Рішення від 03.12.2025 по справі 360/1934/25

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

03 грудня 2025 рокум. ДніпроСправа № 360/1934/25

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисіль С. В., розглянувши в письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України у м. Рубіжному Луганської області, Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області, Державної казначейської служби України про стягнення матеріальної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Луганського окружного адміністративного суду на розгляді перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Управління Державної казначейської служби України у м. Рубіжному Луганської області (далі - відповідач-1, УДКСУ у м. Рубіжному), Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області (далі - відповідач-2, ТУ ССО у Луганській області), Державної казначейської служби України (далі - відповідач-3, ДКСУ) в якому позивач просить стягнути з Державного бюджету України на користь позивача матеріальну шкоду у розмірі 1256,00 грн.

Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивовані тим, що згідно з наказом територіального управління Служби судової охорони у Луганській області від 26 травня 2020 року № 89о/с позивача було прийнято на службу до Служби судової охорони та призначено на посаду начальника юридичної служби ТУ ССО у Луганській області.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року у справі № 360/681/23 визнано протиправною бездіяльність ТУ ССО у Луганській області щодо нездійснення позивачу перерахунку грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року з урахуванням надбавки за стаж служби у відсотковому розмірі 25 %; зобов'язано ТУ ССО у Луганській області перерахувати та виплатити позивачу грошове забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року з урахуванням надбавки за стаж служби у відсотковому розмірі 25 %.

01 грудня 2023 року на виконання зазначеного судового рішення Луганським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист № 360/681/23.

09 червня 2025 року Луганським окружним адміністративним судом постановлено ухвалу про прийняття звіту про виконання рішення суду та зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі № 360/681/23, якою, зокрема, змінено спосіб і порядок виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року у справі № 360/681/23 в частині зобов'язання ТУ ССО у Луганській області виплатити позивачу грошове забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року з урахуванням надбавки за стаж служби у відсотковому розмірі 25 % на стягнення з ТУ ССО у Луганській області користь позивача заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року у розмірі 6977,79 грн.

Позивачем до УДКСУ у м. Рубіжному подано заяву від 24 червня 2025 року про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань ТУ ССО у Луганській області на користь ОСОБА_1 заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року у розмірі 6977,79 грн.

УДКСУ у м. Рубіжному зазначену заяву прийняло до розгляду та листом від 27 червня 2025 року № 01-43-08/483 повідомило ТУ ССО у Луганській області про здійснення безспірного списання коштів з рахунку ТУ ССО у Луганській області у розмірі 6977,79 грн.

ТУ ССО у Луганській області листом від 02 липня 2025 року № 43.07-87 підтвердило правильність визначення кодів класифікації видатків бюджету, рахунку, за яким проводиться безспірне списання коштів, та розміру коштів у розмірі 6977,79 грн, які повинні бути списані на користь позивача після надходження відповідного фінансування.

06 серпня 2025 року ТУ ССО у Луганській області були відкриті бюджетні асигнування за бюджетною програмою КПКВ 0501150 по КЕКВ 2800 у розмірі 114920,00 грн.

08 серпня 2025 року на банківському рахунку позивача відбулась транзакція на суму 5372,9 грн щодо зарахування коштів з призначенням платежу: «Безготівкове зарахування, ТУ ССО у Луганській області. Коментар: 0501150;2800; стягнення заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року 5372,90 грн; згідно з виконавчим листом від 01 грудня 2023 року та ухвали вiд 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23».

За наданою УДКСУ у м. Рубіжному інформацією у відповідь на інформаційний запит, при безспірному стягненні коштів у розмірі 6977,79 грн згідно з виконавчим листом Луганського окружного адміністративного суду, виданого 01 грудня 2023 року, та ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 з рахунку ТУ ССО у Луганській області UA148201720343190004000158301, КПКВК 0501150 по загальному фонду державного бюджету, в межах бюджетних асигнувань передбачених у затвердженому кошторисі по КЕКВ 2800 були проведені наступні платежі: 1) стягнення заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року - 5372,90 грн; згідно з виконавчим листом від 01 грудня 2023 року та ухвали від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 - 5372,90 грн; 2) стягнення податку з доходів фізичних осіб, утриманого з грошового забезпечення з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року; згідно з виконавчим листом від 01 грудня 2023 року та ухвали від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 - 1256,00 грн.; 3) стягнення військового збору, утриманого з грошового забезпечення з виконавчим листом від 01 грудня 2023 року та ухвали від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 - 348,89 грн.

Безспірне списання коштів з рахунку боржника було здійснено УДКСУ у м. Рубіжному, яке листом від 11 серпня 2025 року № 01-04-06/580 повернуло до Луганського окружного адміністративного суду виконавчий лист в адміністративній справі № 360/681/23, виданий 01 грудня 2023 року, з відміткою про його виконання.

