01 грудня 2025 р. Справа № 520/9962/25
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Русанової В.Б.,
Суддів: Бегунца А.О. , П'янової Я.В. ,
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24.07.2025 (головуючий суддя І інстанції: Лук'яненко М.О.) у справі №520/9962/25
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо обчислення та розміру виплати позивачу субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення за березень 2025 року;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити позивачу перерахунок розміру субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення за період за березень 2025 року, виключивши із розрахунку його сукупного доходу, щомісячного врахування розміру однієї мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи - як для платника єдиного податку першої групи;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити виплату позивачу невиплаченої суми субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення за березень 2025 року в розмірі 2 206,41 грн.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 24.07.2025 позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо обчислення та розміру виплати ОСОБА_1 субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення за березень 2025 року.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати ОСОБА_1 розмір субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення за березень 2025 року, виключивши із розрахунку сукупного доходу, щомісячного врахування розмірів мінімальної заробітної плати, як для платника єдиного податку.
Стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області судові витрати по сплаті судового збору в дохід держави у розмірі 678 грн. 27 коп.
Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи та нормам чинного законодавства, просить скасувати рішення та прийняти постанову, якою відмовити позивачу в задоволенні позову.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги вказує, що по заяві від 25.02.2025, яка надійшла через Портал, розраховано щомісячну плату за оренду житла з 25.02.2025 по 24.08.2025 в розмірі - 2494,75 грн щомісячно та компенсацію з 25.02.25 по 24.03.2025 - 1082,11 грн (№ рішення 16001-63900458-2025-1 від 11.03.2025).
Нарахування субсидії здійснено виходячи з: розміру сукупного доходу за період з 01.07.2024 р. по 31.12.2024 р., який становить 48 200,00 грн (відповідно до пункту 9 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» до розрахунку взято розмір однієї мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи - для платників єдиного податку першої групи 8000,00 грн х 6 місяців = 48000,00 грн та доходу в розмірі 200,00 грн, який надійшов в результаті обміну інформацією з Державної податкової служби у порядку, встановленому Пенсійним фондом України та Мінфіном); розміру обов'язкової відсотку платежу 27,51 %, який становить 2209,96 грн; розміру граничної вартості найму (оренди) житлового приміщення, який становить 4704,83 грн.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено склад колегії суддів: Русанова В.Б. - головуючий суддя, судді: Бегунц А.О., Калиновський В.А.
У зв'язку із звільненням судді ОСОБА_2 на підставі заяви про відставку, протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено склад колегії суддів: Русанова В.Б. - головуючий суддя, судді: Бегунц А.О., П'янова Я.В.
Позивач надав відзив на апеляційну скаргу, в якому вказав, що рішення суду першої інстанції є законним і обґрунтованим, прийнятим з дотриманням норм матеріального та процесуального права, просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 308, п.3 ч.1 ст.311 КАС України справа розглянута в межах доводів апеляційної скарги, в порядку письмового провадження.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджено довідкою переселенця 6334-5003605027.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 перебував на обліку в Головному управлінні ДПС у Луганській області з 23.08.2024 по 15.10.2024, в Головному управлінні ДПС у м.Києві з 16.10.2024 по 29.10.2024 на спрощеній системі оподаткування з 01.09.2024 по 28.10.2024 - 2 група 20% до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, що підтверджено листом Головного управління ДПС у Луганській області від 12.05.2025 №4429/6/12-32-24-02-09.
Позивач з 30.10.2024 по теперішній час перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Луганській області на загальній системі оподаткування як ФОП.
25.02.2025 позивачем подано до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області заяву на призначення субсидії на оплату вартості найму житлового приміщення (квартири), яку він орендує за договором оренди від 20.01.2025 року, за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2024 р. N 1225 «Про реалізацію експериментального проекту щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення (частини житлового приміщення) та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку та військового збору».
Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повідомило позивача, що 11.03.2025 позивачу призначено субсидію на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення у щомісячному розмірі 2494,75 гривень, що підтверджено листом від 11.03.2025 №16001-63900458-2025-1.
04.04.2025 позивач отримав виплату субсидії на рахунок в АТ КБ “ПРИВАТБАНК» в розмірі 2494,75 гривень за березень 2025 року.
Позивач не погодившись із розміром субсидії звернувся до суду з даним позовом.
Задовольняючи позов суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідачем невірно обчислено розмір субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення за березень 2025 року без урахування інформації, наявної в Реєстрі.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позову з наступних підстав.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію закріплених Конституцією України та законами України основних соціальних гарантій, визначаються Законом України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" від 05.10.2000 №2017-111 (далі - Закон №2017-111).
Відповідно до ст. 5 Закону №2017-111 державні соціальні стандарти і нормативи формуються, встановлюються та затверджуються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за участю та погодженням з іншими сторонами соціального партнерства, якщо інше не передбачено Конституцією України та законами України.
Згідно ст. 9 Закону №2017-111 до державних соціальних нормативів, серед іншого, належать, соціальна норма житла та соціальні нормативи користування комунальними послугами, з оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії громадянам.
Механізм реалізації експериментального проекту щодо надання субсидій на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб та військового збору регулюється Порядком реалізації експериментального проекту щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб та військового збору, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.2024 №1225 “Про реалізацію експериментального проекту щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренда) житлового приміщення та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі-Порядок№1225).
Відповідно до п. 2 Порядку №1225 учасниками експериментального проекту є: 1) внутрішньо переміщені особи: які перемістилися (повторно перемістилися) з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінрозвитку, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації (далі - території, з яких перемістилися внутрішньо переміщені особи), і не мають власного житлового приміщення загальною площею більше ніж 13,65 кв. метра на кожну особу із складу домогосподарства, розташованого на території України, крім територій, з яких перемістилися внутрішньо переміщені особи; в яких житлове приміщення незалежно від розміру загальної площі знищено або пошкоджено (до ступеня, непридатного для проживання) і відомості про таке приміщення внесено до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, або щодо такого приміщення наявні акт комісійного обстеження об'єкта, пошкодженого внаслідок збройної агресії Російської Федерації, та/або звіт з технічного обстеження, складені відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов'язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473 .
Для участі в експериментальному проекті внутрішньо переміщені особи, зазначені в абзацах другому та третьому цього підпункту (далі - наймачі), не повинні одержувати допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 “Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», у тому числі шляхом відмови від такої допомоги; 2) юридичні та фізичні особи, фізичні особи - підприємці - власники житлових приміщень незалежно від форми власності, які передають такі приміщення або їх частини для тимчасового проживання наймачам (далі - наймодавці) на строк і за плату, визначені в підписаному наймачем та наймодавцем договорі найму (оренди) житлового приміщення (будинку, квартири, частини житлового приміщення), складеному на основі примірного договору за формою згідно з додатком 1, або іншому договорі найму, укладеному раніше між наймачем та наймодавцем, що обов'язково містить інформацію про наймача та наймодавця, їх права та обов'язки, а також відомості, передбачені пунктами 1-3, 8 і 9 додатка 1 (далі - договір найму); 3) Мінсоцполітики, Пенсійний фонд України, Нацсоцслужба.
Згідно з п. 5 Порядку № 1225 призначення субсидії на найм житла протягом строку реалізації експериментального проекту здійснюється за зверненням наймача або у випадках, визначених цим Порядком, спільним зверненням наймача та наймодавця шляхом подання заяви за формою згідно з додатком 2 або заяви за формою згідно з додатком 5, копії (сканованої копії) договору найму та в разі потреби копій (сканованих копій) інших документів: до органу Пенсійного фонду України, зокрема в разі спільного звернення наймача та наймодавця, в електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України із накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, або підтверджені іншими засобами електронної ідентифікації, що дають змогу встановити особу наймача та наймодавця (далі - електронний підпис); або до центру надання адміністративних послуг, який протягом трьох робочих днів з дати надходження документів передає органу Пенсійного фонду України у формі електронної справи скановані копії заяви за формою згідно з додатком 2 або заяви за формою згідно з додатком 5, договору найму, підписані наймачем та наймодавцем, і долучені скановані копії документів із накладенням на електронну справу електронного підпису службової особи центру надання адміністративних послуг; або до уповноваженого банку, визначеного відповідно до Порядку відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1231 , який надав згоду на прийняття, обробку та передачу органу Пенсійного фонду України заяви за формою згідно з додатком 2 або заяви за формою згідно з додатком 5, договору найму та інших документів, визначених цим Порядком, і передає у формі електронної справи скановані копії заяви за форм
Також п. 5 Порядку № 1225 визначено, що у разі коли наймодавцем є юридична особа, то компенсація наймодавцю, що є юридичною особою, не призначається.
У такому випадку наймач, який є уповноваженою особою домогосподарства щодо отримання субсидії на найм житла, самостійно подає заяву за формою згідно з додатком 5, договір найму між наймодавцем - юридичною особою та наймачем, який був підписаний у день звернення або раніше, або наймач пред'являє (надає копію/скановану копію) власний примірник оригіналу договору найму. У разі прийняття рішення органом Пенсійного фонду України про призначення субсидії на найм житла наймачу інформація про договір найму вноситься до бази даних договорів найму житлового приміщення.
