Справа № 136/2080/25
провадження № 2-а/136/46/25
"20" листопада 2025 р. м. Липовець
Липовецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Кривенко Д.Т.
за участю секретаря судового засідання Марчук Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Липовець, у порядку письмового провадження, за правилами спрощеного позовного провадження, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до поліцейського 2 взводу 2 роти 1 батальйону БПП з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області ДПП капрал поліції Мельник Василь Олександрович, Департамент патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) через свого представника адвоката - Герасимчук А.С., звернувся до суду із вищевказаним позовом до поліцейського 2 взводу 2 роти 1 батальйону БПП з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області ДПП капрал поліції Мельник Василь Олександрович, Департамент патрульної поліції, обґрунтовуючи підставність вимог тим, що 13 жовтня 2025 року поліцейським 2 взводу 2 роти 1 батальйону БІПП з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області ДІ капралом поліції Мельником Василем Олександровичем винесену постанову серія ЕНА N?5924562 від 13.10.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу 340 грн.
Відповідно до змісту постанови, 13.10.2025 року о 10:02 хв. в м. Калинівка, траса а/д M21282 км. водій керуючи т/з, в населеному пункті позначеному дорожнім знаком 5.49 м. Калинівка а/д М-21 282 км, рухався зі швидкістю 75 км/год, чим перевищив встановлені обмеження швидкості руху на 25 км/год. Швидкість вимірювалася приладом ТruСАМ ТC001007. Відео з портативних реєстраторів №476159, 476009, чим передбачена відповідальність ч. 1 ст. 122 КУПАІ. Поліцейський зобов?язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті. 13.10.2025 року о 10:02 в м. Калинівка до автомобіля ОСОБА_1 підійшли працівники поліції, повідомивши, що він рухався зі швидкістю 75 км/год. в населеному пункті, разом з тим будь-якого доказу порушень не надав. Поліцейський вимагав надати документи, що посвідчують особу, посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Після чого, поліцейський направився до свого автомобіля, склав постанову та приніс ОСОБА_1 для підпису. Будь-яких доказів про порушення ОСОБА_1 ПДР, що стало підставою його зупинки немає, як вбачається із постанови. Крім того, до постанови серія ЕНА №5924562 від 13.10.2025 року не додано ніяких доказів, що підтверджують вину ОСОБА_1 в супереч вимогам ст.251 КУпАП, які б встановили наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи Враховуючи вищезазначене, постанова ЕНА №5924090 від 13.10.2025 року винесена поліцейським Мельником В.О. з порушенням вимог Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі та КУПАП, порушень у процедурі розгляді адміністративної справи, відсутність наявних фактичних даних.
Ухвалою суду від 30.10.2025 адміністративний позов прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, та витребувано з Батальйону БПП з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області ДПП матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КУпАП, у якій було винесено постанову серія ЕНА №5924562 від 13.10.2025
У визначений судом строк відповідач Департамент патрульної поліції надав до суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив суд в задоволенні позову відмовити у повному обсязі, аргументуючи свою позицію тим, що 13.10.2025 року близько 10 год. 02 хв. нарядом батальйону патрульної поліції з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області ДПП під час несення служби на 282 км. АД М - 21 в м. Калинівка, Хмільницького району, Вінницької області за допомогою лазерного вимірювача швидкості TruCAM LTI 20/20 (серійний номер ТС 001007) виявлено порушення Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (далі - ПДР), а саме: водій транспортного засобу NISSAN X - TRAIL (далі - ТЗ) із номерними знаками БУДУЛАЙ (державні номерні знаки НОМЕР_1 ) рухався зі швидкістю 75 км/год, при цьому перевищив встановлене обмеження швидкості руху в населеному пункті на 25 км/год, чим порушив пункт 12.4 ПДР. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 35 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі, якщо водій порушив ПДР. Водієм виявився ОСОБА_1 , 1974 року народження - позивач, який виконав законну вимогу поліцейського, пред'явивши для перевірки вищевказані документи. У відповідності до положень статті 222 КУпАП, поліцейський взводу № 2 роти № 2 батальйону патрульної поліції з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області ДПП капрал поліції Мельник Василь Олександрович, як посадова особа, яка має право розглядати справи про адміністративні правопорушення, в т.ч. за статтею 122 КУпАП, оголосив про початок розгляду справи про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачено частиною першою статті 122 КУпАП щодо ОСОБА_1 . Після цього, поліцейським взводу № 2 роти № 2 батальйону патрульної поліції з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області ДПП капралом поліції Мельником В.