справа № 208/12756/25
№ провадження 3/208/3057/25
Іменем України
23 жовтня 2025 р. м. Кам'янське
Суддя Заводського районного суду міста Кам'янського Карабан І.І., за участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, громадянина України, який проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ч.1 ст.187 КУпАП, -
В протоколі серії ВАД № 869135, що складений 18 вересня 2025 року зазначено, що 18 вересня 2025 року о 18:53 годині, за адресою: м. Кам'янське, вул. С. Слісаренка, буд. 34, ОСОБА_1 знаходився у кафе-барі «Продукти» де проводиться реалізація спиртних напоїв, чим порушив вимоги адміністративного нагляду, а саме п. 2 встановлених йому обмежень в ухвалі Заводського районного суду №208/1967/25, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.
Крім того в протоколі серії ВАД № 869136, що складений 19 вересня 2025 року зазначено, що 19 вересня 2025 року о 18:40 годині, по вул. С. Коновалова біля б. 27 у м. Кам'янське, ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду знаходячись у павільйоні розливу алкогольних напоїв, а саме п. 2 встановленого йому в ухвалі Заводського районного суду обмеження, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП
В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечував щодо обставин викладених в протоколі про адміністративне правопорушення, вказавши, що в зазначені дати та час він знаходився на роботі, та в містах де розливають спиртні напої не ходить.
Заслухавши особу, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходжу до наступних висновків.
Згідно з ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно з ч.2 цієї ж статті обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею255 цього Кодексу.
Уповноваженими особами Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області до суду надані наступні докази: протоколи про адміністративні правопорушення, пояснення ОСОБА_1 , без зазначення щодо ознайомлення з цими поясненнями та згоди з їх змістом, копії ухвал Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 20.02.2025 про встановлення ОСОБА_1 адміністративного нагляду терміном один рік, на одній сторінці, без її кінцевої частини, з якої можливо встановити лиже обмеження, щодо заборони виїзду за межі м. Кам'янського без дозволу Кам'янського РУП ГУ НП в Дніпропетровській області.
Постановою Заводського районного суду міста Кам'янського від 09 жовтня 2025 року провадження №3/208/3057/25 та №3/208/3058/25 відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 об'єднано в одне провадження та присвоєно номер №208/12756/25.
За змістом ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ч.1 ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Проаналізувавши докази по справі, а саме протокол та долучені до нього матеріали, приходжу до висновку, що вказані докази в свої сукупності не доводять, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, суть якого викладена в протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення, який є не тільки доказом в розумінні ст..251 КУпАП, а і є документом, що містить обставини правопорушення, суть правопорушення, і направляється на розгляду до органу або посадової особи, уповноваженої на розгляд справи, тобто по суті є актом обвинувачення.
Без підтвердження належними доказами обставин правопорушення, що викладені в протоколі, та які оспорюються особою, що притягується до адміністративної відповідальності, такий протокол не може бути прийнятий як доказ правопорушення.
При цьому, нормами КУпАП не передбачено компетенцію суду щодо зміни суті правопорушення, його редагування, збору доказів, тощо. Такі дії порушили би принцип рівності сторін та фактично свідчили б про прийняття судом сторони обвинувачення, що є неприпустимим.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
До протоколу не додані докази, що ОСОБА_1 18.09.2025 о 18:59 год. та 19.09.2025 о 18:40 год, знаходився в місцях де розливають алкогольні напої. Пояснення ОСОБА_1 , що він такі місця не відвідує, матеріали справи не спростовують. Крім того, з наданої, уповноваженими органами Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області, першої сторінки ухвали щодо встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду, вбачається, що на нього покладено обмеження - заборона виїзду за межі м.Кам'яська без дозволу Кам'янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області. Чи встановлювалися відносно нього інші обмеження, в тому числі - заборона перебувати у визначих місцях, порушення якого ставиться в провину Бабаскіну, встановити не можливо, оскільки текст копії ухвали ( яка надана очевидно не в повному обсязі) не містить цих відомостей. .
Отже, оскільки докази, що ОСОБА_1 дійсно знаходився в місцях розливу алкогольних напоїв та порушив п. 2 встановлених йому обов'язків, і взагалі відносно встановлене таке обмеження, особою, що склала протокол та на яку відповідно до ч.2 ст. 251 КУпАП і покладено обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, не надані, то приходжу до висновку, що під час розгляду справи в суді не доведено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.187 КУпАП.
Відповідно до ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст.156 , 247, 251, 283 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Заводський районний суд міста Кам'янського особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Суддя І. І. Карабан