Іменем України
01 грудня 2025 рокум. ДніпроСправа № 640/34272/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні) справу за позовом адвоката Пашковського Дмитра Володимировича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа за позовом адвоката Пашковського Дмитра Володимировича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС України, який просив:
- визнати протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відповідача від 28.04.2021 року №155802-2409-2615.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що податкове повідомлення-рішення від 28.04.2021 №155803-2409-2615 не відповідає встановленій формі, оскільки не містить підстав його прийняття. Також позивач зауважив, що при винесенні вказаного рішення відповідач керувався витягом із технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки від 22.02.2021 в якому відсутня інформація про власника земельної ділянки та даними інформаційно-телекомунікаційних систем органів ДПС України, що суперечить вимогам чинного законодавства України.
Відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог, про що надав відзив на позовну заяву в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог, з огляду на таке.
Рішенням Київської міської ради (далі - КМР) від 23 червня 2011 року №242/5629, із змінами та доповненнями, (далі - Рішення) було встановлено ставки земельного податку.
Відповідно до пункту 5.1 до додатку 3 Положення «Про плату за землю в місті Києві» затвердженого Рішенням КМР «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві та акцизного податку» від 23.06.2011 №242/5629 із змінами та доповненнями у редакції рішення Київської міської ради від 18.10.2018 №1910/5974 (Далі Положення) ставки податку за земельні ділянки для фізичних та юридичних осіб, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюються залежно від цільового призначення землі у відсотках від їх нормативної грошової оцінки відповідно до таблиці №1 цього Положення.
Згідно з примітки 1 таблиці №1 до додатка 3 Положення вид цільового призначення земель зазначається згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Держкомзему від 23 липня 2010 року №548.
Відповідно до примітки 2 таблиці №1 до додатка 3 Положення якщо вид цільового призначення земельної ділянки згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Держкомзему від 23 липня 2010 року №548, не внесено до Державного земельного кадастру, то застосовується ставка у відсотках від нормативної грошової оцінки відповідно до цієї таблиці, але не менше 1 відсотка від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Так згідно з бази даних інформаційно-телекомунікаційної системи ГУ ДПС у м. Києві, ОСОБА_1 перебуває на обліку, як платник податку на майно, в частині плати за землю фізичних осіб за земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0,09 га. (900 кв.м.), кадастровий номер ділянки: 8000000000:91:109:0004.
Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року № 548 «Про затвердження класифікацію видів цільового призначення земель» затверджено Класифікацію видів цільового призначення земель.
Відповідно до Порядку ведення державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 №1051 та Закону України «Про оцінку землі» від 11.12.2003 №1378-ІV, ведення Державного земельного кадастру та надання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок покладено на Держгеокадастр та його територіальні органи.
Згідно з Витягом із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 22.02.2021, виданого Головним управлінням Держгеокадастру у м. Києві, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Отто Шмідта, 18, площею 0,09 га. (900 кв.м.), кадастровий номер ділянки: 8000000000:91:109:0004, складає - 10459774,96 гривень.
При цьому вид (код виду) цільового призначення земельної ділянки згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Держкомзему від 23 липня 2010 року №548, не внесено до Державного земельного кадастру.
Таким чином, відповідно до примітки 2 таблиці №1 до додатка 3 Положення застосовується ставка податку в розмірі - 1% від нормативної грошової оцінки.
Головним управлінням ДПС у м. Києві було сформоване податкове повідомлення-рішення від 28.04.2021 №155802-2409-2615, яким визначено зобов'язання з земельного податку 2021 рік на суму 104597,75 грн. по земельному податку з фізичних осіб (КБК 18010700) за земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: м. Київ, Шевченківський р-н, вул. Отто Шмідта, 18, площею 0,09 га. (900 кв.м.), кадастровий номер ділянки: 8000000000:91:109:0004. Сума податку за 2021 рік по вищезазначеному податковому повідомленні-рішенні була розрахована наступним чином:
(10459774,96 грн. х 1%) = 104597,75 гривень, де:
10459774,96 гривень - нормативна грошова оцінка земельної ділянки;
1% - ставка земельного податку (примітка 2 таблиці № 1 до додатка 3 Положення «Про плату за землю в місті Києві» затвердженого Рішенням Київської міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві та акцизного податку» від 23.06.2011 №242/5629 із змінами та доповненнями у редакції рішення Київської міської ради від 18.10.2018 № 1910/5974).
