Справа № 459/1670/25
Провадження № 1-кс/459/1194/2025
про тимчасовий доступ до речей та документів
01 грудня 2025 року слідчий суддя Шептицького міського суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання дізнавача Шептицького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12025142150000097 від 13.05.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 ККУкраїни,-
Дізнавач звернулася в суд з даним клопотанням, погодженим з прокурором, у якому просить надати тимчасовий доступ до банківської інформації, що перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
В обґрунтування клопотання послалася на те, що 12.05.2025 близько 13 год.31 хв., невідома особа, діючи під приводом заробітку у мережі інтернет, спілкуючись через соціальну мережу «Telegram», увійшовши в довіру до ОСОБА_4 , заволоділа належними останній грошовими коштами у сумі 4500 гривень, які ОСОБА_4 добровільно перерахувала на банківську картку НОМЕР_2 .
Відомості про вчинення вказаного кримінального правопорушення внесені у ЄРДР 13.05.2025 за №12025142150000097, за ч. 1 ст. 190 КК України.
У відповідь на доручення УПК у Львівській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, було отримано рапорт про виконання доручення, згідно якого працівниками оперативного відділу протидії кіберзлочинності було сформовано запити до сервісу Єдиної міжнародної банківської асоціації із вказанням банківських карток, на які потерпілою було перераховано грошові кошти.
Згідно отриманої від вказаного сервісу відповіді, з банківської картки № НОМЕР_2 , 12.05.2025 о 13 год. 40 хв., були перераховані грошові кошти в сумі 9500 грн на банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_3 .
Вказала, що у процесі розслідування виникла необхідність у доступі до документів та інформації, із можливістю їх вилучення, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), так як такі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Дізнавач у судове засідання не з'явилася, подала заяву про розгляд клопотання у її відсутності, просить його задовольнити.
Дослідивши матеріали, додані до клопотання, приходжу до висновку про його обґрунтованість з наступних підстав.
Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Відповідно до ст.60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею.
Згідно із ст.61 цього ж закону банки зобов'язані забезпечити збереження банківської таємниці шляхом обмеження кола осіб, що мають доступ до інформації, яка становить банківську таємницю, організації спеціального діловодства з документами, що містять банківську таємницю та інше.
Статтею 62 вказаного закону визначено порядок розкриття банківської таємниці юридичних та фізичних осіб, яка може розкриватись на письмовий запит або з письмового дозволу власника такої інформації, за рішенням суду та інше.
Відомості по вищевказаному факту були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
На підставі ч.1 ст.401 КПК України дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого.
Беручи до уваги вищевикладене, вважаю, що інформація, яка міститься у документах, що перебувають у володінні банку, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. З метою повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, котра перебуває у володінні зазначеного у клопотанні банку.
Тому, вважаю, клопотання дізнавача обґрунтованим і таким, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.159-164 КПК України, ст.64 Закону України «Про банки та банківську діяльність», слідчий суддя -
Клопотання дізнавача задовольнити.
Надати старшому дізнавачу СД Шептицького РВП ГУНП у Львівській області
ОСОБА_5 , дізнавачу СД Шептицького РВП ГУНП у Львівській області
ОСОБА_6 , начальнику СД Шептицького РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 , дізнавачу СД Шептицького РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до інформації, з можливістю її копіювання, що міститься у розпорядженні (володінні) АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю її подальшого вилучення у приміщенні Львівського відділення № НОМЕР_4 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 , щодо:
- відомостей про клієнта банку - особу, власника (прізвище, ім?я, по-батькові, число, місяць, рік народження, місце проживання, контактні телефони, паспортні дані), якій надано у користування картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_3 документів, які були подані і укладені з метою отримання вказаної банківської картки (заяви, копії паспортів громадян України, ідентифікаційні номера, заяв про відкриття рахунку, закриття рахунків по картках, перезакріплення номерів мобільних телефонів за картками, згода на обробку персональних даних договору, додатків і додаткових угод до них, карток із зразками підписів та інші документи);
-відомості про всі операції з банківською карткою АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_3 з 12.05.2025 по 19.05.2025;
- копій фото-, відеоматеріалів виготовлених спеціальним банківським обладнанням під час зняття грошових коштів із банківської картки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_3 з 12.05.2025 по 19.05.2025;
- руху коштів по рахунку за банківською карткою АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_3 з 12.05.2025 по 19.05.2025, із зазначенням повних номерів рахунку, або номерів банківських карток на які відбувалося перерахування коштів або з яких надходили кошти, дати проведення операцій, суми, відомостей про контрагентів (кореспондентів), призначення платежу, виду банківської операції (видача готівки в касі, перерахування в електронному вигляді);
-повних адрес розташування банківських об?єктів (відділень, терміналів, банкоматів) у яких здійснювались будь-які операції з банківською карткою АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » №
НОМЕР_3 з 12.05.2025 по 19.05.2025 з прив?язкою до місцевості на якій розташований банкомат, з якого відбувалось зняття готівки з фотознімками, відеозаписом із вказаного банкомату, а також інформації про адреси (координати) розташування банкоматів (банківських терміналів), із яких здійснювалось зняття готівки.
У випадку невиконання даної ухвали орган кримінального провадження вправі подати клопотання відповідно до ст.166 КПК України.
Строк дії ухвали 2 місяці з дня її постановлення, тобто до 01.02.2026.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1