Ухвала від 28.11.2025 по справі 200/2256/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

28 листопада 2025 року Справа №200/2256/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Крилової М.М, розглянувши в порядку письмового провадження звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про виконання судового рішення № 200/2256/25 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним дії та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2025 року позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним дії та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково та вирішено.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 внаслідок застосування пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 3 січня 2025 року № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: Донецька область, м. Слов'янськ, пл.. Соборна, буд. 3; код ЄДРПОУ 13486010) здійснити ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) з 1 січня 2025 перерахунок і виплату пенсії без застосування пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 3 січня 2025 року № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», з урахуванням вже виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2025 року року набрало законної сили 04 вересня 2025 року.

08 вересня 2025 року видано виконавчий лист по справі.

06 жовтня 2025 року до Донецького окружного адміністративного суду від позивача надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, у якому, просить суд:

-подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.(з приводу обчислення, перерахунку, одержання пенсійних виплат, за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.);

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо неналежного виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі № 200/2256/25 яке вступило в силу 04.09.2025 р. в частині перерахування моєї пенсії та не нарахування боргу по пенсії з 01.01.2025 р. по 01.11.2025 р.;

- визнати протиправними рішення, дії чи бездіяльності, вчинених керівництвом ГУПФУ в Донецькій області (суб'єктом владних повноважень - відповідачем) на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду, та порушення моїх прав, підтверджених цим рішенням суду;

- виконати в повному обсязі рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі № 200/2256/25 яке вступило в силу 04.09.2025.

В обґрунтування заяви заявник зазначає, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області дотепер не виконано рішення суду.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2025 року прийнято заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним дії та зобов'язання вчинити певні дії до розгляду. Зобов'язано ГГоловне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області у строк до 16 жовтня 2025 року (включно) року подати до суду письмові пояснення щодо наведених у заяві від 06.10.2025 року обставин та докази на їх підтвердження (в т.ч. рішення, яке прийнято на виконання судового рішення від 07.05.2025 у справі № 200/2256/25).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20 жовтня 2025 року задоволено заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області подати у місячний строк звіт про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07.05.2025 року по справі № 200/2256/25 та надати пояснення з приводу обмеження пенсії позивача максимальним розміром з 01.11.2025.

18 листопада 2025 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшов звіт про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2025 року по справі № 200/2256/25 відповідно до якого просить:

- прийняти звіт про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2025 року по справі № 200/2256/2;

- не застосовувати штраф до керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області у зв'язку з відсутністю бездіяльності з боку посадової особи;

- завершити процедуру судового контролю за виконанням рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2025 року по справі № 200/2256/25.

В обґрунтування звіту вказано, що розмір пенсії ОСОБА_1 після виконання рішення № 200/2256/25 склав 25331.68 грн. (розмір пенсії до перерахунку складав 24470.84 грн.). Різниця між розмірами до та після перерахунку пенсії на виконання рішення 200/2256/25 склала 860,84 грн. Нарахована сума доплати за результатами перерахунку згідно рішення з урахуванням виплачених сум за період з 01.2025 по 31.10.2025 склала 8608.40 грн., а саме:- до набрання законної сили за період з 01.01.2025 по 03.09.2025 склала 6972,80 грн. (860,84 х 8 + 86,08); після набрання законної сили з 04.09.2025 по 31.10.2025 склала 1635,60 грн. (774,76 +860,84).

Вказує, що виплату доплати пенсії за рішенням суду за період з 01.01.2025 по 31.10.2025 у розмірі 8608,40 грн (6972,80 грн за період з 01.01.2025 по 03.09.2025 та 1635,60 грн за період з 04.09.2025 по 31.10.2025) буде здійснено в межах затверджених бюджетних призначень для здійснення відповідних виплат відповідно до Порядку № 821 у найближчий виплатний період. З метою забезпечення своєчасних розрахунків по борговим зобов'язанням та виділення коштів на виконання постанови, Головним управлінням надіслано запит до Пенсійного фонду України від 28 жовтня 2025 року № 0500-0408-5/112098. Вважає, що Головним управлінням вжито всі передбачені законодавством та функціональними повноваженнями державного органу територіального рівня дії з метою виконання зобов'язань, зазначених в рішенні Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2025 року по справі № 200/2256/25.