Вищезазначене податкове повідомлення-рішення було направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу 04073, м. Київ, вул. Копилівська, буд. 21, кв. 91. Лист, відповідно до відмітки Укрпошти був повернутий за зворотною адресою 22.07.2021 (причина повернення - за закінченням встановленого строку зберігання).
Відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 грудня 2021 року позов залишено без руху.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 грудня 2021 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та без проведення судового засідання.
Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ (далі - Закон № 3863-ІХ) пункт 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" (Відомості Верховної Ради України, 2023 р., № 29, ст. 111) викладено в новій редакції.
Так, приписами пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" установлено, що інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України "Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ", але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження, за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Справи, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України, до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
На виконання вимог Закону № 3863-ІХ наказом ДСА України від 16.09.2024 № 399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок № 399).
Пунктом 22 Порядку № 399 встановлено, що на підставі отриманих примірників протоколу та переліку судових справ відповідальною особою протягом семи робочих днів після завершення автоматизованого розподілу судових справ передаються судові справи до судів, визначених за результатами автоматизованого розподілу.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 05.02.2025 адміністративну справу прийнято до провадження, постановлено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та без проведення судового засідання.
Дослідив матеріали справи, розглянув справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінив докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79, 90 КАС України, суд встановив такі обставини справи та відповідні правовідносини, що склалися між сторонами.
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у 2021 році перебував на обліку в ДПІ у Шевченківському районі Головного управління ДПС у м. Києві, як платник податку на майно, в частині плати за землю фізичних осіб за земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0,09 га. (900 кв.м.), кадастровий номер ділянки: 8000000000:91:109:0004, що підтверджується листом Головного управління ДПС у м. Києві від 21.10.2021 № 95705/6/26-15-24-09-18.
Податковим повідомленням-рішенням від 28.04.2021 №155802-2409-2615 ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов'язання за платежем земельний податок з фізичних осіб за 2021 рік у розмірі 104597,75 грн, як власнику земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , площею 900 кв.м., кадастровий номер ділянки: 8000000000:91:109:0004.
Позивач вважає протиправним податкове повідомлення-рішення від 28.04.2021 №155802-2409-2615, а тому звернулася до суду із вказаним позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд керується такими вимогами чинного законодавства.
Статтею 206 Земельного кодексу України визначено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
За підпунктами 14.1.72 і 14.1.73 пункту 14.1 статті 14 ПК України земельний податок - це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок для цілей розділу XII цього Кодексу), а землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
Відповідно до підпунктів 269.1.1 і 269.1.2 пункту 269.1 статті 269 ПК України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Згідно із підпунктом 270.1.1 пункту 270.1 статті 270 ПК України об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Базою оподаткування, згідно приписів пункту 271.1 статті 271 ПК України, є:
271.1.1. нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;
271.1.2. площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Відповідно до абзацу першого пункту 286.5 статті 286 ПК України нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Згідно із підпунктом 58.1.1 пункту 58.1 статті 58 ПК України податкове повідомлення-рішення містить, зокрема, підставу для визначення податкового зобов'язання.
Відповідно до пункту 58.2 статті 58 ПК України форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 №1204 затверджено Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, підпункт 1 пункту 3 розділу ІІ якого також передбачає, що податкове повідомлення-рішення повинне містити, зокрема, підставу для визначення податкового зобов'язання.
При цьому, ні положення статті 58 ПК України, ні вказаного Порядку не містять вимог щодо формулювання підстави визначення податкового зобов'язання.
Пункт 4 розділу І вказаного Порядку передбачає виключно такий реквізит податкового повідомлення-рішення, що складається за результатом податкової перевірки, як нормативна підстава- посилання на норму Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої було зроблено розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків.
За правилами пункту 286.1 статті 286 ПК підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Встановлено, що в якості підстави для нарахування податкового зобов'язання у податковому повідомленні-рішенні від 28.04.2021 №155802-2409-2615 зазначено підпункт 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 та пункт 286.5 статті 286 ПК України.