Отже, УДКСУ у м. Рубіжному Луганської області не належним чином виконало ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 та не в повному обсязі здійснило безспірне списання коштів з рахунку боржника.

Так, під час здійснення безспірного списання коштів з рахунку ТУ ССО у Луганській області на користь позивача на виконання ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 та проведення платежів, УДКСУ у м. Рубіжне не взято до уваги, що відповідно до пункту 168.5. статті 168 Податкового кодексу України, суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, а також визначених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» членами сім'ї, батьками, утриманцями загиблого (померлого) військовослужбовця, у зв'язку з виконанням обов'язків під час проходження служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.

Як станом на фактичну дату (08 серпня 2025 року) здійснення безспірного списання коштів з рахунка ТУ ССО у Луганській області на користь позивача на виконання ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року у розмірі 6977,79 грн, так і станом на тепер позивач проходить службу в ТУ ССО у Луганській області, а отже маю статус співробітника Служби судової охорони.

Враховуючи вказане, оскільки дохід у вигляді виплати заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року у розмірі 6977,79 грн, виплачується на підставі ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 діючому співробітнику Служби судової охорони, то сума такого доходу включається до мого загального місячного оподатковуваного доходу як грошове забезпечення та оподатковується податком на доходи фізичних осіб з урахуванням положень пункту 168.5 статті 168 Податкового кодексу України.

Однак, УДКСУ у м. Рубіжному при безспірному списанні коштів з рахунку ТУ ССО у Луганській та стягненні заборгованості з грошового забезпечення, мені одночасно не була виплачена грошова компенсація суми податку на доходи фізичних осіб у розмірі 1256,00 грн, що була утримана 08 серпня 2025 року при виплаті перерахованого на виконання рішення суду грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року.

Внаслідок не застосування положень пункту 168.5 статті 168 Податкового кодексу України під час безспірного стягнення коштів боржника на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 360/681/23 позивача завдано матеріальну шкоду (збитки у вигляді упущеної вигоди).

Позивач вважає, що розмір завданої мені матеріальної шкоди у вигляді не отриманої суми заборгованості ТУ ССО у Луганській області, на яку він має право, через не повне здійснення виконання рішень суду УДКСУ у м. Рубіжному та безспірного списання коштів боржника у меншому ніж належить розмірі, складає 1256,00 грн.

Ухвалою суду від 08 жовтня 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 28 жовтня 2025 року відмовлено у задоволенні клопотання позивача про витребування доказів від ТУ ССО у Луганській області.

Заперечуючи проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , УДКСУ у м. Рубіжному у жовтні 2025 року подало відзив на позовну заяву, вказуючи на те, що 26 червня 2025 року до УДКСУ у м. Рубіжному надійшла заява ОСОБА_1 щодо виконання виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду, виданого 01 грудня 2023 року, та ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23.

Відповідно до пункту 28 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845 (далі - Порядок № 845) відповідач-1 27 червня 2025 року повідомив про здійснення безспірного списання коштів з рахунку боржника - ТУ ССО у Луганській області у розмірі 6977,79 грн на користь позивача.

ТУ ССО у Луганській області надало до УДКСУ у м. Рубіжному листи від 02 липня 2025 року № 43.07-87 і від 07 серпня 2025 року № 43.07-107. У останньому листі відповідач-2 обґрунтував, що відповідно до розділу ІV Податкового кодексу України він є податковим агентом, тому зобов'язаний утримати з нарахованого доходу фізичної особи податок на доходи фізичних осіб (18 %) та військовий збір (5 %), й ці утримання повинні бути перераховані до бюджету й надав відповідний розрахунок.

Податковим агентом у справі № 360/681/23 є ТУ ССО у Луганській області, який відповідає за правильність обчислення та утримання податку та збору й несе відповідальність за несплату податків, які входять до їхнього податкового зобов'язання.

08 серпня 2025 року УДКСУ у м. Рубіжному здійснило безспірне списання у повному обсязі згідно з ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року по справі № 360/681/23, враховуючи розрахунок відповідача-2, у розмірі 6977,79 грн з рахунку боржника.

Відповідно до пункту 34 Порядку № 845 УДКСУ у м. Рубіжному повідомив про здійснення безспірного списання ТУ ССО у Луганській області (лист від 08 серпня 2025 року №01-43- 06/577).

Відповідно до підпункту 1 пункту 4 Порядку № 845 виконавчий лист у справі № 360/681/23, виданий 01 грудня 2023 року, повернуто Луганському окружному адміністративному суду з відміткою про його виконання (лист від 08 серпня 2025 року № 01-04-06/580).