Також, 18 серпня 2025 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшли пояснення відповідно до яких останній вказує, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 18.11.2024 по справі № 200/5256/24, яке набрало законної сили 24.03.2025 здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.05.2024 без обмеження її максимального розміру, з урахуванням сум індексацій пенсій 2022, 2023, 2024 роки. В березні 2025 року проведено масовий перерахунок у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та масовим перерахунком, щодо індексації суми пенсії відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсій та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році». Підсумок пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2025 склав 27206,68 грн.

З урахуванням Закону № 3668, розмір пенсійної виплати встановлено станом на 01.05.2024, а саме у розмірі 25331,68 грн. Станом на 01.01.2025 розмір пенсії до виплати з урахуванням вимог Постанови №1 становить 24470,84 грн.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 07.05.2025 по справі №200/2256/25, яке набрало законної сили 04.09.2025, зобов'язано Головне управління здійснити ОСОБА_1 з 1 січня 2025 року перерахунок і виплату пенсії без застосування пункту 1 Постанови №1, з урахуванням вже виплачених сум. Зазначає, що резолютивна частина рішення № 200/2256/25 не містять зобов'язань Головного управління щодо здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 без обмеження максимальним розміром, з урахуванням суми індексації пенсії 2025 року. Враховуючи вищезазначене, розмір пенсії ОСОБА_1 після виконання рішення №200/2256/25 склав 25331.68 грн. (розмір пенсії до перерахунку складав 24470.84 грн.). Різниця між розмірами до та після перерахунку пенсії на виконання рішення 200/2256/25 склала 860,84 грн. Нарахована сума доплати за результатами перерахунку згідно рішення з урахуванням виплачених сум за період з 01.01.2025 по 31.10.2025 склала 8608.40 грн., а саме:- до набрання законної сили за період з 01.01.2025 по 03.09.2025 склала 6972,80 грн. (860,84 х 8 + 86,08); після набрання законної сили з 04.09.2025 по 31.10.2025 склала 1635,60 грн. (774,76 +860,84).

Дослідивши доводи звіту відповідача, суд зазначає наступне.

Статтею 129-1 Конституції України визначено, що судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Частиною другою статті 14 КАС України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Нормами частини третьої зазначеної статті передбачено, що невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Статтею 370 КАС України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.

Суд зазначає, що рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2025 року по справі № 200/2256/25 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 з 1 січня 2025 перерахунок і виплату пенсії без застосування пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 3 січня 2025 року № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», з урахуванням вже виплачених сум.

Щодо перерахунку пенсії з 1 січня 2025 перерахунок і виплату пенсії без застосування пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 3 січня 2025 року № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану».

Судом встановлено, що на виконання рішення суду по справі № 200/2256/25 відповідачем здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.11.2025 року, підсумок пенсії (з надбавками) становить 27206,68 грн, з урахуванням максимального розміру пенсії: 25331,68 грн, що підтверджується протоколом перерахунку пенсії за пенсійною справою а №0503019631 - МВС.

У додаткових поясненнях позивач вказує, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07.05.2025 року по справі № 200/2256/25 Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.03.2025 у зв'язку з чим, підсумок пенсії (з надбавками) становить 27 206,8 грн. грн., з урахуванням максимального розміру пенсії 25331,68 грн та нараховано доплату за період з січня 2025 року по жовтень 2025 року (включно) у сумі 8608,40 грн (розрахунок на доплату (виплату, утримання) пенсії), проте така заборгованість по теперішній час не виплачена.

При цьому, позивач не погоджується з сумою нарахованої доплати на виконання рішення суду з урахуванням максимального розміру пенсії 25331,68 грн та вважає, що відповідач повинен нарахувати доплату з розміру пенсії 27 206,8 грн.

Відповідно до протоколу за пенсійною справою - 0503019631 (МВС) станом на 01.01.2025 року розмір пенсії ОСОБА_1 становить 25331.68 грн.

При цьому, судом всновлено, що позивачу з 01.03.2025 року здійснено перерахунок пенсії на виконання відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209 «Про індексацію пенсій та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році». Підсумок пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2025 склав 27206,68 грн.