Згідно із пунктом 7 Порядку № 1225 документами, які необхідно подати для встановлення органами Пенсійного фонду України права на призначення субсидії на найм житла та компенсації, є: заява; договір найму; копії (скановані копії) документів, що підтверджують повноваження законного представника (у разі потреби), прав розпоряджання житловим приміщенням (у разі потреби); документи (скановані копії) документів, що підтверджують статус/стан здоров'я особи, зазначеної в абзацах п'ятому - восьмому пункту 12 цього Порядку, як такі, що містять чутливу інформацію та мають вплив на визначення розміру обов'язкового платежу наймача; інші документи, які не передбачені цим пунктом, але відповідно до цього Порядку підтверджують обставини, визначені пунктами 4 і 14 цього Порядку (у разі потреби).
У разі коли органом Пенсійного фонду України шляхом електронної інформаційної взаємодії протягом трьох робочих днів не виявлено інформації, що необхідна для призначення субсидії на найм житла та/або компенсації наймодавцю, наймач та в разі потреби наймодавець, якщо наймач та наймодавець зверталися разом відповідно до пункту 5 цього Порядку, після надходження від органу Пенсійного фонду України відповідного повідомлення у спосіб, визначений абзацами шостим і дев'ятим пункту 19 цього Порядку, мають право подати протягом п'яти робочих днів органам Пенсійного фонду України додаткові документи, визначені абзацом п'ятим цього пункту.
Прийняття рішення про призначення субсидії на найм житла наймачу та компенсації наймодавцю, якщо в заяві за формою згідно з додатком 2 стояла відповідна відмітка щодо призначення компенсації, або відмову в призначенні чи про виявлені помилки та їх виправлення, а також розрахунок розміру субсидії на найм житла та компенсації наймодавцю (у разі призначення) здійснюється органом Пенсійного фонду України протягом 10 робочих днів з дати надходження заяви та договору найму та у разі потреби необхідних для прийняття рішення документів, які підтверджують обставини, визначені пунктом 7 цього Порядку (пункт 9 Порядку № 1225).
Відповідно до пункту 19 Порядку № 1225 органом Пенсійного фонду України протягом 10 робочих днів з дати надходження заяви за формою згідно з додатком 2 або заяви за формою згідно з додатком 5, договору найму та долучених копій (сканованих копій) документів, а також одержання всіх необхідних для прийняття рішення відомостей приймається рішення про: призначення субсидії на найм житла наймачу та компенсації наймодавцю, якщо в заяві за формою згідно з додатком 2 стояла відповідна відмітка щодо призначення компенсації; призначення субсидії на найм житла наймачу, що винаймає житлове приміщення (частину житлового приміщення) в юридичної особи; відмову у призначенні субсидії на найм житла наймачу (зокрема в разі, коли за результатами розрахунку її розмір має нульове або від'ємне значення) та компенсації наймодавцю, якщо в заяві за формою згідно з додатком 2 стояла відповідна відмітка щодо призначення компенсації; повернення документів для виправлення виявлених помилок.
Про прийняте рішення орган Пенсійного фонду України протягом трьох календарних днів з дати його прийняття інформує наймача та наймодавця, якщо в заяві за формою згідно з додатком 2 стояла відповідна відмітка щодо призначення компенсації, шляхом надсилання повідомлення за формою згідно з додатками 4 або 6 із використанням засобів поштового/електронного зв'язку, зазначених у заяві за формою згідно з додатком 2 або заяві за формою згідно з додатком 5 та договорі найму. При цьому орган Пенсійного фонду України самостійно вибирає форму повідомлення (паперову чи електронну (за наявності адреси електронної пошти) і спосіб повідомлення (особиста бесіда, засоби електронних комунікацій (телефонний зв'язок, електронна пошта), засоби поштового зв'язку, веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України).
Судом встановлено, що позивачу призначено субсидію, розмір якої здійснено виходячи з:
-розміру сукупного доходу за період з 01.07.2024 по 31.12.2024 , який становить 48200,00 грн (відповідно до пункту 9 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» до розрахунку взято розмір однієї мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи - для платників єдиного податку першої групи 8000,00 грн х 6 місяців = 48000,00 грн та доходу в розмірі 200,00 грн, який надійшов в результаті обміну інформацією з Державної податкової служби у порядку, встановленому Пенсійним фондом України та Мінфіном);
- розміру обов'язкової відсотку платежу 27,51 %, який становить 2209,96 грн;
-розміру граничної вартості найму (оренди) житлового приміщення, який становить 4704,83 грн.
