Постанова від 02.12.2025 по справі 303/8605/25

Справа №303/8605/25

Провадження №3/303/2960/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2025 року місто Мукачево

Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Задорожко Д.А., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора, Кравчука Ю.Ю., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, з вищою освітою, одруженої, місце роботи: Комунальний заклад "Палац культури і мистецтв" Мукачівської міської ради, РНОКПП невідомий, місце проживання: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

24 червня 2024 року ОСОБА_1 звільнена з посади головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді та спорту Івановецької сільської ради, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, пункту 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, несвоєчасно, без поважних причин, а саме, 12.09.2025 опублікувала на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «При звільненні» за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати винуватою ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в межах санкції вказаної статті.

В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердила несвоєчасність подачі нею відповідної декларації при звільненні та визнала провину у скоєному.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та доводи прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Винуватість ОСОБА_1 знайшла своє повне підтвердження з досліджених судом доказів, зокрема:

- відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій;

- повідомлення Національного агентства з питань запобігання та виявлення корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 09.09.2025;

- посадової інструкції головного спеціаліста (з питань культури, молоді і спорту) відділу освіти, культури, молоді та спорту Івановецької сільської ради;

- додатку вивантаженого з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», щодо послідовності дій ОСОБА_1 при заповненні декларацій;

- копії розпорядження від 26 липня 2022 року №24/03-06 від про призначення ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді та спорту Івановецької сільської ради;

- копії розпорядження від 24 червня 2024 року №68/03-06 про звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді та спорту Івановецької сільської ради;

- копії розпорядження №305/04-01 від 15 грудня 2021 року;

- копії розпорядження №10/04-01 від 04 січня 2021 року;

- копії присяги посадової особи місцевого самоврядування;

- копії попередження про спеціальні обмеження, встановлених Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про запобігання корупції», щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби в органах місцевого самоврядування», з підписом ОСОБА_1 про ознайомлення з ними.

З огляду на викладене, суд вважає, що з безпосередньо досліджених доказів встановлено несвоєчасність подання ОСОБА_1 декларації при звільненні за період не охоплений раніше поданими деклараціями, та, як наслідок, наявність в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не схоплений раніше поданими деклараціями.

Враховуючи перебування ОСОБА_1 на посаді головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді та спорту Івановецької сільської ради на неї поширювалася дія Закону України «Про запобігання корупції» та вона є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.

При визначенні розміру стягнення, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, обставини скоєння адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка провину визнала та вважає необхідним піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до п.5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави.

Керуючись ст.ст. 23,33,40-1,ч.1 ст.172-6,283,294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати відносно неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50-ти (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Оплату адміністративного штрафу провести: призначення платежу 21081100, р/р-UA338999980313050106000007435, ЄДРПОУ - 37975895, отримувач - ГУК у Зак. обл/Івановецька тг/21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп.

Судовий збір підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106, призначення платежу: судовий збір, п. 5. ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Термін звернення постанови до виконання три місяці з дня винесення.

Суддя Мукачівського міськрайонного суду

Закарпатської області Задорожко Д.А.

Попередній документ
132225850
Наступний документ
132225852
Інформація про рішення:
№ рішення: 132225851
№ справи: 303/8605/25
Дата рішення: 02.12.2025
Дата публікації: 03.12.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією; Порушення вимог фінансового контролю
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (02.12.2025)
Дата надходження: 17.11.2025
Предмет позову: порушення вимог фінансвого контролю
Розклад засідань:
02.12.2025 09:30 Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області