Справа № 367/14355/25
Провадження №3/367/3811/2025
Іменем України
01 грудня 2025 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Шестопалова Я.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДПС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , керівника ТОВ «Енергетична незалежність плюс» (ЄДРПОУ 39738924), РНОКПП НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП КУпАП,-
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 3382/10-36-04-03 від 17.11.2025 року відносно ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до статті 278 КУпАП орган (посадова особа) під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його (її) компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
При вивченні матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 256 КУпАП, судом було встановлено, що посадовою особою ГУ ДПС у Київській області було вказано місце вчинення адміністративного правопорушення: Київська обл., с. Гурівщина.
Таким чином, суд дійшов, висновку, що Протокол № 3382/10-36-04-03 від 17.11.2025 року про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , був направлений до суду з порушенням правил територіальної підсудності.
Відповідно до Закону України «Про внесення зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів»», щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів, від 3 листопада 2020 року, № 950-IX, розділ XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» доповнити пунктом 3-1 такого змісту: До набрання чинності законом України, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року».
Відповідно до листа Ради суддів України від 22.07.2020 року № 9рс-466/20-вих, адресованому головам місцевих та апеляційних загальних судів, зазначено, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Так, село Гурівщина Київської області, до набрання чинності Закону України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX відносилось до Києво-Святошинського району Київської області, тому дана справа про адміністративне правопорушення надійшла до Ірпінського міського суду Київської області з порушенням вимог ст. 276 КУпАП.
Так, порушення правил підсудності є істотним порушенням процесуального законодавства та підставою для скасування судового рішення.
Враховуючи викладене, суд, прийшов до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення № 3382/10-36-04-03 від 17.11.2025 року відносно ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, необхідно направити до Головного управління ДПС у Київській області, для подальшого направлення даних матеріалів за підсудністю до належного суду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 7, 9, 23, 24, 27, 29, 33, 34, 35, 38, 40-1, 247, 268, 276-280, 283, 284 КУпАП, суд,-
Протокол про адміністративне правопорушення № 3382/10-36-04-03 від 17.11.2025 року, разом із додатками, відносно ОСОБА_1 , за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити до Головного управління ДПС у Київській області для направлення даних матеріалів за підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Я.В. Шестопалова