Крім того, з ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 вбачається, що ТУ ССО у Луганській області надавався розрахунок на виплату грошового забезпечення у розмірі 8233,79 грн, в який закладено суму на виплату компенсації сум податку з доходів фізичних осіб.

Таким чином, в процесі виконання виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду, виданого 01 грудня 2023 року, та ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року по справі № 360/681/23 здійснені заходи щодо виконання виконавчого документу відповідачем-1 були здійснені чітко до вимог Порядку № 845. З урахуванням вказаного, просить відмовити у задоволенні позовних вимог позивача у зв'язку з необґрунтованістю та недоведеністю.

У жовтні 2025 року ТУ ССО у Луганській області також подало відзив на позовну заяву ОСОБА_1 від 22 жовтня 2025 року, вказуючи на те, що 09 червня 2025 року за вх. № 63 через підсистему (модуль) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» до те управління надійшла ухвала Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 про прийняття звіту про виконання рішення суду та зміну способу і порядку виконання судового рішення. Цією ухвалою прийнято звіт ТУ ССО у Луганській області від 29 травня 2025 року про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року у справі № 360/681/23 і змінено спосіб і порядок виконання вказаного рішення суду на стягнення з ТУ ССО у Луганській області на користь ОСОБА_1 заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 4 вересня 2021 року у розмірі 6977,79 грн. При цьому, у рішенні суду не було зазначено, що сума (6977,79 грн), яку треба стягнути з ТУ ССО у Луганській області на користь ОСОБА_1 , стягується без урахування податків і зборів.

27 червня 2025 року від УДКСУ у м. Рубіжному на електронну адресу ТУ ССО у Луганській області надійшов лист (№ 01-43-08/483 від 27 червня 2025 року), в якому було повідомлено про здійснення безспірного списання коштів з рахунку ТУ ССО у Луганській області у розмірі 6977,79 грн на користь ОСОБА_1 для виконання виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду, виданого 01 грудня 2023 року, та ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23.

Листами від 02 липня 2025 року № 43.07-87 та від 07 серпня 2025 року № 43.07-107 ТУ ССО у Луганській області повідомило УДКСУ у м. Рубіжному, що відповідно до розділу IV Податкового кодексу України ТУ ССО у Луганській області як податковий агент зобов'язано утримати з нарахованого доходу фізичної особи податок на доходи фізичних осіб (18 %) та військовий збір (5 %) та надало відповідний розрахунок.

Тобто, зазначені нарахування ПДФО та військового збору не можуть бути фактично виплачені позивачу, оскільки підлягають обов'язковому перерахуванню до бюджету.

Відповідно до частини другої статті 3 Закону України «Про виконавче провадження», Порядку № 845, УДКСУ у м. Рубіжному 08 серпня 2025 року було проведено безспірне списання коштів з рахунку Управління на загальну суму 6977,79 грн за виконавчим листом Луганського окружного адміністративного суду, виданого 01 грудня 2023 року, та ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року по справі № 360/681/23.

Таким чином, рішення суду виконано в повному обсязі, з урахуванням чинного податкового законодавства.

ТУ ССО у Луганській області не здійснювало самостійного перерахування коштів позивачу, не було платником у податковому значенні в межах виконання цього рішення, не володіло механізмами впливу на процес утримання ПДФО, який здійснювався через ДКСУ.

Посилання позивача на пункт 15 постанови Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року № 44, яка передбачає механізм виплати компенсації сум ПДФО, утриманих із грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб є недоречним, оскільки ця компенсація здійснюється під час реального проходження служби, у складі щомісячного грошового забезпечення. У випадках, коли на користь співробітника Служби судової охорони здійснюється виплата за судовим рішенням, така виплата не є поточним грошовим забезпеченням. Вона проводиться на підставі виконавчого листа та виконується через органи Казначейства.

Оскільки виплата за рішенням суду не входить до щомісячного грошового забезпечення, на неї не поширюється дія пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримується з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року № 44 (далі - Порядок 44), а тому компенсація утриманого з неї ПДФО не здійснюється; компенсація ПДФО в порядку виконання судового рішення не передбачена зазначеною постановою; ТУ ССО у Луганській області не отримувало бюджетних призначень на компенсацію ПДФО за судовими рішеннями і не може нести відповідальність за невиплату такої компенсації через механізм примусового виконання.

Тобто, ситуація позивача не підпадає під передбачений законом випадок компенсації, а відтак вимога є непідтвердженою належними доказами.

У даному випадку ТУ ССО у Луганській області не здійснювало жодних дій або бездіяльності, які призвели б до утримання ПДФО; утримання податку здійснювалося органом Казначейства відповідно до вимог Податкового кодексу України; жодних незаконних рішень ТУ ССО у Луганській області, які призвели до шкоди позивачу, не приймалося. Таким чином, відсутні порушення, що є підставою для задоволення позовних вимог.

