Суддя Паляничко Д. Г.
Справа № 644/10482/25
Провадження № 2-о/644/251/25
27.11.2025
27 листопада 2025 року м. Харків
Індустріальний районний суд м. Харкова у складі:
головуючої судді Паляничко Д.Г.,
за участю:
секретаря судового засідання - Костильова О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження в залі судових засідань приміщення Індустріального районного суду м. Харкова заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), за участі заінтересованої особи - Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (61001, м. Харків, вул. Плеханівська, б. 11), про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території України,
1. Стислий виклад позиції учасників справи та їх доводи
05 листопада 2025 року ОСОБА_1 (надалі за текстом - ОСОБА_1 /заявниця) звернулася до Індустріального районного суду м. Харкова з заявою про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території, у якій просить встановити факт смерті громадянина України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у смт. Троїцьке Троїцького району Луганської області, тобто на тимчасово окупованій території України, посилаючись на те, що встановлення вказаного факту необхідно для реєстрації смерті ОСОБА_2 органом державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до чинного законодавства України, оскільки померлий є її батьком, що підтверджується свідоцтвом про народження заявниці, де в графі батько зазначений померлий ОСОБА_2 .
2. заяви, клопотання
17 листопада 2025 року на електронну пошту Індустріального районного суду м. Харкова надійшли пояснення від представника заінтересованої особи, в яких просять суд провести розгляд справи за відсутності представника Третього відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (а.с. 23-23а).
18.11.2025 через канцелярію Індустріального районного суду м. Харкова від ОСОБА_1 надійшла заява про долучення до матеріалів справи копії довідки про смерть (а.с. 24-25).
27 листопада 2025 року через канцелярію Індустріального районного суду м. Харкова надійшла заява від ОСОБА_1 про проведення розгляду справи у її відсутність, заяву підтримує у повному обсязі (а.с. 26).
3. інші процесуальні дії у справі
Відповідно до протоколу автоматичного розподілу справ між суддями від 05.11.2025 справа № 644/10482/25 визначена на розгляд судді Паляничко Д.Г. (а.с. 12).
На виконання вимог ч. 8 ст. 187 ЦПК України, 06.11.2025 судом сформовано довідку з Реєстру територіальної громади м. Харкова, згідно якої, місце проживання ОСОБА_1 , у встановленому законом порядку зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , що відноситься до територіальної юрисдикції Індустріального районного суду м. Харкова (а.с.13).
Ухвалою Індустріального районного суду м. Харкова від 06.11.2025 прийнято до розгляду заяву ОСОБА_1 , та відкрито провадження у справі у порядку окремого провадження, призначено справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з повідомленням учасників справи на 27 листопада 2025 року о 15 годині 00 хвилин(а.с. 14).
Заявниця ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, про дату, час і місце судового засідання повідомлялася належним чином та своєчасно, надала суду заяву, в якій просила розгляд заяви про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території України проводити за її відсутності (а.с. 26).
Представник заінтересованої особи - Третього відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у судове засідання не з'явилася, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно, надали клопотання про розгляд справи у їх відсутність та прийняти рішення на розсуд суду (а.с. 24).
Суд звертає увагу на те, що відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні сторін чи представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні, такий правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 07.07.2022 у справі № 918/539/16.
Згідно з ч.1 ст.223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (ч. 2 ст. 247 ЦПК України).
Беручи до уваги обставини того, що заявниця та заінтересована особа належним чином та своєчасно повідомлялися про дату, час і місце судового засідання, від учасників надійшли заява про розгляд справи за їх відсутності, суд, враховуючи передбачену законом невідкладність розгляду такої категорії справ, дійшов переконання про можливість проводити розгляд справи у окремому провадженні за відсутності учасників справи на підставі наявних у справі доказів, без проведення судового засідання та без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до положень ч.2 ст.247 ЦПК України.
4. фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини
Суд установив, що виниклі правовідносини не є спірними, той факт, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , помер ІНФОРМАЦІЯ_4 у смт. Троїцьке Троїцького району Луганської областіне оспорюється, а заявлена донькою померлого заява покликана на підтвердження наявності факту смерті батька та необхідна для реалізації права ОСОБА_1 , як доньки померлого, для реєстрації смерті органом державної реєстрації актів цивільного стану України відповідно до вимог чинного законодавства України.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , є громадянкою України, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_2 , виданим 21.12.2007 Куп'янським МВ ГУМВС України в Харківській області (а.с. 4) та картою платника податків № НОМЕР_1 (а.с. 5).
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянина України серії НОМЕР_3 , виданим 28.10.2002 Куп'янським МР ВУМВС України в Харківській області (а.с. 8-9), та картою платника податків № НОМЕР_4 (а.с. 10).
Заявниця є донькою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження заявниці ОСОБА_3 серії НОМЕР_5 , виданим повторно 17.09.2025 Першим відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, актовий запис № 4 (а.с. 6).
Між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 зареєстровано шлюб 25.08.2007 відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Куп'янську Куп'янського міськрайонного управління юстиції Харківської області, актовий запис № 296, що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_6 , виданим 25.08.2007. Після державної реєстрації шлюбу прізвища чоловіка та дружини « ОСОБА_5 » / « ОСОБА_5 » (а.с. 7).
Враховуючи «намібійські винятки», беруться також до уваги медичні документи та документи щодо реєстрації смерті невідповідного зразка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 на тимчасово окупованій території України смт. Троїцьке Троїцького району Луганської області, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_7 від 27.03.2025 російського зразка (а.с.3).
За інформацією з медичної довідки про смерть № С-00259, судом установлено, що причина смерті ОСОБА_2 гостра серцево-судинна недостатність 151.6; хвороба серця ішемічна хронічна 125.9; атеросклеротична хвороба серця 125.1, про що внесено актовий запис 170259940003200066002 від 27.03.2025 (а.с. 25).
5. норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування
Суд під час розгляду справи керується принципом верховенства права та розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини (надалі за текстом - ЄСПЛ) як джерело права.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 49 ЦК України, актами цивільного стану є, серед іншого, смерть фізичної особи. А, згідно з вимогами ч. 3 та ч. 4 цієї ж статті, смерть фізичної особи підлягає державній реєстрації відповідно до закону.
Згідно з положеннями ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі: 1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою, 2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.
Розділом 5 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України №52/5 від 18.10.200, регламентовано, що підставою для державної реєстрації смерті, зокрема є:
-лікарське свідоцтво про смерть (форма N 106/о);
-фельдшерська довідка про смерть (форма N 106-1/о);
-лікарське свідоцтво про перинатальну смерть (форма N 106-2/о);
-рішення суду про оголошення особи померлою;
-рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час;
-повідомлення державного архіву або органів Служби безпеки України у разі реєстрації смерті осіб, репресованих за рішенням несудових та судових органів;
-повідомлення установи виконання покарань або слідчого ізолятора, надіслане разом з лікарським свідоцтвом про смерть.
Отже, підставою для проведення державної реєстрації смерті є відповідний медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт смерті.
Статтею 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження. Органи державної реєстрації актів цивільного стану видають відповідні свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану.
Загальновідомою та такою, що не потребує доказування за змістом ст. 82 ЦПК України є обставина, що у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан.
Згідно Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України на території України було введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року.
Указом президента України № 793/2025 від 20.10.2025 продовжено строк дії воєнного стану з 05 години 30 хвилин 05.11.2025 на 90 діб, тобто до 05 години 30 хвилин 03.02.2026.
Згідно до наказу № 376 від 28.02.2025 Міністерства розвитку Громад та територій України «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.03.2025 за № 380/43786 - визначено, що вся територія Троїцької селищної територіальної громади Луганської області є тимчасово окупованою територією з 06.03.2022.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» № 1207-VII від 15.04.2014 (надалі за текстом - Закон № 1207-VII) тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно з п. 1 ст. 3 Закону № 1207-VII сухопутна територія тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, водні об'єкти або їх частини, що знаходяться на цих територіях.
