Ухвала від 01.12.2025 по справі 924/1134/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84

УХВАЛА

"01" грудня 2025 р.Справа № 924/1134/24

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Грамчука І.В., розглянувши матеріали справи

за заявою Головного управління ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький

про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АЗС-Сервіс-2016" Хмельницька область, м.Кам'янець-Подільський

За участю представників:

Кредитора : Щавінська Т.А. - за довіреністю

Ліквідатора : арбітражного керуючого Пирожка Є.В. (в режимі відеконференції)

ВСТАНОВИВ:

25.12.2024р. на адресу Господарського суду Хмельницької області надійшла заява Головного управління ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АЗС-Сервіс-2016" Хмельницька область, м. Кам'янець-подільський

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.12.2024р., заяву передано для розгляду судді Грамчуку І.В.

30 грудня 2024р. судом постановлено ухвалу, якою заяву Головного управління ДПС у Хмельницькій області, про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "АЗС-Сервіс-2016" залишено без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків у десять днів з дня вручення даної ухвали, а саме, належні докази сплати судового збору в установленому порядку.

В подслідуючому 10 січня 2025р. судом постановлено ухвалу, якою :

- прийнято заяву ГУ ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АЗС-Сервіс-2016" м. Кам'янець-Подільський до розгляду.

- підготовче засідання у справі призначено на 12 год. 30 хв. 27.01.2025р.;

- автоматизовану систему для визначення кандидатури арбітражних керуючих для призначення розпорядника майна у справі не застосовувати;

- зобов'язано боржника, у відповідності до ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства, до дати проведення підготовчого засідання надати господарському суду та заявнику письмовий відзив на заяву про порушення справи про банкрутство;

- заборонено власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби.

Ухвалою суду від 11.02.2025, окрім іншого:

- відкрито провадження у справі № 924/1134/24 про банкрутство ТОВ "АЗС-Сервіс-2016" м. Кам'янець-Подільський ;

- визнано вимоги кредитора ГУ ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький до боржника у сумі в загальній сумі 203 366,09 грн. ;

- введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника;

- введено процедуру розпорядження майном боржника;

- призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Пирожка Є.В. м. Київ.

- призначено попереднє засідання у справі.

11.02.2025 судом здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "АЗС-Сервіс-2016" м. Кам'янець-Подільський на офіційному веб-сайті Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду в мережі Інтернет, номер публікації якого 75265.

Ухвалою від 22.04.2025р. визначено розмір та перелік визнаних судом вимог кредиторів до боржника, що підлягають внесенню розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів ТОВ "АЗС-Сервіс-2016" (32300, Хмельницька область, м.Кам'янець-Подільський, вул.Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387), у сумі 668 625,4 грн., а саме грошові вимоги ГУ ДПС у Хмельницькій області м. Хмельницький в розмірі:

- 107 124,80 грн. (35 124,80 грн. - судовий збір, 72 000 грн. - авансування грошової винагороди арбітражному керуючому) - 1 черга задоволення вимог кредиторів;

- 203 366,09 грн. основний платіж - 3 черга задоволення вимог кредиторів;

- 358 134,51 грн. штрафні санкції (пеня) - 6 черга задоволення вимог кредиторів.

Постановою від 16.06.2025р. суд припинив процедуру розпорядження майном ТОВ "АЗС-Сервіс-2016" (м. Кам'янець-Подільський, вул. Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387) та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Пирожка Євгенія Віталійовича (м. Київ-1, а/с 163, свідоцтво №1722 від 20.03.2015р. на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), а також визнав ТОВ "АЗС-Сервіс-2016" (м. Кам'янець-Подільський, вул. Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387) банкрутом.

