Справа № 420/15561/25
28 листопада 2025 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Хлімоненкова М.В., розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,
встановив:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач просить суд:
1. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 29.01.2025 №951230127033.
2. Зобов'язати Головне управління ПФУ України в Одеській області врахувати при переведення на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» ОСОБА_1 довідку від 10.07.2024 року №26 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби та довідку від 10.07.2024 року №27 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) видані Кодимською міською радою Одеської області.
3. Зобов'язати Головне управління ПФУ України в Одеській області розглянути повторно заяву ОСОБА_1 від 10 липня 2024 року щодо переведення на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» з врахуванням висновків суду.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач зазначив, що рішенням Пенсійного фонду України в Одеській області №951230127033 від 29.01.2025 року було відмовлено в перерахунку пенсії у зв'язку із тим, що довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби №26 та 27 від 10.07.2024 року видані Кодимською міською радою Одеської області, оскільки складання і видача зазначених довідок належить до компетенції державних органів, а органи місцевого самоврядування таких повноважень не мають. І в рішенні суду по справі №420/24909/24 відсутні висновки стосовно даних довідок.
Посилаючись на Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 (далі Порядок №622), Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України від 10 травня 2017 року №750 (далі Порядок № 750) та Постанову правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям (далі Постанова №1-3) позивач вважає, що довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, видані органом місцевого самоврядування є належним документом для призначення пенсії.
Ухвалою суду від 26.05.2025 року відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Відповідачем було подано відзив на позов, в якому просить відмовити в задоволенні позову та зазначає, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2024, яке набуло чинності на підставі постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 16.01.2025 по справі №420/24909/24 ОСОБА_1 , Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області повторно розглянуто звернення № 755 від 10.07.2024 щодо переходу на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». При проведені перерахунку з урахуванням висновків викладених у рішенні суду страховий стаж роботи заявника складає 39 років 10 місяців 29 днів. Стаж роботи на державній службі станом на 01.05.2016 складає 21 рік 5 місяців 03 дні. До стажу державної служби зараховані періоди роботи : в органах митної служби з 28.07.1992 по 23.08.2013 та в органах місцевого самоврядування з 18.12.2015 по 08.12.2020.
При цьому відповідач зауважує, що при розрахунку пенсії за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» до уваги не взято довідки № 26 від 10.07.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби та №27 від 10.07.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), які видані Кодимською міською радою Одеської області, оскільки зобов'язання щодо обчислення пенсії, як державному службовцю з урахуванням вищезазначених довідок в Рішенні суду відсутні. В результаті розмір пенсії встановлено з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 в мінімальному розмірі. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області прийнято рішення № 951230127033 від 29.01.2025 про відмову у здійсненні перерахунку перехід на пенсію за віком згідно Закону України “Про державну службу» в зв'язку з недоцільністю, розмір пенсії зменшується та становить 2361,00 грн.
Відповідач вважає, що рішення Головного управління від 29.01.2025 № 951230127033 винесено при дотриманні норм чинного законодавства та на підставі наданих документів, а отже підстав для повторного розгляду заяви позивача немає, а отже наявні підстави для відмови у задоволенні позовної заяви.
Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 19.09.2013 по 30.09.2017 отримував пенсію по інвалідності відповідно до Митного Кодексу України, з 01.10.2017 по 21.07.2021 по інвалідності, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV), з 22.07.2021 пенсію за віком згідно Закону № 1058-IV.
10.07.2024 року ОСОБА_1 звернувся із заявою про переведення з пенсії за віком відповідно до Закону №1058-IV на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
Рішенням Головного управління ПФУ в Миколаївській області №13446/03-16 від 18.07.2024 позивачу було відмовлено в переведенні у зв'язку із відсутністю стажу достатнього для призначення пенсії за віком згідно Закону 889-VIII.