Окремі території України, що входять до складу Донецької та Луганської областей, є окупованими Російською Федерацією (у тому числі окупаційною адміністрацією Російської Федерації) починаючи з 07.04.2014.
За правилами ст. 9 Закону № 1207-VII державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.
Відповідно до ч. 3 цієї статті будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу особи на тимчасово окупованій території, які додаються до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану.
Відповідно до ст. 4 Закону № 1207-VII, органами державної реєстрації актів цивільного стану є: 1) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану; 2) відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських, міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану); 3) виконавчі органи сільських, селищних і міських рад.
Місто Луганськ є тимчасово окупованою територією, а будь-які органи, їх посадові та службові особи, утворені, обрані, сформовані та призначені там всупереч законодавству України є нелегітимними.
Згідно аналізу положень Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 № 2398-VI (надалі за текстом - Закон № 2398-VI), Закону № 1207-VII, державна реєстрацію факту смерті на тимчасово окупованій території України та отримання відповідного свідоцтва українського зразка можливо лише на підставі рішення суду про встановлення факту смерті.
Як передбачено ч. 1 ст. 18 Закону України № 1207-VII громадянам України гарантується дотримання у повному обсязі їхніх прав і свобод, передбачених Конституцією України, у тому числі соціальних, трудових, виборчих прав та права на освіту, після залишення ними тимчасово окупованої території.
Відповідно ст. 3, 8, 9 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави, а чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Згідно з висновками Європейського суду з прав людини у справах проти Туреччини (зокрема, у справах «Loizidou v. Turkey», «Cyprus v. Turkey»), а також Молдови та Росії (зокрема, у справах «Mozer v/ the Republic of Moldova and Russia», «Ilascu and Others v. Moldova and Russia»), де, ґрунтуючись на Консультативному висновку Міжнародного суду (ООН) у справі Намібії (Namibia case), ЄСПЛ наголосив, що першочерговим завданням щодо прав, передбачених Конвенцією, завжди має бути їх ефективна захищеність на території всіх Договірних Сторін, навіть якщо частина цієї території знаходиться під ефективним контролем іншої Договірної Сторони.
У Консультативному висновку Міжнародного суду (ООН) у справі Намібії сформульовано «намібійський виняток», що полягає в тому, що не можуть визнаватися недійсними всі документи, видані на окупованій території, оскільки це може зашкодити правам мешканців такої території. Зокрема, недійсність не може бути застосована до таких дій як реєстрація народжень, смертей і шлюбів, невизнання яких може завдати лише шкоди особам, які проживають на такій території. Застосовуючи «намібійський виняток» у справі «Кіпр проти Туреччини», ЄСПЛ зазначив, що виходячи з інтересів мешканців, що проживають на окупованій території, треті держави та міжнародні організації, особливо суди, не можуть просто ігнорувати дії фактично існуючих на такій території органів влади. Протилежний висновок означав би цілковите нехтування всіма правами мешканців цієї території при будь-якому обговоренні їх у міжнародному контексті, а це становило б позбавлення їх наймінімальніших прав, що їм належать.
Це узгоджується із судовою практикою, позицією, викладеною Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ у листі від 15.04.2016, за змістом якої документи, видані органами та установами, що знаходяться на тимчасово окупованій території України як виняток можуть братись до уваги судом під час розгляду справ про встановлення фактів народження або смерті на таких територіях.
Законом України від 0.07.2022 № 2345-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в умовах воєнного чи надзвичайного стану та на тимчасово окупованих територіях» (що набрав чинності 07.08.2022) внесено зміни до ст. 317 ЦПК України. Зокрема вказаним законом: розширено дію ст. 317 ЦПК України для надання можливості скористатися спрощеною процедурою встановлення фактів народження або смерті жителям інших територій, що охоплені війною; зазначено, що заява про встановлення факту народження/смерті особи на тимчасово окупованій території може бути подана до будь-якого суду за межами такої території України та розглядається невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду; розширено дію ст. 317 ЦПК України, щодо кола осіб, які можуть звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті особи.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Частиною 1 ст. 293 ЦПК України регламентовано, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, у порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Копія судового рішення видається учасникам справи негайно після його ухвалення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.
