про залишення позовної заяви без руху
28 листопада 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/5615/25-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Сіжук О.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської ради про визнання протиправними та скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення № 73/25/5460/Р від 06.11.2025 про відмову у встановленні інвалідності; зобов'язання повторно розглянути медико-експертну справу та прийняти нове рішення щодо результату оцінювання, яким встановити третю (Ш) групу інвалідності у зв'язку із загальним захворюванням.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Перевіривши наявність передумов та існування правових підстав для відкриття провадження в адміністративній справі, визначених статтею 171 КАС України, суддя зазначає наступне.
Згідно з пунктами 4, 5, 8 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з частиною другою, четвертою статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Зі змісту позовної заяви слідує, що позивач в суб'єктному складі учасників справи зазначив третю особу Центр оцінювання функціонального стану особи ДУ «Український державний науково дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я».
Проте, до позовної заяви не додано обґрунтованого клопотання із зазначенням підстав, на яких Центр оцінювання функціонального стану особи ДУ «Український державний науково дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я» необхідно залучити до участі в справі як третю особу та на чиїй стороні, а також яким чином рішення у даній справі може вплинути на його права, свободи, інтереси або обов'язки, що свідчить про недотримання вимог частин другої, четвертої статті 49, частини п'ятої статті 161 КАС України.
Згідно із частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, її належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання (надіслання) до суду обґрунтованого клопотання із зазначенням підстав, за яких необхідно залучити до участі в справі як третю особу Центр оцінювання функціонального стану особи ДУ «Український державний науково дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності Міністерства охорони здоров'я» та на чиїй стороні.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до Експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи Комунального некомерційного підприємства «Центральна міська клінічна лікарня» Чернівецької міської ради про визнання протиправними та скасування рішення та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Сіжук Ольга Володимирівна