Ухвала від 18.02.2025 по справі 757/3702/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/3702/25-к

пр. 1-кс-5580/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши провадження за скаргою голови ГО «НОН-СТОП» ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб Печерської окружної прокуратури м. Києва, що полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Голова ГО «НОН-СТОП» ОСОБА_3 звернувся до суду зі скаргою в порядку ст.ст. 303, 304 КПК України на бездіяльність уповноважених осіб Печерської окружної прокуратури м. Києва, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення.

В обґрунтування доводів скарги заявник посилається на те, що він, звернувся до Печерської окружної прокуратури м. Києва із заявою про вчинення кримінального правопорушення від 09.01.2025 за вих. № 09/01/2025-2-5, однак відомості за заявою не були внесені до ЄРДР. Посилаючись на зазначені обставини та положення ст.ст. 214, 303 КПК України, заявник просить зобов'язати уповноважених осіб Офісу Генерального прокурора внести відомості за заявою до ЄРДР.

Особа, що подала скаргу в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду провадження повідомлявся належним чином про причини неявки не повідомив, в скарзі зазначив про розгляд скарги у його відсутність.

Представник органу досудового розслідування у судове засідання не з'явився, про розгляд скарги повідомлявся належним чином. Прокурор Печерської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 подав до суду письмові заперечення на скаргу.

Частиною 3 статті 306 КПК України передбачено, що відсутність слідчого, дізнавача чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

Вивчивши скаргу, приходжу до наступного висновку.

Судовим розглядом встановлено, що голова ГО «НОН-СТОП» ОСОБА_3 звернувся до Печерської окружної прокуратури м. Києва із заявою від 09.01.2025 за вих. № 09/01/2025-2-5 про вчинення кримінального правопорушення, однак інформацію про внесення відомостей за заявою, заявником не отримано та суду не надано.

Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора під час досудового розслідування визначено Главою 26 КПК України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Виходячи зі змісту ч. 1 ст. 214 КПК України, бездіяльність слідчого, дізнавач, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР,- є невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР пізніше 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно до положень ст. 214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

За змістом цієї норми, обов'язок прийняти та зареєструвати заяву або повідомлення про кримінальні правопорушення покладено на слідчого, прокурора та інших службових осіб, що уповноважені на їх прийняття. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається, незалежно від того, чи відносяться розслідування фактів про повідомлені кримінальні правопорушення до територіальної юрисдикції або процесуальної компетенції органу до якого надійшла заява чи повідомлення.

Оскільки, прокурор в судове засідання не з'явився, доводів заявника належним чином не спростував.

Враховуючи наведене, слідчий суддя вважає, що скаргу слід задовольнити частково.

Керуючись ст.ст. 93, 94, 214, 303, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Скаргу голови ГО «НОН-СТОП» ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб Печерської окружної прокуратури м. Києва, що полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення - задовольнити частково.

Зобов'язати уповноважених осіб Печерської окружної прокуратури м. Києва розглянути заяву голови ГО «НОН-СТОП» ОСОБА_3 від 09.01.2025 за вих. № 09/01/2025-2-5 в порядку ст. 214 КПК України в разі надходження.

В задоволенні інших вимог скарги - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
132233844
Наступний документ
132233846
Інформація про рішення:
№ рішення: 132233845
№ справи: 757/3702/25-к
Дата рішення: 18.02.2025
Дата публікації: 03.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Печерський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування; бездіяльність слідчого, прокурора; стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (18.02.2025)
Дата надходження: 27.01.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
18.02.2025 11:50 Печерський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
НОВАК РОМАН ВАСИЛЬОВИЧ
суддя-доповідач:
НОВАК РОМАН ВАСИЛЬОВИЧ