Справа № 761/47188/25
Провадження № 3/761/9322/2025
03 грудня 2025 року
суддя Шевченківського районного суду м. Києва Бугіль Володимир Вячеславович, розглянувши матеріали, які надійшли від Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, РНОКПП НОМЕР_1 , займаючу посаду керівника політичної партії «Інтернет партія України» (код ЄДРПОУ 39965035), зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 212-21 Кодексу України про адміністративне правопорушення
З протоколу про адміністративне правопорушення № 50-33/1223 від 10.10.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 як посадова особа - керівник Партії, порушила порядок подання Звіту не забезпечивши належне виконання свої безпосередніх службових обов?язків, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ст. 212-21 КУпАП.
Судом вживались заходи щодо належного повідомлення ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи, остання в судове засідання не з'явилась, що не перешкоджає розгляду.
Також від ОСОБА_1 надійшли письмові пояснення в який остання просить закрити провадження у справі через малозначність порушення.
Дослідивши адміністративні матеріали, а саме: протокол про адміністративне правопорушення від 10.10.2025 № 50-33/1223; Звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру; Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; Копія висновку про результати перевірки Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру; Відомості щодо торгівельної марки; Копія листа Національного агентства про надання пояснень та складання протоколу від 18.09.2025 № 50-20/77285-25; Копія листа Національного агентства про надання пояснень та складання протоколу від 01.10.2025 № 50-20/80772-25; Акт про неявку ОСОБА_1 ; Роздруківка з вебсайту Національного агентства щодо повідомлення про дати, на які ОСОБА_1 запрошено для надання пояснень та складання протоколу про адміністративне правопорушення; Копія наказу Національного агентства «Про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції» з відповідними сторінками додатку від 01.01.2025 № 1/25; Копія листа Партії від 18.10.2021 № 78508/0/07-211; Копія Статуту політичної партії; Копія листа Національного агентства щодо ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення; Список згрупованих поштових відправлень по Україні від 16.10.2025 № 5589; Опис поштового відправлення, суд приходить до висновку що вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого їй адміністративного правопорушення підтверджується наявними доказами.
До такого висновку суд приходить враховуючи наступне.
Відповідно до ст. 17 Закону Національне агентство здійснило перевірку Звіту поданого політичною партією «Інтернет партія України» за ІІ квартал 2025 року до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру (далі - Реєстр).
За результатами перевірки відповідності відомостей, зазначених у Звіті Партії, відомостям, що містяться у реєстрах, інших інформаційно-телекомунікаційних та довідкових системах, Національним агентством встановлено неповноту інформації, що полягає у невідображенні відомостей про торговельну марку.
Перевіркою відповідності відомостей, зазначених у Звіті, відомостям, що містяться у документах, реєстрах, банках даних, інших інформаційно-комунікаційних та довідкових системах, відкритих базах даних, інших джерелах інформації виявлено, що у пункті 6 «Нематеріальні активи» розділу І Звіту Партії відсутні відомості про наявну у власності Партії торговельну марку - свідоцтво України на торговельну марку № 229570, зареєстрована 25.07.2017 (очікувана дата закінчення строку дії реєстрації 04.03.2026), інформація про яку розміщена у Спеціальній інформаційній системі УКРНОВІ за посиланням https://sis.nipo.gov.ua/uk/search/advanced/.
Відповідно до п. 1 ч. 11 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні», (далі - Закон) звіт політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру обов?язково включає, серед інших, розділ «Майно та нематеріальні активи станом на кінець звітного періоду», в якому має бути наведено повну та достовірну інформацію щодо майна (грошові кошти на всіх рахунках, цінні папери, нерухоме майно, транспортні засоби, інше рухоме майно, вартість якого перевищує п?ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня звітного року) та нематеріальних активів, які належать партії, її місцевій організації, що в установленому порядку набула статусу юридичної особи, на праві власності або праві користування.
Відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» торговельна марка - це позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб.
