Справа № 580/1411/25 Суддя (судді) першої інстанції: Віталіна ГАЙДАШ
27 листопада 2025 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого - судді Штульман І.В.
суддів: Кобаля М.І.,
Черпака Ю.К., -
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Сільськогосподарського кооперативу "Лендмайстер" на прийняте у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2025 року у справі за адміністративним позовом Сільськогосподарського кооперативу "Лендмайстер" до Головного управління ДПС у Черкаській області про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
09 лютого 2025 року Сільськогосподарський кооператив (далі - СК) "Лендмайстер" (далі - позивач), через підсистему "Електронний суд", звернувся в Черкаський окружний адміністративний суд з позовом до Головного управління ДПС (далі - ГУ ДПС) у Черкаській області (далі - відповідач) про:
- визнання протиправним та скасування рішення ГУ ДПС в Черкаській області від 21 січня 2025 року №2523054600002 про відмову у включенні сільськогосподарського кооперативу "Лендмайстер" до реєстру неприбуткових установ та організацій;
- зобов'язання ГУ ДПС в Черкаській області включити СК "Лендмайстер" до реєстру неприбуткових установ та організацій.
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2025 року відмовлено СК "Лендмайстер" у задоволенні позовних вимог.
Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції прийшов до висновку про те, що установчі документи СК "Лендмайстер" не відповідають у повній мірі вимогам підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу (далі - ПК) України, тому відповідач не мав правових підстав для включення позивача до Реєстру неприбуткових організацій, а отже оспорюване рішення контролюючим органом прийнято правомірно.
Не погоджуючись із рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2025 року, СК "Лендмайстер" подав апеляційну скаргу про скасування вказаного судового рішення та ухвалення нового, яким задовольнити позовні вимоги СК "Лендмайстер" в повному обсязі. Апеляційна скарга обґрунтована тим, що СК "Лендмайстер" відповідає вимогам визначеним пунктом 133.4 статті 133 ПК України, якою встановлено, що не є платниками податку неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом. Неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам: утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, так як позивач створений (у даному випадку перереєстрований) в кооператив без мети одержання прибутку.
Представником позивача подано клопотання про розгляд справи у відкритому судовому засіданні. В обґрунтування вказаного клопотання зазначає, що тільки особиста участь представника позивача забезпечить надання необхідних пояснень для розгляду апеляційної скарги. Надаючи оцінку клопотанню представника позивача, судом апеляційної інстанції встановлено, що справа розглядалася судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, а отже підлягає розгляду апеляційним судом в письмовому провадженні.
Відзиву на апеляційну скаргу у встановлений судом строк не надійшло.
За змістом частини першої статті 309 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом шістдесяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
За приписами частини другої статті 309 КАС України, у виняткових випадках апеляційний суд за клопотанням сторони та з урахуванням особливостей розгляду справи може продовжити строк розгляду справи, але не більш як на п'ятнадцять днів, про що постановляє ухвалу.
Згідно з частиною четвертою статті 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі.
Пунктом 1 статті 6, ратифікованої Законом України №475/97-ВР від 17 липня 1997 року, Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод закріплено право вирішення спірного питання упродовж розумного строку.
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду, з метою забезпечення повного та всебічного розгляду справи, а також прийняття законного та обґрунтованого рішення з дотриманням процесуальних прав усіх учасників судового процесу, дійшла висновку про наявність підстав для продовження строку розгляду апеляційної скарги на розумний строк.
Відповідно до частини першої статті 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду вважає, що апеляційна скарга позивача підлягає задоволенню частково, а рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2025 року - скасуванню, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 29 жовтня 2024 року №33949692 (а.с.14-16) та виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 21 жовтня 2024 року №38745556206 (а.с.13) державним реєстратором виконавчого комітету Монастирищенської міської ради внесені зміни найменування юридичної особи (повного та/або скороченого), зміни установчих документів, а також інші зміни відповідно до рішень прийнятих Загальними зборами членів сільськогосподарського кооперативу, які оформленні протоколом №2 від 16 жовтня 2024 року, щодо СК "Лендмайстер".
31 жовтня 2024 року СК "Лендмайстер" подав до відповідача реєстраційну заяву за формою №1-РН, затвердженою постановою Кабінету Міністрів Укрїни від 13 липня 2016 року №440, про включення СК "Лендмайстер" до Реєстру неприбуткових установ та організацій (а.с.23).