До вказаного податкового повідомлення-рішення додано розрахунок податкового зобов'язання по земельному податку з фізичних осіб за 2021 рік, за змістом якого ОСОБА_1 , як власнику земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , площею 900 кв.м., кадастровий номер ділянки: 8000000000:91:109:0004, нормативно грошова оцінка за даними Державного земельного кадастру - 10459774,96 грн, визначено податкове зобов'язання по земельному податку з фізичних осіб за 2021 рік, у розмірі 104597,75 грн, передбаченою рішенням Київської міської ради від 23.06.2011 №242/5629, ставкою податку- 1 % від нормативної грошової оцінки.
Таким чином, суд вважає, що податкове повідомлення-рішення від 28.04.2021 №155802-2409-2615 відповідає встановленій формі в частині зазначення підстав нарахування податкового зобов'язання, а доводи позивача у цій частині безпідставні.
Відповідно до підпункту 14.1.42 пункту 14.1 статті 14 ПК України дані державного земельного кадастру- сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачів, підготовлених відповідно до закону.
Згідно статті 1 Закону України "Про Державний земельний кадастр", державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.
У відповідності до статті 15 Закону України "Про Державний земельний кадастр" до Державного земельного кадастру включаються такі відомості про земельні ділянки: кадастровий номер; місце розташування; опис меж; площа; міри ліній по периметру; координати поворотних точок меж; дані про прив'язку поворотних точок меж до пунктів державної геодезичної мережі; дані про якісний стан земель та про бонітування ґрунтів; відомості про інші об'єкти Державного земельного кадастру, до яких територіально (повністю або частково) входить земельна ділянка; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); склад угідь із зазначенням контурів будівель і споруд, їх назв; відомості про обмеження у використанні земельних ділянок; відомості про частину земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки; нормативна грошова оцінка; інформація про документацію із землеустрою та оцінки земель щодо земельної ділянки та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку.
Відомості про земельну ділянку містять інформацію про її власників (користувачів), зазначену в частині другій статті 30 цього Закону, зареєстровані речові права відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (частина друга статті 15 зазначеного Закону).
За приписами статті 38 Закону України "Про Державний земельний кадастр" відомості з Державного земельного кадастру надаються державними кадастровими реєстраторами у формі: витягів з Державного земельного кадастру про об'єкт Державного земельного кадастру; довідок, що містять узагальнену інформацію про землі (території), за формою, встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру; викопіювань з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану); копій документів, що створюються під час ведення Державного земельного кадастру.
Отже, на контролюючий орган покладено обов'язок по нарахуванню сум земельного податку на підставі відомостей з державного земельного кадастру.
Верховний Суд у постанові від 19.08.2022 у справі № 826/10853/16 зауважив, що належним джерелом даних про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки є витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який виданий територіальним органом Держгеокадастру за місцем розташування земельної ділянки, або в силу норми статті 15 Закону України "Про Державний земельний кадастр", - відомості з Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку станом на відповідну дату. Використання контролюючим органом актуальних даних Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки є обов'язковими при нарахуванні земельного податку.
У постанові від 13.07.2022 у справі № 160/10944/20 Верховний Суд зауважив, що уповноваженим законодавцем органом на надання ГУ ДПС відомостей про земельні ділянки, в тому числі, про дату і значення їх нормативної грошової оцінки, є саме Держгеокадастр. Разом з тим, використання податковим органом для розрахунку податкового зобов'язання інших джерел інформації про нормативну грошову оцінку землі само по собі не створює передумови для протиправності прийнятого ним податкового повідомлення-рішення, яким визначено грошові зобов'язання з плати за землю, якщо вони є достовірними та відповідають реальним показникам, які містяться у Державному земельному кадастрі.
Встановлено, що за податковим повідомленням-рішенням від 28.04.2021 №155802-2409-2615 податкове зобов'язання позивача з земельного податку за 2021 рік визначено відповідачем виходячи з витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 22.02.2021, виданого Головним управлінням Держгеокадастру у м. Києві згідно якого нормативна грошова оцінка земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , площею 900 кв.м., кадастровий номер ділянки: 8000000000:91:109:0004, становить 10 459 774,96 грн.
Суд враховує, що податкове зобов'язання позивача з земельного податку за 2021 рік визначено відповідачем виходячи з витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки станом на 22.02.2021, та з цього приводу зазначає наступне.
Рішенням Київської міської ради (далі - КМР) від 23 червня 2011 року №242/5629, із змінами та доповненнями, (далі - Рішення) було встановлено ставки земельного податку.