Реєстрація торгової марки в Україні регулюється Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Процедура включає подання заявки до Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОВІ), сплату зборів та отримання свідоцтва, яке підтверджує виключні права на торговельну марку.
Після завершення процесу реєстрації заявник отримує свідоцтво на торговельну марку, тобто охоронний документ, який підтверджує його виняткові права на торговельну марку у паперовому й електронному вигляді. Свідоцтво видається терміном на 10 років.
Таким чином, встановлено неповноту інформації, що полягає у невідображенні у Звіті відомостей про наявну у власності Партії торговельну марку - свідоцтво України на торговельну марку № 229570, що є порушенням п. 1 ч. 11 ст. 17 Закону за що передбачено адміністративну відповідальність.
Виявлені порушення зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіту Партії за | квартал 2025 рік від 19.08.2025 № 2450 затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 19.08.2025 № 244/25, який опубліковано на офіційному вебсайті Національного агентства відповідно до вимог ч. 25 ст. 17 Закону.
У частині 9 ст. 17 Закону визначено, що політична партія зобов?язана подати до Національного агентства Звіт (у т.ч. її місцевих організацій, які в установленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно з п.п. 1, 2 розділу ІІ та п.п. 1, 8, 9 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов?язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 507/36129, звіт політичної партії є структурованими даними, містить інформацію, внесену керівником політичної партії та/або особами, яких уповноважено в установленому порядку на подання Звіту (далі - уповноважена особа), до електронних форм, передбачених Рестром, та підписаний шляхом накладання на нього кваліфікованого електронного підпису (далі - КЕП) уповноваженої особи політичної партії. Поданню Звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою Рестром відповідно до Закону.
Поданню Звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою Реєстром відповідно до Закону.
Партія листом-зверненням від 13.10.2021 (вх. №78508/0/07-21 від 18.10.2021) надала відомості про ОСОБА_1 як керівника Партії.
Пункт 7.2 розділу 7 статуту Партії, затвердженого протоколом з?їзду політичної партії «Інтернет партія України» від 11.04.2017 № 1, передбачає, що Голова Партії, серед іншого, здійснює загальне керівництво Партією, без доручення представляє Партію у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та іншими юридичними особами, незалежно від форм власності та підпорядкування як в Україні, так і за кордоном, фізичними особами.
Повноваження Рижих Юлії Сергіївни як керівника Партії підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (витяг з Єдиного державного реєстру формувань додається).
У ст. 3 Закону передбачено, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності; заборона політичної партії.
Враховуючи норми ст. 19 Закону, а також приписи ст.ст. 7, 9, 23, 24 КУпАП, суб?єктом вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП є керівник Партії або уповноважена особа Партії.
Звіт Партії за ІІ квартал 2025 року подано до Національного агентства через Реєстр 02.07.2025 о 06:49 (унікальний ідентифікатор Звіту - 37641749-3dd6-4942-adfc-2d38f113f4d1) та підписано, шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису ОСОБА_1 .
Ст. 14 КУпАП визначено, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв?язані з недодержанням установлених правил, зокрема, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов?язків.
Таким чином, ОСОБА_1 як посадова особа - керівник Партії, порушила порядок подання Звіту не забезпечивши належне виконання свої безпосередніх службових обов?язків.
Отже, ОСОБА_1 - посадова особа (керівник Партії), підлягає притягненню до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, що посягає на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 судом враховується характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особа правопорушника, його відношення до скоєного та майновий стан останнього.
При накладенні адміністративного стягнення, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, вважаю, що стягнення у вигляді штрафу відповідає вимогам ст.ст. 23, 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення і є домірним скоєному.
Також суд вважає за недоцільне звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі ст.. 22 КУпАП, враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення та встановлені в судовому засіданні обставини його вчинення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 212-21, ст. 36, 221, 279-280, 283-285 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 (п'ять тисяч сто) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір, що становить 605 грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м. Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.
Суддя Бугіль В.В.