Справа № 931/876/25
Провадження № 3/931/470/25
03 грудня 2025 року селище Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Кідиба Т. О., за участю прокурора - Книш В.В. (в режимі відеоконференції), розглянувши матеріали справи, які надійшли від Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , непрацюючого, протягом року не притягався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
18.11.2025 року до Локачинського районного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
17.11.2025 року ст. оперуповноваженим Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України Бондаруком А.В. складено протокол № 63-2025 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП про те, що останній, будучи інспектором взводу № 2 роти № 4 штурмового батальйону № 1 полку управління поліції особливого призначення № 3 Департаменту поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції «Лють»», несвоєчасно, 03.06.2025, подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: щорічну декларацію за 2024 рік (після звільнення), хоча зобов'язаний був подати її до 01 квітня 2025 року, чим порушив вимоги абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та пояснив, що пропустив строк подачі декларацій, у зв'язку з необізнаністю із вимогами закону щодо необхідності подання такої декларації.
Прокурор зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а тому він повинен бути притягнутий до відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, встановлено наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 поліцейським є громадянин України, який відповідно до цього Закону склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 18 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський зобов'язаний неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського.
Також відповідно до ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається, як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження визначені Законом України «Про запобігання корупції».
У положенні п. 1 Розділу II Наказу № 1179 МВС України «Про затвердження Правил етичної поведінки поліцейських» від 09.11.2016 зазначено, що під час виконання службових обов'язків поліцейський повинен неухильно дотримуватись антикорупційного законодавства України, обмежень, пов'язаних зі службою в Національній поліції України, визначених Законами України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції» та іншими актами законодавства України.
06.04.2023 ОСОБА_1 склав Присягу працівника поліції.
Відповідно до витягу з наказу № 255 о/с від 03.04.2023 ОСОБА_1 прийнятий на службу в поліції та призначений на посаду інспектора взводу № 2 роти № 4 штурмового батальйону № 1 (« ІНФОРМАЦІЯ_2 ») полку по Департаменту поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції « ІНФОРМАЦІЯ_3 », закріпивши спеціальний жетон з індивідуальним номером (0193904), присвоївши спеціальне звання «сержант поліції».
Згідно з витягом з наказу Департаменту поліції особливого - призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № 630 о/с від 17.04.2024 інспектора взводу № 2 роти № 4 штурмового батальйону № 1 (« ІНФОРМАЦІЯ_2 ») полку управління поліції особливого призначення № 3 Департаменту поліції особливого призначення « ІНФОРМАЦІЯ_4 штурмова бригада Національної поліції « ІНФОРМАЦІЯ_3 »», старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за пунктом 6 (у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України) з 17.04.2024 року.
За правилами п.п. "з" п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є поліцейські.
Згідно з ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч.2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2024 рік (після звільнення) подав несвоєчасно, а саме: 03.06.2025 о 22 годині 10 хвилин, хоча був зобов'язаний її подати до 01 квітня 2025 року.
При цьому матеріалами справи підтверджується те, що ОСОБА_1 був ознайомлений з формою інструктажу з основних положень Закону України «Про запобігання корупції» та з рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби.
Таким чином, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 63-2025 від 17.11.2025 року, витягами з наказів про призначення на посаду поліцейського та його звільнення; витягами із сайту Національного агенства з питань запобігання корупції (Єдиний державний реєстр декларацій); письмовими та усними поясненнями ОСОБА_1 .
Враховуючи наведене, а також те, що ОСОБА_1 не наведено поважних причин несвоєчасного подання декларації, вважаю, що в його діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, дані про особу порушника, ступінь його вини, те, що він вперше притягається до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, свою вину визнав, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, не працює, його майновий стан, вважаю, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі.
У зв'язку з ухваленням відносно ОСОБА_1 постанови про накладення адміністративного стягнення, з останнього необхідно стягнути судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст.3, ч.1, 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ЗУ "Про судовий збір", суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови на рахунок за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/с. Затурці/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009371, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача - UA108999980313030106000003514, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
У порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн 60 коп., на р/р UА908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Строк звернення постанови до виконання становить три місяці з дати винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Локачинського районного суду Т. О. Кідиба