вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
"01" грудня 2025 р. Справа№ 911/1322/25
Північний апеляційний господарський суд
суддя: Євсіков О.О.
розглядаючи заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал Пром Трейд» адвоката Нежути С.О. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів
при розгляді апеляційної скарги
Товариства з обмеженою відповідальністю «Східенергоприлад»
на рішення Господарського суду Київської області від 09.09.2025 (повний текст складено 19.09.2025)
у справі № 911/1322/25 (суддя Подоляк Ю.В.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал Пром Трейд»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Східенергоприлад»
про стягнення коштів,
Рішенням Господарського суду Київської області від 09.09.2025 позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал Пром Трейд» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Східенергоприлад» про стягнення 1 201 945,50 грн. основного боргу, 18 030,68 грн інфляційних втрат, 1 086,69 грн 3% річних, 11229,13 грн пені задовольнити повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Східенергоприлад» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал Пром Трейд» 1 201 945 грн 50 коп основного боргу, 18 030 грн 68 коп інфляційних втрат, 1 086 грн 69 коп 3% річних, 11 229 грн 13 коп пені, 18 484 грн 38 коп витрат по сплаті судового збору.
Не погодившись із прийнятим судовим рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю «Східенергоприлад» звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою. У поданій апеляційній скарзі скаржник просить скасувати рішення Господарського суду Київської області від 09.09.2025 у справі №911/1322/25 та постановити нове, яким відмовити в задоволені позовних вимог в повному обсязі.
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.10.2025 сформовано колегію у складі: головуючий суддя Євсіков О.О., судді Алданова С.О., Корсак В.А.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 09.10.2025 витребувано у Господарського суду Київської області матеріали справи №911/1322/25 та відкладено вирішення питань, пов'язаних з рухом апеляційної скарги, які визначені главою 1 розділу IV ГПК України, за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Східенергоприлад» на рішення Господарського суду Київської області від 09.09.2025 до надходження матеріалів справи №911/1322/25.
29.10.2025 матеріали справи № 911/1322/25 надійшли до Північного апеляційного господарського суду.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 11.11.2025 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Східенергоприлад» на рішення Господарського суду Київської області від 09.09.2025 у справі №911/1322/25. Розгляд справи призначено на 15.12.2025.
01.12.2025 до апеляційної інстанції від представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал Пром Трейд» адвоката Нежути С.О. надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розглядаючи подану заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду суд зазначає, що відповідно до ч. ч. 1-5 ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал Пром Трейд» адвоката Нежути С.О. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду підлягає задоволенню.
З огляду на зазначене керуючись ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -
1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал Пром Трейд» адвоката Нежути С.О. про участь у судовому засіданні, призначеному на 15.12.2025 о 12 год 00 год, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
2. Попередити інших учасників судового процесу, що судове засідання відбудеться у приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1А, зал судових засідань №9 (2 поверх).
3. Доручити представнику Товариства з обмеженою відповідальністю «Універсал Пром Трейд» адвокату Нежуті С.О. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) забезпечити проведення судового засідання у справі №911/1322/25 в режимі відеоконференції 15.12.2025 о 12 год 00 хв.
4. Зобов'язати сторін у день судового засідання надати суду документи, що підтверджують повноваження представників, з урахуванням приписів чч. 3, 4 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України (у разі самопредставництва) та пп.11 п.16-1 розділу ХV Перехідних положень Конституції України, ч. 4 ст. 60 ГПК України, Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (у разі участі представника).
5. Явка учасників справи не є обов'язковою. Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Північний апеляційний господарський суд роз'яснює про право сторін подати заяви про розгляд справи за їх відсутності.
6. Відповідно до ч. 2 ст. 169 ГПК України заяви, клопотання і заперечення подаються тільки в письмовій формі.
Північний апеляційний господарський суд повідомляє учасникам справи про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, скарги, відзиви тощо), письмові та електронні докази на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою, факсом або дистанційні засоби зв'язку, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису.
Всі документи та письмові докази подаються виключно через Відділ забезпечення автоматизованого розподілу, контролю та моніторингу виконання документів Північного апеляційного господарського суду (канцелярію суду) за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літ. А (І поверх).
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає касаційному оскарженню.
Суддя О.О. Євсіков