23 жовтня 2025 року ТУ ССО у Луганській області надані додаткові пояснення від 22 жовтня 2025 року, які є аналогічними до відзиву на позовну заяву від 22 жовтня 2025 року.

У жовтні 2025 року ДКСУ також подано відзив, в якому зазначено, що відповідно до положень Податкового кодексу України податковим агентом у справі № 360/681/23 є ТУ ССО у Луганській області, яке відповідає за правильність обчислення та утримання податку та збору й несе відповідальність за несплату податків, які входять до їхнього податкового зобов'язання.

08 серпня 2025 року УДКСУ у м. Рубіжному здійснено безспірне списання коштів у повному обсязі згідно виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду по справі № 360/681/23 та ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23, враховуючи розрахунок відповідача-2, у розмірі 6977,79 грн з рахунку боржника (відповідача-2).

Відповідно до підпункту 1 пункту 4 Порядку № 845 виконавчий лист у справі № 360/681/23 повернуто Луганському окружному адміністративному суду з відміткою про його виконання.

З урахуванням вказаного, ДКСУ просить відмовити у задоволені позовних вимог ОСОБА_1 .

Користуючись правом на подання заяв по суті справи, позивачем 27 жовтня 2025 року подані відповіді на відзиви від 26 жовтня 2025 року і додаткові пояснення від 04 листопада 2025 року, в яких серед іншого зазначено, що неправомірні дії органів державної влади, якими є ТУ ССО у Луганській області та УДКСУ у м. Рубіжному, під час здійснення відповідачем-1 на виконання рішень суду у справі № 360/681/23 безспірного списання коштів з рахунку відповідача-2, асигнування якому були виділені з Державного бюджету України по КПКВ 0501150, призвели до порушення права позивача та недоотримання ним доходу, внаслідок чого завдано матеріальну шкоду у вигляді упущеної вигоди у розмірі 1256,00 грн та просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

УДКСУ у м. Рубіжному та ДКСУ подали заперечення на відповідь на відзив ОСОБА_1 , в яких надали аналогічні заперечення зазначені у відзивах на позовну заяву та зазначили, що враховуючи норми ПК України, податковим агентом у справі № 360/681/23 є ТУ ССО у Луганській області, яке відповідає за правильність обчислення та утримання податку та збору, веде податковий облік, подає податкову звітність контролюючим органам й несе відповідальність за несплату податків, які входять до їхнього податкового зобов'язання та просять у задоволенні позову відмовити.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) проходить службу в Службі судової охорони та перебуває на посаді начальника юридичної служби Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року у справі № 360/681/23, з урахуванням ухвали суду від 24 серпня 2023 року, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 16 листопада 2023 року, визнано протиправною бездіяльність ТУ ССО у Луганській області щодо нездійснення ОСОБА_1 перерахунку грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року з урахуванням надбавки за стаж служби у відсотковому розмірі 25 % і зобов'язано ТУ ССО у Луганській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року з урахуванням надбавки за стаж служби у відсотковому розмірі 25 %.

01 грудня 2023 року позивачу за рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року у справі № 360/681/23, яке набрало законної сили 16 листопада 2023 року та підлягає примусовому виконанню ув порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження», видано виконавчий лист.

Наказом ТУ ССО у Луганській області від 24 квітня 2025 року № 22 «Про виконання рішення суду» наказано начальнику фінансово-економічного відділу (головному бухгалтеру) управління, після надходження асигнувань, нарахувати і виплатити підполковнику Служби судової охорони ОСОБА_1 , начальнику юридичної служби, грошове забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року, з урахуванням надбавки за стаж служби у відсотковому розмірі 25 %, у розмірі 6977,79 грн відповідно до здійсненого розрахунку: з 05 по 30 вересня 2020 року - 505,31 грн; з 01 по 31 жовтня 2020 року - 583,05 грн; з 01 по 30 листопада 2020 року - 583,05 грн; з 01 по 31 грудня 2020 року - 583,05 грн; з 01 по 31 січня 2021 року - 583,05 грн; з 01 по 28 лютого 2021 року - 583,05 грн; з 01 по 31 березня 2021 року - 583,05 грн; з 01 по 30 квітня 2021 року - 583,05 грн; з 01 по 31 травня 2021 року - 564,24 грн; з 01 по 30 червня 2021 року - 583,05 грн; з 01 по 31 липня 2021 року - 583,05 грн; з 01 по 31 серпня 2021 року - 583,05 грн; з 01 по 04 вересня 2021 року - 77,74 грн.

