Ухвала від 03.12.2025 по справі 311/3094/20

Заводський районний суд м. Запоріжжя

вул. Мирослава Симчича 65, м. Запоріжжя, 69106, тел.099-55-49-125 , inbox@zv.zp.court.gov.ua

Справа № 311/3094/20

Провадження №: 1-в/332/107/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 грудня 2025 р. м. Запоріжжя

Заводський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

Встановив:

В провадження Заводського районного суду м. Запоріжжя надійшли матеріали подання начальника Василівського районного сектору №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області ОСОБА_5 про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт відносно ОСОБА_4 .

Прокурор просила в задоволенні подання відмовити, посилаючись на те, що ухвалою Заводського районного суду від 05 листопада 2025 року, яка набрала законної сили 13 листопада 2025 року, матеріали кримінального провадження у справі № 311/3094/20 провадження №1-кп/311/127/2021 стосовно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відновлені в частині вироку Василівського районного суду Запорізької області від 04.10.2021. Тому у органу пробації немає перешкод для повторного звернення до суду за отриманням виконавчого листа згідно з вимогами законодавства.

Представник Василівського районного сектору №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області, який про час та місце розгляду подання повідомлений належним чином, до суду не з'явився, надав заяву про розгляд подання за його відсутністю, подання підтримує та просить задовольнити.

Засуджений ОСОБА_4 , який про час та місце розгляду подання повідомлявся належним чином, до суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

З урахуванням приписів частини 5 статті 539 Кримінального процесуального кодексу України (далі - також КПК), неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.

04 жовтня 2021 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був засуджений вироком Василівського районного суду Запорізької за ч.2 ст.263 КК України до покарання у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн. Вирок набрав законної сили.

Однак, станом на день звернення до суду з поданням засуджений вирок не виконав та штраф в повному обсязі не сплатив.

Зі змісту подання вбачається, що уповноважений орган з питань пробації в обґрунтування своїх вимог про наявність підстав про розстрочку або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт відносно засудженого посилається на те, що ухвалою Заводського районного суду м.Запоріжжя від 10.01.2024 ОСОБА_4 надано розстрочку виплати штрафу у розмірі 17000,00 грн. строком на 10 місяців рівними частинами в розмірі 1700,00 грн по 01.10.2024 включно. Громадянин ОСОБА_4 31.01.2024 року сплатив частину призначеного штрафу у розмірі 5000,00 грн, та надав квитанцію до Василівського РС №4.

02.04.2025 до Заводського районного суду м.Запоріжжя на підставі ст.12, ч.5 ст.26 КВК України, ч.3 ст.535 КПК України та ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» було направлено заяву про видачу виконавчого листа відносно ОСОБА_4 . Згідно з наданою відповіддю, Заводський районний суд м. Запоріжжя позбавлений можливості видати виконавчі листи, так як справи Василівського районного суду Запорізької області до нього не передавалися. Згідно з відомостями щодо джерел виплачених доходів підоблікової особи до Державної податкової служби України засуджений ОСОБА_4 станом на І квартал 2025 року офіційно не працевлаштований, основний дохід за рахунок соціальної та благодійної допомоги.

Відповідно до ч.5 ст.26 КВК України у разі несплати штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, або якщо судом було відмовлено у задоволенні подання про розстрочку виплати штрафу, або у разі несплати засудженим чергового платежу під час призначення штрафу з розстрочкою виплати у строк виплати чергового платежу уповноважений орган з питань пробації через один місяць після закінчення строку сплати штрафу або чергового платежу звертається до суду із заявою про видачу виконавчого листа. Виконавчий лист, виданий судом, надсилається уповноваженим органом з питань пробації до органу державної виконавчої служби для стягнення штрафу в порядку, визначеному законом. Згідно з ч.6 ст.26 КВК України, у разі повернення органом державної виконавчої служби виконавчого листа у зв'язку з неможливістю стягнення штрафу, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до ч.5 ст.53 КК України. Відповідно до ч.3 ст.56 КК України громадські роботи не призначаються особам, визнаним особами з інвалідністю першої або другої групи, вагітних жінкам, особам, які досягали пенсійного віку, а також військовослужбовцях строкової служби.

ОСОБА_4 є інвалідом з дитинства III групи (посвідчення ААГ №236646 від 29.07.2020 року). З урахуванням викладеного та на підставі ч.3 ст.26 КВК України просять розглянути питання про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у вид: громадських робіт стосовно засудженого ОСОБА_4 .

19.12.2024 набув чинності Закон України «№4081-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт», яким, зокрема внесено зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України, яким доповнено зміст ст.26 КВК України.

