Справа №930/2196/25
№2-о/930/123/25
14.11.2025 року м. Немирів
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Алєксєєнко В.М. розглянувши в м.Немирів в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи заяву представника заявника - адвоката Молявчика Олексія Валерійовича про участь у справі в режимі відеоконференції по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Молявчика Олексія Валерійовича, заінтересована особа 1: Немирівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), заінтересована особа 2: Міністерство оборони України про оголошення особи померлою,-
В провадженні Немирівського районного суду Вінницької області знаходиться вищезазначена цивільна справа.
31.10.2025 до Немирівського районного суду Вінницької області від представника заявника ОСОБА_1 - адвоката Молявчика О.В. надійшло клопотання про участь у судових засіданнях у цивільній справі №930/2196/25 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через Систему EasyCon, через зайнятість в судових засіданнях по інших справах та потребою значного часу для прибуття до Немирівського районного суду
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що зазначене клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Ознайомившись із заявою, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання про проведення судових засідань в режимі відеоконференції, законне, обгрунтоване і таке, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суддя, -
Клопотання представника заявника - адвоката Молявчика Олексія Валерійовича про участь у справі в режимі відеоконференції- задовольнити.
Судові засідання у цивільній справі №930/2196/25 за заявою ОСОБА_1 в особі представника - адвоката Молявчика Олексія Валерійовича, заінтересована особа 1: Немирівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), заінтересована особа 2: Міністерство оборони України про оголошення особи померлою, за участю адвоката Молявчика Олексія Валерійовича проводити в режимі відеоконференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів через Систему EasyCon.
У відповідності до ч. 5 ст. 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає на набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: В.М. Алєксєєнко