Враховуючи наведене суд зазначає, що станом на момент винесення ухвали пенсія позивача виплачується з врахуванням максимального розміру, однак таке обмеження не пов'язане із невиконанням судового рішення у даній справі, а стосується нарахування та виплати пенсії у подальшому після проведення індексацій пенсії з березня 2025 року.

Так, суд зазначає, що судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, відповідно ухвалюючи рішення у даній справі суд не зобов'язував у подальшому здійснювати перерахунок пенсії без обмеження максимального розміру.

Суд звертає увагу, що системний аналіз предмету та підстав позову свідчить про те, що правовідносини між позивачем та відповідачем з приводу яких судом ухвалено рішення та щодо яких подана дана ухвала не пов'язані між собою не пов'язані між собою протиправними діями чи бездіяльністю відповідача, оскільки склались за різних обставин, за різного правового регулювання та на підставі різних дій суб'єкту владних повноважень.

Враховуючи наведене вище, суд дійшов висновку, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07.05.2025 року по справі № 200/2256/25 відповідачем здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2025 року та встановлено розмір до виплати 25331,68 грн (з урахуванням того, що станом на 01.01.2025 розмір пенсії до виплати з урахуванням вимог Постанови №1 становив 24470,84 грн), а отже суд вважає за можливе прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в частині перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2025 без застосування пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 3 січня 2025 року № 1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану».

Щодо виплати заборгованості.

Відповідно до розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії. за пенсійною справою № 0503019631 ОСОБА_1 нараховано сума доплати за результатами перерахунку згідно рішення № 200/2256/25 у загальному розмірі 8608,40 грн.

Отже, на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07.05.2025 року по справі № 200/2256/25 проведено нарахування сум доплати за результатами перерахунку пенсії з урахуванням виплачених сум за період з 01.01.2025 по 31.10.2025 у загальному розмірі 8608.40 грн.

Крім того, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області на адресу Пенсійного фонду України направлено лист від 28 жовтня 2025 року № 0500-0408-5/112098 в якому Головне управління просить вирішити питання виділення коштів на виконання рішення суду.

Отже, на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07.05.2025 року по справі № 200/2256/25 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області було вчинено певні залежні від нього дії для виконання судового рішення, проте таке рішення на даний час залишається не виконаним в частині виплати заборгованості.

Згідно з усталеною правовою позицією Верховного Суду, сформованою у постановах від 21.11.2018 у справі № 373/436/17, від 15.05.2020 у справі №812/1813/18, від 21.05.2020 у справі № 310/6910/16-а, від 19.02.2020 у справі № 821/1491/17, невиконання боржником судового рішення в частині виплати грошових коштів стягувачу за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин.

Крім того, судом не встановлено невідповідність поданого звіту вимогам статті 382-2 КАС України, у зв'язку з чим наявні підстави для прийняття поданого звіту.

Згідно з частиною 11 статті 382-3 КАС України, якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.

За наведеного правового регулювання у сукупності з обставинами справи, колегія суддів дійшла висновку про те, що відповідач навів обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення в повному обсязі; наведені вище заходи, які вживаються Головним управлінням для виконання зазначеного рішення суду, підтверджують здійснення Головним управлінням дій, які спрямовані на виконання рішення суду.

Оскільки на теперішній час суду не надано доказів щодо повного відновлення порушеного права позивача, суд у відповідності до положень частини 11 статті 382-3 КАС України не припиняє здійснення судового контролю, а встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 КАС України.

При встановленні нового строку для подання звіту судом враховується, що фактичне виконання рішення пов'язано із виділенням коштів Державного бюджету на такі цілі і не залежить від особистого волевиявлення відповідача.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для встановлення Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області нового строку для подання звіту про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2025 року по справі № 200/2256/25, який становить три місяці, з дати отримання копії цієї ухвали.

Частиною 3 статті 382-3 КАС України визначено, що у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України (частина 4 статті 382-3 КАС України).

Частиною 5 статті 382-3 КАС України передбачено, що суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Згідно зі статтями 23 та 116 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 31.08.2009 № 21-2 затверджено Порядок розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України.