О. винесено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА № 5924562 від 13.10.2025 року з накладенням на ОСОБА_1 , адміністративного стягнення у виді штрафу розміром 340 грн. Лазерний вимірювач швидкості TruCam LTI 20/20 здійснює вимірювання процесу порушення швидкісного режиму, що дозволяє ідентифікувати транспортний засіб, номерний знак та особу водія. Прилад автоматично визначає координати кожного вимірювання швидкості, розрізняє режими обмеження швидкості, встановлені для вантажних, легкових транспортних засобів, а також мотоциклів. Для фіксації допустимих швидкісних режимів руху транспортних засобів на приладі встановлюється поріг допустимої швидкості руху. При цьому враховується похибка приладу ±2 км/год. Прилад дозволяє вимірювати швидкість на дистанціях від 15 м до 1200 м. З відстані у 350-450 м поліцейським виконується наведення позначки оптичного прицілу на цільовий автомобіль і натискається спусковий гачок приладу. Прилад починає вимірювання швидкості і включає запис відео, при цьому чути характерний звук низького тону. Відповідно до свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 22-01/34887 від 29.09.2025 р., виданого ДП «Укрметртестстандарт» Мінекономіки України, чинного до 29.09.2026 року, лазерний вимірювач швидкості транспортних засобів TruCAM LTI 20/20 № ТС 001007 відповідає вимогам технічної документації на вимірювач, діапазон вимірювань швидкості від 2 км/год до 320 км/год, максимально допустима похибка при вимірюванні швидкості в ручному та автоматичному режимі 2 км/год. Враховуючи викладене, лазерний вимірювач швидкості TruCam LTI 20/20 зареєстрований в державному реєстрі транспортних засобів вимірювальної техніки та дозволений для використання на території України, а прилад TruCam LTI 20/20 з серійним номером ТС 001007 пройшов періодичну повірку, сертифікат якої був чинний станом на дату винесення оскаржуваної постанови у справі про адміністративне правопорушення. Згідно листа ДП "УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ" від 01.07.2025 за № 22-38/30 з якого вбачається, що лазерний вимірювач TruCAM LTI 20/20 відноситься до ручних вимірювачів швидкості транспортних засобів, тобто конструктивно створений для утримання в руках під час вимірювань. Крім основного, ручного режиму роботи, вимірювач TruCAM також може бути встановлений на триногу для проведення вимірювань швидкості руху ТЗ в автоматичному режимі.
20.11.2025 представником позивача було подано додаткові пояснення у справі.
Суд, дослідивши зібрані докази, встановивши фактичні обставини, дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом встановлено, що 13.10.2025 поліцейський 2 взводу 2 роти 1 батальйону БПП з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області ДПП - капрал поліції Мельник Василь Олександрович виніс постанову серії ЕНА №5924562, якою накладено на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн. за ч.1 ст. 122 КУпАП.
Зі змісту оскаржуваної постанови слідує, що 13.10.2025 о 10:02 год. в м. Калинівка, тарса АД М21 282 км., водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем в населеному пункті позначеному дорожнім знаком "5.49" в м. Калинівка, АД М-21 282 км, рухався зі швидкістю 75 км год., чим перевищив дозволену швидкість на 25 км/год. Швидкість вимірювалась приладом Трукам ТС001007. Відео з портативних відеореєстраторів №476159,476009. Чим порушив п. 12.4 ПДР - порушення швидкісного режиму в населеному пункті, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема, визнання протиправним та скасування індивідуального акту чи окремих його положень.
Неправомірні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, прийняті з порушенням прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, можуть бути оскаржені в порядку адміністративного судочинства, що передбачено ч. 2 ст. 55 Конституції України та ст. 6 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.
Закон України "Про Національну поліцію", визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах: 1) забезпечення публічної безпеки і порядку; 2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; 3) протидії злочинності; 4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги. (ч. 1 ст. 2 Закону України "Про Національну поліцію")
Згідно з приписами ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення, станом на час вчинення адмінправопорушення, органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення, зокрема частини перша, друга, третя, четверта, шоста і сьома статті 122. Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
Згідно з ч. 4 ст. 258 КУпАП, у випадках, передбачених частинами першою та другою цієї статті, уповноваженими органами (посадовими особами) на місці вчинення правопорушення виноситься постанова у справі про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 283 цього Кодексу.