Цією ж постановою суд відкрив відносно ТОВ "АЗС-Сервіс-2016" (м. Кам'янець-Подільський, вул.Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387) ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців. Ліквідатором ТОВ "АЗС-Сервіс-2016" (м. Кам'янець-Подільський, вул.Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387) призначив арбітражного керуючого Пирожка Євгенія Віталійовича (м. Київ-1, а/с 163, свідоцтво № 1722 від 20.03.2015р. на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Строк виконання всіх грошових зобов'язань ТОВ "АЗС-Сервіс-2016" (м. Кам'янець-Подільський, вул.Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387) вважати таким, що настав 16.06.2025, а також припинено нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута. Скасовано арешти, накладені на майно ТОВ "АЗС-Сервіс-2016" (м. Кам'янець-Подільський, вул.Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387) та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному вебпорталі судової влади України, а також припинено повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

У відповідності до постанови протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора посадові особи ТОВ "АЗС-Сервіс-2016" (м. Кам'янець-Подільський, вул.Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387) зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору, а також зобов'язано ліквідатора до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства, та за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута надати суду звіт ліквідатора про виконану роботу та ліквідаційний баланс банкрута відповідно до вимог статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства.

13 жовтня 2025 на адресу суду надійшла заява арбітражного керуючого Пирожка Є.В. (вх. № 05-06/1957/25 від 13.10.2025р.) про затвердження звіту ліквідатора, заява комітету кредиторів (вх. № 05-06/1965/25 від 13.10.2025) про нарахування та виплату основної грошової винагороди за період з 11.02.2025 по 31.08.2025, звіт арбітражного керуючого Пирожка Є.В. (вх. № 05-06/1966/25 від 13.10.2025) про нарахування та виплату основної грошової винагороди, заява комітету кредиторів (вх. № 05-06/1967/25 від 13.10.2025) про затвердження звіту та ліквідаційного балансу та закриття провадження у справі, заява комітету кредиторів (вх.№05-06/1968/25 від 13.10.2025) про нарахування та виплату основної грошової винагороди за період з 11.02.2025 по 31.07.2025, заява комітету кредиторів (вх. № 05-06/1970/25 від 13.10.2025) про нарахування та виплату основної грошової винагороди за період з 11.02.2025 по 30.06.2025, звіт арбітражного керуючого Пирожка Є.В. (вх. № 05-06/1971/25 від 13.10.2025) про нарахування та виплату основної грошової винагороди за період з 11.02.2025 по 30.06.2025, заява комітету кредиторів (вх. № 05-06/1972/25 від 13.10.2025) про нарахування та виплату основної грошової винагороди за період з 11.02.2025 по 30.09.2025, звіт арбітражного керуючого Пирожка Є.В. (вх. № 05-06/1973/25 від 13.10.2025) про нарахування та виплату основної грошової винагороди за період з 11.02.2025 по 30.09.2025, ліквідаційний баланс (вх. № 05-06/1959/25 від 13.10.2025), реєстр (вх.№05-06/1958/25 від 13.10.2025), які призначено до розгляду в судовому засіданні.

Прибулі до представники учасників справи підтвердили необхідність задоволення отриманих судом заяв/клопотань, проте зважаючи на відсутність представників відповідача, за клопотанням ліквідатора щодо надання йому можливості долучення актуальної судової практики Верховного Суду про субсидіарну/солідарну практику в процедурі банкрутства розгляд справи потребував перенесення.

У відповідності до отриманого судом Звіту ліквідатора Постановою Господарського суду Хмельницької області від 16.06.2025 року по справі № 924/1134/24 Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗС-Сервіс-2016» (далі - Боржник) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, арбітражного керуючого Пирожка Є.В. призначено ліквідатором Боржника. На виконання вимог Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), було проведено комплекс заходів у ліквідаційній процедурі.

1. Заходи, вжиті ліквідатором у ході ліквідаційної процедури

Зважаючи на невиконання керівником Боржника вимог постанови суду (ст. 44, 59 КУзПБ) Постановою Господарського суду Хмельницької області від 16.06.2025 року припинено повноваження органів управління Боржника та зобов'язано посадових осіб Боржника протягом 15 днів передати ліквідатору бухгалтерську та іншу документацію, печатки, штампи, а також матеріальні та інші цінності банкрута.

Вимоги суду керівником боржника виконані не були.

Ліквідатором додатково була направлена Вимога вих. № 1134/13/07/25-2 від 13.07.2025 року Директору ( ОСОБА_1 ) та Засновнику ( ОСОБА_2 ) ТОВ «АЗС-Сервіс-2016» щодо передачі бухгалтерської та іншої документації, печаток, штампів, матеріальних та інших цінностей банкрута ліквідатору від керівництва Боржника

Вимоги ліквідатора керівником боржника виконані не були.

