Ухвала від 28.11.2025 по справі 695/4882/25

ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 695/4882/25

номер провадження 2-о/695/149/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2025 рокум. Золотоноша

Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Ушакова К.М., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою представника ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ГЕЛЬМЯЗІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЗОЛОТОНІСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ адвоката Сизька Дмитра Борисовича, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , ГЕЛЬМЯЗІВСЬКИЙ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНИЙ ІНТЕРНАТ, про звільнення від виконання обов'язків опікуна,

ВСТАНОВИВ:

представник ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ГЕЛЬМЯЗІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЗОЛОТОНІСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ адвокат Сизько Д.Б. звернувся до Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області із заявою про звільнення від виконання обов'язків опікуна.

Відповідно до правової позиції, висловленої Верховним Судом у складі Об'єднаної палати Касаційного цивільного суду у постанові від 15 вересня 2025 року у справі № 727/5306/24 (провадження № 61-13213сво24), вимоги про встановлення опіки, призначення опікуна чи співопікуна, заміни опікуна або співопікуна чи звільнення від повноважень опікуна, які вирішуються після вирішення вимоги про визнання фізичної особи недієздатною в іншому судовому процесі, підлягають розгляду судом першої інстанції у складі одного судді і двох присяжних.

З огляду на вищевикладене, розгляд справи слід проводити судом у відкритому судовому засіданні у складі одного судді та двох присяжних, за участю заявника та заінтересованих осіб, а тому необхідно доручити канцелярії суду провести визначення автоматизованою системою документообігу суду двох присяжних.

Керуючись ст. 260, 353 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Повернути цивільну справу за заявою представника ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ГЕЛЬМЯЗІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЗОЛОТОНІСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ адвоката Сизька Дмитра Борисовича, заінтересовані особи: ОСОБА_1 , ГЕЛЬМЯЗІВСЬКИЙ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНИЙ ІНТЕРНАТ, про звільнення від виконання обов'язків опікуна до канцелярії Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області та зобов'язати провести визначення автоматизованою системою документообігу суду двох присяжних для розгляду справи.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: К.М. Ушакова

Попередній документ
132215786
Наступний документ
132215788
Інформація про рішення:
№ рішення: 132215787
№ справи: 695/4882/25
Дата рішення: 28.11.2025
Дата публікації: 03.12.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Інші справи окремого провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (29.12.2025)
Дата надходження: 28.10.2025
Предмет позову: про звільнення від виконання обов’язків опікуна
Розклад засідань:
05.02.2026 12:00 Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області