Постанова від 02.12.2025 по справі 759/25132/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/25132/25

пр. № 3/759/8218/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2025 року м. Київ

Суддя Святошинського районного суду міста Києва Мордвінов А.О., за участю прокурора Київської міської прокуратури Кузьо Н.В., захисника Паніота В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої на посаді заступника директора КНП «КМКОЦ», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1

реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1

за ч. 4 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , обіймаючи посаду заступника директора з ядерної медицини та радіології, виконуючи обов'язки директора комунального некомерційного підприємства «Київський міський клінічний онкологічний центр» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII, в порушення вимог ч. 1 ст. 46 Закону, 29.03.2024 о 15:30 подала завідомо недостовірні відомості у щорічній декларації за 2023 рік, які відрізняються від достовірних на суму від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, на суму 1 730 301, 19 грн, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП, визнала частково та пояснила, що у 2023 році вона тимчасово виконувала повноваження особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію подавала вперше без умислу на внесення недостовірних відомостей. Зміни до декларації вносила наприкінці 2024 року після того, як отримала відповідь від працівника НАЗК ОСОБА_2 .. Вартість нерухомого майна, відповідно до свідоцтв та витягів про реєстрацію у спадкових реєстрах, становить 0,01 грн., що викликало у ОСОБА_1 сумніви, у зв'язку із чим дані відомості до декларації і не були внесені. Крім того, ОСОБА_1 зазначила, що вносила уточнення у декларацію наприкінці 2024 року за рекомендацією працівника НАЗК, однак дані зміни не збереглися з невідомих причин. При зазначенні в розділі № 12 сума грошових активів було допущено помилку, що не свідчить про бажання внести недостовірну інформацію. Причини подання недостовірних відомостей у щорічній декларації за 2023 рік мають технічний та організаційний характер , відсутність практичного досвіду роботи з Єдиним державним реєстром декларацій, не було умислу приховування та перекручування дійсних відомостей. ОСОБА_1 просила зазначити, що її дії не спричинили суттєвих негативних наслідків, не завдали шкоди інтересам держави чи третіх осіб та не були спрямовані на приховування майнового стану.

Прокурор Кузьо Н.В. зазначив про наявність в діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП та просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні даного адміністративного правопорушення і призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , висновок прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що зібраними та дослідженими по справі доказами підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до наказу Департаменту охорони здоров?я виконавчого орану Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.02.2023 № 137/к «Про покладання обов?язків директора КНП «КМКОЦ» на ОСОБА_1 , заступника директора з ядерної медицини та радіології, покладено обов?язки директора КНП «КМКОЦ» з 01.03.2023 з наданням права першого підпису розпорядчих та фінансових документів від імені даного підприємства, тимчасово, до вирішення питання щодо призначення директора.

Відповідно до витягу з наказу КНП «КМКОЦ» від 31.08.2023 N? 367-к «3 особового складу - про покладання виконання обов?язків директора» ОСОБА_1 , заступника директора з ядерної медицини та радіології, увільнено від виконання обов?язків директора КНІІ «КМКОЦ» з 31.08.2023.

Згідно з листом КНП «КМКОЦ» від 20.11.2024 № 061/17-2431, відповідно до Статуту КНП «КМКОЦ» є закладом охорони здоров?я, неприбутковим підприємством, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва, віднесеним до сфери управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Засновником та власником даного підприємства є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступає Київська міська рада».

Згідно з частиною першої статті 1 Закону посадова особа юридичної особи публічного права є голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права.

Юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права (стаття 81 ЦК України). Отже, основним нормативним критерієм поділу юридичних осіб є саме порядок їх створення. Держава, територіальні громади можуть створювати юридичні особи як публічного, так і приватного права (статті 167, 169 ЦК України). Згідно з положеннями частини 2 статті 167 та частини 2 статті 169 ЦК України державні та комунальні підприємства, а також навчальні заклади, спільні комунальні підприємства належать саме до юридичних осіб публічного права, безвідносно до мети їхньої діяльності.

Отже, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою КНП «КМКОЦ», яка є юридичною особою публічного права, є суб?єктом на якого поширюється дія Закону, суб?єктом декларування та суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією.

Під час роботи в КНП «КМКОЦ» ОСОБА_1 було ознайомлено з положеннями, вимогами та обмеженнями відповідно до Закону, недопущення вчинення корупційних правопорушень та притягнення до відповідальності кримінальної адміністративної правопорушення (протокол від 14.04.2023 зборів щодо необхідності дотримання вимог Закону). Відповідно до листа КНП «КМКОЦ» від 20.11.2024 № 061/17-2431, адміністрацією закладу охорони здоров?я при проведенні нарад у грудні 2023 року та січні-лютому 2024 року неодноразово інформувались працівники щодо обов?язку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 1 статті 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Наказом Національного агентства від 29.07.2021 № 448/21 «Про Функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр).

