Справа № 444/4648/25
Провадження № 3/444/2362/2025
03 грудня 2025 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовква в залі суду матеріали адміністративної справи, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , не працює, реєстраційний номер облікової картки платника податків та паспорт не встановлено, п/в НОМЕР_1 вид ТСЦ 4646 03.10.2018 року, тел. НОМЕР_2 , -
за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , 09 листопада 2025 року о 22 год. 25 хв. в АДРЕСА_1 , будучи причетним до вчинення адміністративних правопорушень у сфері громадського порядку, на законну вимогу працівників поліції припинити правопорушення не реагував, продовжував вчиняти протиправні дії, зухвало та нахабно висловлювався в сторону працівників поліції нецензурною лайкою, вчинив злісну непокору законній вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, не повідомивши причину неявки, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Враховуючи наведене, а також строки розгляду справи, передбачені ст. 277 КУпАП, приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 .
Фактв чинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП та його вина у цьому підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 481967 від 09.11.2025 року, рапортом працівника поліції від 10.11.2025 року; протоколом про адміністративне затримання та іншими матеріалами справи.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 185 КпАП України, оскільки він вчинив злісну непокору законній вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність правопорушника за адміністративне правопорушення не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, суддя прийшов до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України, ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України “Про судовий збір» з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст. 7, 9, 185, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 - в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя: Ясиновський Р. Б.