Рішення від 28.11.2025 по справі 200/8224/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2025 року Справа№200/8224/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Молочної І.С., розглянувши в порядку спрощеного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВУГЛЕПРОМТРАНС» до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ ТА ЗАПЕРЕЧЕНЬ

В провадженні Донецького окружного адміністративного суду (також далі - суд), перебуває позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Вуглепромтранс» (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Донецькій області (далі - відповідач), у якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 10.10.2025 № 6292/05-99-04-07/00179192 (далі - оскаржуване податкове повідомлення-рішення).

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головним управлінням ДПС у Донецькій області 10.10.2025 прийнято податкове повідомлення-рішення на підставі Акта камеральної перевірки, у якому зафіксовано несвоєчасне подання податкових накладних та розрахункових коригувань, однак без з'ясування всіх обставин, у зв'язку із чим оскаржуване повідомлення-рішення є необґрунтованим та підлягає скасуванню.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому останній зазначив, що ГУ ДПС у Донецькій області діяв у межах своїх повноважень, просить повністю відмовити в задоволенні позову ТОВ «Вуглепромтранс», аргументуючи це тим, що позивач допустив порушення граничного строку подачі податковому органу податкові накладні та коригування вартості, а застосовані санкції є правомірними та відповідають чинному законодавству.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29 жовтня 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Вуглепромтранс» до Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 07 листопада 2025 року відмовлено в задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Донецькій області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ

15.07.2025 ГУ ДПС у Донецькій області складено Акт № 4234/05-99-04-07/00179192 за результатами камеральної перевірки ТОВ «Вуглепромтранс» щодо дотримання порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зазначеною вище перевіркою, відповідачем встановлено перелік податкових накладних/розрахунків коригування до них, термін реєстрації яких порушено/не зареєстровано.

ТОВ «Вуглепромтранс» було надано до ГУ ДПС у Донецькій області письмове заперечення № 97 від 25.07.2025 на вказаний Акт №4234.

Листом №11808/6/05-99-04-07-09 від 06.08.2025 ГУ ДПС у Донецькій області надало відповідь на заперечення до акта №4234, у якій зазначено, що висновки акта №4234 відповідають вимогам діючого податкового законодавства.

На підставі Акта №4234, ГУ ДПС у Донецькій області прийнято податкове повідомлення-рішення від 06.08.2025р. №4795/05-99-04-07/00179192, форми «Н», яким застосовані штрафні санкції у розмірі 99252,89 грн.

18.08.2025 позивач оскаржив зазначене вище податкове повідомлення-рішення до Державної податкової служби України.

За результатами розгляду скарги Державною податковою службою України встановлено, що ТОВ «Вуглепромтранс» дотримано терміни реєстрації в ЄРПН, зокрема по РК №1 від 31.03.2024 та №37 від 22.04.2024, внаслідок чого сума штрафної (фінансової) санкції (штрафу), визначена в оскаржуваному ППР у розмірі 38,57 грн. підлягає частковому скасуванню. ДПС скасовує ППР ГУ ДПС у Донецькій області від 06.08.2025 №4795/05-99-04-07/00179192 в частині застосованих штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) у сумі 38,57 грн., а в іншій частині залишає без змін, а скаргу - частково задовольняє.

Листом №13655/6/05-99-04-07-09 від 10.10.2025 ГУ ДПС у Донецькій області направлено на адресу ТОВ «Вуглепромтранс» податкове повідомлення-рішення від 10.10.2025 №6292/05-99-04-07/00179192, яким визначено штрафні (фінансові) санкції у розмірі 99214,32 грн.

ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ, ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ, ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ ТА ВИСНОВКИ

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з пунктом 14.1.60 статті 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних (ЄРПН) - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Пунктом 187.1. ст. 187 Податкового кодексу України передбачено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) /пункт 201.7 статті 201 Податкового кодексу України.