1.1. Аналіз фінансового стану та виявлення ознак неправомірних дій (ст. 12 КУзПБ) Аналіз фінансово-господарського стану Боржника проводився згідно зі ст. 12 КУзПБ та Методичними рекомендаціями (Наказ Мінекономіки № 1361 від 26.10.2010) за період 2022, 2023, 2024 роки.

За результатами проведеного аналізу встановлено:

- Ознаки фіктивного банкрутства відсутні, оскільки коефіцієнт покриття менше одиниці, а справа порушена на вимогу кредитора.

- Ознаки доведення до банкрутства не встановлені, оскільки не виявлено винних дій керівника та/або засновників протягом 2022-2024 років через незмінність фінансових показників та відсутність ведення господарської діяльності.

- Ознаки приховування банкрутства не встановлені.

1.2. Інвентаризація та пошук активів Боржника (ст. 44, 61 КУзПБ)

Проведено інвентаризацію (Наказ № 2 від 04.08.2025): Встановлено повну відсутність активів:

- Акт інвентаризації дебіторської та кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув: Не виявлено.

- Акт інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами: Не виявлено (відомості відсутні).

- Акт про результати інвентаризації грошових коштів: Фактична наявність становить 0,00 коп..

- Інвентаризаційний опис матеріальних цінностей, прийнятих на відповідальне зберігання: Нуль.

Пошук активів Боржника через державні реєстри та органи:

1. Державна інспекція архітектури та містобудування україни (ДІАМ).

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-6 від 13.07.2025, щодо відомостей про документи, які дають право на виконання будівельних робіт та засвідчують прийняття в експлуатацію об'єктів, де замовником є Боржник, за період з 01.01.2022 року.

Відповідь: Лист № 4465/03/18-25 від 23.07.2025: Шляхом перевірки Реєстру будівельної діяльності за параметром пошуку «замовник будівництва - ТОВ «АЗС-Сервіс-2016»» інформації та документів не виявлено.

2. Головний сервісний центр МВС.

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-4 від 13.07.2025, щодо зареєстрованих транспортних засобів за Боржником в період з 01.01.2022 року:

Відповідь: Лист № 27340-2025 від 14 серпня 2025 року: Згідно з Єдиним державним реєстром транспортних засобів, зареєстрованих фактів реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку транспортних засобів за ТОВ «АЗС-Сервіс-2016» не виявлено.

3. Державна служба україни з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-9 від 13.07.2025, щодо зареєстрованої сільськогосподарської техніки за Боржником.

Відповідь: Трактори, самохідні шасі, сільськогосподарська техніка в період з 01.01.2022 за Боржником не були зареєстровані та на обліку не перебували.

4. Головне управління ДПС у Хмельницькій області.

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-10 від 13.07.2025, щодо відкритих та/або закритих розрахункових рахунків Боржника за 2022-2024 роки.

Відповідь: Станом на 14.07.2025 обліковується один відкритий рахунок у АТ КБ "ПриватБанк" ( НОМЕР_1 ).

5. Державна служба україни з питань праці (Держпраці) та її Міжрегіональні управління.

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-16 від 13.07.2025, щодо зареєстрованих великовантажних та інших технологічних транспортних засобів (ТТЗ), а також видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Відповідь Східного МРУ: Вх. № ЦА-4184/3/3.5.2-25а від 22.07.2025 Реєстрація ТТЗ за Боржником у період з 01.01.2022р. по 07.05.2025р. не здійснювалась.

Відповідь Західного МРУ: За Боржником не зареєстровано рухомого майна (ТТЗ) та не видавались дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки.

6. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-17 від 13.07.2025, щодо володіння Боржником пакетами акцій (цінними паперами) з 01.01.2022 року.

Відповідь відсутня, але було здійснено пошук на загальнодоступному ресурсі smada.gov.ua та встановлено відсутність володіння боржником пакетами акцій: Учасників за вказаними параметрами (ЄДРПОУ 40894387) не знайдено.

7. Державна митна служба України.

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-18 від 13.07.2025, щодо митного оформлення товарів, наявності товарів на митних складах або коштів на депозитному рахунку митниці.