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України "Про Національну поліцію", з метою встановлення нормативно-правового регулювання здійснення проваджень уповноваженими особами Національної поліції України у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, наказом Міністерства внутрішніх справ України N 1395 від 07 листопада 2015 року затверджено Інструкцію з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі,
Відповідно до п. 4 розділу І Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, у разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, розгляд якого віднесено до компетенції Національної поліції України, поліцейський виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складання відповідного протоколу.
Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про Національну поліцію", поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України "Про дорожній рух" встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України N 1306 від 10 жовтня 2001 року. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до положень ст. 14 Закону України "Про дорожній рух", учасники дорожнього руху зобов'язані: знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху; створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам; виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
В пункті 1.3 Правил дорожнього руху зазначено, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.
Розділом 8 Правил дорожнього руху встановлено, що регулювання дорожнього руху здійснюється за допомогою дорожніх знаків, дорожньої розмітки, дорожнього обладнання, світлофорів, а також регулювальниками.
П. 33 Дорожні знаки, знак 5.49 "Початок населеного пункту" вказує на найменування і початок забудови населеного пункту, в якому діють вимоги цих Правил, що визначають порядок руху в населених пунктах.
Згідно з п. 12.4 ПДР у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 50 км/год.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КУпАП перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину тягне накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі статтею 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП визначено поняття доказів.
Відповідно до статі 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
За приписами ч. ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На виконання вимог ухвали суду від 30.10.2025 відповідачем було надано докази на підтвердження їх позиції викладеної у відзиві.
Так, із відеозапису з бодікамер, що доданий до відзиву встановлено, що в населеному пункті по трасі АД М21 282 км., м.Калинівка, екіпажем патрульної поліції за допомогою лазерного вимірювача швидкості TruCam LTI 20/20 (серійний номер ТС001007) було виявлено порушення Правил дорожнього руху, а саме, водій транспортного засобу Nissan X-Trail з номерним знаком БУДУЛАЙ, рухався зі швидкістю 75 км/год при цьому перевищив встановлене обмеження швидкості руху в населеному пункті на 25 (тридцять чотири) км/год, чим порушив п. 12.4 ПДР України. Інспектор підійшов до водія, ознайомив із правами особи, що притягається до адміністративної відповідальності, пояснив йому суть правопорушення, причину та підставу перевірки документів та попросив пред'явити документи, за наслідками розгляду яких та підтвердженого факту вчинення адміністративного правопорушення, поліцейський. виніс постанову за ч. 1 ст. 122 КУпАП, яку вручив ОСОБА_1 , який вказував на спрощений порядок адміністративного провадження.
Відповідно до документів роздрукованих із приладу TruCam LTI 20/20 встановлено рух транспортного засобу Nissan з номерним знаком БУДУЛАЙ, зафіксовано швидкість 75 км/год в потоці та порушення, із зазначенням широти і довготи місця фіксації, яке обумовлене відповідним позначенням, що відповідає населеному пункту.
Згідно наданих доказів відповідачем встановлено, що відповідно до свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 22-01/34887 від 29.09.2025 р., виданого ДП «Укрметртестстандарт» Мінекономіки України, чинного до 29.09.2026 року, лазерний вимірювач швидкості транспортних засобів TruCAM LTI 20/20 № ТС 001007 відповідає вимогам технічної документації на вимірювач, діапазон вимірювань швидкості від 2 км/год до 320 км/год, максимально допустима похибка при вимірюванні швидкості в ручному та автоматичному режимі 2 км/год. На підтвердження правомірності використання приладу TruCam LTI 20/20 відповідачем надано Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 22-01/321621, виданого ДП «Укрметртестстандарт» від 20.11.2024 р. та чинного до 20.11.2025 р., лазерний вимірювач швидкості транспортних засобів TruCAM LTI 20/20 № ТС001146 є придатним до застосування, як у ручному так і в автоматичному режимах.
