Постанова від 01.12.2025 по справі 520/7564/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2025 р. Справа № 520/7564/25

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Присяжнюк О.В.,

Суддів: Любчич Л.В. , Спаскіна О.А. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 11.07.2025 (ухвалене суддею Пасечнік О.В.) в справі № 520/7564/25

за позовом ОСОБА_1

до Національного університету цивільного захисту України

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Національного університету цивільного захисту України, в якому просила: визнати протиправними дії Національного університету цивільного захисту України щодо зменшення в довідці станом на 01.01.2023 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду в справі № 520/29087/24 відсоткових розмірів надбавки за особливості проходження служби та премії; зобов'язати Національний університет цивільного захисту України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023, в яку, окрім зазначених у довідці № 38 від 05.02.2025 показників грошового забезпечення: посадового окладу - 8800 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням - 2150 грн., надбавки за вислугу років - 4927,50 грн., надбавки за кваліфікацію - 440%, які є належними, включити: надбавку за особливості проходження служби 50% від суми посадового окладу - 8800 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням - 2150 грн., надбавки за вислугу років - 4927,5 грн., що становить 7 938,75 грн., премію у розмірі 290% від посадового окладу 8800 грн., що становить 25520 грн.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 11.07.2025 позов задоволено частково, а саме: визнано протиправними дії Національного університету цивільного захисту України під час виготовлення довідки № 38 від 05.02.2025 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, які полягають у визначенні надбавки за особливості проходження служби у розмірі - 46% (посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років) та премії - 11,1% (посадового окладу); зобов'язано Національний університет цивільного захисту України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 на 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, у тому числі надбавки за особливості проходження служби та щомісячної премії - у середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2023 року за відповідною посадою у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнилася на пенсію, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2023; у задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, позивачка подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просила скасувати рішення Харківського окружного адміністративного суду від 11.07.2025 в частині відмови в задоволенні позову та прийняти в скасованій частині рішення, яким задовольнити позов в повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а саме: Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", Кодексу адміністративного судочинства України та на не відповідність висновків суду обставинам справи, а також зазначає, що позивачка має право отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку її пенсії, визначеного станом на 01.02.2023 з урахуванням наказу Національного університету цивільного захисту України від 16.01.2023 № 14 надбавка за особливості проходження служби 50%, та наказу Національного університету цивільного захисту України від 11.02.2023 № 50 розмір премії 290%.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.

Суд, перевіривши підстави для апеляційного перегляду, вважає, що вимоги апеляційної скарги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Судовим розглядом встановлено, що позивачка перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що не заперечується сторонами.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 20.12.2024 по справі № 520/29087/24, яке набрало законної сили 21.01.2025, позовну заяву ОСОБА_1 до Національного університету цивільного захисту України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково, а саме: визнано протиправною бездіяльність Національного університету цивільного захисту України, яка полягає у непідготовці та ненадані до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 для проведення перерахунку основного розміру її пенсії з 01.02.2023; зобов'язано Національний університет цивільного захисту України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри від перерахованих окладів надбавки за особливості проходження служби для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2023; у задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Відповідачем на виконання зазначеного рішення суду оформлено довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 № 38 від 05.02.2025, в якій зазначено, зокрема, наступні відомості: посадовий оклад - 8800 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник) - 2150 грн., надбавка за вислугу років 45% - 4927,5 грн., надбавка за особливості проходження служби 46 % - 7303,65 грн., надбавка за кваліфікацію 1 % - 440 грн., премія 11,1 % - 976,8 грн.

Позивачка, не погодившись зі змістом вищевказаної довідки, зокрема в частині не включення в довідку відомостей щодо надбавки за особливості проходження служби в розмірі 50% від посадового окладу та премії в розмірі 290 %, звернулася до суду з цим позовом.

Задовольняючи позов частково, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач протиправно не зазначив у довідці № 38 від 05.02.2025 про розмір грошового забезпечення позивачки станом на 01.01.2023 відомостей про середні розміри надбавки за особливості проходження служби, та премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2023 року за відповідною посадою у тому державному органі, звідки вона звільнилася на пенсію, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії.

Суд апеляційної інстанції частково погоджується з висновком суду першої інстанції з наступних підстав.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 5 ст. 17 Конституції України, держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Військова служба є особливим видом публічної служби, тому її проходження передбачає особливе регулювання праці військовослужбовців, а саме межі реалізації ними своїх трудових прав у зв'язку з специфікою їх правового статусу, відносини щодо звільнення та проходження військової служби врегульовані як загальним законодавством України про працю, так і спеціальним законодавством. При цьому, пріоритетними є норми спеціального законодавства, а норми трудового законодавства підлягають застосуванню лише у випадках, якщо спеціальними нормами не врегульовано спірних відносин, та коли про можливість такого застосування прямо зазначено у спеціальному законі.

Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (в подальшому - Закон № 2262-ХІІ) визначено умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Закон № 2262-ХІІ визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей відповідно до Конституції України, та встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Згідно із ч. ч. 1-3 ст. 9 Закону № 2262-ХІІ, держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від № 704 30.08.2017 (в подальшому - Постанова № 704) затверджено: тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.

Пунктом 2 Постанови № 704 визначено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п. п. 5, 6 Постанови № 704, надано право керівникам державних органів (Міністру оборони України) у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання: установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років; здійснювати преміювання військовослужбовців відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.07.2018 № 623 затверджено Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (в подальшому - Інструкція № 623), пунктом 1 якою визначено, що ця Інструкція визначає порядок, умови та розміри виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу), а також порядок виплат одноразової грошової допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу. Інструкцію № 623 розроблено, зокрема відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 704.

Грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу визначається залежно від посади, спеціального звання, тривалості та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання (пункт 2 Інструкції № 623).

Відповідно до п. 3 Інструкції № 623, грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 1 розділу XVI Інструкції № 623 визначено, що керівники органів управління (підрозділів) мають право в межах фонду преміювання та економії грошового забезпечення здійснювати преміювання осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

Преміювання осіб рядового і начальницького складу здійснюється в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі, визначеному наказом ДСНС на відповідний рік, але не менше 10 відсотків фонду посадових окладів.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що спірні правовідносини у цій справі виникли з приводу протиправного, на думку позивачки, зазначення Національним університетом цивільного захисту України у виданій позивачці станом на 01.01.2023 довідці про грошове забезпечення для перерахунку пенсії щомісячної премії у розмірі 11,1% та надбавку за особливості проходження служби 46%, оскільки премія має бути зазначена, відповідно до наказу Національного університету цивільного захисту України від 11.02.2023 № 50, у розмірі 290% та надбавка за особливості проходження служби, відповідно до Національного університету цивільного захисту України від 16.01.2023 № 14, у розмірі 50%.

Таким чином, спірним питанням у даній справі є розмір премії та надбавки за особливості проходження служби, який необхідно зазначати у довідці про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених, відповідно до Закону № 2262-XII, визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Внаслідок визнання нечинними змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, з 05.03.2019 діє редакція пункту 5 Порядку № 45, що була чинною до внесення таких змін.

Так, пунктом 5 Порядку № 45 у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України № 103, передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Аналіз вищевикладених норм законодавства вказує, що такі щомісячні виплати як премія мають бути зазначені у відповідній довідці про розмір грошового забезпечення у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права, викладений у постанові Верховного Суду від 05.03.2024 у справі № 380/19324/23, яка залишена без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2024.

Відповідно до п.п. 2 п. 5 Постанови № 704, надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10% посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Пунктом 1 розділу XVI Інструкції № 623 визначено, що преміювання осіб рядового і начальницького складу здійснюється в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі, визначеному наказом ДСНС на відповідний рік, але не менше 10 відсотків фонду посадових окладів.

Таким чином, згідно із Постанови № 704 та Інструкції № 263, розмір щомісячної премії не може бути меншим аніж 10% посадового окладу.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 22.10.2025 витребувано у Національного університету цивільного захисту України належним чином завірену копію наказу про звільнення ОСОБА_1 та відомості щодо розміру фактичної встановленої та виплаченої премії та надбавки за особливості проходження служби (із зазначенням відсотку), які виплачено за посадою "начальник сектору", звідки ОСОБА_1 звільнилася на пенсію, за аналогічною посадою, або за прирівняною посадою за січень 2023 року.

Як вбачається з матеріалів справи, що відповідач до суду надав клопотання про приєднання до матеріалів справи копії наказу Національного університету цивільного захисту України від 31.08.2020 № 236 про звільнення ОСОБА_1 , наказу Національного університету цивільного захисту України від 16.01.2023 № 14 про встановлення надбавки за особливості проходження служби з 01.01.2023 в розмірі 50% та наказу Національного університету цивільного захисту України від 10.01.2023 № 6 про встановлення та виплату премії за грудень 2022 року.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 04.11.2025 повторно витребувано у Національного університету цивільного захисту України копії наказів про розмір фактично встановленої та виплаченої премії та надбавки за особливості проходження служби (із зазначенням відсотку), які виплачено за посадою "начальник сектору", звідки ОСОБА_1 звільнилася на пенсію, за аналогічною посадою, або за прирівняною посадою за січень 2023 року.

Судовим розглядом встановлено, ухвала суду від 04.11.2025 відповідачем не виконана, витребувані докази до суду не надано, проте, в матеріалах справи наявний наказ Національного університету цивільного захисту України від 16.01.2023 № 14, відповідно до якого надбавка за особливості проходження служби встановлена у розмірі 50%, а також наказ Національного університету цивільного захисту України від 11.02.2023 № 50, яким визначено розмір премії в розмірі 290%.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги часткове ненадання відповідачем витребуваних судом доказів, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про необхідність використання вже наявних у матеріалах справи наказів Національного університету цивільного захисту України від 16.01.2023 № 14 та від 11.02.2023 № 50 про встановлення надбавки за особливості проходження служби в розмірі 50% та премії в розмірі 290% для вирішення справи по суті.

Таким чином, суд апеляційної інстанції вважає помилковим висновок суду першої інстанції, про відмову в задоволенні позовних вимог в частинні зазначення у відповідній довідці середнього розміру надбавки за особливі проходження служби 50% та розміру премії 290%.

Із урахуванням вищевикладеного, суд апеляційної інстанції вважає, відповідачем протиправно зазначено в довідці № 38 від 05.02.2025 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 занижені відомості про розмір премії та розмір надбавки за особливі проходження служби, у зв'язку з чим позовні вимоги позивачки є обґрунтованими, а належним способом захисту прав позивачки є зобов'язання відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, зокрема, із зазначенням розміру надбавки за особливі проходження служби - 50% та розмір премії - 290%.

Із урахуванням вищевикладеного, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 315, п. 4 ч. 1 ст. 317 Кодексу адміністративного судочинства України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення, у разі неправильного застосування норм матеріального права.

Таким чином, суд апеляційної інстанції вважає необхідним апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити, рішення Харківського окружного адміністративного суду від 11.07.2025 скасувати, ухвалити постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити, а саме: визнати протиправними дії Національного університету цивільного захисту України щодо зменшення в довідці станом на 01.01.2023 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду в справі № 520/29087/24, відсоткових розмірів надбавки за особливості проходження служби та премії; зобов'язати Національний університет цивільного захисту України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023, в яку, окрім зазначених у довідці № 38 від 05.02.2025 показників грошового забезпечення: посадового окладу - 8800 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням - 2150 грн., надбавки за вислугу років - 4927,50 грн., надбавки за кваліфікацію - 440 грн., які є належними, включити: надбавку за особливості проходження служби 50% від суми посадового окладу - 8800 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням - 2150 грн. та надбавки за вислугу років - 4927,5 грн., що становить 7938,75 грн., премію в розмірі 290% від посадового окладу 8800 грн., що становить 25520 грн.

Керуючись ст. 242, 243, 250, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 11.07.2025 в справі № 520/7564/25 - скасувати.

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправними дії Національного університету цивільного захисту України щодо зменшення в довідці станом на 01.01.2023 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду в справі № 520/29087/24, відсоткових розмірів надбавки за особливості проходження служби та премії.

Зобов'язати Національний університет цивільного захисту України підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.01.2023, в яку, окрім зазначених у довідці № 38 від 05.02.2025 показників грошового забезпечення: посадового окладу - 8800 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням - 2150 грн., надбавки за вислугу років - 4927,50 грн., надбавки за кваліфікацію - 440 грн., які є належними, включити: надбавку за особливості проходження служби 50% від суми посадового окладу - 8800 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням - 2150 грн. та надбавки за вислугу років - 4927,5 грн., що становить 7938,75 грн., премію в розмірі 290% від посадового окладу 8800 грн., що становить 25520 грн..

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду.

Головуючий суддя О.В. Присяжнюк

Судді Л.В. Любчич О.А. Спаскін