Ухвала від 03.12.2025 по справі 554/13086/25

Дата документу 03.12.2025Справа № 554/13086/25

Провадження № 1-кс/554/14214/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2025 року м. Полтава

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м.Полтави ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2

прокурора - ОСОБА_3

слідчого - ОСОБА_4

підозрюваного - ОСОБА_5

захисника - ОСОБА_6

розглянувши клопотання старшого слідчого слідчої групи - старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП в Полтавській області майора поліції ОСОБА_4 , в рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42025172690000035 від 26.05.2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368, ч.3 ст.369-2, ч.3 ст.354, ч.1 ст.366-2, ч.1 ст.358 КК України про продовження строку досудового розслідування,

ВСТАНОВИВ:

Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Полтавській області за процесуального керівництва Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42025172690000035 від 26.05.2025 року за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Прізвище, ім'я, по батькові підозрюваного: ОСОБА_5 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Харків Харківської області, громадянин України, українець, на час вчинення злочину обіймав посаду лікаря-хірурга КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Козельщинської селищної ради Полтавської області, зареєстрований та фактично проживаючийо за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимий.

Кримінальне провадження №42025172690000035 від 26.05.2025 року за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» від 15 листопада 2024 р. № 1338 затверджено Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи; Порядок проведення оцінювання повсякденного функціонування особи; критерії направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи; Порядок функціонування електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи та критерії встановлення інвалідності.

З 1 січня 2025 р. експертиза щодо встановлення інвалідності відповідно до законодавства для повнолітніх осіб проводиться експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи, сформованими відповідно до Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою (далі - експертні команди), до складу яких можуть входити лікарі, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою, а також Центром оцінювання функціонального стану осіб відповідно до Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою;

Проведення оцінювання повсякденного функціонування особи організовується в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров'я відповідно до Положення про експертну команду з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою.

Пунктом 3 Постанови №1338 встановлено, що у закладах охорони здоров'я, в яких організовується проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, у строк до 3 грудня 2024 р. визначається та затверджується наказом керівника такого закладу охорони здоров'я перелік лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд, а також перелік адміністраторів для забезпечення роботи таких команд.

Встановлення інвалідності повнолітнім особам, здійснення інших повноважень, прав і обов'язків, визначених Положенням про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою, здійснюється експертними командами відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою.

Положенням про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого Постановою №1338 визначено основні організаційні засади формування та функціонування експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі - експертні команди).

Експертні команди формуються та функціонують у кластерних та/або надкластерних закладах охорони здоров'я, а також за потреби та/або в разі відсутності затвердженої спроможної мережі закладів охорони здоров'я на території регіону в закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності (далі - заклади охорони здоров'я).

Експертні команди формуються з метою організації та проведення оцінювання повсякденного функціонування особи (далі - оцінювання) відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи та критеріїв направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затверджених Постановою № 1338.

Положенням про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи визначено основні організаційні засади формування та функціонування експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі - експертні команди).

Експертні команди у своїй роботі керуються Конституцією України, Законом України «Про запобігання корупції», іншими законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами.

Адміністратори закладів охорони здоров'я, на базі яких функціонують експертні команди відповідно до пункту 24 Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого Постановою № 1338 , та члени експертних команд діють на принципах верховенства права, законності, поваги та дотримання прав людини і громадянина, доброчесності, колегіальності, рівноправності членів команди, вільного обговорення і вирішення питань, об'єктивності, неупередженості та обґрунтованості прийнятих рішень, висновків і пропозицій.

Адміністратори та члени експертних команд мають діяти неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-якого громадянина, незалежно від своїх політичних, ідеологічних, релігійних та інших особистих поглядів або переконань, зокрема: ніколи не вдаватися до несправедливої дискримінації, виявляючи особливу прихильність або віддаючи перевагу будь-кому; однаково ставитися до усіх громадян, не допускати, щоб особиста упередженість або тиск з боку могли позначитися на об'єктивності зроблених оцінок і прийнятих рішень.

