Постанова від 02.12.2025 по справі 511/4110/25

Роздільнянський районний суд Одеської області

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №: 511/4110/25

Номер провадження 3/511/1650/25

"02" грудня 2025 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Гринчак С . І, розглянувши матеріали, що надійшли з Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, зареєстровану та фактично проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Роздільнянським РВ УМВС України в Одеській області 04.12.1996 року,

за ст. 164 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

01 грудня 2025 року о 10:00 громадянка ОСОБА_1 за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснювала господарську діяльність без державної реєстрації як суб'єкт господарювання, на право певного виду господарської діяльності, також відсутня ліцензія на здійснення продажу алкогольних напоїв, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.164 КУпАП.

Позиція учасників розгляду справи.

В судове засідання ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленою, не прибула, про причину неявки суд не сповістила. В матеріалах справи мається заява ОСОБА_1 в якій остання просить розглянути дані матеріали за її відсутністю та зазначила, що визнає вину.

Дослідивши фактичні обставини справи, надавши оцінку доказам, суд прийшов до наступних висновків.

Згідно ст. 268 КпАП України явка правопорушника у вказаній категорії справ не є обов'язковою, тому враховуючи повне визнання вини правопорушником та наявність в матеріалах справи відповідної заяви, суд вважає можливим розглянути справу за наявними матеріалами.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про розгляд справи за наявними в матеріалах справи доказами.

Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Законодавством України продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через стаціонарні підприємства торгівлі та через дрібно роздрібну торговельну мережу.

Розміщення даних об'єктів та введення їх в експлуатацію погоджується з відповідними контролюючими організаціями. Харчові продукти і продовольча сировина, які надходять у торговельну мережу, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість та безпеку. Відповідальність за дотриманням умов зберігання та реалізації продуктів несуть керівники торгових підприємств.

Стихійна торгівля це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під'їздах) з рук, із землі, без відповідного дозволу на розміщення об'єкта торгівлі.

Міністерство доходів і зборів України у листі від 27.09.2013 р. №12060/6/99-99-22-01-03-15/1182 визначило, що стихійна торгівля - це торгівля фізичних осіб без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку реалізованих ними товарів і у невстановлених місцях з рук, з землі, без дозволу райдержадміністрації на розміщення об'єкту торгівлі.

Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, передбачених ст. 160 Кодексу України про адміністративні порушення - «Торгівля з рук у невстановлених місцях», і ст. 164 цього ж Кодексу - «Порушення порядку провадження господарської діяльності».

Згідно статті 164 КУпАП (Порушення порядку провадження господарської діяльності), Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Так, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується наступними письмовими доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 760706 від 01.12.2025 року, відповідно до якого 01 грудня 2025 року о 10:00 громадянка ОСОБА_1 за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , де здійснювала господарську діяльність без державної реєстрації як суб'єкт господарювання, на право певного виду господарської діяльності, також відсутня ліцензія на здійснення продажу алкогольних напоїв, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.164 КУпАП.;

- електронною реєстрацією повідомлення про виявлене правопорушення за ч.1 ст.164 КУпАП, що зареєстровано в ЄО Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області 01.12.2025 року за №13659;

- поясненнями ОСОБА_1 від 01.12.2025 року, у яких вона пояснила, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , де вона здійснювала реалізацію продуктів харчування, тютюнових виробів без марок акцизного збору та алкогольних напоїв, та підтвердила, що не мала відповідних дозвільних документів, в подальшому зобов'язується не здійснювати торгівлю без відповідних документів та дозволів;

- актом вилучення речових доказів від 01.12.2025 року відповідно до якого ДОП СП Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області капітаном поліції Чорним Р.В. у присутності понятих ОСОБА_2 , ОСОБА_3 у громадянки ОСОБА_1 в «магазині на дому» за адресою: АДРЕСА_1 були вилучені тютюнові вироби без марок акцизного збору всього - 9 пачок та алкогольні напої, а саме пиво - 2 банки по 0,5літри та 2 банки по 2 літри;

- актом №2945 приймання -передачі на відповідальне зберігання, відповідно до якого ПП «КЛЕСТ» в особі директора ОСОБА_4 отримало на відповідальне зберігання вилучені у громадянки ОСОБА_1 речові докази;

- фотозвітом, на якому зображено продаж продуктів, тютюнових виробів та алкогольних напоїв;

За встановлених обставин, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбачений частиною 1 статті 164 КУпАП провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання.

Обставини, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене нею адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення судом не встановлено.

З урахуванням викладеного, вимоги ст. 33 КУпАП, з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, прихожу до висновку про необхідність накладення на винну особу адміністративного стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 164 КУпАП з конфіскацією предметів торгівлі, що буде достатнім для його виховання та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Згідно п. 5 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 гривень, який слід стягнути з ОСОБА_1 на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись статтями 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 (сімнадцять тисяч) гривень з конфіскацією предметів правопорушення.

Вилучені у ОСОБА_1 , згідно акту вилучення речових доказів від 01.12.2025 року предмети правопорушення, а саме: тютюнові вироби без марок акцизного збору всього - 9 пачок; алкогольні напої, а саме пиво - 2 банки по 0,5літри та 2 банки по 2 літри, конфіскувати.

Реквізити для сплати штрафу:

Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./м.Роздільна/21081100

ЄДРПОУ отримувача: 37607526

Номер рахунку: UA848999980313000106000015710

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

Код банку МФО: 899998

Код класифікації доходів бюджету: 21081100

Роз'яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень (частина 2 статті 308 КУпАП).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Роздільнянським РВ УМВС України в Одеській області 04.12.1996 року, судовий збір у розмірі 605,60 гривень на користь держави.

Реквізити для зарахування до державного бюджету судового збору:

отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,

банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001

код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Роздільнянський районний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її постановлення.

Суддя: С. І. Гринчак

Постанова набрала законної сили "______" ____________20___р.

Срок предґявлення до виконання постанови 3 місяці.