Відповідно до розділу ІІ вказаного порядку суб?екти декларування подають до Реєстру декларації, у тому числі виправлені декларації, що подаються відповідно до Закону шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб?екти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб?єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 , подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік 29.03.2024 о 15:30. Унікальний ідентифікатор документа - df9cfc72-2a26-46cb-8945-bc99ccOfe793.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу обов?язків з проведення перевірок від 25.10.2024 уповноваженою особою Національного агентства - головним спеціалістом четвертого відділу Управління проведення повних перевірок ОСОБА_3 проведено повну перевірку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2023 рік, унікальний ідентифікатор документа - df9cfc72-2a26-46cb-8945-bc99ccOfe793 (далі - декларація), поданої ОСОБА_1 , заступником директора з ядерної медицини та радіології, виконуючою обов?язки директора КНП «КМКОЦ» (далі - суб?єкт декларування), до Реєстру 29.03.2024.

Повна перевірка проведена у період: з 28.10.2024 по 19.02.2025. Підставою проведення повної перевірки є абзац 3 частини 1 статті 513 Закону та підпунктом 2 пункту 1 розділу V Порядку проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 29.01.2021 № 26/21, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.11.2023 за NN? 1983/41039 (зі змінами).

Таким чином, за результатами проведення повної перевірки декларації, унікальний ідентифікатор документа - df9cfc72-2a26-46cb-8945-bc99ccOfe793, яку подала ОСОБА_1 , заступник директора з ядерної медицини та радіології, виконуюча обов?язки директора КНП «КМКОЦ», встановлено, що у діях суб?єкта декларування вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 172-6 КУпАП.

Так, ОСОБА_1 у порушення вимог пунктів 1, 2, 3, 7, 8, 8' частини 1 статті 46 Закону, 29.03.2024 о 15:30 при поданні декларації, унікальний ідентифікатор документа - df9cfc72-2a26-46cb-8945-bc99cc0fe793, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті вказала завідомо недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 1 730 301,19 грн.

ОСОБА_1 мала можливість подати декларацію, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті у будь-якому місці, але оскільки остання є суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов?язаного із корупцією, у зв?язку із виконанням функцій держави у КНП «КМКОЦ», то місцем вчинення правопорушення слід вважати адресу місця знаходження вказаного підприємства, а саме: м. Київ, вул. Верховина, 69.

Згідно із частиною 4 статті 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Окрім визнання вини, факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 cт. 172-6 КУпАП підтверджується зібраними та дослідженими по справі доказами, зокрема:

- даними протоколу про адміністративне правопорушення № 947 від 17.10.2025, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та яким зафіксовано час, місце та обставини вчиненого правопорушення;

- постановою про закриття кримінального провадження від 07.10.2025;

- витягом з ЄРДР;

- обґрунтованим висновком щодо виявлення ознак корупційного правопорушення;

- декларацією ОСОБА_1 ;

- довідкою № 131/25 про результати проведення повної перевірки декларації;

- листом КНП «КМКОЦ»;

- наказами від 28.02.2023, від 28.04.2023, 23.06.2023, 31.08.2023 про покладання виконання обов'язків директора КНП «КМКОЦ» на ОСОБА_1 ;

- протоколом зборів співробітників;

- відповідями на запит КНП «КМКОЦ»;

- відомостями з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків;

- інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

- послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб»;

- реєстраційною карткою транспортного засобу;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_4 ;

- договором купівлі-продажу

- актом прийому-передачі транспортного засобу;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_3 ;

- протоколом допиту свідка ОСОБА_1 ;

Пояснення ОСОБА_1 не спростовують встановлених судом обставин щодо подання завідомо недостовірних відомостей до декларації за 2023 рік з огляду на таке.

Завідомо недостовірні відомості - це інформація, що має неправдивий, хибний характер, який суб'єкт декларування усвідомлював або міг усвідомлювати на момент подання декларації (такої, що повністю або частково не відповідає дійсності).

Суд приймає до уваги те, що ОСОБА_1 не заперечує сам факт подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, поважних причин, які б перешкоджали поданню декларації з достовірними відомостями, за вище зазначеними фактами не встановлено.

Таким чином, своїми діями, які виразились в поданні завідомо недостовірних відомостей у декларації юридичної особи публічного права, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 4 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно зі ст. 280 КУпАП, обставин, які обтяжують чи пом'якшують відповідальність, не встановлено.

З врахуванням характеру вчиненого адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Також, враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40- 1, 294, 307, 308 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605 (шістсот пять) грн. 60 коп.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва.

Штраф має бути сплачений добровільно не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з моменту набрання нею законної сили.

Суддя Андрій МОРДВІНОВ