Ухвала від 02.12.2025 по справі 541/1611/25

Справа № 541/1611/25

Провадження № 2/541/904/2025

УХВАЛА

02 грудня 2025 року м.Миргород

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді - Городівського О.А.

за участю секретаря судового засідання - Ніколаєнко М.В.,

позивача - ОСОБА_1 та її представника - адвоката Шатової Ю.В., ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, третя особа - Відділ «Служба у справах дітей» Миргородської міської ради Полтавської області,-

ВСТАНОВИВ:

24 квітня 2025 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання батьківства та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, в якому просила визнати ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , батьком неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та стягнути з ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина, ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходів) щомісячно, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 21.04.2025 року і до досягнення дитиною повноліття.

Відповідно до ухвали судді від 25 квітня 2025 року прийнято до розгляду позовну заяву в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою суду від 27 жовтня 2025 року закрито підготовче провадження та призначено цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, третя особа - Відділ «Служба у справах дітей» Миргородської міської ради Полтавської області, до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні заявила клопотання про витребування у Миргородського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиціїкопії актового запису про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про дату, місце та час розгляду справи належно повідомлений за зареєстрованим місцем проживання та шляхом публікації оголошення на веб-сторінці Миргородського міськрайонного суду, офіційного веб-порталу судової влади (а.с. 74-76).

Представник третьої особи - Відділу «Служба у справах дітей» Миргородської міської ради Полтавської області, в судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином (а.с. 72).

Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Відповідно до ч. 7 ст. 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків ,передбачених цим Кодексом .

Заслухавши позивача та її представника, враховуючи вищевикладене, з метою всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, клопотання представника позивача необхідно задовольнити та витребувати копію актового запису про народження дитини від Миргородського відділі державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Керуючись ст.ст.81, 84, 354 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання представника позивача про витребування доказів задовольнити.

Миргородському відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. Д. Апостола, 2, м. Миргород, Полтавська область, 37600) надати на адресу суду в термін до 12 грудня 2025 року копію актового запису про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У судовому засіданні оголосити перерву до 16 грудня 2025 року до 15 години 00 хвилин.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя: О. А. Городівський

Попередній документ
132256103
Наступний документ
132256105
Інформація про рішення:
№ рішення: 132256104
№ справи: 541/1611/25
Дата рішення: 02.12.2025
Дата публікації: 04.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про встановлення батьківства або материнства
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (11.02.2026)
Дата надходження: 24.04.2025
Предмет позову: визнання батьківства та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини
Розклад засідань:
02.06.2025 10:00 Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
27.10.2025 13:30 Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
02.12.2025 14:00 Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
16.12.2025 15:00 Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
24.12.2025 15:00 Миргородський міськрайонний суд Полтавської області