ТУ ССО у Луганській області не заперечується, що ним проведено розрахунок щодо виділення додаткових кошторисних призначень за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» на виконання рішення суду у розмірі 9768,90 грн у т. ч.: нарахування та виплату грошового забезпечення - 8233,79 грн (6977,79 грн + 18 % ПДО 1256,00 грн); нарахування ЄСВ - 1535,11 грн, який направлено листом від 20 листопада 2023 року № 43.07-168/ССО до центрального органу управління Служби судової охорони, як розпорядника бюджетних коштів вищого рівня.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 прийнято звіт ТУ ССО у Луганській області від 29 травня 2025 року про виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року у справі № 360/681/23 в частині перерахунку ОСОБА_1 грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року з урахуванням надбавки за стаж служби у відсотковому розмірі 25 %. Змінено спосіб і порядок виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року у справі № 360/681/23 в частині зобов'язання ТУ ССО у Луганській області виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року з урахуванням надбавки за стаж служби у відсотковому розмірі 25 % на стягнення з ТУ ССО у Луганській області на користь ОСОБА_1 заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року у розмірі 6977,79 грн. Припинено судовий контроль за виконанням рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року у справі № 360/681/23, встановлений ухвалою суду від 11 квітня 2025 року.

З описової та мотивувальної частин вказаної ухвали вбачається, що судом встановлено наведені нижче обставини, які відповідно до частини четвертої статті 78 КАС України не доказуються при розгляді іншої справи, в якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом:

«Територіальним управлінням Служби судової охорони у Луганській області складені листи та доповідні записки на ім'я Голови Служби судової охорони від 20 листопада 2023 року № 43.07-168/ССО, від 12 грудня 2023 року № 43.07-194/ССО, від 08 лютого 2024 року № 43.07-61/ССО, від 14 лютого 2024 року № 43.07-67/ССО, від 01 березня 2024 року № 43.07-92/ССО, від 24 жовтня 2024 року № 43.07-228/ССО, від 04 лютого 2025 року № 43.07-26/ССО, від 17 березня 2025 року № 43.07-56/ССО, від 01 квітня 2025 року № 43.07-76/ССО, від 15 квітня 2025 року № 43.07-85/ССО, від 01 травня 2025 року № 43.07-101/ССО, від 16 травня 2025 року № 43.07-114/ССО, від 20 травня 2025 року № 43.07-116/ССО про потребу в коштах та виділення кошторисних призначень та асигнувань на виконання рішення у справі № 360/681/23.

Зокрема додатком до листа від 16 травня 2025 року № 43.07-114/ССО є Інформація про потребу в коштах на виконання рішень судів щодо задоволення позовів співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області, у тому числі з виплати їм додаткової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», станом на 15 травня 2025 року.

Під порядковим № 2 Інформації про потребу в коштах на виконання рішень судів щодо задоволення позовів співробітників Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області, у тому числі з виплати їм додаткової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», станом на 15 травня 2025 року значиться рішення Луганського окружного адміністративного суду у справі № 360/681/23, дата набрання рішенням законної сили - 16 листопада 2023 року, ПІБ співробітника - ОСОБА_1 , залишок до сплати - 52023,30 грн, до сплати згідно з рішенням суду - 8233,79 грн, єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - 1535,11 грн, виконавчий збір / витрати на виконавче провадження - 26954,40 грн, штраф - 15300,00 грн.».

Позивач звернувся до УДКСУ у м. Рубіжному із заявою від 24 червня 2025 року про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань ТУ ССО у Луганській області на користь ОСОБА_1 заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року у розмірі 6977,79 грн.

Листом від 27 червня 2025 року № 01-43-08/483 УДКСУ у м. Рубіжному повідомило ТУ ССО у Луганській області про надходження заяви про стягнення коштів згідно з виконавчим листом Луганського окружного адміністративного суду, виданим 01 грудня 2023 року, і ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23, здійснення безспірного списання коштів з рахунку ТУ ССО у Луганській області у розмірі 6977,79 грн.

Листом від 02 липня 2025 року № 43.07-87 ТУ ССО у Луганській області повідомило УДКСУ у м. Рубіжному, що на сьогодні кошторисних призначень та асигнувань за КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя» за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки ТУ ССО у Луганській області на безспірне списання коштів, зазначених у листі не має. ТУ ССО у Луганській області звернулось до розпорядників бюджетних коштів вищого рівня про відкриття бюджетних асигнувань та збільшення кошторисних призначень по КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки», КПКВКМБ 0501150 на безспірне списання коштів згідно з виконавчим листом Луганського окружного адміністративного суду, виданого 01 грудня 2023 року, та ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року по справі № 360/681/23. Станом на 02 липня 2025 року на рахунку відкриті бюджетні асигнування відсутні. Після надходження фінансування на вищезазначений рахунок, просимо списати кошти у розмірі 6977,79 грн на користь заявника згідно з заявою про виконання рішення суду ОСОБА_1 .