Вказане рішення було оскаржене позивачем до суду.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2024 року по справі №420/24909/24, залишеним без змін поставою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 16.01.2025 року, позов ОСОБА_1 було задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 18.07.2024 року № 13446/03-16. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи з 28.07.1992 року по 23.08.2013 року в органах митної служби та період роботи з 18.12.2015 року по 08.12.2020 року в органі місцевого самоврядування. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області розглянути повторно заяву ОСОБА_1 від 10.07.2024 року щодо переведення на пенсію згідно з Законом України «Про державну службу», з урахуванням висновків суду.
За результатом виконання судового рішення у справі №420/24909/24 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області прийнято рішення №951230127033 від 29.01.2025 про відмову в перерахунку пенсії, у якому відповідач зазначив, що при проведені перерахунку з урахуванням висновків викладених у рішенні суду страховий стаж роботи заявника складає 39 років 10 місяців 29 днів. Стаж роботи на державній службі станом на 01.05.2016 складає 21 рік 5 місяців 03 дні. До стажу державної служби зараховані періоди роботи в органах митної служби з 28.07.1992 по 23.08.2013 та в органах місцевого самоврядування з 18.12.2015 по 08.12.2020. При розрахунку пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" до уваги не взято довідки № 26 від 10.07.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії собі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби та №27 від 10.07.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), які видані Кодимською міською радою Одеської області, оскільки зобов'язання щодо обчислення пенсії, як державному службовцю урахуванням вищезазначених довідок в Рішенні суду відсутні.
З метою зобов'язання Головного управління ПФУ України в Одеській області врахувати довідки №26, №27 від 10.07.2024 та розглянути повторно заяву щодо переведення на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» позивач звернувся до суду із позовом.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи відповідають вони встановленим ч. 2 ст. 2 КАС України вимогам.
Згідно з ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами п.6 ч.1 ст.92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) визначено принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Приписами ч.1 ст. 8 Закону №1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, зокрема, громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Як визначено п.1 ст.9 Закону №1058-IV відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
01.05.2016 набув чинності Закон України «Про державну службу» №889-VІІІ (далі-Закон №889-VІІІ) пунктами 8, 10, 12 Прикінцевих та Перехідних положень якого установлено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» №3723 та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
За результатами розгляду адміністративної справи №420/24909/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ПФУ в Одеській області, Головного управління ПФУ в Миколаївській області Одеський окружний адміністративний суд дійшов висновку, що посадові особи митних органів, яким присвоєно спеціальні звання, є державними службовцями зі спеціальним статусом, а тому період проходження такої служби в митних органах зараховується до стажу державної служби, який дає право на набуття пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року. Також, суд виснував, що до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Рішенням, постановленим Одеським окружним адміністративним судом 11.10.2024 у даній справі та залишеним без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 16.01.2025, зобов'язано відповідача зарахувати позивачу до стажу державної служби періоди роботи з 28.07.1992 року по 23.08.2013 року в органах митної служби та період роботи з 18.12.2015 року по 08.12.2020 року в органі місцевого самоврядування.
Як вбачається із рішення Головного управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області №951230127033 від 29.01.2025, за результатами проведення перерахунку стажу з урахуванням висновків суду страховий стаж роботи позивача складає 39 років 10 місяців 29 днів. Стаж роботи на державній службі станом на 01.05.2016 складає 21 рік 5 місяців 03 дні. До стажу державної служби зараховані періоди роботи в органах митної служби з 28.07.1992 по 23.08.2013 та в органах місцевого самоврядування з 18.12.2015 по 08.12.2020.
З наведеного вбачається, що позивач на день набрання чинності Закон України «Про державну службу» №889-VІІІ мав не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, а тому, відповідно до пункту 12 Прикінцевих та Перехідних положень Закону №889-VІІІ, має право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ від 16.12.1993.
Відповідно до частин 1 статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723- ХІІ пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 р. № 622 затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (в редакції станом на момент звернення із заявою про переведення на пенсію державного службовця), пунктом 2 якого також визначено право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу» осіб, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу» мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Згідно з п.4 Порядку №622, пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;
матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Пунктом 5 Порядку №622 визначено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 за №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям» (надалі по тексту Постанова №1-3) затверджено три форми довідок: - форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); - форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); - форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Як було встановлено Одеським окружним адміністративним судом у рішенні від 11.10.2024, постановленому у справі № 420/24909/24, згідно трудової книжки ОСОБА_1 від 09.07.2008 року БТ-1 №3025879, позивач 18.12.2015 прийнятий на посаду заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства Кодимської міської ради, йому присвоєно 11 ранг 5 категорії посадової особи місцевого самоврядування. Прийняв присягу посадової особи місцевого самоврядування. 08.12.2020 року позивач звільнений із займаної посади.