Відповідь: Вх. Держмитслужби № 19403/14/1 від 14.07.2025: Боржник не перебував на централізованому обліку. Даних щодо митного оформлення товарів (01.01.2015- 15.07.2025) не знайдено. Кошти передоплати та товари на митних складах відсутні.

8. Філія «Головний інформаційно-обчислювальний центр» АТ «Укрзалізниця».

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-19 від 13.07.2025, щодо власності вантажних вагонів, локомотивів чи під'їзних колій з 01.01.2022 року.

Відповідь: Лист (вихідний № 113/13/25-19):Інформації про вагони в АБД ПВ немає. Відомості про зареєстровані локомотиви відсутні. Дані щодо наявності під'їзних колій власності Боржника відсутні.

9. Фонд державного майна України (ФДМУ).

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-20 від 13.07.2025, щодо майна, яке є державною власністю та обліковується на балансі Боржника.

Відповідь: Лист (вихідний № не зазначено) На № 1134/13/07/25-20 від 13.07.2025: В інформаційних системах Фонду інформація стосовно ТОВ «АЗС-Сервіс-2016», а також щодо нерухомого майна, яке обліковується на його балансі, відсутня.

10. Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України.

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-21 від 13.07.2025, щодо зареєстрованих суден за Боржником.

Відповідь: Зареєстрований в Адміністрації судноплавства 14.07.2025 за № 4259/ел/0/9-25:В електронних версіях Державного суднового реєстру України і Суднової книги України відсутні відомості щодо зареєстрованих суден.

11. Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-7 від 13.07.2025, щодо володіння Боржником тваринами.

Відповідь: Від 16.07.2025:В інформаційній системі «Єдиний державний реєстр тварин» відсутні відомості про наявність зареєстрованих тварин.

12. Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР).

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-5 від 13.07.2025, щодо видачі дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів.

Відповідь: Присвоєння радіочастот із статусом «задіяні» не обліковуються.

13. Державна Авіаційна адміністрація (Державний реєстр цивільних повітряних суден України).

Запит ліквідатора: Вих. № 1134/13/07/25-15 від 13.07.2025, щодо зареєстрованих повітряних суден.

Відповідь: Витяг з реєстру від 17.09.2025: За введеними критеріями пошуку знайдено 0 записів.

14. Реєстр обтяжень рухомого майна (ДРОРМ).

Запит ліквідатора: Здійснено пошук у Реєстрі.

Витяг № 70910370 від 17.02.2021. Надавач: Головне управління ДПС у Хмельницькій області., відповідно до якого зареєстровано публічне обтяження (тип: податкова застава) на суму 282 172,75 грн..

15. Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП).

Запит ліквідатора: Здійснено пошук у Реєстрі за ЄДРПОУ 40894387.

Відповідно до Інформаційної довідки № 446333634 від 04.10.2025: За вказаними параметрами запиту відомості відсутні у всіх відповідних реєстрах (прав власності, заборон відчуження, іпотек).

16. Інтелектуальна власність (Реєстр авторських прав та винаходів).

Запит ліквідатора: Здійснено пошук за ЄДРПОУ 40894387.

Відповідь:За заданими умовами пошуку не знайдено жодного об'єкта.

Формування ліквідаційної маси

До ліквідаційної маси було включено лише грошові кошти що були виявлені на рахунку банкрута № НОМЕР_1 в розмірі 1216,55 грн, які спрямовано на оплату послуг ліквідатора.

Проведення комітетів кредиторів

У справі наявний лише один конкурсний кредитор -Головне управління ДПС у Хмельницькій області (ЄДРПОУ 44070171). Загальна сума голосів конкурсного кредитора складає: 203 366,09 грн.

Ліквідатор здійснював щомісячне звітування перед комітетом кредиторів на якому надавалися поточні звіти ліквідатора та звіти про нарахування основної винагороди та відшкодування витрат ліквідатора. До звіту ліквідатора додаються матеріали проведених комітетів кредиторів за червень-жовтень 2025 року.

2. Результати ліквідаційної процедури

2.1. Продаж майна: У зв'язку з повною відсутністю у Боржника майнових активів, які б підлягали включенню до ліквідаційної маси, продаж майна не здійснювався.

2.2. Погашення вимог кредиторів: Через відсутність активів у ліквідаційній масі вимоги кредиторів не погашались. Загальна сума задоволених (погашених) вимог кредиторів становить 0,00 грн. Грошові кошти з рахунку боржника у сумі: 1216,55 грн направлено на оплату послуг ліквідатора.