Відповідно до ч.3 ст. 26 КВК України уповноважений орган з питань пробації: веде облік засуджених до покарання у виді штрафу; викликає засуджених для з'ясування причин щодо несплати ними штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, або несплати чергового платежу під час призначення штрафу з розстрочкою виплати у строк виплати чергового платежу; звертається до органів державної податкової служби з метою отримання інформації про джерела доходів засудженого; вживає заходів з припинення порушень судових рішень.

Згідно з ч.5 ст. 26 КВК України у разі несплати штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, або якщо судом було відмовлено у задоволенні подання про розстрочку виплати штрафу, або у разі несплати засудженим чергового платежу під час призначення штрафу з розстрочкою виплати у строк виплати чергового платежу уповноважений орган з питань пробації через один місяць після закінчення строку сплати штрафу або чергового платежу звертається до суду із заявою про видачу виконавчого листа. Виконавчий лист, виданий судом, надсилається уповноваженим органом з питань пробації до органу державної виконавчої служби для стягнення штрафу в порядку, визначеному законом.

Згідно з ч.6 ст.26 КВК України, у разі повернення органом державної виконавчої служби виконавчого листа у зв'язку з неможливістю стягнення штрафу уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до частини п'ятої статті 53 Кримінального кодексу України.

Встановлено, що ухвалою Заводського районного суду від 05 листопада 2025 року, яка набрала законної сили 13 листопада 2025 року, матеріали кримінального провадження у справі № 311/3094/20, провадження №1-кп/311/127/2021 стосовно обвинуваченого ОСОБА_4 відновлені в частині вироку Василівського районного суду Запорізької області від 04.10.2021.

В матеріалах провадження відсутні відомості про те, що орган пробації звертався до суду із заявою про видачу виконавчого листа після відновлення матеріалів вищезазначеного втраченого судового провадження. Відповідно, як вбачається з матеріалів справи, виконавчий лист про стягнення з засудженого штрафу судом не видавався, а відтак не надсилався уповноваженим органом з питань пробації до органу державної виконавчої служби для стягнення штрафу в порядку, визначеному законом.

Тому у органу пробації немає перешкод для звернення до суду за отриманням виконавчого листа згідно з вимогами законодавства.

Таким чином, оскільки правові підстави і умови для заміни несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт стосовно засудженого ОСОБА_4 на даний час відсутні, суд вважає, що у задоволенні подання начальника Василівського районного сектору №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області ОСОБА_5 про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт відносно ОСОБА_4 необхідно відмовити.

Керуючись ст.26 КВК України, ст.ст.537, 539 КПК України, суд -

постановив:

У задоволенні подання начальника Василівського районного сектору №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області ОСОБА_6 про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських робіт відносно ОСОБА_4 - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Заводський районний суд м. Запоріжжя протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
132265322
Наступний документ
132265324
Інформація про рішення:
№ рішення: 132265323
№ справи: 311/3094/20
Дата рішення: 03.12.2025
Дата публікації: 04.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Заводський районний суд м. Запоріжжя
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про заміну несплаченої суми штрафу на громадські чи виправні роботи або позбавлення волі
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (12.12.2025)
Дата надходження: 26.05.2025
Розклад засідань:
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
17.12.2025 20:23 Василівський районний суд Запорізької області
13.11.2020 09:00 Василівський районний суд Запорізької області
13.11.2020 09:25 Василівський районний суд Запорізької області
09.12.2020 09:00 Василівський районний суд Запорізької області
20.01.2021 13:00 Василівський районний суд Запорізької області
23.02.2021 11:00 Василівський районний суд Запорізької області
01.04.2021 15:00 Василівський районний суд Запорізької області
28.05.2021 10:30 Василівський районний суд Запорізької області
09.07.2021 09:30 Василівський районний суд Запорізької області
26.08.2021 13:00 Василівський районний суд Запорізької області
04.10.2021 15:00 Василівський районний суд Запорізької області
02.02.2022 09:00 Василівський районний суд Запорізької області
04.03.2022 08:30 Василівський районний суд Запорізької області
04.06.2025 09:20 Заводський районний суд м. Запоріжжя
15.07.2025 10:00 Заводський районний суд м. Запоріжжя
26.08.2025 09:30 Заводський районний суд м. Запоріжжя
03.10.2025 09:45 Заводський районний суд м. Запоріжжя
16.10.2025 10:30 Заводський районний суд м. Запоріжжя
16.10.2025 11:00 Заводський районний суд м. Запоріжжя
05.11.2025 10:30 Заводський районний суд м. Запоріжжя
03.12.2025 09:30 Заводський районний суд м. Запоріжжя