Справа № 276/1902/25
Провадження по справі 2/276/1039/25
01 грудня 2025 року селище Хорошів
Суддя Хорошівського районного суду Житомирської області Збаражський А.М., розглянувши клопотання представника відповідача АТ «Державний ощадний банк»- адвоката Бершадської Ірини Миколаївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі №276/1902/25 за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" про захист прав споживачів,
В провадженні суду перебуває вищезазначена цивільна справа, судове засідання по якій призначено на 10 год. 00 хв. 02.12.2025 року.
27.11.2025 року до суду надійшло клопотання представника відповідача- адвоката Бершадської І.М. про розгляд справи №276/1902/25 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
За змістом статті 212 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, про що подають заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Таким чином, цивільним процесуальним законодавством регламентовано право учасника цивільного процесу на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Враховуючи викладене, клопотання представника про проведення судового засідання в режимі відеоконференції підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.43, 49, 212 ЦПК України, суд
Клопотання представника відповідача АТ «Державний ощадний банк»- адвоката Бершадської Ірини Миколаївни про призначення судового засідання в режимі відеоконференції поза приміщенням суду задовольнити.
Забезпечитипредставнику Бершадській І.М. можливість брати участь у цивільній справі №276/1902/25, яке призначено на 10 год. 00 хв. 02.12.2025 та всіх подальших судових засіданнях за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" про захист прав споживачів, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів з використанням підсистеми відеоконференцзв'язку ЄСІТС.
Роз'яснити представнику відповідача, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вона зобов'язана: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Попередити представника, що відповідно до ч.4 ст.212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: А.М.Збаражський