За результатами розгляду та опрацювання заяви СК "Лендмайстер", відповідач, на підставі невідповідності неприбуткової організації вимогам, установленим пункту 133.4 статті 133 ПК України відмовив у включенні СК "Лендмайстер" до Реєстру неприбуткових установ та організацій (лист від 05 листопада 2024 року №23722/6/23-00-04-08-05) (а.с.24-25).
Не погоджуючись із вищезазначеною відмовою, СК "Лендмайстер" надіслав скаргу до ДПС України (а.с.26-27).
Рішенням ДПС України від 20 січня 2025 року №1831/6/99-00-06-03-03-06 "Про результати розгляду скарги" скаргу частково задоволено, скасовано рішення (лист) ГУ ДПС у Черкаській області від 05 листопада 2024 року №23722/6/23-00-04-08-05 про відмову реєстрації в Реєстрі СК "Лендмайстер". Зобов'язано ГУ ДПС у Черкаській області вжити заходів щодо прийняття за результатами розгляду заяви СК "Лендмайстер" рішення за формою згідно з додатком 2 до Порядку №440 (а.с.29-32).
На виконання вимог рішення ДПС України від 20 січня 2025 року №1831/6/99-00-06-03-03-06, відповідачем на підставі пункту 133.4 статті 133 ПК України прийнято рішення від 21 січня 2025 року №2523054600002 про відмову у включенні СК "Лендмайстер" до Реєстру неприбуткових установ та організацій (а.с.33).
Вважаючи рішення ГУ ДПС в Черкаській області від 21 січня 2025 року №2523054600002 про відмову у включенні сільськогосподарського кооперативу "Лендмайстер" до реєстру неприбуткових установ та організацій протиправним та таким, що підлягає скасуванню, СК "Лендмайстер" звернувся до суду з позовом за захистом своїх охоронюваних законом прав та інтересів.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про кооперацію" від 10 липня 2003 року №1087-IV (далі - Закон №1087-IV), кооператив - юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об'єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування; обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об'єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності. Обслуговуючі кооперативи надають послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу.
Статтею 6 Закону №1087-IV передбачено, що кооператив є первинною ланкою системи кооперації і створюється внаслідок об'єднання фізичних та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану.
Відповідно до статті 3 Закону №1087-IV, метою кооперації є задоволення економічних, соціальних та інших потреб членів кооперативних організацій на основі поєднання їх особистих та колективних інтересів, поділу між ними ризиків, витрат і доходів, розвитку їх самоорганізації, самоуправління та самоконтролю.
Згідно статті 20 Закону №1087-IV, для забезпечення статутної діяльності кооператив у порядку, передбаченому його статутом, формує пайовий, резервний, неподільний та спеціальний фонди. Пайовим фондом є майно кооперативу, що формується за рахунок паїв (у тому числі додаткових) членів та асоційованих членів кооперативу.
Відповідно до частини третьої статті 21 Закону №1087-IV, у разі виходу або виключення з кооперативу фізична чи юридична особа має право на одержання своєї загальної частки натурою, грошима або (за бажанням) цінними паперами відповідно до їх вартості на момент виходу, а земельної ділянки - у натурі. Строк та інші умови одержання членом кооперативу своєї загальної частки встановлюються статутом кооперативу, при цьому строк одержання зазначеної частки не може перевищувати двох років, а відлік його розпочинається з 1 січня року, що настає з моменту виходу або виключення з кооперативу.
Згідно частини третьої статті 26 Закону №1087-IV, розмір виплат на паї встановлюється рішенням загальних зборів членів кооперативу після відрахувань обов'язкових коштів на формування і поповнення його фондів. Виплати можуть здійснюватися у грошовій формі, товарами, цінними паперами, а також у формі збільшення паю та в інших формах, передбачених статутом кооперативу. Загальна сума виплат на паї не може перевищувати 20 відсотків доходу, визначеного до розподілу.
Правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування сільськогосподарської кооперації, порядок утворення і діяльності сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських кооперативних об'єднань визначаються Законом України "Про сільськогосподарську кооперацію" від 21 липня 2020 року №819-ІХ (далі - Закон №819-ІХ).
Згідно підпункту 3 пункту 4 статті 5 Закону №819-ІХ, сільськогосподарський кооператив, що здійснює діяльність без мети одержання прибутку, є неприбутковою організацією у разі, якщо його діяльність відповідає сукупності ознак, зокрема, відповідає вимогам, встановленим підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 33 ПК України для неприбуткових організацій.
