Ухвала від 02.12.2025 по справі 161/3457/25

Справа № 161/3457/25 Головуючий у 1 інстанції: Олексюк А. В.

Провадження № 22-ц/802/789/25 Доповідач: Осіпук В. В.

ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА

02 грудня 2025 року місто Луцьк

Волинський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого - судді Осіпука В. В.,

суддів - Матвійчук Л. В., Федонюк С. Ю.,

розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про зупинення апеляційного провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про збільшення розміру аліментів, за апеляційною скаргою представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 09 травня 2025 року,

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2025 року ОСОБА_3 звернулася до суду із зазначеним позовом.

Рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 09 травня 2025 року позов задоволено.

Змінено спосіб та розмір стягнення аліментів, які стягуються на підставі рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 29 липня 2014 року у справі № 161/10906/14-ц з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вирішено стягувати з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_4 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частини зі всіх видів його доходів щомісячно, але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з дня набрання рішенням законної сили до досягнення дитиною повноліття.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 1211 грн 20 коп.

Вважаючи рішення суду першої інстанції незаконним та необґрунтованим, представник відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 оскаржив його в апеляційному порядку.

Ухвалою Волинського апеляційного суду від 15 липня 2025 року справу було призначено до розгляду в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи на 16 вересня 2025 року.

16 вересня 2025 року від представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на адресу апеляційного суду через систему «Електроний суд» надійшло клопотання про зупинення провадження у даній справі на підставі п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, у зв'язку з перебуванням його довірителя на військовій службі в Харківській області та безпосередньою участю останнього в заходах щодо забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, до припинення обставин, що перешкоджають участі відповідача ОСОБА_1 у судовому процесі у цій справі.

Ухвалою Волинського апеляційного суду від 16 вересня 2025 року було зупинено провадження у цій справі до закінчення перегляду Великою Палатою Верховного Суду справи № 754/947/22 (провадження № 14-74цс25).

26 листопада 2025 року Волинським апеляційним судом було постановлено ухвалу про поновлення провадження у даній справі та призначено її розгляд на 02 грудня 2025 року в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.

Дослідивши обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про зупинення провадження у цій справі підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених п. 2 ч. 1 ст. 251 цього Кодексу, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

З копії довідки військової частини НОМЕР_1 від 10 серпня 2024 року № 08/69-Г, наданої представником відповідача ОСОБА_2 , слідує, що відповідач ОСОБА_1 проходить у цій частині військову службу за призовом під час мобілізації з 12 червня 2024 року.

Ураховуючи наведене та висновки, зроблені Великою Палатою Верховного Суду у справі № 754/947/22, колегія суддів вважає, що провадження у даній справі необхідно зупинити до припинення перебування відповідача ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Керуючись ст. ст. 251, 253, ч. 2 ст. 381 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі задовольнити.

Апеляційне провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про збільшення розміру аліментів, за апеляційною скаргою представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 09 травня 2025 року, зупинити до припинення перебування відповідача ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення і може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду упродовж тридцяти днів з дня її складення.

Головуючий-суддя

Судді

Попередній документ
132234556
Наступний документ
132234558
Інформація про рішення:
№ рішення: 132234557
№ справи: 161/3457/25
Дата рішення: 02.12.2025
Дата публікації: 03.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Волинський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про стягнення аліментів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (26.11.2025)
Дата надходження: 29.05.2025
Предмет позову: (без повідомлення учасників справи) про зміну розміру аліментів
Розклад засідань:
28.03.2025 11:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області
09.05.2025 11:30 Луцький міськрайонний суд Волинської області
16.09.2025 00:00 Волинський апеляційний суд
02.12.2025 00:00 Волинський апеляційний суд