Ухвала від 01.12.2025 по справі 915/685/25

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

УХВАЛА

01 грудня 2025 року м. ОдесаСправа № 915/685/25

Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Ярош А.І.,

суддів: Діброви Г.І., Принцевської Н.М.

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"

на рішення Господарського суду Миколаївської області від 22.10.2025 року, суддя в І інстанції Семенчук Н.О., повний текст якого складено 03.11.2025, в м. Одесі

у справі: №915/685/25

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська шкіропереробна компанія"

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"

про визнання недійсним і скасування рішення комісії по розгляду актів про порушення споживачами природного газу та рішення про нарахування вартості необлікованого (донарахованого) об'єму газу

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Миколаївської області від 22.10.2025 у справі №915/685/25 позов задоволено; визнано недійсним та скасовано рішення комісії з розгляду актів про порушення споживачами природного газу Кодексу газорозподільних систем Миколаївської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" про задоволення акта про порушення від 10.07.2024 №01045, оформлене протоколом від 01.08.2024 та скасовано прийняте на його підставі рішення Миколаївської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" про нарахування вартості необлікованого (донарахованого) об'єму газу, оформлене актом-розрахунком необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості за період 01.07.2024-09.07.2024 на загальну суму 479 585,42 грн. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Миколаївської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська шкіропереробна компанія" витрати по сплаті судового збору у розмірі 4 844,80 грн.

До Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України", в якій останнє просить скасувати рішення Господарського суду Миколаївської області від 22.10.2025 у справі №915/685/25 та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.

На час надходження апеляційної скарги матеріали справи №915/685/25 на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду не надходили.

За відсутності вільного доступу до матеріалів справи, необхідних для розгляду скарги, у колегії суддів відсутня можливість вирішити питання щодо можливості відкриття, повернення, залишення без руху або відмови у відкритті апеляційного провадження за вказаною апеляційною скаргою.

З урахуванням наведеного, колегія суддів дійшла висновку про витребування матеріалів справи №915/685/25 з суду першої інстанції та відкладення вирішення питання щодо апеляційної скарги до надходження матеріалів справи на адресу апеляційного суду.

Керуючись статтями 232, 234, ч. 2 ст. 281 ГПК України, Південно-західний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1.Відкласти вирішення питання щодо можливості відкриття, повернення, залишення без руху або відмови у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" на рішення Господарського суду Миколаївської області від 22.10.2025 у справі №915/685/25 до надходження матеріалів справи на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду.

2.Доручити Господарському суду Миколаївської області надіслати матеріали справи №915/685/25 на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя А.І. Ярош

Судді: Г.І. Діброва

Н.М. Принцевська

Попередній документ
132234170
Наступний документ
132234172
Інформація про рішення:
№ рішення: 132234171
№ справи: 915/685/25
Дата рішення: 01.12.2025
Дата публікації: 03.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Південно-західний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб'єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (12.01.2026)
Дата надходження: 28.11.2025
Предмет позову: про визнання недійсним і скасування рішення комісії по розгляду актів про порушення споживачами природного газу та рішення про нарахування вартості необлікованого (донарахованого) об'єму газу
Розклад засідань:
10.06.2025 12:00 Господарський суд Миколаївської області
08.07.2025 11:00 Господарський суд Миколаївської області
07.08.2025 14:30 Господарський суд Миколаївської області
03.09.2025 12:30 Господарський суд Миколаївської області
25.09.2025 14:00 Господарський суд Миколаївської області
22.10.2025 12:00 Господарський суд Миколаївської області
10.03.2026 11:00 Південно-західний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЯРОШ А І
суддя-доповідач:
СЕМЕНЧУК Н О
СЕМЕНЧУК Н О
ЯРОШ А І
відповідач (боржник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"
відповідач в особі:
Миколаївська філія Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"
Миколаївська філія Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ»
заявник:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"
заявник апеляційної інстанції:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"
заявник про виправлення описки:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська шкіропереробна компанія»
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України"
позивач (заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська шкіропереробна компанія"
Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська шкіропереробна компанія»
представник:
Адвокат Іноземцев Євген Сергійович
представник позивача:
Славич Сергій Ярославович
суддя-учасник колегії:
ДІБРОВА Г І
ПРИНЦЕВСЬКА Н М