Листом від 07 серпня 2025 року № 43.07-107 ТУ ССО у Луганській області повідомило УДКСУ у м. Рубіжному, що з метою виконання рішення суду згідно з виконавчим листом Луганського окружного адміністративного суду, виданого 01 грудня 2023 року, та відповідно ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 щодо стягнення з ТУ ССО у Луганській області на користь ОСОБА_1 заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року у розмірі 6977,79 грн, безспірне списання необхідно здійснити з рахунку НОМЕР_2 за КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя» по КЕКВ 2800 в розрізі наступних платежів:

1) грошове забезпечення на розрахунковий рахунок ОСОБА_1 у розмірі 5372,90 грн;

2) податок на доход фізичних осіб утриманий з грошового забезпечення на рахунок отримувача коштів ГУК у Луг.обл./ МТГ м. Рубіжне/ 11010201, UA818999980333269382000012497 Казначейство України, код 37991110 у розмірі 1256,00 грн;

3) військовий збір, утриманий з грошового забезпечення на рахунок отримувача коштів ГУК у Луг.обл./ Луганська обл./11011000, UA848999980313020063000012001 Казначейство України, код 37991110 у розмірі 348,89 грн.

Згідно з розділом IV Податкового кодексу України територіальне управління Служби судової охорони у Луганській області як податковий агент зобов'язано утримати з нарахованого доходу фізичної особи податок на доходи фізичних осіб (18 %) та військовий збір (5 %). Тобто, зазначені нарахування ПДФО та військового збору не можуть бути фактично виплачені позивачу, оскільки підлягають обов'язковому перерахуванню до бюджету.

У листі від 08 серпня 2025 року № 01-43-06/577 УДКСУ у м. Рубіжному повідомило ТУ ССО у Луганській області, що 08 серпня 2025 року здійснено стягнення коштів у розмірі 6977,79 грн згідно з виконавчим листом Луганського окружного адміністративного суду, виданого 01 грудня 2023 року, та ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року по справі № 360/681/23 з рахунку НОМЕР_2 , КПКВК 0501150 по загальному фонду державного бюджету, в межах бюджетних асигнувань передбачених у затвердженому кошторисі по КЕКВ 2800, що також підтверджується випискою з реєстраційного рахунку 148201720343190004000158301 від 08 серпня 2025 року.

Відповідно до листа УДКСУ у м. Рубіжному від 11 серпня 2025 року № 01-04-06/580 виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду по адміністративній справі № 360/681/23, виданого 01 грудня 2023 року, з відміткою про його виконання повернуто Луганському окружному адміністративному суду.

Позивач звернувся до ДКСУ зі скаргою від 13 серпня 2025 року, в якій просив вжити заходи, спрямовані на усунення наслідків протиправних дій УДКСУ у м. Рубіжному під час виконання ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 та відшкодувати матеріальну шкоду у розмірі 1256,00 грн.

ДКСУ надало позивачу відповідь від 25 серпня 2025 року № 5-11-11/18555, в якій зазначило, що ТУ ССО у Луганській області надало до УДКСУ у м. Рубіжному листи від 02 липня 2025 року № 43.07-87 та від 07 серпня 2025 року № 43.07-107. У листі від 07 серпня 2025 року № 43.07-107 боржник вказав, що оскільки відповідно до розділу ІV Податкового кодексу України є податковим агентом, тому зобов'язаний утримати з нарахованого доходу фізичної особи податок на доходи фізичних осіб (18 %) та військовий збір (5 %), а ці утримання повинні бути перераховані до бюджету. При цьому боржник надав відповідний розрахунок. Враховуючи розрахунок, наданий ТУ ССО у Луганській області, УДКСУ у м. Рубіжному 08 серпня 2025 року здійснило на користь ОСОБА_1 безспірне списання з рахунку боржника у розмірі 6 977,79 грн. Про здійснення безспірного списання боржника повідомлено листом УДКСУ у м. Рубіжному від 08 серпня 2025 року № 01-43-06/577. Листом УДКСУ у м. Рубіжному від 08 серпня 2025 року № 01-04-06/580 виконавчий лист у справі № 360/681/23 (з відміткою про виконання) повернуто до Луганського окружного адміністративного суду.

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 161-2 Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» (далі - Закон № 1402-VIII) визначено, що порядок проходження служби співробітниками Служби судової охорони регулюється цим Законом та положенням, яке затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Голови Служби судової охорони, погодженим з Державною судовою адміністрацією України.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 04 квітня 2019 року № 1052/0/15-19 затверджено Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони (далі - Положення № 1052/0/15-19).

