміністративним за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 2 ч.1 ст.29 КАС України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Разом із тим, даний пункт статті не регулює питання щодо дій суду у випадку порушення правил предметної підсудності.
В той же час, відповідно до частин 6 статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовід
В той же час, відповідно до частин 6 статті 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе на підставі ч. 6 ст. 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення ст. 29 КАС України.
Частиною 1 статті 25 КАС України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Враховуючи, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії та закриття справи про адміністративне правопорушення предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, суд приходить до висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю до місцевого загального суду як адміністративного, за місцем знаходженням позивача та відповідача, а саме до Шевченківського районного суду м. Львова.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 26 29, 30, 171, 243, 248 КАС України, суд
Адміністративну справу № 380/23441/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії та закриття справи про адміністративне правопорушення, передати для розгляду за підсудністю до Шевченківського районного суду м. Львова (вул. Січових Стрільців, 12, м. Львів, Львівська область, 79000).
Ухвала суду набирає законної сили у строк та порядок визначений ст. 256 КАС України та оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.294- 296 КАС України.
СуддяКухар Наталія Андріївна