Відповідно до п. 12 Порядку № 1225 ( у редакції чинній в момент правовідносин, а саме станом на 01.03.2025) субсидія на найм житла призначається за наявності різниці між розміром граничної вартості найму (оренди) житлового приміщення протягом одного місяця у відповідному населеному пункту та розміром обов'язкового платежу, встановленого для наймача.
Обов'язковий платіж для наймача визначається як добуток середньомісячного сукупного доходу домогосподарства наймача та обов'язкового відсотка платежу.
Обов'язковий відсоток платежу розраховується за такою формулою: Ро = Кд/Кг Ч Рг,
де Ро - обов'язковий відсоток платежу (частка доходу), який округлюється до двох знаків після коми;
Кд - коефіцієнт доходу домогосподарства - співвідношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 число місяця, з якого призначається субсидія на найм житла наймачу;
Кг - базовий коефіцієнт доходу домогосподарства наймача, що становить два розміри прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (Кг = 2);
Рг - базова норма плати за найм житлового приміщення, що становить 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу домогосподарства наймача (Рг = 20);
Кд/Кг - коригувальний коефіцієнт базової норми плати за найм житлового приміщення, що зменшує або збільшує таку норму залежно від фінансової спроможності домогосподарства наймача.
Субсидія на найм житла виплачується наймачу, підпис якого наявний у заяві та договорі найму, або особі, від імені якої їх підписано.
Субсидія на найм житла призначається на шість місяців, але не більше двох шестимісячних строків підряд до закінчення строку реалізації експериментального проекту.
Якщо житлове приміщення наймається не з 1 числа місяця, субсидія на найм житла виплачується за перший місяць пропорційно кількості днів найму в такому календарному місяці.
Якщо розмір щомісячної плати за найм житла, визначеної для наймача у договорі найму, є меншим ніж розмір субсидії на найм житла, визначеної згідно з абзацом першим цього пункту, субсидія на найм житла встановлюється в розмірі щомісячної плати за найм житла, встановленої в договорі найму для наймача.
Згідно з п. 13 Порядку № 1225 (станом на 01.03.2025) для розрахунку субсидії на найм житла середньомісячний сукупний дохід осіб із складу домогосподарства наймача враховується органом Пенсійного фонду України за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням субсидії на найм житла.
Механізм обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) (далі - середньомісячний сукупний дохід) для призначення усіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) визначається відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №632 (далі - Порядок №632).
Як вбачається з пункту 3 Порядку №632, обчислення середньомісячного сукупного доходу проводиться шляхом ділення загальної суми сукупного доходу осіб за визначений законодавством період (два квартали або шість місяців) на 6, а в разі застосування суми річного сукупного доходу - на 12, якщо інше не передбачено законодавством. Середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї (домогосподарства) обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) на кількість членів сім'ї (домогосподарства).
Відповідно до пункту 4 Порядку № 632, до середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи:, зокрема заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб; грошове забезпечення військовослужбовців; пенсія, соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення); допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування; інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також задекларовані особою доходи, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення.
Як встановлено судом першої інстанції під час розрахунку субсидії на оренду майна до середньомісячного сукупного доходу позивача враховано два розміри мінімальної заробітної плати , як для фізичних осіб - підприємців платників єдиного податку другої групи, які обрали спрощену систему оподаткування.
Водночас, позивач станом на останній місяць періоду, за який враховуються доходи (грудень 2024 року) - перебував на загальній системі оподаткування та не був платником єдиного податку, що підтверджується листом Головного управління ДПС у Луганській області від 12.05.2025 №4429/6/12-32-24-02-09 та листом Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України від 05.06.2025 №22013-19219/Б-03/8-2800/25.
Отже, розрахунок середньомісячного сукупного доходу, який зроблено відповідачем є помилковими та не відповідає положенням Порядку №632.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо обчислення та розміру виплати позивачу субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення за березень 2025 року без урахування інформації, наявної в Реєстрі, є протиправними.
Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження та спростовуються висновками суду першої інстанції, які зроблені на підставі повного, всебічного та об'єктивного аналізу відповідних правових норм та фактичних обставин справи.
Відповідно до ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги спростовані наведеними вище обставинами та нормативно - правовим обґрунтуванням, у зв'язку з чим підстав для скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.
Керуючись ст. ст. 311, 315, 316, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області залишити без задоволення.
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 24.07.2025 у справі №520/9962/25 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя В.Б. Русанова
Судді А.О. Бегунц Я.В. П'янова