Згідно з нормами пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Відповідно до положень абз. 14 пункту 201.10 статті 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем). У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Указаним пунктом також визначено, що у разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Таким чином, постачальник товарів (робіт, послуг) має безумовний обов'язок провести реєстрацію податкових накладних у межах визначених законом строків у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється відповідно до вимог ПК України, Порядку № 1246, а також з урахуванням Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261) (далі - Порядок № 557).

Пунктами 1, 2 Порядку № 1246 визначено, що цей Порядок визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї (далі - податкова накладна та/або розрахунок коригування), до Єдиного реєстру податкових накладних, звіряння даних, що містяться у виданих платникам податку на додану вартість - отримувачам (покупцям) товарів (послуг) податковій накладній та/або розрахунку коригування, з відомостями, які містяться у Реєстрі.

Операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.

Відповідно до п. 3 Порядку № 1246, операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200.1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/ зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 Порядку № 1246, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем складені та направлені на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних:

- Податкову накладну № 902 від 10.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:47:17) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №1401 від 15.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:43:46) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №1002 від 11.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:48:58) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №1301 від 14.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:43:19) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №1402 від 15.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:44:19) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №202 від 03.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:37:27) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №901 від 10.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:41:53) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №201 від 03.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:36:56) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №2 від 01.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:36:16) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №601 від 07.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:39:06) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №1 від 01.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:29:03) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №701 від 08.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:41:00) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №501 від 06.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:38:36) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №1001 від 11.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:49:23) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №1403 від 15.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (19:18:00) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №1302 від 14.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:42:39) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №801 від 09.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:41:25) - дата реєстрації податковою 01.07.2022;

- Податкову накладну №903 від 10.06.2022 (граничний строк реєстрації 30.06.2022) - дата направлення на реєстрацію 30.06.2022 (18:39:42) - дата реєстрації податковою 01.07.2022.

Направлення позивачем таких податкових накладних саме 30 червня 2022 року підтверджується відповіддю ТОВ «М.Е.doc» від 31 липня 2025 року № 31/07-3157. Зокрема, у вказаному листі наявна таблиця, з якої вбачається детальна інформація щодо дати, часу та способу доставки податкових накладних з КП «М.Е. Doc» (дата відправки 30.06.2022, час відправки з 18 год. 29 хв. до 19 год. 18 хв., спосіб відправки документу з використанням прямого з'єднання).

Вищенаведені податкові накладні зареєстровані відповідачем 01.07.2022.

Суд зауважує, що обов'язком позивача, як платника податків, є своєчасне, в операційний день, направлення податкових накладних до ЄРПН, у той же час платник податку не несе відповідальності за роботу телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем та програм, а несвоєчасна доставка відправлення адресату з будь-яких причин виключає відповідальність платника податків, який свій обов'язок виконав своєчасно.

Водночас, суд не погоджується з доводами позивача про своєчасне направлення зазначених вище податкових накладних, виходячи з наступного.

Обов'язок зареєструвати податкову накладну для платника податків полягає у надісланні на реєстрацію податкової накладної в установлені податковим законодавством строки та з дотриманням визначеної процедури.

Граничний строк, як встановлено, визначається в межах операційного дня.

Натомість, згідно з пп. 69.18 підрозл 10 розд. XX Податкового кодексу України (в редакції, який діяв на момент направлення податкових накладних до ЄРПН - від 17.06.2022) тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 до 18 години.

З викладеного вбачається, що граничним днем подання позивачем податкових накладних № 902 від 10.06.2022; № 1401 від 15.06.2022; № 1002 від 11.06.2022; № 1301 від 14.06.2022; № 1402 від 15.06.2022; № 202 від 03.06.2022; № 901 від 10.06.2022; № 201 від 03.06.2022; № 2 від 01.06.2022; № 601 від 07.06.2022; № 1 від 01.06.2022; № 701 від 08.06.2022; № 501 від 06.06.2022; № 1001 від 11.06.2022; № 1403 від 15.06.2022; № 1302 від 14.06.2022; № 801 від 09.06.2022; № 903 від 10.06.2022, є операційний день з 8 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв. 30.06.2022.