Таким чином працівники експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, що виконують організаційно-розпорядчі функції з ухвалення юридично значимих рішень із встановлення груп інвалідності, оцінки працездатності, в силу чого є службовими особами.

Порядком проведення оцінювання повсякденного функціонування особи встановлено, що направлення особи на оцінювання проводиться за електронним направленням, що сформоване в електронній системі лікуючим лікарем з надання первинної медичної допомоги, лікуючим лікарем з надання спеціалізованої медичної допомоги після проведення необхідних діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності ознак, що відповідають критеріям направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженим Постановою №1338. Електронне направлення формується та надсилається до закладу охорони здоров'я, в якому проводиться оцінювання, з урахуванням його завантаженості, а також побажань особи, щодо якої формується направлення, з приводу територіальної доступності в електронній формі за допомогою засобів електронної системи.

Після отримання закладом охорони здоров'я електронного направлення в електронній системі таке направлення розглядається адміністратором закладу охорони здоров'я (далі - адміністратор), який є уповноваженою особою закладу охорони здоров'я, в якому створено експертну команду. У закладі охорони здоров'я може бути уповноважено кількох осіб для виконання функцій адміністратора.

Після прийняття адміністратором електронного направлення до розгляду інформація про форму, дату та час розгляду надсилається особі, щодо якої буде проводитися оцінювання, на адресу її електронної пошти (у разі відсутності електронної пошти протягом п'яти календарних днів шляхом надсилання особі в паперовій формі засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), а також відображається в електронній системі для лікаря, який направив (без зазначення персонального складу експертної команди, яка проводитиме оцінювання).

Так, ОСОБА_5 , будучи членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 , лікарем-хірургом, лікарем ортопед-травматолог та лікарем ендоскопістом КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Козельщинської селищної ради Полтавської області, в середині травня місяця 2025 року, більш точної дати та часу наразі в ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи в приміщенні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 , у ході спілкування з ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , дізнався, що останній є військовозобов'язаним, не має відстрочки від призову на військову службу та може бути призваний до лав Збройних Сил України під час мобілізації.

У зв'язку з цим, ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_7 , що за грошову винагороду, враховуючи займані посади, особисті зв'язки він може здійснити вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави, зокрема членами однієї з експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи Полтавської області та вирішити питання визнання дружини ОСОБА_7 особою з інвалідністю з подальшим встановленням групи інвалідності, що в подальшому буде слугувати для відстрочки від призову на військову службу по догляду за особою інвалідністю.

Зокрема 25.08.2025 будучи в приміщенні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 , близько 13:30 діючи з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, з прямим умислом ОСОБА_5 висунув ОСОБА_7 вимогу на передачу грошових коштів в сумі 5 000 (п'ять тисяч) доларів США за вплив на службових осіб експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » щодо прийняття позитивного рішення про отримання дружиною ОСОБА_8 2-ї групи інвалідності, що в подальшому надасть право останньому на відстрочку від призову на військову службу.

При цьому попередньо ОСОБА_5 діючи умисно, з метою отримання неправомірної вигоди виготовляв завідомо недостовірні медичні документи, серед яких: консультативний висновок спеціаліста від 14.08.2025 року; консультативний висновок спеціаліста від 20.08.2025 року; рентген знімок №22177 від 17.08.2025 року; рентген знімок №22176 від 17.08.2025 року з описом; рентген знімок № 22179 від 17.08.2025 року з описом; кардіо++ від 12.08.2025 року; мультиспіральну комп'ютерну томографію від 30.07.2025 року; виписку із медичної карти стаціонарного хворого хірургічного відділення № 1568 від 13.10.2023 року; виписку із медичної карти стаціонарного хворого хірургічного відділення № 1513 від 13.07.2024 року; виписку із медичної карти стаціонарного хворого хірургічного відділення № 2225 від 19.11.2024 року; виписку із медичної карти стаціонарного хворого хірургічного відділення № 1396 від 23.05.2025 року, та інші результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, лектрокардіограми (ЕКГ) на ім'я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Водночас остання жодних із вказаних обстежень а так само лікування не проходила.