Відповідно до ст. 319 ЦПК України факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян. Юридичний факт встановлюється у судовому порядку, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки для заявниці.
У позасудовому порядку заявниця не має можливості встановити вказаний факт, оскільки у неї відсутній оригінал довідки про причину смерті батька.
Встановлення факту, про який просить заявниця, не пов'язано з вирішенням спору про право.
За приписами ст. 317 ЦПК України справи про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, розглядаються невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду.
У рішенні про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, мають бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про її батьків.
Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, підлягає негайному виконанню.
6. мотивована оцінка та висновки суду
Всебічно, повно, об'єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, з'ясувавши обставини, на які посилалися учасники, як на підставу своїх вимог, оцінивши ці докази на належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення заяви з таких підстав.
Досліджені під час судового розгляду докази беззаперечно підтверджують ті обставини, що громадянин України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець села Тополі Троїцького району Луганської області, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у смт. Троїцьке Троїцького району Луганської області.
Родинний зв'язок між заявницею ОСОБА_1 та її покійним батьком ОСОБА_2 підтверджено, свідоцтвом про народження заявниці ОСОБА_3 серії НОМЕР_5 , виданим повторно 17.09.2025.
З врахуванням «намібійських винятків», досліджені під час судового розгляду докази беззаперечно підтверджують ті обставини, що громадянин України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець села Тополі Троїцького району Луганської області, помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у смт. Троїцьке Троїцького району Луганської області, на тимчасово окупованій території, оскільки на вказаній території станом на 25 березня 2025 року жоден орган державної влади України не працював, тому факт смерті може бути зареєстровано лише на підставі рішення суду. Метою його встановлення є необхідність отримання свідоцтва про смерть відповідного зразка та подальша реалізації права на отримання відповідних виплат та оформлення спадкового майна.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що факт смерті ОСОБА_2 , яка настала ІНФОРМАЦІЯ_4 на території смт. Троїцьке Троїцького району Луганської областіпідтверджено письмовими доказами, що підтверджується свідоцтвом про його смерть серії НОМЕР_7 від 27.03.2025 російського зразка (а.с.3) та медичною довідкою про смерть № С-00259, а встановлення цього факту породжує для заявниці юридичні наслідки, що не пов'язані з вирішенням спору про право.
Отже, оскільки реєстрація органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті ОСОБА_2 неможлива окрім як на підставі рішення суду, то суд вважає за необхідне встановити такий факт, задовольнивши вимоги заявниці, які є доведеними та обґрунтованими.
Рішення у справах про встановлення факту смерті особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Копія судового рішення видається учасникам справи негайно після його ухвалення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень, зокрема, у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 10, 12, 81, 89, 258-259, 263-265, 268, 293, 317, 430 ЦПК України, суд
Заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , заінтересована особа: Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про встановлення факту смерті ОСОБА_2 на тимчасово окупованій території України задовольнити повністю.
Встановити факт смерті на тимчасово окупованій території України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця села Тополі Троїцького району Луганської області, РНОКПП НОМЕР_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 у смт. Троїцьке Троїцького району Луганської області, у віці 63 років.
Рішення суду є підставою для державної реєстрації факту смерті особи, видачі органом державної реєстрації актів цивільного стану свідоцтва про смерть ОСОБА_2 , встановленого законодавством України зразка.
Рішення суду підлягає негайному виконанню.
Копію судового рішення невідкладно надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.
Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складення повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи безпосередньо до Харківського апеляційного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Оскарження рішення не зупиняє його виконання.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://og.hr.court.gov.ua /sud2029/.
Повне ім'я/найменування сторін:
Заявниця: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 21.12.2007 Куп'янським МВ ГУМВС України в Харківській області, тел. НОМЕР_8 .
Заінтересована особа: Третій відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, юридична адреса: 61001. м. Харків, вул. Плеханівська, б. 11, електронна пошта: vcs_chz@khm.kh.drsu.gov.ua, засоби зв'язку: +380935468985.
Суддя Д.Г. Паляничко