Пунктом 4 розділу ІІ цього Порядку визначено, що кошти Державного бюджету України передбачаються в бюджеті Пенсійного фонду в обсягах, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік. У структурі доходів бюджету Пенсійного фонду до складу коштів Державного бюджету України входять асигнування державного бюджету у плановому періоді, зокрема, на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду.

Відповідно до п. 7 розділу ІІ Порядку за рахунок коштів Державного бюджету України здійснюються видатки, фінансування яких згідно із законодавством забезпечується за рахунок коштів державного бюджету.

Згідно з пунктом 1 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 22 грудня 2014 року № 28-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 21 грудня 2022 року № 28-2) (далі Положення № 28-2), Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління Фонду) є територіальними органами Пенсійного фонду України (далі - Фонд). Головні управління Фонду підпорядковуються Фонду та разом з управліннями Фонду в районах, містах, районах у містах, а також об'єднаними управліннями (далі - управління Фонду) утворюють систему територіальних органів Фонду.

Відповідно до пункту 4 Положення № 28-2, Головне управління Пенсійного фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема: планує у відповідному регіоні доходи та видатки коштів Фонду, у межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету Фонду; (підпункт 2); організовує роботу управлінь Фонду щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства (підпункт 3); забезпечує своєчасну та у повному обсязі виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання, здійснює страхові виплати та надає соціальні послуги відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та інші виплати, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, в межах обсягів фінансування цих виплат (підпункт 4).

Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280 (далі Положення № 280), Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Відповідно до пункту 4 Положення № 280, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема: розробляє проект бюджету Пенсійного фонду України та подає його Міністрові соціальної політики для внесення в установленому порядку на розгляд Кабінетові Міністрів України, здійснює ефективний розподіл фінансових ресурсів для пенсійного забезпечення, здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг відповідно до закону, забезпечує своєчасне та у повному обсязі фінансування виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат і соціальних послуг, які згідно із законодавством проводяться за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством, складає звіт про виконання бюджету Пенсійного фонду України (підпункт 4); організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо: забезпечення своєчасної та у повному обсязі виплати пенсій, допомоги на поховання, здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг відповідно до закону та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством (підпункт 6).

Отже, з наведеного вбачається, що Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відповідно до покладених на нього завдань забезпечує своєчасну та у повному обсязі виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання, здійснює страхові виплати та надає соціальні послуги відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та інші виплати, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, в межах обсягів фінансування цих виплат. Своєчасне та у повному обсязі фінансування таких виплат здійснює Пенсійний Фонд України.

Як вбачається зі звіту та доданих до нього документів, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області з метою виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2025 року по справі № 200/2256/25 здійснювався запит до Пенсійного фонду України щодо виділення коштів на виплату заборгованості ОСОБА_1 , проте такі кошти до теперішнього часу не виділені.

Наведене свідчить про відсутність коштів у Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2025 року по справі № 200/2256/25 в частині виплати ОСОБА_1 сум доплати за результатами перерахунку пенсії з урахуванням виплачених сум за період з 01.01.2025 по 31.10.2025 у загальному розмірі 8608.40 грн, водночас матеріали справи містять докази щодо вжиття відповідачем певних заходів з метою виконання рішення суду щодо виплати цієї заборгованості (запити коштів у розпорядника вищого рівня на виконання рішення у справі № 200/2256/25), і такі докази, на думку суду, є достатніми для звільнення керівника суб'єкта владних, відповідального за виконання рішення суду у справі № 200/2256/25 , від накладення штрафу.

Керуючись статтями 243, 248, 256, 294, 295, 297, 378, 382 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про виконання судового рішення № 200/2256/25 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним дії та зобов'язання вчинити певні дії.

Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області новий строк для подання звіту про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2025 року по справі № 200/2256/25 (в частині виплати ОСОБА_1 сум доплати за результатами перерахунку пенсії з урахуванням виплачених сум за період з 01.01.2025 по 31.10.2025 у загальному розмірі 8608.40 грн), який становить три місяці, з дати отримання копії цієї ухвали».

Звільнити керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від сплати штрафу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складання її повного тексту.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя М.М. Крилова