01 грудня 2025 року ЛуцькСправа № 140/9300/25
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Димарчук Т.М.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - ГУ ПФУ у Львівській області, відповідач) про:
визнання протиправним та скасування рішення від 09.04.2025 №033050011658 щодо відмови у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
зобов'язання провести призначення та виплату пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 15.03.2025, зарахувавши до страхового стажу період навчання з 01.09.1982 по 28.06.1989.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивач ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) 01.04.2025 звернувся до територіального відділення Пенсійного фонду України з письмовою заявою про призначення пенсії за віком, надавши пакет документів для призначення пенсії.
Рішенням ГУ ПФУ у Львівській області №033050011429 від 30.01.2025 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком, у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу 32 роки. До загального страхового стажу позивача не зараховано період навчання в Брестському інженерно-будівельному інституті з 01.09.1982 по 28.06.1989 згідно диплому НОМЕР_1 , оскільки період навчання перетинається з періодом проходження військової служби та вказано про необхідність надання довідки з навчального закладу про період та форму навчання, видану на підставі первинних документів.
З такими діями відповідача позивач не погоджується, вважає їх протиправними та такими, що порушують його конституційне право на соціальний захист.
Зазначає, що відповідно до статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи (серед іншого) зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
Отже, період навчання у вищому навчальному закладі підлягає зарахуванню до страхового стажу і такий період має бути підтверджено дипломом, посвідченням, свідоцтвом, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.
Документом, що підтверджує навчання позивача у вищому навчальному закладі є диплом серії НОМЕР_1 від 03.07.1989. В період навчання позивач був мобілізова ний до лав армії та проходив строкову військову службу з 28.06.1983 по 30.05.1985, що підтве рджується військовим квитком від 07.06.1983.
Відтак, позивач вважає, що період навчання з 01.09.1982 по 28.06.1989 повинен зараховуватися до його страхового стажу, що в сукупності зі стажем роботи зарахованим від повідачем складає більше 32 років, що дає позивачу право на призначення пенсії за віком відповідно до вимог статті 26 Закону Украї на "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
З наведених підстав просить позов задовольнити.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 22.08.2025 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та на підставі статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідач - ГУ ПФУ у Львівській області у встановлений судом строк відзив на позовну заяву не подав.
Згідно із частиною шостою статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши письмові докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд встановив такі обставини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 01.04.2025 звернувся до територіального органу Пенсійного фонду України з письмовою заявою про призначення пенсії за віком, відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», до якої додав: трудову книжку; довідку про присвоєння ідентифікаційного коду; копію паспорта; диплом про навчання серії НОМЕР_1 від 03.07.1989, виданий Брестським інженерно-будівельним інститутом; військовий квиток серії НОМЕР_2 від 07.06.1983; інші документи (а.с.4,7-8).
Засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності відділ призначення пенсій управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ у Львівській області визначено органом, уповноваженим розглянути заяву ОСОБА_1 від 01.04.2025.
Рішенням ГУ ПФУ у Львівській області від 09.04.2025 №033050011658 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за відсутності необхідного страхового стажу (а.с.5).
У рішенні зазначено, що пенсійний вік визначений статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" становить 60 років. Необхідний страховий стаж відповідно до статті 26 Закону становить 32 роки. Вік заявника 60 років 17 днів.
Страховий стаж заявника становить 28 років 07 місяців 29 днів. Стаж для розрахунку права на пенсію з урахуванням пункту 3.1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" становить 30 років 04 місяці 08 днів.
За доданими документами до страхового стажу не зараховано: період навчання в Брестському інженерно-будівельному інституті з 01.09.1982 по 28.06.1989 згідно диплому НОМЕР_1 , оскільки період навчання перетинається з періодом проходження військової служби. Для зарахування необхідно надати довідки з навчального закладу про період та форму навчання, видану на підставі первинних документів.
Не погоджуючись з рішенням ГУ ПФУ у Львівській області щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу періоду навчання, а також щодо відмови у призначенні пенсії за віком позивач звернувся за захистом своїх прав з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною другою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Спірні правовідносини врегульовані Законом України “Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII (далі - Закон №1788-XII), Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).
