Справа №760/32824/25 1-кс/760/14128/25
01 грудня 2025 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання детектива підрозділу детективів (на правах Управління) Територіального управління БЕБ у Київській області ОСОБА_2 , погодженого з прокурором Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження №72025111100000027 від 21.05.2025 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 222 КК України, -
26.11.2025 року до Солом'янського районного суду м. Києва клопотання детектива у кримінальному провадженні - заступник керівника відділу детективів Підрозділу детективів підрозділу детективів (на правах Управління) Територіального управління БЕБ у Київській області ОСОБА_2 , погодженого з прокурором Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження №72025111100000027 від 21.05.2025 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 222 КК України.
Подане клопотання вмотивовано наступним.
Детективами Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №72025111100000027 від 21.05.2025 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 222 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 протягом 2024 року систематично здійснювали розтрату бюджетних коштів під виглядом надання матеріальної допомоги мешканцям Київської області у межах цільової Програми «Турбота» на 2021-2025 роки.
24.12.2020 рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №040-01-VІІІ затверджено цільову Програму « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на 2021-2025 роки (далі - Програма) та Порядок використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для надання адресної грошової допомоги мешканцям Київської області, які опинилися у складних життєвих обставинах і звернулися до депутатів ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - Порядок).
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем Програми визначено ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до Порядку, визначено механізм використання коштів, передбачених в обласному бюджеті за КПКВК 0813242 «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення», у частині видатків на реалізацію Програми.
Згідно з Порядком, кошти, призначені для надання адресної грошової допомоги мешканцям Київської області, які опинилися у складних життєвих обставинах та звернулися до депутатів ІНФОРМАЦІЯ_2 , можуть бути використані для надання матеріальної допомоги мешканцям, у тому числі працівникам органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Київської області у зв'язку з їхнім скрутним матеріальним становищем та (або) необхідністю здійснення витрат, пов'язаних із народженням чи смертю близьких родичів, потребою у лікуванні тощо.
На підставі звернень депутатів ІНФОРМАЦІЯ_2 видається розпорядження Голови ІНФОРМАЦІЯ_2 про виділення коштів або надається обґрунтована відповідь про відмову у задоволенні депутатського звернення.
Звернення депутата ІНФОРМАЦІЯ_2 про виділення коштів повинно містити: особисту заяву громадянина (відповідно до додатка 1 до Порядку); акт обстеження матеріально-побутових умов проживання або медичну довідку про стан здоров'я особи, якій передбачається надати матеріальну допомогу, або інші документи, що підтверджують необхідність її надання; копії паспорта (1, 2, 11 сторінки) або копію лицьового та зворотного боку ID-картки; копію довідки про реєстрацію місця проживання (для осіб, які мають ID-картку); інформацію про отримання (чи неотримання) матеріальної допомоги на місцевому рівні (у довільній формі); реквізити рахунку, на який особа бажає отримати відповідні кошти.
Матеріальна допомога виплачується фізичним особам головним розпорядником коштів, визначеним Програмою на відповідний рік, на підставі розпорядження Голови обласної ради шляхом перерахування відповідної суми коштів на банківський рахунок отримувача.
Проведеною перевіркою реалізації Програми у 2024 році встановлено, що використано коштів обласного бюджету на суму понад 139 млн. грн., з яких видатки на суму понад 16,2 млн. грн. здійснено у вигляді матеріальної допомоги фізичним особам всупереч установленим обсягам щорічної разової допомоги, розрахованим на одну сім'ю або одну особу.
При цьому виявлено випадки, коли окремі громадяни отримували матеріальну допомогу кілька разів, а також у розмірах, що перевищують суми, передбачені Програмою за відповідними напрямами, на підставі розпоряджень Голови обласної ради, виплату яких здійснювали службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Таким чином, встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 могли здійснити розтрату бюджетних коштів в особливо великих розмірах на користь громадян, які подали завідомо неправдиві відомості до органу державної влади для отримання матеріальної допомоги.
З метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження, належного документального підтвердження виявлених порушень та встановлення повного кола осіб, причетних до їх вчинення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів з можливістю подальшого вилучення належним чином завірених копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до:
- розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 про виділення коштів, з додатками (заяви, звернення, акти, довідки, копії паспортів громадян України, тощо): № 131 від 26.03.2021; № 841 від 11.10.2021; № 46 від 26.10.2022; № 104 від 08.11.2022; № 72 від 02.11.2022; № 140 від 11.11.2022; № 144 від 11.11.2022; № 264 від 30.11.2022; № 4 від 24.04.2023; № 5 від 24.04.2023; № 60 від 22.05.2023; № 114 від 08.06.2023; № 192 від 29.06.2023; № 214 від 07.07.2023; № 273 від 20.07.2023; № 280 від 31.07.2023; № 340 від 16.08.2023; № 382 від 28.08.2023; № 631 від 19.12.2023; № 643 від 19.12.2023; № 21 від 23.02.2024; № 32 від 28.02.2024; № 36 від 11.03.2024; № 61 від 11.03.2024; № 73 від 21.03.2024; № 85 від 21.03.2024; № 86 від 21.03.2024; № 154 від 16.04.2024; № 202 від 25.04.2024; № 229 від 02.05.2024; № 234 від 02.05.2024; № 238 від 02.05.2024; № 250 від 07.05.2024; № 354 від 03.06.2024; № 356 від 03.06.2024; № 441 від 24.07.2024; № 541 від 20.08.2024; № 542 від 20.08.2024; № 554 від 30.08.2024; № 606 від 07.10.2024; № 624 від 14.10.2024; № 18 від 20.02.2025; № 27 від 20.02.2025; № 54 від 03.03.2025; № 123 від 18.03.2025; № 110 від 12.03.2025; № 134 від 21.03.2025; № 159 від 04.04.2025; № 187 від 14.04.2025; № 339 від 22.05.2025; № 418 від 13.06.2025 та інших документів що стали підставою виплат матеріальних допомоги мешканцям Київської області у межах цільової програми «Турбота» на 2021-2025 роки.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, об'єктивно вбачається необхідність розглянути зазначене клопотання без виклику представників ІНФОРМАЦІЯ_4 , так як існує реальна загроза зміни або знищення зазначених документів службовими (посадовими) особами зазначеної державної установи.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 162 Кримінального процесуального кодексу України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах належать відомості, які можуть містити персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Також враховуючи ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Таким чином, у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у досудовому розслідуванні, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , шляхом їх вилучення.
Детектив подав заяву про розгляд даного клопотання без його участі. Клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
На підставі викладеного, з метою отримання повної інформації, що має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб.
Керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-164 КПК України, суд, -
Клопотання - задовольнити.
Надати детективам відділу детективів із розслідування кримінальних проваджень у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Київській області: ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , а також прокурорам відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Київської обласної прокуратури: ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , начальнику відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Київської обласної прокуратури ОСОБА_17 , прокурору Бориспільської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_18 тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій, а саме:
- розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 про виділення коштів, з додатками (заяви, звернення, акти, довідки, копії паспортів громадян України, тощо): № 131 від 26.03.2021; № 841 від 11.10.2021; № 46 від 26.10.2022; № 104 від 08.11.2022; № 72 від 02.11.2022; № 140 від 11.11.2022; № 144 від 11.11.2022; № 264 від 30.11.2022; № 4 від 24.04.2023; № 5 від 24.04.2023; № 60 від 22.05.2023; № 114 від 08.06.2023; № 192 від 29.06.2023; № 214 від 07.07.2023; № 273 від 20.07.2023; № 280 від 31.07.2023; № 340 від 16.08.2023; № 382 від 28.08.2023; № 631 від 19.12.2023; № 643 від 19.12.2023; № 21 від 23.02.2024; № 32 від 28.02.2024; № 36 від 11.03.2024; № 61 від 11.03.2024; № 73 від 21.03.2024; № 85 від 21.03.2024; № 86 від 21.03.2024; № 154 від 16.04.2024; № 202 від 25.04.2024; № 229 від 02.05.2024; № 234 від 02.05.2024; № 238 від 02.05.2024; № 250 від 07.05.2024; № 354 від 03.06.2024; № 356 від 03.06.2024; № 441 від 24.07.2024; № 541 від 20.08.2024; № 542 від 20.08.2024; № 554 від 30.08.2024; № 606 від 07.10.2024; № 624 від 14.10.2024; № 18 від 20.02.2025; № 27 від 20.02.2025; № 54 від 03.03.2025; № 123 від 18.03.2025; № 110 від 12.03.2025; № 134 від 21.03.2025; № 159 від 04.04.2025; № 187 від 14.04.2025; № 339 від 22.05.2025; № 418 від 13.06.2025 та інших документів що стали підставою виплат матеріальних допомоги мешканцям Київської області у межах цільової програми «Турбота» на 2021-2025 роки.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Інформація про приватне життя особи, отримана в порядку виконання даного судового рішення, не може бути використана інакше як для виконання завдань кримінального провадження. Кожен, кому наданий доступ до інформації про приватне життя особи, в порядку виконання даного судового рішення, зобов'язаний запобігати розголошенню такої інформації.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1