2.3. Непогашені вимоги кредиторів: Залишились непогашеними вимоги Головного управління ДПС у Хмельницькій області на загальну суму 668 625,40 грн.

Ліквідаційний баланс (Ч. 4 ст. 64 КУзПБ) Ліквідаційний баланс ТОВ «АЗС-Сервіс-2016» станом на 10 жовтня 2025 року підтверджує нульові показники активів. Загальна сума поточних зобов'язань (з бюджетом) становить 668 тис. грн, відповідно і сума непокритого збитку становить - 668 тис. грн.

2.4. Звільнення працівників (ч. 1 ст. 59 КУзПБ) Відповідно до ч. 1 ст. 59 КузПБ.

У боржника відсутні наймані працівники, що підлягають звільненню. Що підтверджується відповіддю Головного управління ПФУ у Хмельницькій області: У страхувальника Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗС Сервіс - 2016» заборгованість із обов'язкових платежів до бюджету Пенсійного фонду України відсутня, також протягом піблікації оголошення Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області не заявлялись вимоги до боржника щодо заборгованості з єдиного соціального внеску.

2.5. Забезпечення зберігання документів (Ч. 4 ст. 59 КУзПБ). Враховуючи невиконання керівником боржника вимог постанови господарського суду Хмельницької області та вимоги ліквідатора, щодо обов'язкової передачі документів, встановити наявність документів, що підлягають обов'язковій передачі до архівної установи не виявилось можливим.

2.6. Додаткова відповідальність керівництва та засновників ТОВ «АЗС-Сервіс-2016»На підставі проведеного фінансового аналізу встановлено відсутність підстав для притягнення керівника та засновників до солідарної або субсидіарної відповідальності:

Щодо субсидіарної відповідальності керівника та засновників

Субсидіарна відповідальність настає у випадку, якщо банкрутство підприємства спричинене винними діями його засновників, учасників або керівника (доведення до банкрутства).

Висновки аналізу фінансового стану: Проведений ліквідатором аналіз фінансово-господарської діяльності ТОВ «АЗС-Сервіс-2016» встановив, що ознаки доведення до банкрутства відсутні. У звіті зазначено, що не виявлено неправомірних дій відповідальних осіб, які б призвели до фінансової неспроможності боржника. Без встановлення факту доведення до банкрутства та вини конкретних осіб відсутні юридичні підстави для покладення на них субсидіарної відповідальності.

Відповідно до «Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства» визначення ознак дій з доведення до банкрутства здійснюється за період, що починається за три роки до дати порушення справи про банкрутство (2022-2024), у разі наявності ознак неправомірних дій відповідальних осіб боржника, що призвели до його стійкої фінансової неспроможності, у зв'язку з чим боржник був не в змозі задовольнити в повному обсязі вимоги кредиторів або сплатити обов'язкові платежі. Однак, як свідчать матеріали справи, відомості з реєстру судових рішень фактичне припинення діяльності підприємства та виникнення основної суми боргу відбулося значно раніше :

У судових матеріалах реєстру судових рішень немає точної дати припинення діяльності, однак встановлено, що поштове відправлення, надіслане судом, повернулося з відміткою про ліквідацію фірми. (номер справи: 560/12149/21. дата рішення: 16 грудня 2021 року): "Зазначена ухвала надіслана на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак до суду повернувся конверт з відміткою "адресат відсутній. Фірма ліквідована".

Останнє подання звітності: останнім звітним документом, згаданим у судових справах, є уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань за січень 2021 року. (Номер справи: 560/12149/21, дата рішення: 16 грудня 2021 року та 28 квітня 2022 року.): "...уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань з податку на додану вартість, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за січень 2021 року...".

Спроби примусового стягнення боргу тривали з 2021 по 2023 роки, але були безрезультатними через відсутність коштів на рахунках, про що свідчить матеріали адміністративних проваджень з реєстру судових рішень. (Справа № 560/12149/21, дата рішення: 16 грудня 2021 року, Справа № 560/22187/23, дата рішення: 22 січня 2024 року)

Це свідчить про те, що стійка фінансова неспроможність виникла задовго до трирічного періоду, який підлягав аналізу. Відповідно, аналіз правильно встановив відсутність ознак доведення до банкрутства саме в цей період, оскільки господарська діяльність вже не велась, а борги були сформовані раніше.