Відповідно до пунктів 1-3 розділу І «Загальні питання» Положення № 1052/0/15-19 це Положення визначає порядок проходження служби громадянами України (далі - громадяни) у Службі судової охорони. Служба судової охорони (далі - Служба) згідно зі статтею 161 Закону № 1402-VIII є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах. Співробітниками Служби є громадяни, які в добровільному порядку прийняті на службу до Служби, склали Присягу співробітника Служби та яким присвоєно відповідно до цього Положення спеціальні звання.

Час проходження служби у Службі зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби, стажу служби в поліції, інших правоохоронних органах. Стаж служби у Службі дає право на встановлення співробітнику надбавки за стаж служби, надання додаткової оплачуваної відпустки. До стажу служби у Службі (у календарному обчисленні) зараховуються періоди, визначені Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їх сімей» (пункт 5 розділу І «Загальні питання» Положення № 1052/0/15-19).

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 року № 289 «Про грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони» (далі - постанова № 289) затверджені схеми посадових окладів, тарифних розрядів і коефіцієнтів за основними посадами і спеціальними званнями співробітників Служби судової охорони та встановлено, що порядок виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони затверджується Державною судовою адміністрацією.

Наказом Державної судової адміністрації України від 26 серпня 2020 року № 384 затверджено Порядок виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони (далі - Порядок № 384).

Відповідно до пункту 1 розділу І «Загальні положення» Порядку № 384 цей Порядок визначає механізм виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони (далі - Служба).

Згідно з пунктом 4 розділу І «Загальні положення» Порядку № 384 грошове забезпечення включає: 1) щомісячні основні види грошового забезпечення; 2) щомісячні додаткові види грошового забезпечення; 3) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) надбавка за стаж служби. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: 1) підвищення посадового окладу; 2) надбавки; 3) доплати; 4) премія (пункти 5, 6 Порядку № 384).

Відповідно до пунктів 17, 18, 19 розділу ІІ «Грошове забезпечення» Порядку № 384 надбавка за стаж служби співробітникам виплачується у відсотках до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням у розмірах згідно з додатком 5 до постанови № 289. Обчислення вислуги років для виплати надбавки за стаж служби співробітникам проводиться підрозділами кадрового забезпечення за матеріалами особової справи співробітника та оголошується відповідним наказом Служби або територіального управління Служби в разі призначення (переміщення) на посаду та щороку станом на 01 січня. До вислуги років для виплати співробітникам надбавки за стаж служби зараховуються періоди, які визначені Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393.

Пунктом 21 розділу ІІ «Грошове забезпечення» Порядку № 384 визначено, що надбавка за особливості проходження служби співробітникам виплачується в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби за основною штатною або тимчасово виконуваною посадою.

У разі підтвердження раніше невідомих та неврахованих в особових справах співробітників періодів служби, здійснюється перерахунок їх грошового забезпечення. Виплата співробітнику грошового забезпечення у розмірах, визначених за результатами такого перерахунку, здійснюється в порядку, визначеному пунктом 15 розділу І цього Положення, на підставі наказу Служби або територіального управління Служби (пункт 23 розділу І «Загальні положення» Порядку № 384).

Пунктом 15 розділу І «Загальні положення» Порядку № 384 передбачено, що грошове забезпечення, що належить до виплати співробітнику і своєчасно не виплачене або виплачене в меншому ніж належало розмірі, виплачується за весь період, протягом якого співробітник мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

Судом установлено, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року у справі № 360/681/23 ТУ ССО у Луганській області проведено розрахунок щодо виділення додаткових кошторисних призначень за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» на виконання рішення суду в сумі 9768,90 грн у т. ч.: нарахування та виплату грошового забезпечення - 8233,79 грн (6977,79 грн + 18 % ПДО 1256,00 грн); нарахування ЄСВ - 1535,11 грн.

На виконання ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 позивачу виплачена заборгованість з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року у розмірі 5372,90 грн, з утриманням грошової компенсації суми податку на доходи фізичних осіб у розмірі 1256,00 грн.

Згідно з пунктом 1 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року № 44 (далі - Порядок № 44) цей Порядок визначає умови та механізм щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу (в тому числі відрядженими до органів виконавчої влади та інших цивільних установ), співробітниками Служби судової охорони у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби (далі - грошова компенсація).

Грошова компенсація виплачується громадянам України, які відповідно до законодавства мають статус військовослужбовця, поліцейського або є особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, ДСНС, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, співробітникам Служби судової охорони, а також особам, звільненим із служби, для відшкодування утриманих сум податку з їх грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, право на які вони набули у зв'язку з виконанням обов'язків під час проходження служби (абзац перший пункту 2 Порядку № 44).

