Справа № 182/6965/25
Провадження № 3/0182/2754/2025
Іменем України
25.11.2025 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ступак Т.С. розглянувши матеріали, які надійшли з Нікопольського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст.173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
за участі особи, відносно якої складено протоколи про адміністративні правопорушення - ОСОБА_1
Опис обставин, установлених під час розгляду справи
1.14.10.2025 о 12-07 год. та 17.10.2025 о 19-40 год. за адресою: АДРЕСА_1 , гр. ОСОБА_1 перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння вчинив домашнє насильство відносно своєї дружини гр. ОСОБА_2 та порушив вимоги встановлених щодо нього ТПЗ №579513 від 14.10.2025 та № 579683 від 17.10.2025, відповідно.
2.Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.2 ст.173-8 КУпАП.
Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення
3.У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав за обома епізодами, у скоєному розкаявся, зазначив, що з дружиною були певні проблеми, однак вони вже примирились. Просив його суворо не карати, оскільки він став на шлях виправлення.
Оцінка та мотиви Суду
4.Згідно з ч.2 ст.7, ст.245, ст.280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. При цьому суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
5.Крім того, враховуючи те, що протоколи про адміністративні правопорушення складені у відношенні однієї особи та розглядаються одночасно, суддя вважає доцільним об'єднати вказані справи в одне провадження згідно ст.36 КУпАП.
6.Дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушення, передбачених: ч.2 ст.173-8 КУпАП за кваліфікуючими ознаками: невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений.
7.Доказами вини правопорушника, які ніким не оспорюються та не спростовуються є дані протоколів про адміністративні правопорушення серії ВАД №450247 від 21.10.2025, серії ВАД №450248 від 21.10.2025; копії супровідного листа з вказівкою про відсутність відомостей про необхідність внесення до ЄРДР; копії електронних рапортів №41207 від 17.10.2025 та № 40848 від 14.10.2025; копіями протоколів прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення (або таке, що готується) від 17.10.2025 та від 14.10.2025; письмовими визнавальними поясненнями ОСОБА_1 від 17.10.2025 та від 21.10.2025; письмовими поясненнями потерпілої ОСОБА_3 ; формами оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, у всіх випадках правоохоронець визначив низький рівень небезпеки та копіями ТПЗ.
8.Зазначені докази є чіткими, узгоджуються між собою та не викликають сумніву.
9.Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-8 КУпАП повністю доведена сукупністю вказаних доказів.
Накладення адміністративного стягнення
10.Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у дусі додержання законів України, поваги та правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, відповідно до ст.23 КУпАП.
11.При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність згідно ч.2 ст.33 КУпАП.
12.Обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП - не встановлено.
13.Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП - не встановлено.
14.Відповідно до положень ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
15.Враховуючи вищевикладене та суб'єктивне ставлення особи до скоєного, суд вважає за доцільне застосувати до громадянина ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, що є достатнім для виховання правопорушника, а також запобіганню вчинення нових правопорушень.
16.Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.
17.Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі встановленому законом.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 33, 173-8, 245, 283, 284 КУпАП, суддя
1.Справи №182/6965/25, 182/6966/25 - об'єднати в одне провадження присвоївши унікальний номер справи 182/6965/25 (провадження №3/0182/2754/2025).
2. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 173-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 340 (триста сорок) грн 00 коп.
3.Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
4.Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
5.На підставі ст.308 КУпАП України, у разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова буде направлена до органу державної виконавчої служби для примусового виконання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду через Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом 3-х місяців.
Суддя: Т. С. Ступак