За нормами статті 26 Закону №1058-ІV, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу у період з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року не менше 30 років. Наявність необхідного страхового стажу визначається на дату досягнення особою відповідного віку.
Поняття “страховий стаж» запроваджено визначено Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набув чинності з 01.01.2004.
Періоди трудової діяльності зараховуються до страхового стажу при обчисленні пенсії за періоди до 01.01.2004 згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення», а після 01.01.2004 згідно із Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з частиною 1 статті 24 Закону №1058-IV, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Аналогічне визначення поняття "страховий стаж" міститься у статті 1 вказаного Закону, а саме: страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески; страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше.
З вищезазначеного слідує, що для зарахування періоду роботи до страхового стажу необхідною та обов'язковою умовою є сплата страхових внесків за вказаний період.
Наведене кореспондується з положеннями частини 2 статті 24 Закону №1058-ІV, за якими страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004).
Статтею 44 Закону №1058-IV встановлено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, відповідно до якого заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Частиною 5 статті 45 Закону №1058-IV визначено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846; далі - Порядок №22-1).
Згідно із підпунктом 2 пункту 2.1 Порядку №22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637.
За приписами пунктів 4.1, 4.7, 4.8 Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2). Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження. Заява про призначення пенсії з усіма поданими документами та рішенням про призначення пенсії зберігаються в окремій пенсійній справі на кожного пенсіонера. Пенсійні справи зберігаються в органах, що призначають пенсії, за місцем проживання (реєстрації) або за місцем перебування пенсіонерів.
Відповідно до статті 62 Закону №1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637).
Згідно із пунктами 1 та 2 Порядку №637 (з наступними змінами та доповненнями) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
Згідно із пунктом 3 Порядку №637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Відповідно до пункту 8 Порядку №637 період навчання за денною формою здобуття освіти у закладах вищої освіти (крім періоду навчання за денною формою здобуття освіти на підготовчих відділеннях у закладах вищої освіти), професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.
За відсутності в документах таких відомостей для підтвердження періоду навчання за денною формою здобуття освіти приймаються довідки про тривалість навчання в навчальному закладі у відповідні роки за умови, що в документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.
Як вбачається з матеріалів справи, до страхового стажу ОСОБА_1 не зараховано період навчання в Брестському інженерно-будівельному інституті з 01.09.1982 по 28.06.1989 згідно диплому НОМЕР_1 від 03.07.1989. Відмова ГУ ПФУ у Львівській області у зарахуванні даного періоду навчання мотивована тим, що період навчання перетинається з періодом проходження військової служби.
Навчання позивача у Севастопольському приладобудівному інституті підтверджується дипломом НОМЕР_1 від 03.07.1989, виданим Брестським інженерно-будівельним інститутом, у якому зазначено, що в 1982 році ОСОБА_1 вступив до навчального закладу та в 1989 році закінчив повний курс інституту, та рішенням Державної екзаменаційної комісії від 28.06.1989 ОСОБА_1 присвоєно кваліфікацію інженера-будівельника (а.с.7).
Позивач з 28.06.1983 по 30.05.1985 був призваний на військову службу, що підтверджується записом у військовому квитку серії НОМЕР_2 від 07.06.1983 (а.с.8).
З наявного у матеріалах справи розрахунку страхового стажу ОСОБА_1 для призначення пенсії за віком, наданого пенсійним органом, вбачається, що період проходження позивачем військової служби з 28.06.1983 по 30.05.1985 зараховано до його страхового стажу, що враховується для призначення пенсії (а.с.6).
Таким чином, період проходження позивачем військової служби з 28.06.1983 по 30.05.1985, який зараховано позивачу до його страхового стажу, частково збігається з періодом навчання у Брестському інженерно-будівельному інституті, який позивач просить зарахувати до його страхового стажу.
Відповідно до пункту “д» частини 3 статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію зараховується, серед іншого, навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
З вищенаведеного слідує, що до страхового стажу прирівнюється весь трудовий стаж, набутий до 01.01.2004. Зокрема, й періоди навчання за денною (очною) формою у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі. Після 01.01.2004 до страхового стажу зараховується час навчання лише за умови добровільної сплати єдиного соціального внеску. Час навчання підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.