За змістом пунктів 3, 4 Порядку № 44 виплата грошової компенсації здійснюється установами (організаціями, підприємствами), що утримують військовослужбовців, поліцейських та осіб рядового і начальницького складу, за рахунок відповідних коштів, які є джерелом доходів цих осіб, шляхом рівноцінного та повного відшкодування втрат частини грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби (далі - грошове забезпечення), що пов'язані з утриманням податку з доходів фізичних осіб у порядку та розмірах, визначених Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб». Виплата грошової компенсації військовослужбовцям, поліцейським та особам рядового і начальницького складу здійснюється одночасно з виплатою їм грошового забезпечення.

Грошова компенсація виплачується за місцем одержання грошового забезпечення у розмірі суми податку з доходів фізичних осіб, утриманого з грошового забезпечення (пункт 5 Порядку № 44).

Згідно з пунктом 6 Порядку № 44 територіальні органи Державного казначейства та установи Банків провадять за платіжними документами видачу податковим агентам готівки для здійснення одночасно виплати грошового забезпечення та грошової компенсації із сплатою (перерахуванням) в установленому порядку податку з доходів фізичних осіб, утриманого з грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 168.5 статті 168 Податкового кодексу України суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також визначених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» членами сім'ї, батьками, утриманцями загиблого (померлого) військовослужбовця, у зв'язку з виконанням обов'язків під час проходження служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.

Відповідно до пунктів 18.1, 18.2 статті 18 Податкового кодексу України податковим агентом визначається особа, на яку покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків. Податкові агенти прирівнюються до платників податку і мають права та виконують обов'язки, встановлені Податковим кодексом України.

Аналіз наведених вище норм дає підстави для висновку, що грошова компенсація сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних, зокрема, співробітниками Служби судової охорони, виплачується їм для відшкодування утриманих сум податку з їх грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, право на які вони набули у зв'язку з виконанням обов'язків під час проходження служби одночасно з виплатою грошового забезпечення за місцем його одержання у розмірі суми податку з доходів фізичних осіб, утриманого з грошового забезпечення.

З урахуванням вказаного, суд вважає, що здійснюючи розрахунки з позивачем на виконання рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року у справі та ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23, ТУ ССО у Луганській області повинен був нарахувати та виплатити позивачу грошову компенсацію на суму податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення.

Отже, з урахуванням наведеного правого регулювання та фактичних обставин справи, оскільки позивач проходить службу у ТУ ССО у Луганській області, грошове забезпечення мало бути проведено останнім із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку № 44.

Посилання відповідача-2 на те, що в ухвалі про змінену способу і порядку виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 21 серпня 2023 року у справі № 360/681/23 не було зазначено, що сума, а саме 6977,79 грн, яку треба стягнути з ТУ ССО у Луганській області на користь ОСОБА_1 , стягується без урахування податків і зборів є необґрунтованим, оскільки таке відшкодування передбачено Порядком № 44 і, за потреби, відповідач-2 міг звернутися до суду за роз'ясненням ухвали від 09 червня 2025 року у справі № 360/681/23 щодо виплати спірної суми грошового забезпечення.

Суд зазначає, що згідно з частиною другою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до пунктів 4, 10 частини другої, частини четвертої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

У випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

З огляду на вказане, обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне стягнути з ТУ ССО у Луганській області на користь позивача компенсацію суми податку з доходів фізичних осіб у сумі, що належала до виплати при виплаті заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року у розмірі 1256,00 грн відповідно до пункту 2 Порядку № 44.

Таким чином, за встановлених у цій справі фактичних обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат відповідно до вимог статті 139 КАС України судом не вирішується, оскільки позивач згідно з пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 241-246, 250, 255, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Частково задовольнити позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління Державної казначейської служби України у м. Рубіжному Луганської області (ідентифікаційний код 37904431, місцезнаходження: площа Володимирська, 2, м. Рубіжне, Луганська область, 93000), Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області (ідентифікаційний код 43441202, місцезнаходження: вул. Миру, 34, м. Рубіжне, Луганська область, 93010), Державної казначейської служби України (ідентифікаційний код 37567646, місцезнаходження: вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601) про стягнення матеріальної шкоди.

Стягнути з Територіального управління Служби судової охорони у Луганській області на користь ОСОБА_1 компенсацію суми податку з доходів фізичних осіб у сумі, що належала до виплати при виплаті заборгованості з грошового забезпечення за період з 05 вересня 2020 року по 04 вересня 2021 року у розмірі 1256,00 грн (одна тисяча двісті п'ятдесят шість гривень) відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року № 44.

Відмовити у задоволенні інших позовних вимог.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Кисіль