Відповідно до пункту 7 розділу X "Прикінцеві і перехідні положення" Закону №819-ІХ, Кабінет Міністрів України зобов'язано протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом: забезпечити розроблення та затвердити модельний статут сільськогосподарського кооперативу, що діє з метою одержання прибутку, та модельний статут сільськогосподарського кооперативу, що діє без мети одержання прибутку; забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Кабінетом Міністрів України, відповідно до статті 8 та пункту 7 розділу X "Прикінцеві і перехідні положення" Закону №819-ІХ, прийнято постанову від 03 березня 2021 року №175 «Про затвердження модельних статутів сільськогосподарського кооперативу» (далі - Постанова №175).
Постановою №175 затверджено такі, що додаються: модельний статут сільськогосподарського кооперативу, що діє з метою отримання прибутку; модельний статут сільськогосподарського кооперативу, що діє без мети отримання прибутку.
З матеріалів справи вбачається, і це правильно встановлено судом першої інстанції, що Статут СК "Лендмайстер" затверджено Протоколом загальних зборів від 16 жовтня 2024 року №2 (далі - Статут СК "Лендмайстер").
Пунктами 6, 7 та 8 Статуту СК "Лендмайстер" визначено, що метою діяльності кооперативу є задоволення економічних, соціальних та інших потреб членів кооперативу. Цілями діяльності кооперативу є: підвищення ефективності та конкурентоспроможності виробників сільськогосподарської продукції у сферах виробництва, переробки, заготівлі, закупівлі, зберігання, збуту, продажу сільськогосподарської продукції, забезпечення засобами виробництва і матеріально-технічними ресурсами; задоволення економічних, соціальних та інших потреб виробників сільськогосподарської продукції на основі поєднання їх особистих та колективних інтересів, поділу між ними ризиків, витрат і доходів, розвитку їх самоорганізації, самоврядування та самоконтролю, захист їх інтересів; розвиток інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції; створення умов для зниження витрат виробників сільськогосподарської продукції під час придбання необхідних ресурсів, провадження виробничої та/або іншої господарської діяльності; збільшення доходів виробників сільськогосподарської продукції. Основними видами діяльності кооперативу відповідно до статті 5 Закону є переробка, заготівля, закупівля, зберігання, збут, продаж сільськогосподарської продукції, постачання засобів виробництва і матеріально-технічних ресурсів та інші види сервісного обслуговування членів кооперативу, зокрема надання технологічних, транспортних, меліоративних, ремонтних, будівельних послуг, послуг з ветеринарного обслуговування тварин і племінної роботи, з бухгалтерського обліку і аудиту, науково-консультаційного обслуговування. Відповідно до мети, визначеної цим статутом, кооператив може провадити також інші види діяльності згідно із законодавством.
Відповідно до пунктів 88, 89 Статуту СК "Лендмайстер", у разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) за рішенням загальних зборів кооперативу у порядку, визначеному законом, його права та обов'язки переходять виключно до кооперативу, що діє без мети одержання прибутку, або до сільськогосподарського кооперативного об'єднання, що діє без мети одержання прибутку. У разі ліквідації кооперативу його майно та кошти після задоволення вимог кредиторів кооперативу, здійснення виплати членам кооперативу частини попередньо надлишково сплаченої вартості послуг, наданих їм кооперативом, оплати праці, розрахунків із сільськогосподарським кооперативним об'єднанням, членом якого він є, передаються за рішенням загальних зборів такого кооперативу іншому кооперативу (сільськогосподарському кооперативному об'єднанню), що діє без мети одержання прибутку, або іншому кооперативу, сільськогосподарському кооперативному об'єднанню, що діє з метою одержання прибутку (для зарахування до фонду розвитку такого кооперативу, кооперативного об'єднання), а в разі неприйняття такого рішення - зараховуються відповідно до Закону до державного або місцевого бюджету.
Підпунктом 133.4.6. пункту 133.4. статті 133 ПК України встановлено, що до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені: бюджетні установи; громадські об'єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди; спілки, асоціації та інші об'єднання юридичних осіб; житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства); об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків; професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об'єднання; сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об'єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів; інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам цього пункту.
Відповідно до підпункту 133.4.1. пункту 133.4. статті 133 ПК України, неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам: утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації; установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 цього пункту; установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду, іншим юридичним особам, що здійснюють недержавне пенсійне забезпечення відповідно до закону (для недержавних пенсійних фондів), або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, та житлово-будівельні кооперативи; внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Положення абзаців третього і четвертого цього підпункту щодо вимог наявності установчих документів не поширюються на бюджетні установи.
Зареєстровані установи та організації (новостворені), які подали в установленому порядку документи для внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації створення юридичної особи та які за результатами розгляду цих документів внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств вважаються неприбутковими організаціями з дня державної реєстрації створення юридичної особи.