Відсутні підстави для солідарної відповідальності.

Відповідно до п.6 ст.34 Кодексу України з процедур банкрутства - Боржник зобов'язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство у разі виникнення неплатоспроможності, зокрема якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами або якщо розмір грошових зобов'язань боржника, строк виконання яких настав, перевищує вартість активів боржника, та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Якщо органи управління боржника допустили порушення цих вимог, вони несуть солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів

Відповідно до сталої практики Верховного суду України, ключовою підставою для притягнення керівника до солідарної відповідальності є наявність двох або більше кредиторів у справі. У зв'язку з наявністю у справі лише одного кредитора, у керівника ТОВ «АЗС-Сервіс-2016» не виникло законодавчо встановленого обов'язку звертатися до суду із заявою про банкрутство, і відповідно не виникає підстав для покладення солідарної відповідальності на керівника банкрута.

Враховуючи виконання всіх заходів, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства для ліквідаційної процедури, встановлену повну відсутність у Боржника будь-яких активів, за рахунок яких могли б бути задоволені вимоги кредиторів.

Додатково арбітражним керуючим долучено поточні звіти ліквідатора.

Як вбачається із відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗС-Сервіс-2016» (код 40894387) зареєстровано 13.10.2016, основним видом діяльності є роздрібна торгівля пальним.

На підставі постанови Господарського суду Хмельницької області від 16.06.2025р. ТОВ «АЗС-Сервіс-2016» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатора ТОВ «АЗС-Сервіс-2016».

Відповідно до ч. 1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; подає відомості (інформацію), необхідні для ведення Єдиного реєстру боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

Як встановлено ліквідатором у звіті про проведення ліквідаційної процедури та підтверджується матеріалами справи, для вчинення дій щодо проведення інвентаризації майна боржника та визначення його вартості, з метою розшуку та виявлення майнових активів боржника, що підлягають обліку у реєструючих органах, а також майна, що підтверджує його корпоративні права в інших юридичних особах, рахунків у депозитарних установах, рахунків у фінансово-кредитних установах, рахунків, на яких ведеться облік прав на цінні папери, які б належали боржнику, отримання іншої інформації, необхідної для проведення аналізу фінансово-господарської діяльності боржника, арбітражним керуючим Пирожком Є.В., який виконував повноваження ліквідатора ТОВ «АЗС-Сервіс-2016» до 01.12.2025, були підготовлені та надіслані запити до державних органів, підприємств, установ та організацій, які у відповідності до викладеної у звіт інформації підтвердили відсутність належного боржнику майна

Арбітражним керуючим Пирожком Є.В. була проведена інвентаризація майна боржника, за результатами якої складені акти інвентаризації, в яких відображена дебіторська та кредиторська заборгованість. Будь-які інші активи відсутні. Крім того, проводився аналіз фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного підприємства ТОВ «АЗС-Сервіс-2016», за результатами якого складений відповідний звіт.

За повідомленням ліквідатора, кредиторські вимоги не погашались, розрахунки з кредиторами не проводились.

Відповідно до реєстру вимог кредиторів загальна сума задоволених (погашених) вимог кредиторів до боржника становить 0 грн. Вимоги кредиторів в загальному розмірі 668 625,40 грн. внесені до реєстру вимог кредиторів та включені до ліквідаційного балансу як вимоги, які не задоволені у зв'язку із відсутністю майна боржника.

Таким чином, вимоги кредиторів згідно із реєстром вимог кредиторів через недостатність у боржника майна та коштів не погашались.

Відповідно до положень ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв'язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.

За підсумками проведення ліквідаційної процедури ліквідатором надано ліквідаційний баланс ТОВ «АЗС-Сервіс-2016» станом на 10.10.2025.

Відтак після вчинення дій у процедурі ліквідації господарська діяльність банкрута не відновлювалась, заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника не надходило, мирових угод не укладалось, задоволення вимог кредиторів відповідно до реєстру вимог кредиторів власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника, власником корпоративних прав боржника, а у випадках, передбачених законодавством, третьою особою не пропонувалось; майна, за рахунок якого можливо погасити грошові вимоги кредиторів у боржника не виявлено.