В подальшому, наприкінці серпня місяці 2025р. ОСОБА_5 , в після проведення виготовлення ним необхідних фіктивних діагностичних та лікувальних медичних документів на ім'я ОСОБА_8 , які в своїй сукупності мають формальні ознак, що відповідають критеріям направлення на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, виготовив в електронній системі електронне направлення та надіслав з супровідними документами до закладу охорони здоров'я - КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », в якому буде проводиться оцінювання повсякденного функціонування особи.

Надіслане ОСОБА_5 вказане електронне направлення з супровідними документами розглянуто та проведено їх перевірку адміністратором КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », на базі якого функціонують експертні команди, на предмет повноти наданої інформації, після чого прийнято рішення про призначення розгляду справи ОСОБА_8 з оцінювання повсякденного функціонування особи, у КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на 04.09.2025р.

В подальшому, в період з 03.09.2025р. по 04.09.2025р. ОСОБА_5 діючи конспіративно, через мобільний застосунок «WhatsApp» систематично здійснював телефонні дзвінки до ОСОБА_7 з вимогою термінової передачі йому грошових коштів в сумі 5000 доларів США.

04.09.2025 близько 13:30 в приміщенні кабінету №1 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_5 діючи з прямим умислом, з корисливих мотивів, одержав від ОСОБА_7 неправомірну вигоду в розмірі 5000 доларів США за вплив на службових осіб експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » щодо прийняття позитивного рішення про отримання дружиною ОСОБА_8 2-ї групи інвалідності, що в подальшому надасть право останньому на відстрочку від призову на військову службу.

04.09.2025р. о 13:36год. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , затримано в порядку ст.208 КПК України, за підозрою у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369-2 КК України.

05.09.2025року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, а саме в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

04.11.2025р. постановою керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42023172690000057 від 08.11.2023 продовжено до трьох місяців, тобто до 04.12.2025.

Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 , кваліфіковані за ч. 3 ст. 369-2 КК України, тобто в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Вина підозрюваного у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, зокрема:

-рапортом про виявлення ознак кримінального правопорушення, від 26.05.2025р.;

-заявою гр. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , про вчинення відносно нього кримінального правопорушення;

-повідомленням УСБУ в Полтавській області, №66/38/7-1107 від 02.06.2025р.;

-повідомленням УСБУ в Полтавській області №66/38/7-1863 від 01.09.2025р.;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 02.06.2025р.;

-протоколами допиту свідка ОСОБА_7 від 08.08.2025р.;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 26.08.2025р.;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 06.10.2025р.;

-протоколом огляду документів від 02.09.2025р. з додатками;

-протоколом додаткового огляду від 03.09.2025р. з додатками;

-протоколом допиту свідка ОСОБА_7 від 03.09.2025р.;

-протоколом затримання ОСОБА_5 та його особистого обшуку від 04.09.2025р.;

-протоколом обшуку КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Козельщинської селищної ради Полтавської області, що за адресою: АДРЕСА_2 , від 04.09.2025р.;

-протоколом обшуку за місцем проживання підозрюваного ОСОБА_5 , що за адресою: АДРЕСА_1 , від 04.09.2025р.;

-протоколом огляду, помітки та вручення заздалегідь ідентифікованих засобів-грошових купюр, від 25.08.2025р.;

-протоколом огляду, помітки та вручення заздалегідь ідентифікованих засобів-грошових купюр, від 04.09.2025р.;

-протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, передбаченої ст. 260 КПК України, стосовно ОСОБА_7 , від 26.08.2025;

-протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, передбаченої ст. 260 КПК України, стосовно ОСОБА_5 , від 26.08.2025;

-протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, передбаченої ст. 260 КПК України, стосовно ОСОБА_7 , від 05.09.2025;

-протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, передбаченої ст. 260 КПК України, стосовно ОСОБА_5 , від 05.09.2025;

-протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, передбаченої ст. 263 КПК України, стосовно ОСОБА_5 , від 11.08.2025;

-протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, передбаченої ст. 260 КПК України, стосовно ОСОБА_7 , від 11.08.2025;

-протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, передбаченої ст. 260 КПК України, стосовно ОСОБА_5 , від 11.08.2025;

-протоколом про закінчення контролю за вчиненням злочину відкритим фіксуванням, від 04.09.2025р.;

-іншими доказами, зібраними в ході досудового розслідування кримінального провадження.

Трьохмісячний строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 04.12.2025, на даний час за період з 04.11.2025р. по теперішній час:

- отримано та долучено до матеріалів кримінального провадження висновок судово-почеркознавчої експертизи, які проводилися експертами ІНФОРМАЦІЯ_7 ;

- проведено огляд інформації, вилученої в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 »;

- проведено огляд інформації, вилученої ІНФОРМАЦІЯ_9 ;

- допитано в якості свідка ОСОБА_9 ;

- направлено до суду клопотання про тимчасовий доступ до документів, які становлять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 »;

- направлено до суду клопотання про тимчасовий доступ до документів, які становлять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (КНЕДП) « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 ».

Однак закінчити досудове розслідування у вказаний строк неможливо, внаслідок особливої складності провадження, а також у зв'язку із необхідністю проведення додаткових слідчих (розшукових) та процесуальних дій, а саме:

-отримати тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до інформації, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_14 , провести її аналіз та огляд;

-отримати тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до інформації, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », провести її аналіз та огляд;

-отримати тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до інформації, яка перебуває у володінні кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (КНЕДП) « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », провести її аналіз та огляд;

-отримати тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до інформації, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 »;

-отримати висновки експертів, за результатами проведення комп'ютерно-технічних судових експертиз;

-отримати відповідь на запити до ІНФОРМАЦІЯ_16 ;

-встановити місцезнаходження та допитати в якості свідків: ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , які безпосередньо володіють інформацією про обставини даного кримінального правопорушення;

-отримати матеріали виконаних доручень слідчого про проведення слідчих (розшукових) дій, які перебувають на виконанні в ІНФОРМАЦІЯ_17 ;

-встановити інших осіб, можливо причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення;

-долучити до матеріалів кримінального провадження розсекречені примірники ухвали ІНФОРМАЦІЯ_18 , клопотань та доручень за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій;

-скласти повідомлення про підозру ОСОБА_5 в остаточній редакції;

-провести комплекс інших слідчих (розшукових) дій, спрямованих на забезпечення повноти та всебічності досудового розслідування;

-відкрити сторонам матеріали кримінального провадження та ознайомити всіх учасників провадження з матеріалами досудового розслідування, в порядку ст. 290 КПК України. Відповідно до ч.1 ст.290 КПК України по завершенню досудового розслідування в обов'язковому порядку підозрюваному та захиснику повинен бути наданий доступ до матеріалів досудового розслідування, по завершенню якого сторона захисту має право заявити клопотання та відкрити стороні обвинувачення наявні у неї докази. Відповідно до ч.12 ст. 290 КПК України якщо сторона провадження не здійснить відкриття матеріалів відповідно до положень цієї статті, суд не має права допустити відомості, що містяться в них, як докази;

-скласти обвинувальний акт, реєстр матеріалів досудового розслідування;

-провести інші слідчі (розшукові) дії за необхідності.

Результати вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій та експертних дослідження мають суттєве значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, оскільки з них можуть бути отримані відомості, які будуть використані як доказ факту та обставин, що підлягають встановленню під час кримінального провадження. Зокрема лише після встановлення всіх обставин кримінального правопорушення можливо визначити його правову кваліфікацію, встановити коло осіб, причетних до його вчинення, надати оцінку доказам.

