3/441/986/2025 441/2524/25
28.11.2025 суддя Городоцького районного суду Львівської області Яворська Н.І. розглянувши матеріали справи, які надійшли з Головного управління ДПС у Львівській області, про вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , керівника Комунального підприємства Львівської обласної ради «Центральна районна аптека 57» за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП,
В провадження Городоцького районного суду Львівської області з Головного управління ДПС у Львівській області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, вважаю за необхідне повернути їх для належного оформлення.
Відповідно до ч. 2ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Згідно ст. 252 КУпАП, докази повинні оцінюватися за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Також, згідно п. 1 Розділу ІІ Інструкції з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 №566, визначено, що відповідно до ч. 1ст. 255 КУпАП уповноважені посадові особи податкових органів мають право складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення у тому числі за ст.163-2 КУпАП. Пунктами 3-4 вказаного розділу Інструкції передбачено, що посадові особи податкових органів при виявленні адміністративного правопорушення складають протокол про адміністративне правопорушення на бланку за формою згідно з додатком 1 до цієї Інструкції. Зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
При викладенні обставин правопорушення у протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть адміністративного правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається протокол, та які положення законодавства порушено.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ № 1753/13-01-04-06 від 21.11.2025, в такому не зазначено час вчинення адміністративного правопорушення, не вказано адреси місця проживання особи стосовно якої складено протокол, інспектор посилається виключно на акт перевірки та зазначає юридичну адресу.
Правопорушення, що було виявлено актом та зазначена дата 07.11.2025 є датою виявлення, а не датою вчинення правопорушення, а відтак дати вчинення адміністративного правопорушення, час та місце його вчинення (число, місць, рік) в протоколі не зазначено.
За змістом вказаної правової позиції правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-2 КУпАП, не носить характер триваючого і вважається закінченим з моменту його вчинення. Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану, за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Отже, за вищенаведеного, розгляд справи про вчинення такого можливо лише із встановлення часу його вчинення.
Вказаний недолік позбавляє суд можливості встановити обставини скоєного ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, та з огляду на те, що протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, адміністративні матеріали слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя, -
матеріали адміністративної справи щодо ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП повернути до Головного управління Державної податкової служби у Львівській області (79026, м.Львів, вул.Стрийська, 35) для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Яворська Н.І.