Згідно із ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду (а в разі ліквідації страховика або кредитної спілки - також до Національного банку України) звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.

Обов'язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про припинення юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.

Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов'язаний окремо зазначити такі майнові активи у ліквідаційному балансі та подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури; подання звіту здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.

Законом не визначено вичерпний перелік таких заходів, які має вчинити ліквідатор для завершення ліквідаційної процедури, визначені тільки основні напрямки таких заходів, що дозволяють сформувати ліквідаційну масу та задовольнити, за умови виявлення майна (ліквідних активів), вимоги кредиторів, що логічно випливає із визначених Кодексом повноважень ліквідатора та надає останньому можливість відповідно до власного самостійного та незалежного розсуду вчиняти дії щодо виявлення та розшуку активів банкрута для формування ліквідаційної маси.

Разом з цим, обов'язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів, спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів щодо їх належного здійснення - принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі.

Таких висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 14.02.2018 у справі №927/1191/14.

Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, вчинення адекватних дій щодо виявлення кредиторів та активів боржника, за результатами розгляду яких суд приймає ухвалу про ліквідацію боржника та закриття провадження у справі.

У процесі розгляду звіту ліквідатора про його роботу та наданих у його підтвердження документів судом встановлено, що за наслідками здійснення ліквідаційної процедури ліквідатором було вчинено належні дії по виявленню активів та пасивів боржника, доведено неможливість відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів та необхідність його ліквідації. Вказані висновки підтверджуються належними та допустимими доказами, дослідженими в судовому засіданні та долученими до матеріалів справи.

Заперечення на неповноту вчинення ліквідатором дій у ліквідаційній процедурі, на звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс до суду не надходили.

Суд також приймає до уваги, що на засіданні комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗС-Сервіс-2016», що відбулося за протоколом 10.10.2025 було погоджено подання ліквідатором до господарського суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ТОВ «АЗС-Сервіс-2016», який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Вищенаведені обставини свідчать, що ліквідатором вжито необхідні заходи ліквідаційної процедури, передбачені Кодексом України з процедури банкрутства, тому суд вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.

Згідно із п. 7 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) у разі затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Враховуючи викладене, та беручи до уваги те, що за результатами ліквідаційної процедури у боржника не було виявлено майна, а також грошових коштів, за рахунок яких було б можливе погашення кредиторських вимог, діяльність підприємства припинена, що відображено у ліквідаційному балансі, суд дійшов висновку, що вимоги кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗС-Сервіс-2016» слід вважати погашеними, Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗС-Сервіс-2016» необхідно ліквідувати, а провадження у справі № 924/1134/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗС-Сервіс-2016» - закрити.

Як визначено ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених пунктами 5-8 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Керуючись ст.ст. 60, 61, 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗС-Сервіс-2016» (32300, Хмельницька область, м.Кам'янець-Подільський, вул.Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387).

Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗС-Сервіс-2016» (32300, Хмельницька область, м.Кам'янець-Подільський, вул.Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387) ліквідувати.

Зобов'язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", спрямовані на припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗС-Сервіс-2016» (32300, Хмельницька область, м.Кам'янець-Подільський, вул.Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387).

Провадження у справі № 924/1134/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗС-Сервіс-2016» (32300, Хмельницька область, м.Кам'янець-Подільський, вул.Привокзальна, буд. 21, код ЄДРПОУ 40894387) закрити.

Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений КУзПБ строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення 01.12.2025 та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені статтями 254-256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя І.В. Грамчук

Віддрук. 4 прим.:

1 - до справи,

2 - боржнику (Товариству з обмеженою відповідальністю "АЗС-Сервіс-2016", 32300 Хмельницька обл., с.Кам'янець-Подільський, вул. Привокзальна, буд. 21) реком. з повідомленням про вручення

3 - Арбітражному керуючому Пирожку Є.В ( ІНФОРМАЦІЯ_1 )

4 - кредитору ГУ ДПС у Хмельницькій області - в електронний суд

5 -Управління державної реєстрації Кам'янець-Подільської міської ради (vikonkom@kam-pod.gov.ua).