Водночас, зазначені податкові накладні подані позивачем 30.06.2022 у період з 18 год. 29 хв. до 19 год. 18 хв.

Викладене свідчить про недотримання позивачем вимог Податкового кодексу України, а відтак, дії податкового органу в частині виявлення порушень щодо несвоєчасності подання спірних податкових накладних, є правомірним.

Доводи позивача про тривалість операційного дня до 20 год. 00 хв. судом відхиляються, оскільки суд застосовує нормативно-правові акти, які діяли на момент виникнення спірних правовідносин, тобто норми Податкового кодексу України в редакції від 17.06.2022.

В іншій частині правомірність виявлених порушень щодо несвоєчасності подання податкових накладних, позивач не оскаржує.

Відтак, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог в цій частині.

Щодо реєстрації позивачем розрахунків коригування, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, зокрема, реєстрація розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;

- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У подальшому, Законом України «Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» від 12.01.2023, підрозділ 2 розділу ХХ Податкового кодексу України доповнено наступним змістом:

89. Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Отже, для встановлення своєчасності направлення платником податку до Єдиного реєстру податкових накладних розрахунку коригування, як суду, так і податковому органу необхідно встановити дату, від якої слід відраховувати граничний строк, тобто встановити дату отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної платником податку.

Суд зазначає, що встановити правомірність або порушення граничного строку подання податковому органу розрахунку коригування без встановлення дати отримання платником податку такого розрахунку, неможливо.

Дослідивши Акт ГУ ДПС у Донецькій області № 4234/05-99-04-07/00179192 від 15.07.2025, суд зазначає, що контролюючий орган зазначив про порушення позивачем граничного строку подання розрахунків коригування.

Водночас суд позбавлений можливості перевірити такий висновок відповідача, оскільки ні спірний Акт ні інші документи, долучені відповідачем не містять інформації щодо дати, від якої останній відраховував граничний строк подання позивачем розрахунків коригування.

Викладене вище у сукупності свідчить про неможливість дійти висновку про порушення позивачем такого строку, а відтак і неможливості застосувати відповідні санкції за подання розрахунків коригування.

Інші доводи відповідача не спростовують викладені вище висновки.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в цій частині.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог частково та скасувати податкове повідомлення-рішення від 10.10.2025 № 6292/05-99-04-07/00179192 в частині застосування штрафних санкцій на суму 8 539,33 грн. за несвоєчасне подання до ЄРПН розрахунків коригування на загальну суму штраф.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до платіжної інструкції №1195571 від 23 жовтня 2025 року позивачем сплачено судовий збір в сумі 2422,40 грн.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про необхідність стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати у виді сплаченого судового збору у розмірі 218,01 грн., пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 9, 72-77, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ВУГЛЕПРОМТРАНС» (місцезнаходження: вул. Софіївська, буд. 103, м. Краматорськ, Донецька область, 84318; код ЄДРПОУ 00179192) до Головного управління ДПС у Донецькій області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (місцезнаходження: вул. Італійська 59, м. Маріуполь, Донецька область; код ЄДРПОУ ВП 44070187), про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити частково.

Визнати протиправною та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України від 10.10.2025 №6292/05-99-04-07/00179192 в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вуглепромтранс» штрафних санкцій на загальну суму 8539,33 грн.

В решті позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Вуглепромтранс» понесені ним судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 218 (двісті вісімнадцять) грн. 01 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області, як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 28 листопада 2025 року.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду у паперовому вигляді або через електронний кабінет (https://id.court.gov.ua/) у підсистемі «Електронний суд».

У разі застосування судом частини третьої статті 243 КАС України строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.С. Молочна