Відповідно до ч.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Як встановлено судом в ході розгляду даної справи, Кодимською міською радою Одеської області 10.07.2024 видані довідки:
- №26 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, згідно якої, така довідка видана ОСОБА_1 для призначення згідно з пунктами 10, 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу" про те що середні розміри надбавок, премій та інших виплат за червень 2024 року, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, становили 12458,55 грн;
- №27 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) згідно якої заробітна плата на посаді заступника голови з питань житлово-комунального господарства станом на червень 2024 року становить 24917,10 грн.
Враховуючи те, що вказані довідки видані Кодимською міською радою Одеської області, яка є останнім місцем роботи позивача на державній службі, суд виснує, що такі довідки видані належним органом.
Суд зауважує, що відповідачем не виражено заперечень щодо форми довідок чи вірності розрахунку складових заробітної плати для призначення пенсії позивачу.
Втім, як вбачається із рішення Головного управління ПФУ в Одеській області №951230127033 від 29.01.2025 про відмову в перерахунку пенсії, до уваги не взято довідки №26 від 10.07.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії собі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби та №27 від 10.07.2024 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), які видані Кодимською міською радою Одеської області, оскільки зобов'язання щодо обчислення пенсії, як державному службовцю з урахуванням вищезазначених довідок відсутні у рішенні Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2024 у справі №420/24909/24.
Така відмова у врахуванні довідок при перерахунку пенсії позивача є безпідставною, необгрунтованою, а відтак, не може вважатися правомірною, адже не містить жодних належно обгрунтованих підстав для неврахування, визначених довідками, складових заробітної плати для обрахунку розміру пенсії позивача по Закону України «Про державну службу».
Суд критично ставиться до посилань Головного управління ПФУ в Одеській області на те, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11.10.2024 у справі №420/24909/24 не покладено зобов'язань щодо обчислення пенсії, як державному службовцю з урахуванням вищезазначених довідок, адже вказаним рішенням суд дійшов висновку, що до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування та зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби, в тому числі, і період роботи з 18.12.2015 року по 08.12.2020 року в органі місцевого самоврядування. Вказану свідчить про те, що таким органом можу бути видані довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі згідно Закону України "Про державну службу".
Таким чином, рішення відповідача №951230127033 від 29.01.2025 не відповідає критеріям правомірності, визначеним частиною 2 статті 2 КАС України, є протиправним та підлягає скасуванню судом.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Наведені відповідачем у відзиві на позовну заяву обставини та аргументи судом оцінюються критично, позаяк такі не доводять правомірності поведінки відповідача у спірних правовідносинах, не позбавляють права позивача на перерахунок його пенсії із врахуванням довідок №26 та №27 від 10.07.2024, виданих Кодимською міською радою Одеської області.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області врахувати ОСОБА_1 при переведенні на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» довідку від 10.07.2024 року №26 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, довідку від 10.07.2024 року №27 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) видані Кодимською міською радою Одеської області, та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 10 липня 2024 року щодо переведення на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» з врахуванням висновків суду.
Підсумовуючи вищенаведене, оцінивши докази у сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, судові витрати не розподіляються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 29.01.2025 №951230127033.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області врахувати при переведенні ОСОБА_1 на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» довідку від 10.07.2024 року №26 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби та довідку від 10.07.2024 року №27 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), видані Кодимською міською радою Одеської області.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області розглянути повторно заяву ОСОБА_1 від 10 липня 2024 року щодо переведення на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» з врахуванням висновків суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, код ЄДРПОУ 20987385, адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012.
Суддя Марина ХЛІМОНЕНКОВА