Можливість використання виробу «TruCAM LTI 20/20», виробництва Laser Technology Inc, підтверджується наявністю виданого державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України експертного висновку від 27.09.2018 року № 04/02/03/-3008, що наданий відповідачем до відзиву, який зазначає про правильність реалізації криптографічного алгоритму шифрування AES відповідно до ДСТУ ISO/IES 18033-3:2015 та забезпечення конфіденційності, цілісності та автентичності зареєстрованих даних.
Згідно листа ДП "УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ" від 01.07.2025 за № 22-38/30 з якого вбачається, що лазерний вимірювач TruCAM LTI 20/20 відноситься до ручних вимірювачів швидкості транспортних засобів, тобто конструктивно створений для утримання в руках під час вимірювань. Крім основного, ручного режиму роботи, вимірювач TruCAM також може бути встановлений на триногу для проведення вимірювань швидкості руху ТЗ в автоматичному режимі.
Згідно із пунктом 2 частини першої ст. 40 Закону України «Про Національну поліцію» поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку, а також використовувати інформацію, отриману із автоматичної фото- і відеотехніки, що знаходиться в чужому володінні, з метою забезпечення дотримання правил дорожнього руху.
З огляду на викладене, інспектору патрульної поліції дозволено використовувати інформацію, отриману із відеотехніки, що закріплена за механізмом встановленим у вказаній статті з метою забезпечення дотримання правил дорожнього руху.
Таким чином відсутні підстави ставити під сумнів результати вимірювання швидкості транспортного засобу даним приладом працівниками поліції.
Конституційний Суд України у п. 2.3 мотивувальної частини рішення від 26.05.2015 року №5-рп/2015 зазначив, що у ч.ч. 1, 2 ст. 258 Кодексу визначено випадки, коли протокол про вчинення адміністративного правопорушення не складається, а адміністративне стягнення накладається і стягується на місці вчинення правопорушення, якщо особа не оспорює допущеного нею порушення і адміністративного стягнення, що на неї накладається, а розмір штрафу не перевищує передбаченого у Кодексі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Перелік адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладаються на місці їх вчинення, є вичерпним і може бути змінений лише законом.
За змістом пунктів 1 та 2 розділу ІІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженій наказом Міністерства внутрішніх справ України 07 листопада 2015 року N 1395, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 року за N 1408/27853, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, за місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за місцем реєстрації транспортного засобу та на місці вчинення адміністративного правопорушення, постанова у справі про адміністративне правопорушення, передбачена зокрема, ч.1 ст. 122 КУпАП виноситься на місці вчинення адміністративного правопорушення.
У постанові Верховного Суду від 26.04.2018 у справі № 338/1/17 зазначено, що візуальне спостереження за дотриманням правил дорожнього руху працівниками органу Національної поліції може бути доказом у тому випадку, якщо воно зафіксоване у встановленому законом порядку, що зроблено у даному випадку та відображено в оскаржуваній постанові про технічні прилади.
Отже, оскільки факт перевищення ОСОБА_1 швидкості у межах населеного пункту на 25 км/год належно підтверджений даними сертифікованого приладу TruCAM LTI 20/20, відеозаписом з бодікамер та іншими матеріалами, наданими відповідачем; поліцейський діяв у межах повноважень, з дотриманням вимог КУпАП та Інструкції МВС №1395, а доводи позивача щодо відсутності доказів та порушення процедури спростовуються дослідженими доказами, у зв'язку з чим оскаржувана постанова є законною, обґрунтованою та підстав для її скасування суд не встановив.
За таких обставин, суд перевіривши законність і обґрунтованість винесеної постанови залишає її без зміни, а позов без задоволення.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує приписи ч. 1 ст. 139 КАС України, а оскільки у задоволенні позову відмовлено, то судові витрати у вигляді судового збору суд відносить на рахунок позивача.
Керуючись ст. ст. 2, 5, 9, 72-79, 139, 241-246, 286, 293 КАС України, суд,
У задоволенні позову ОСОБА_1 до поліцейського 2 взводу 2 роти 1 батальйону БПП з обслуговування Хмільницького району УПП у Вінницькій області ДПП капрал поліції Мельник Василь Олександрович, Департамент патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серія ЕНА №5924532 від 13.10.2025 року - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на судове рішення може бути подана протягом 10-ти днів із дня його проголошення (ч. 4 ст. 286 КАС України) безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Дмитро КРИВЕНКО