Відповідно до пункту 5.1 до додатку 3 Положення «Про плату за землю в місті Києві» затвердженого Рішенням КМР «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві та акцизного податку» від 23.06.2011 №242/5629 із змінами та доповненнями у редакції рішення Київської міської ради від 18.10.2018 №1910/5974 (далі - Положення) ставки податку за земельні ділянки для фізичних та юридичних осіб, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюються залежно від цільового призначення землі у відсотках від їх нормативної грошової оцінки відповідно до таблиці №1 цього Положення.
Згідно з примітки 1 таблиці №1 до додатка 3 Положення вид цільового призначення земель зазначається згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Держкомзему від 23 липня 2010 року №548.
Відповідно до примітки 2 таблиці №1 до додатка 3 Положення якщо вид цільового призначення земельної ділянки згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Держкомзему від 23 липня 2010 року №548, не внесено до Державного земельного кадастру, то застосовується ставка у відсотках від нормативної грошової оцінки відповідно до цієї таблиці, але не менше 1 відсотка від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Станом на 2021 рік нормативна грошова оцінка земельних ділянок у м. Києві визначалась згідно із рішенням Київської міської ради від 23.06.2011 №242/5629 з урахуванням змін внесених рішенням Київської міської ради від 18.10.2018 №1910/5974.
Рішенням Київської міської ради від 08.07.2021 №1589/1630 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Києва, визнано такими, що втратили чинність рішення Київської міської ради від 03.07.2014 №23/23 та від 10.03.2016 №217/217.
Разом з цим, у пункті 4 рішення Київської міської ради від 08.07.2021 №1589/1630 зазначено, що це рішення застосовується з 01.01.2023.
Рішенням Київської міської ради від 07.12.2023 №7522/7563 внесено зміни рішення Київської міської ради від 08.07.2021 №1589/1630 за змістом яких вказане рішення набирає чинності та застосовується з 01 січня року, наступного після припинення або скасування воєнного стану.
Таким чином, суд вважає вказаний витяг від 22.02.2021 відповідним джерелом даних про нормативну грошову оцінку вказаної земельної ділянки у 2021 році та належною підставою для визначення позивачу податкового зобов'язання з земельного податку за 2021 рік.
Належність позивачу вказаної земельної ділянки у 2021 році на праві власності позивач не заперечує.
До того ж, позивач перебуває на податковому обліку як платник земельного податку як власник земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , площею 900 кв.м., кадастровий номер ділянки: 8000000000:91:109:0004.
Таким чином, суд критично розцінює доводи позивача про те, що при винесенні оскаржуваного рішення відповідач керувався відомостями, які не узгоджуються із вимогами чинного законодавства України.
Згідно із пунктом 274.1 статті 274 ПК України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування- не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь- не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель- не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно до пункту 284.1 статті 284 ПК України Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.
Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.
Згідно із пунктом 5.1 Положення про плату за землю у місті Києві, яке є додатком до рішення Київської міської ради від 23.06.2011 №242/5629, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено та які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб та у постійному користуванні юридичних осіб комунальної форми власності, коло яких визначено статтею 92 Земельного кодексу України (крім державної форми власності), встановлюється в розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у пункті 5.3 цього Положення.
Відтак, податковим повідомленням-рішенням від 28.04.2021 №155802-2409-2615 правомірно визначено позивачу податкове зобов'язання з земельного податку за 2021 рік у сумі 104597,75 грн.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до пункту 286.4 статті 286 ПК України платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:
розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;
права на користування пільгою із сплати податку;
розміру ставки податку;
нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Матеріали справи не містять доказів звернення позивача до відповідача із вказаною заявою.
Проаналізувавши наведене правове регулювання, надавши оцінку обставинам справи з урахуванням усіх доказів в їх сукупності, враховуючи те, що відповідачем доведено правомірність оскаржуваного рішення, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з того, що за обставин необґрунтованості заявлених позивачем вимог, підстави для стягнення сплаченого ним судового збору з відповідача відповідно до статті 139 КАС України відсутні.
Керуючись ст. ст.6, 9, 14, 77, 139, 241-246, 255, 257, 262, 293, 295 КАС України, суд
У задоволенні позову адвоката Пашковського Дмитра Володимировича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Ірметова