Закінчення досудового розслідування без проведення зазначених слідчих (розшукових) та процесуальних дій, а також експертних досліджень буде передчасним, оскільки негативно вплине на всебічне, повне і неупереджене дослідження всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні вказала, що підтримує клопотання слідчого та просить його задовольнити з підстав наведених у ньому.

Слідчий просив задовольнити клопотання з підстав у ньому наведених.

Підозрюваний в судовому засіданні вказав, що заперечує проти задоволення клопотання слідчого.

Адвокат в судовому засіданні вказав, що підтримує свого підзахисного та заперечує проти задоволення клопотання слідчого з підстав його необґрунтованості.

Суд дослідивши матеріали клопотання, заслухавши учасників провадження приходить до наступних висновків.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні закінчується 04.12.2025, однак.

У той же час, досудове розслідування вказаного провадження закінчити неможливо у зв'язку зі складністю провадження та необхідністю проведення слідчих та процесуальних дій.

Зазначені слідчі (розшукові) та процесуальні дії не могли бути здійснені та завершені у три місячний строк з дня повідомлення ОСОБА_5 про підозру у зв'язку із великим обсягом даних; не встановлення місця знаходження (перебування, проживання) свідків; тривалим розглядом підприємствами, установами, організаціями, запитів слідчого; тривалим наданням підприємствами, установами, організаціями, тимчасового доступу до речей і документів, які мають суттєве значення для результатів досудового розслідування, і проведення яких потребує додаткового часу.

Результати вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій мають важливе значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази під час судового розгляду даного кримінального провадження.

Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 219 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу:

1) до трьох місяців - керівником окружної прокуратури, керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступником Генерального прокурора;

2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;

3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із Генеральним прокурором чи його заступниками.

Отримані результати проведених слідчих дій матимуть у подальшому роль доказів у кримінальному провадженні для установлення обставин кримінального правопорушення, усунення суперечностей та доведення наявності підстав для повідомлення підозри.

Провести слідчі (розшукові) дії у передбачений законом строк та із зазначених причин, що вплинули на роботу більшості державних органів, не представилось можливим у зв'язку із складністю кримінального провадження, та не встановленні місця знаходження особи, яка може бути причетною до вищевказаного кримінального правопорушення.

Результати вищевказаних слідчих та процесуальних дій мають важливе значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази під час судового розгляду даного кримінального провадження.

Вказані обставини є поважними для продовження строку досудового розслідування, оскільки для проведення перелічених процесуальних дій потрібен додатковий час. Такі дії не могли бути виконані (проведені) раніше з об'єктивних причин, у тому числі у зв'язку зі значною кількістю та складністю слідчих дій та експертиз, проведення яких є необхідним у справах даної категорії, значним строком проведення судових експертиз та виконання ухвал слідчих суддів.

Відповідно до ст. 219 КПК України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017) досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину. Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу.

За ст.294 КПК України якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1 - 3 частини другої статті 219 цього Кодексу. Якщо внаслідок складності провадження неможливо закінчити досудове розслідування з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку (дізнання) у строк, зазначений у пункті 1 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строку, встановленого пунктом 1 частини другої статті 219 цього Кодексу, районним (міським) або іншим прирівняним до нього прокурором. Якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу: до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками. Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження. Клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п'яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, що всі необхідні слідчі дії виконати не представилося можливим.

На підставі викладеного, приходжу до висновку про задоволення клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскільки стороною обвинувачення доведено, що слідчі та процесуальні дії не були здійснені раніше з об'єктивних причин та потребують додаткового часу.

Керуючись ст. ст. 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя., -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42025172690000035 від 26.05.2025 року за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.369-2 КК України, до чотирьох місяців, тобто до 04.01.2026.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1