Ухвала від 02.12.2025 по справі 601/3141/25

Справа № 601/3141/25

Провадження № 2/601/1150/2025

УХВАЛА

02 грудня 2025 року Кременецький районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді Коротича І.А.,

за участю секретаря судового засідання Бончик А.П.

розглянувши під час підготовчого судового засідання клопотання представника позивача ОСОБА_1 про залучення співвідповідача по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Західна агровиробнича компанія» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бриківське» про визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі, визнання відсутнім права оренди земельної ділянки та скасування запису щодо державної реєстрації права оренди земельної ділянки,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Кременецького районного суду Тернопільської області перебуває цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Західна агровиробнича компанія» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бриківське» про визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі, визнання відсутнім права оренди земельної ділянки та скасування запису щодо державної реєстрації права оренди земельної ділянки.

Ухвалою судді від 13 листопада 2025 року відкрито провадження по справі за правилами загального позовного провадження.

02 грудня 2025 року від представника позивача Андросюка І.С. на адресу суду надійшло клопотання про залучення до участі в даній цивільній справі як співвідповідача ОСОБА_2 .

Дослідивши зміст клопотання та матеріали цивільної справи, що стосуються даного клопотання, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 51 ЦПК України суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача.

Ураховуючи, що право визначати суб'єктний склад учасників справи належить до цивільних процесуальних прав позивача, приймаючи до уваги підстави, на які посилався представник позивача як на підставу залучення співвідповідача, суд доходить висновку про необхідність задоволення клопотання представника позивача та залучення ОСОБА_2 до участі у даній цивільній справі в якості співвідповідача.

Керуючись ст. 51, 258-261, 353 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання представника позивача ОСОБА_1 ,- задовольнити.

Залучити ОСОБА_2 (проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) в якості співвідповідача до участі у цивільній справі № 601/3141/25.

Підготовче судове засідання по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Західна агровиробнича компанія» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бриківське» та ОСОБА_2 про визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі, визнання відсутнім права оренди земельної ділянки та скасування запису щодо державної реєстрації права оренди земельної ділянки відкласти на 11:00 годину 24 грудня 2025 року, про що повідомити сторони.

Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали суду для надіслання (надання) до суду відзиву із доказами, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Роз'яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Роз'яснити, що відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Встановити позивачу строк п'ять днів з дня отримання відзиву для надіслання (надання) до суду відповіді на відзив із доказами, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення, міркування і аргументи позивача, щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів учасникам справи.

Встановити відповідачу ОСОБА_2 строк п'ять днів з дня отримання відповіді на відзив для надіслання (надання) до суду заперечення із доказами, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення, міркування і аргументи відповідача, щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) заперечення і доданих до нього доказів учасникам справи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий:

Попередній документ
132241379
Наступний документ
132241381
Інформація про рішення:
№ рішення: 132241380
№ справи: 601/3141/25
Дата рішення: 02.12.2025
Дата публікації: 04.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Кременецький районний суд Тернопільської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:; що виникають з договорів оренди
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (05.03.2026)
Дата надходження: 22.10.2025
Предмет позову: про визнання відсутнім права оренди та визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору оренди землі
Розклад засідань:
02.12.2025 10:30 Кременецький районний суд Тернопільської області
24.12.2025 11:00 Кременецький районний суд Тернопільської області
15.01.2026 10:30 Кременецький районний суд Тернопільської області
12.02.2026 10:00 Кременецький районний суд Тернопільської області
05.03.2026 10:00 Кременецький районний суд Тернопільської області
26.03.2026 10:00 Кременецький районний суд Тернопільської області