Таким чином, з урахуванням наведених норм чинного законодавства України та встановлених обставин справи, суд дійшов висновку про протиправність незарахування відповідачем до страхового стажу ОСОБА_1 періоду навчання у Брестському інженерно-будівельному інституті з 01.09.1982 по 27.06.1983 та з 31.05.1985 по 28.06.1989. При цьому, суд враховує ту обставину, що період проходження позивачем військової служби з 28.06.1983 по 30.05.1985, що перетинається з періодом навчання, зарахований відповідачем до страхового стажу позивача.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме з рішення ГУ ПФУ у Львівській області від 09.04.2025 №033050011658 про відмову у призначенні пенсії, до страхового стажу ОСОБА_1 зараховано страховий стаж 28 років 07 місяців 29 днів. Стаж для розрахунку права на пенсію з урахуванням пункту 3.1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" становить 30 років 04 місяці 08 днів.
Таким чином, з зарахуванням до страхового стажу ОСОБА_1 періоду навчання у Брестському інженерно-будівельному інституті з 01.09.1982 по 27.06.1983 та з 31.05.1985 по 28.06.1989 (4 роки 10 місяців 25 днів), страховий стаж позивача, що враховується для призначення пенсії становитиме більше необхідних 32 років, а позивач набуває право на призначення пенсії за віком на підставі статті 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Аналіз наведених вище норм законодавства, що врегульовує спірні правовідносини, а також встановлені у справі обставини дають суду підстави для висновку, що рішення відповідача є протиправним, оскільки воно прийняте необгрунтовано, з формальних підстав, без врахування істотних обставин у справі щодо періодів навчання позивача на підставі диплому НОМЕР_1 від 03.07.1989, виданого Брестським інженерно-будівельним інститутом. Це рішення не може вважатися таким, що прийняте добросовісно, розсудливо, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
З огляду на встановлені обставини та правове регулювання спірних правовідносин рішення ГУ ПФУ у Львівській області від 09.04.2025 №033050011658 є протиправним та підлягає скасуванню.
При вирішенні спору в частині позовних вимог зобов'язального характеру про призначення та проведення виплати пенсії за віком, суд враховує наступне.
Як встановлено статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу у період з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року не менше 32 років. Наявність необхідного страхового стажу визначається на дату досягнення особою відповідного віку.
Таким чином, позивач ІНФОРМАЦІЯ_1 право на призначення пенсії за віком набув 14.03.2025, тобто при досягненні ним віку 60 років.
Відповідно до пункту 1 статті 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Оскільки, позивач із заявою про призначення пенсії за віком до територіального органу Пенсійного фонду України звернувся 01.04.2025, тобто не пізніше трьох місяців з дня досягнення ним пенсійного віку, то призначення та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» слід проводити з 15.03.2025 (з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку).
Таким чином, суд у цій справі дійшов висновку, що для ефективного захисту прав позивача позовні вимоги слід задовольнити частково шляхом визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ у Львівській області від 09.04.2025 №033050011658 про відмову у призначенні позивачу пенсії за віком; зобов'язання ГУ ПФУ у Львівській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період навчання у Брестському інженерно-будівельному інституті з 01.09.1982 по 27.06.1983 та з 31.05.1985 по 28.06.1989, та призначити і виплачувати пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 15.03.2025.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Відтак, суд дійшов висновку, що на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Львівській області необхідно стягнути судовий збір, пропорційно до задоволеної частини вимог у сумі 807,46 грн, сплаченого відповідно до квитанції від 16.08.2025 №9388-0553-6305-0752 (а.с.3).
Керуючись статтями 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 09.04.2025 №033050011658.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період навчання у Брестському інженерно-будівельному інституті з 01.09.1982 по 27.06.1983 та з 31.05.1985 по 28.06.1989 та призначити і виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 15.03.2025.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області судові витрати у розмірі 807,46 грн (вісімсот сім гривень 46 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ 13814885).
Суддя Т.М. Димарчук