Тернівський районний суд міста Кривого Рогу
Дніпропетровської області
справа № 215/9079/25
номер провадження 3/215/3236/25
27 листопада 2025 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Дудіков А.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 5 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив
26.11.2025 до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу з відділення поліції № 5 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області, надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. В результаті автоматизованого розподілу справа зареєстрована за № 215/9079/25, № провадження 3/215/3236/25.
Також, 26.11.2025 до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу з відділення поліції № 5 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області, надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. В результаті неавтоматизованого розподілу справа зареєстрована за № 215/9080/25, номер провадження 3/215/3237/25 та передана раніше визначеному складу суду.
З огляду на викладене, суд вважає, за необхідне об'єднати вищевказані адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП в одне провадження, присвоївши єдиний номер 215/9079/25 та номер провадження 3/215/3236/25.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАД №950926 від 19.11.2025, 17.11.2025 гр. ОСОБА_1 в період часу з 09:00 год. до 18:00 год. не з'явився на реєстрацію до відділення поліції № 5 КРУП, чим порушив правила адміністративного нагляду п. 4 ст. 10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
Окрім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАД №950927 від 20.11.2025, 18.11.2025 близько об 23:20 год. по вул. Героїв Маріуполя, 16/33 в Тернівському районі м. Кривого Рогу, гр. ОСОБА_1 знаходячись під адміністративним наглядом був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду п. 2 ст. 10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, щиро розкаявся та підтвердив обставини викладені в протоколах про адміністративні правопорушення.
Суд, вислухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.
Згідно диспозиції ч. 2 ст. 187 КУпАП відповідальність за даною нормою настає у разі вчинення дії, передбачених частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 КУпАП відповідальність за даною нормою настає у разі порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даних адміністративних правопорушень підтверджується його поясненнями наданими в судовому засіданні, матеріалами справи, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №950926 від 19.11.2025 (а.с. 3); даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №950927 від 20.11.2025 (а.с. 12); рапортами заступника СП ВП № 5 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області Іванова І. (а.с. 4, 13); копією ухвали Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 14.08.2025 відповідно до якої ОСОБА_1 , продовжено адміністративний нагляд строком шість місяців (а.с. 6); копіями постанов Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 05.02.2025, відповідно до яких ОСОБА_1 притягався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 187 КУпАП (а.с. 7,8).
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , суд визнає щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
При накладенні стягнення відповідно до ст. 33, 34 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, якою встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, яке відповідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що буде складати 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 33, 34, 251, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день винесення постанови становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень, в дохід держави. Отримувач коштів: ГУК у Тернiвському районі м. Кривого Рогу/Терн.р/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37988155, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП): Р/Р отримувача (IBAN):UA098999980313060106000004651, Код класифікації доходів бюджету: 21081100
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок на користь держави. Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Р/Р отримувача (IBAN): UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Згідно ст. 308 КУпАП в порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік правопорушень.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя