Рішення від 01.12.2025 по справі 520/9468/24

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

01 грудня 2025 року № 520/9468/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тітова О.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЯКОВЛІВСЬКІ ЛАНИ" до Головного управління ДПС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЯКОВЛІВСЬКІ ЛАНИ" (вул. Дружби, буд. 37,с. Яковлівка, Лозівський район, Харківська область,64625, код 40685997) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, 46, м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н,61057, код ЄДРПОУ 43983495), в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області № 00427680716, № 00427670716 від 22.12.2023.

В обґрунтування позову зазначено, що оскаржувані податкові повідомлення рішення відповідача є протиправними та такими, що на думку позивача, підлягають скасуванню.

Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана відповідачу, що підтверджується Довідкою про доставку електронного листа до електронного кабінету відповідача.

Представник відповідача надав відзив, в якому заперечував проти задоволення позовних вимог.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022, затвердженого Законом України №2102-IX, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану", введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року. Враховуючи викладене, суд розглядає справу за наявності безпечних умов для життя та здоров'я учасників процесу, суддів та працівників суду.

Суддя у період з 28.04.2025 по 02.05.2025, з 14.07.2025 по 28.07.2025 перебував у відпустці, 01.08.2025 перебував на навчанні та з 04.08.2025 по 05.08.2025, з 18.08.2025 по 20.08.2025 та 10.11.2025 по 14.11.2025 перебував у відпустці.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

На підставі наказу Головного управління ДПС у Харківській області від 21.11.2023 №4958- П, фахівцями ГУ ДПС у Харківській області проведена документальна позапланова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Яковлівські Лани» код ЄДРПОУ 40685997, з питань, що стали предметом оскарження у заперечені яке було надано до ГУ ДПС від 24.10.2023 №58 на акт перевірки ГУ ДПС від 13.10.2023р. №30923/20-40-07-16-06/40685997 щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за липень 2023 року від'ємного значення з податку на додану вартість.

За результатами перевірки складено Акт від 08.12.2023 №39082/20-40-07-16-06/40685997 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Яковлівські Лани» відповідно до п. п. 78.1.5 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України.

Позивач не погодився з висновками перевірки, визначеними в розділі 4 Акту за результатами перевірки.

Позивач надіслав Заперечення №67 від 20.12.2023 року до Головного управління Державної Податкової Служби у Харківській області.

Факти, наведені в Листі-запереченні №67 від 20.12.2023 року не були прийняті до уваги фахівцями ГУ ДПС у Харківській області, та на підставі Акту від 13.10.2023 №39082 /20-40-07-16-06/40685997 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Яковлівські Лани» було винесені:

1) податкове повідомлення-рішення від 22.12.2023 №00427680716, яким накладено на позивача штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020,00 грн. за ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю;

2) податкове повідомлення-рішення від 22.12.2023 №00427670716, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на 327833,00 грн.

Вважаючи вищезазначені податкові повідомлення-рішення протиправними позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України (далі також ПК України).

Положеннями пункту 44.1 статті 44 ПК України визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Щодо податкового повідомлення-рішення від 22.12.2023 №00427670716, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість на 327833,00 грн. суд зазначає таке.

Відповідно до положень підпункту 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 ПК України господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

За змістом підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України.

Відповідно до підпункту 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Порядок формування податкового кредиту визначений статтею 198 ПК України.

За змістом пункту 198.1 статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного капіталу та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу;

ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Положеннями пункту 198.2 статті 198 ПК України передбачено, що датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з рахунку платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг на оплату товарів/послуг, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата списання електронних грошей платника податків як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець постачальника; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи; ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні засоби почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

За змістом пункту 198.5 статті 198 ПК України платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу);

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу).

Відповідно до пункту 198.6. статті 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Пунктом 200.1 ст. 200 ПК України встановлено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

В акті документальної позапланової невиїзної перевірки від 08.12.2023 № 39082/20-40-07-16-06/40685997 відповідач вказав, що позивач сформував від'ємне значення ПДВ за липень 2023 року.

Перевіркою встановлено, що згідно з банківськими виписками за період проведення перевірки встановлено:

за номером документу №92 від 03.03.2023 на рахунок надходять від ТОВ «АФ Яковлівська» кошти у сумі 491490,00 грн, у т.ч. ПДВ 81915,00 грн, за послуги по акту звірки б/н від 03.03.2023;

за номером документу №93 від 03.03.2023 на рахунок надходять від ТОВ «АФ Яковлівська» кошти у сумі 3920 грн у т.ч. ПДВ 653,33 грн, за оренду с/г техніки по акту звірки б/н від 03,03.2023;

за номером документу №91 від 03.03.2023 на рахунок надходять від ТОВ «АФ Яковлівська» кошти у сумі 500 грн, у т.ч. ПДВ 83,33 грн за послуги с/г по акту звірки б/н від 03.03.2023.

Актом перевірки зафіксовано, що станом на 01.01.2021 між ТОВ «Яковлівські Лани» та ГОВ «Агрофіма «Яковлівська» сальдо складає Дт 500 гривень.

В акті перевірки зазначено, що згідно з даними Єдиного реєстру податкових накладних в період з 01.01.2021 по 27.11.2023 не встановлено реєстрації у ЄРПН надання с/г послуг та оренди с/г техніки та обладнання, а також не відображено у податкових деклараціях наданні с/г послуг та оренди с/г техніки та обладнання на ТОВ «АФ «Яковлівська».

Таким чином, перевіркою встановлено порушення ТОВ «ЯКОВЛІВСЬКІ ЛАНИ» вимог и. 187.1, ті. 187.10 ст. 187, п. 188.1 ст. 188, п. 201.10 ст. 201 ПК України, в результаті чого не нараховані податкові зобов'язання з податку на додану вартість при наданні с/г послуг та оренди с/г техніки та обладнання за період проведення перевірки на суму ПДВ 82 568 гривень.

Під час проведення перевірки здійснено аналіз рахунку 207 - «Запчастини» та встановлено, що Товариство списує з балансу з рахунку 207 товарно-матеріальні цінності (далі - ТМЦ) (запчастини) без актів списання на суму 1 226 322,99 грн (без ПДВ). Придбані ТМЦ, суми ПДВ по яких були включені до складу податкового кредиту, без підтвердження використання їх у господарській діяльності, а саме: без лімітно - забірної картки на отримання запчастин (ф. №ВЗВСГ-2), без підтвердження відомості дефектів на ремонт машини (ф. №ВЗСГ-6), актів приймання-здачі відремонтованих і реконструйованих (модернізованих) об'єктів.

Таким чином, проведеною перевіркою встановлено, що Товариством списано ТМЦ без належного оформлення первинними документами, акт списання складено з порушеннями (ф. №ОЗСГ-2), Акт приймання-здачі відремонтованих і реконструйованих (модернізованих) об'єктів, без підтвердження Лімітно - забірної картки на отримання запчастин (ф. № ВЗВСГ- 2) та без підтвердження Відомості дефектів на ремонт машини (ф. №ВЗСГ-6).

Відсутність вищезазначених документів зафіксовано в акті ненадання документів від 04.12.2020 № 7475/20-40-07-16-06/40685997.

Враховуючи вищезазначене, перевіркою встановлено порушення ТОВ «ЯКОВЛІВСЬКІ ЛАНИ» вимог п.44,2 ст.44, п, 184.7 ст. 184, п. 189.1 ст. 189, абз. «г» п.198.5 ст. 198 ГІК України, в результаті чого не визначено податкові зобов'язання з ПДВ по операції з необґрунтованого списання запасних частин (документально не підтверджено пов'язаність з господарською діяльністю) на загальну суму 1 471 587, 59 грн, що призвело до заниження податкових зобов'язань по ПДВ у сумі 245 265 гривень.

За висновками акта перевірки ГУ ДПС у Харківській області прийнято ППР від 22.12.2023 № 00427670716 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 327 833 грн.

Суд, зазначає , що дані податкових накладних виданих та отриманих позивачем у період формування від'ємного значення вказують на придбання товарів/послуг у вказаних періодах у розмірах значно більших від подальшої реалізації покупцям. Натомість відсутня інформація щодо складських приміщень та можливості зберігання нереалізованого ТМЦ. Проведеним аналізом діяльності позивача встановлено відсутність достовірної інформації про власні або орендовані фонди, що необхідні для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства, що у свою чергу може свідчити про здійснення нереальних господарських операцій.

З аналізу вищезазначених норм ПК України вбачається, що правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на формування податкового кредиту наступають лише у разі реального (фактичного) вчинення господарських операцій із придбання товарів (робіт, послуг) з метою їх використання у своїй господарській діяльності, що пов'язані з рухом активів, зміною зобов'язань чи власного капіталу платника, та відповідають економічному змісту, відображеному в укладених платником податку договорах, що має підтверджуватись належним чином оформленими первинними документами.

Аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. При цьому в первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.

Якщо господарська операція фактично не відбулася, то первинні документи, складені платником податку та його контрагентом на підтвердження такої операції, не відповідають дійсності, та свідчать про відсутність у сторін волевиявлення щодо реального здійснення господарської операції.

Про відсутність фактичного характеру відповідних операцій можуть свідчити підтверджені доказами доводи податкового органу, зокрема, про наявність таких обставин: неможливість здійснення платником податку зазначених операцій з урахуванням часу, місця знаходження майна або обсягу матеріальних ресурсів, економічно необхідних для виробництва товарів, виконання робіт або послуг, нездійснення особою, яка значиться виробником товару, підприємницької діяльності, відсутність у платника податку необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності в силу відсутності управлінського або технічного персоналу, основних засобів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів, облік для цілей оподаткування тільки тих господарських операцій, які безпосередньо пов'язані з виникненням права на податковий кредит або бюджетне відшкодування, якщо для даного виду діяльності також потрібне здійснення і облік інших господарських операцій, здійснення операцій з товарно-матеріальними цінностями, які не вироблялися або не могли бути вироблені в обсязі, зазначеному платником податку в документах обліку.

Документи та інші дані, що спростовують реальність здійснення господарської операції, яка відображена в податковому обліку, повинні оцінюватися з урахуванням специфіки кожної господарської операції - умов перевезення, зберігання товарів, змісту послуг, що надаються, тощо.

Крім того, сама собою наявність або відсутність окремих документів, а також недоліки в їх оформленні не можуть бути підставою для висновку про відсутність господарських операцій та відмови у формуванні податкового кредиту, якщо з інших даних вбачаються зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі платника у зв'язку з його господарською діяльністю.

Також суд зазначає, що відсутність основних фондів не може свідчити про відсутність адміністративно-господарських можливостей на виконання господарських зобов'язань та відсутність фактичних дій, спрямованих на виконання взятих на себе зобов'язань, що унеможливлює здійснення господарської діяльності, оскільки наведені обставини не позбавляють суб'єкта господарювання можливості здійснювати посередницьку діяльність, залучати виробничі та трудові ресурси інших суб'єктів господарювання для виконання зобов'язань по укладеним ним договорам.

Відповідно до статті 1 Закону України від 16.07.1999 № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі Закон № 996-XIV) господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

З вищенаведеного вбачається, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податку.

За змістом частини 1 статті 9 Закону № 996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Жодних первинних документів, які б підтвердили реальність відображених в таких податкових накладних господарських операцій Позивача як податковому органу, так і суду не надало.

За висновками акта перевірки ГУ ДПС у Харківській області прийнято ППР від 22.12.2023 № 00427670716 про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 327 833 грн.

Правові наслідки у вигляді виникнення у покупця права на формування відповідних сум податкових вигод виникають за наявності сукупності таких обставин та підстав, зокрема: фактичного (реального) здійснення оподатковуваних операцій; документального підтвердження реального здійснення господарських операцій сукупністю юридично значимих (дійсних) первинних та інших документів, які зазвичай супроводжують операції певного виду; наявності у сторін спеціальної податкової правосуб'єктності; наявності у покупця належним чином складеної та зареєстрованої податкової накладної; наявності ділової мети, розумних економічних причин для здійснення господарської операції. Водночас норми податкового законодавства у взаємозв'язку з приписами законодавства з питань бухгалтерського обліку та звітності визначають окремі випадки, за яких неможливе формування податкових вигод, зокрема, це: не пов'язаність здійсненої операції (понесених витрат) з господарською діяльністю покупця (придбання товарів/послуг без мети їх використання у господарській діяльності); фіктивність операцій/нездійснення оподатковуваних операцій; видача податкової накладної особою, яка не є платником податку на додану вартість; відсутність у платника податків юридично значимих первинних документів.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення від 22.12.2023 №00427670716, про зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість на суму 327 833 грн є правомірним.

Щодо податкового повідомлення рішення від 22.12.2023 №00427680716 форми "ПС" про застосування штрафної (фінансової) санкції (штрафу) в сумі 1020,00 грн. суд зазначає таке.

За змістом пункту 85.2 статті 85 ПК України платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Відповідно до пункту 85.4 статті 85 ПК України при проведенні перевірок посадові (службові) особи контролюючого органу мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).

Відповідний запит на отримання копій документів повинен бути поданий посадовою (службовою) особою контролюючого органу не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дати закінчення перевірки.

Згідно з пунктом 85.6 статті 85 ПК України у разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.

За змістом пункту 85.8 статті 85 ПК України посадова (службова) особа контролюючого органу, яка проводить перевірку, у випадках, передбачених цим Кодексом, має право отримувати від платника податків або його законних представників копії документів, що належать до предмета перевірки. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).

З матеріалів справи вбачається, що Директору ТОВ «Агрофірма «Яковлівська» ОСОБА_1 27.11.2023 було вручено лист від 24.11.2023 № 3375/12Ж/20-40-07-16-12 про забезпечення умов проведення перевірки та надання не пізніше 28.11.2023 наступні первинні документи та регістри бухгалтерського обліку які необхідні для здійснення перевірки, документи за вищезазначений період.

Станом на 29.11.2023 підприємством надані документи на лист від 24.11.2023 № 3375/12Ж/20-40-07-16-12, але не в повному обсязі, про що складено: акт від 29.11.2023 №7372/20-40-07-16-06/31148788 «Про надання ТОВ «Агрофірма «Яковлівська» документів не в повному обсязі».

А саме платником податку не було надано:- головну книгу за 2023 рік;- оборотно-сальдові відомості розгорнуті за перевіряємий період 1 клас «Необоротні активи», 2 клас «Запаси», 3 клас «Кошти, розрахунки та ін.активи», 4 клас «Власний капітал та забезпечення зобов'язань», 5 клас «Довгострокові зобов'язання», 6 клас «Поточні зобов'язання», 7 клас «Доходи і результат діяльності», 8 клас «Витрати за елементами», 9 клас «Витрати діяльності», 0 клас «Позабалансові рахунки»;- штатний розклад;- відомості нарахування заробітної плати;- касові книги, видаткові касові ордери, платіжні відомості, прибуткові касові ордери; Копії Наказів на призначення директора то головного бухгалтера;- копія паспорта та ідентифікаційного коду директора та головного бухгалтера;- інші первинні документі які свідчать про господарську діяльність підприємства за перевіряємий період.

29.11.2023 під підпис було вручено лист від 29.11.2023 № 3424/12Ж/20-40-07-16-12 заступнику директора ТОВ «Яковлівські Лани» Дехтярьову Ігорю Миколайовичу про забезпечення умов проведення перевірки та надання не пізніше 30.11.2023 наступні первинні документи та регістри бухгалтерського обліку які необхідні для здійснення перевірки.

Станом на 30.11.2023 підприємством надані документи на лист від 29.11.2023 № 3424/12Ж/20-40-07-16-12 наведені у Додатоку 2, але не в повному обсязі, про що складено: акт від 01.12.2023 №7447/20-40-07-16-06/40685997 «Про надання ТОВ «Яковлівські Лани» (податковий номер 40685997) документів не в повному обсязі», а саме платником податку не було надано: Акти звірки за перевіряємий період з квартирно-експлуатаційним відділом м. Харків; Надати рахунки на відшкодування комунальних послуг згідно Договору тимчасового безоплатного користування №3 від 16.01.2023. Накази на відзив з відпусток директора Рудя І.М., заступника директора Дехтярьова І.М.

Заступнику директора ТОВ «Яковлівські Лани» Дехтярьову Ігорю Миколайовичу 30.11.2023 під підпис було вручено лист від 30.11.2023 № 3435/12Ж/20-40-07-16-12 про забезпечення умов проведення перевірки та надання не пізніше 30.11.2023 наступні первинні документи та регістри бухгалтерського обліку які необхідні для здійснення перевірки

Станом на 04.12.2023 підприємством надані документи на лист від 30.11.2023 № 3435/12Ж/20-40-07-16-12 наведені у Додатоку 3, але не в повному обсязі, про що складено: акт від 04.12.2023 №7447/20-40-07-16-06/40685997 «Про надання ТОВ «Яковлівські Лани» (податковий номер 40685997) документів не в повному обсязі», а саме платником податку не було надано: за період лютий, березень, квітень, червень та липень 2023 року Лімітно-забірні картки на отримання запчастин за формою №ВЗВСГ-2; Відомості дефектів на ремонт машини за формою №ВЗСГ-6; Акт приймання-здачі відремонтованих і реконструйованих (модернізованих) об'єктів складається для оформлення приймання-здачі ОЗ із ремонту, реконструкції та модернізації, виконаних власними силами або сторонніми організаціями (підрядниками);Акти звірки за перевіряємий період з квартирно-експлуатаційним відділом м. Харків; Надати рахунки на відшкодування комунальних послуг згідно Договору тимчасового безоплатного користування №3 від 16.01.2023. Накази на відзив з відпусток директора Рудя І.М., заступника директора Дехтярьова І.М.

Матеріалами справи не заперечується, що Позивачем вищезазначені документи після початку перевірки Відповідачу надані не були.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення від 22.12.2023 №00427680716, яким на позивача накладено штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020,00 грн. за ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю є правомірним.

Частиною 2 ст. 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов висновку що позовні вимоги є необґрунтованими та у задоволенні позову необхідно відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЯКОВЛІВСЬКІ ЛАНИ" до Головного управління ДПС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Тітов О.М.