Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16
тел. 230-31-77
Іменем України
"14" червня 2006 р. Справа № 281/10-06
за позовом Державної податкової інспекції в м. Ірпені
до Приватного підприємства “Регіон -центр плюс», м. Ірпінь
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача -Ірпінського міськвиконкому, м. Ірпінь
про скасування (припинення) державної реєстрації.
Представники:
від позивача: Бржезинська О.В. -представник за довіреністю №15740/5/10-0 від 21.11.2005р.;
від відповідача: не з'явися;
від третьої особи: не з'явися;
Суть спору:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Державної податкової інспекції в м. Ірпені (далі -Позивач) до Приватного підприємства “Регіон -центр плюс» (далі -Відповідач) про скасування (припинення) державної реєстрації.
Ухвалою господарського суду Київської області від 22.05.2006р. було відкрито провадження в адміністративній справі №281/10-06 та призначено до розгляду на 14.06.2006р. о 12:05 год.
Судом відповідно ст. 53 КАС України залучено у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача - Ірпінський міськвиконком.
Представник відповідача в судове засідання 14.06.2006р. не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, витребуваних ухвалою суду документів не подав, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Позивач в судовому засіданні 14.06.2006р. повністю підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, які викладені в адміністративному позові.
Представник третьої особи -Ірпінського міськвиконкому в судове засідання не з'явився, надіславши на адресу господарського суду Київської області заяву №01-17/949 від 07.06.2006р. в якому останній просить розглядати справу №281/10-06 без участі його представника.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази в сукупності суд -
Приватне підприємство “Регіон -центр плюс», зареєстроване рішенням Виконавчого комітету Ірпінського міськвиконкому згідно свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи за №2132 від 08.04.2004р.
В порушення вимог ст. 9 ЗУ «Про систему оподаткування», п. 1 ст. 14 ЗУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та ст. 4 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Відповідач не подає до податкової інспекції податкових декларацій бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків, зборів (обов'язкових платежів) з ІІ кварталу 2004р., про що свідчить залучена до матеріалів справи довідка Державної податкової інспекції в м. Ірпені №5801/10/151 від 15.05.2006р., що є порушенням встановлених законодавством правил здійснення господарської діяльності і відповідно до вимог ч. 1 ст. 238, ст. 239 ГПК України є підставою для застосування адміністративно-господарської санкції, зокрема, у вигляді скасування державної реєстрації та ліквідації суб'єкта господарювання.
Станом на 17.05.2006р. Відповідач податкової заборгованості не має про що свідчить залучена до матеріалів справи довідка Державної податкової інспекції в м. Ірпені за №5960/10/19-0 від 17.05.2006р.
Скасування державної реєстрації, як один із видів адміністративно-господарської санкції передбачено ч. 1 ст. 247 Господарського кодексу України та застосовується у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документом. При цьому скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до ст. 59 цього Кодексу.
Згідно із ч. 6, 7 ст. 59 ГК України суб'єкт господарювання ліквідується, зокрема, у разі скасування його державної реєстрації у випадках передбачених законом. Скасування державної реєстрації позбавляє суб'єкта господарювання статусу юридичної особи і є підставою для вилучення його з державного реєстру.
Статтею 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців» № 755-IV від 15.03.2003 року передбачено, що підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи є -неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до законодавства.
Враховуючи викладене, а також те, що відповідно до п. 17 ст. 11 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право звертатись у передбачених законом випадках до суду з заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є правомірними та обгрунтованими, відповідачем не спростовані, а відтак підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України, суд покладає судові витрати на відповідача.
Керуючись ст. ст. 17, 94, 98, 160, 162, 163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Скасувати (припинити) державну реєстрацію Приватного підприємства “Регіон -центр плюс» (08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. 3-го Інтернаціоналу, буд. 152, код ЄДРПОУ №32753978).
2. Стягнути з Приватного підприємства “Регіон -центр плюс» (08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. 3-го Інтернаціоналу, буд. 152, код ЄДРПОУ №32753978) в доход державного бюджету України 3,40 грн. (три гривні сорок копійок) судового збору.
3. Зобов'язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру запис про судове рішення щодо припинення юридичної особи у відповідності з вимогами ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців».
4. Копію постанови надіслати сторонам у справі та державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо заява про апеляційне оскарження постанови не буде подана. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана, в двадцятиденний строк після надання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Тищенко О.В.