Установи та організації, які під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу подали документи про внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій і за результатами розгляду цих документів внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств вважаються неприбутковими організаціями з дня державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу.
Підпунктом 133.4.2. пункту 133.4. статті 133 ПК України встановлено, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Доходи неприбуткових релігійних організацій використовуються також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій, у тому числі надання гуманітарної допомоги, здійснення благодійної діяльності, милосердя.
Колегіє суддів Шостого апеляційного адміністративного суду встановлено, що пункт 88, 89 Статуту СК "Лендмайстер" є аналогічними за змістом розділу «Порядок реорганізації і ліквідації кооперативу та вирішення пов'язаних з цим майнових питань» модельного статуту сільськогосподарського кооперативу, що діє без мети отримання прибутку, який затверджений Постановою №175.
Проаналізувавши норми права та дослідивши матеріали справи, колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду вважає помилковим висновок суду першої інстанції, що установчі документи сільськогосподарського кооперативу "Лендмайстер" не відповідають у повній мірі вимогам підпункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 ПК України, оскільки Статут СК "Лендмайстер" відповідає вимогам Постанови №175 та відповідно пройшов державну реєстрацію.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що рішення відповідача від 21 січня 2025 року №2523054600002 про відмову у включенні сільськогосподарського кооперативу "Лендмайстер" до реєстру неприбуткових установ та організацій - винесено з порушенням вимог законодавства та без належного аналізу документів, які подані позивачем на реєстрацію.
Суд апеляційної інстанції вважає, що позовні вимоги СК "Лендмайстер" в частині щодо визнання протиправним та скасування рішення ГУ ДПС в Черкаській області від 21 січня 2025 року №2523054600002 про відмову у включенні сільськогосподарського кооперативу «Лендмайстер» до реєстру неприбуткових установ та організацій є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
В частині позовних вимог щодо зобов'язання ГУ ДПС в Черкаській області включити СК «Лендмайстер» до реєстру неприбуткових установ та організацій, суд апеляційної інстанції вважає, що належним і допустимим способом є зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача та прийняти відповідне рішення, оскільки саме на відповідача покладено обов'язок включення до реєстру неприбуткових установ та організацій.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Апелянт надав до суду докази, що спростовують законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 315, пункту 4 частини першої статті 317 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції вирішив його скасувати та ухвалити нове рішення про часткове задоволення позовних вимог, оскільки судом першої інстанції неправильно застосовано норми матеріального права та порушено норми процесуального права.
Згідно частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем сплачено судовий збір: за подачу адміністративного позову в розмірі 4844,80 грн; за подачу апеляційної скарги в розмірі 5813,76 грн. Всього 10658,56 грн.
З огляду на часткове задоволення позовних вимог, колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду вважає, що пропорційно до розміру задоволених позовних вимог судовий збір на користь СК «Лендмайстер» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області підлягає у розмірі 7993,93 грн (75 % від загальної суми сплаченого судового збору).
Керуючись статтями 139, 243, 244, 250, 309, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Сільськогосподарського кооперативу «Лендмайстер» - задовольнити частково.
Рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 18 квітня 2025 року у справі №580/1411/25 - скасувати та ухвалити нове рішення, яким адміністративний позов Сільськогосподарського кооперативу «Лендмайстер» - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС в Черкаській області від 21 січня 2025 року №2523054600002 про відмову у включенні Сільськогосподарського кооперативу «Лендмайстер» до реєстру неприбуткових установ та організацій.
Зобов'язати Головне управління ДПС в Черкаській області повторно розглянути заяву Сільськогосподарського кооперативу «Лендмайстер» від 31 жовтня 2024 року вх.№46701/6/59 про включення Сільськогосподарського кооперативу «Лендмайстер» до Реєстру неприбуткових установ та організацій і прийняти відповідне рішення.
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області (код ЄДРПОУ - 44131663; адреса: 18002, місто Черкаси, вулиця Хрещатик, 235) на користь Сільськогосподарського кооперативу «Лендмайстер» (код ЄДРПОУ - 43820758, адреса: 19135, Черкаська область, Уманський район, село Терлиця, вулиця Шевченка, будинок 13) судовий збір в розмірі 7993 (сім тисяч дев'ятсот дев'яносто три) гривні 93 копійок.
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та може бути оскаржена до Верховного Суду в порядку та строки, встановлені статтями 328-331 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя І.В. Штульман
Судді М.І. Кобаль
Ю.К. Черпак