Справа № 560/20194/25
28 листопада 2025 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Божук Д.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся в суд з позовом, в якому просить:
1. Визнати протиправними відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 06.08.2025 № 9707-8683/Л-03/8-2200/25, від 23.10.2025 № 14090-13058/Л-03/8-2200/25 щодо зарахування при призначенні пенсії за віком до страхового стажу періоду роботи з 08.06.1992 по 25.07.1994 в колгоспі «Комінтерн» с.Новосілка, реформованому в селянську спілку «Урожай» та в сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю (СТОВ) «Агрофірма «Урожай» с.Новосілка Деражнянського району Хмельницької області та з 26.07.1994 по 29.02.1996 періоду перебування в декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного-віку.
2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати при призначенні пенсії за віком до страхового стажу період роботи з 08.06.1992 по 25.07.1994 в колгоспі «Комінтерн» с.Новосілка, реформованому в селянську спілку «Урожай» та в сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю (СТОВ) «Агрофірма «Урожай» с.Новосілка Деражнянського району Хмельницької області та з 26.07.1994 по 29.02.1996 період перебування в декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, що складає 3 роки 8 місяців 20 днів, та здійснити перерахунок і виплату пенсії за віком з врахуванням стажу трудової діяльності, що в загальному становить 44 роки 8 місяців 24 дні, з дати права на пенсію, тобто з 28 червня 2025 року.
Підставою позову позивач зазначив порушення відповідачем вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Адміністративний позов подано з дотриманням вимог статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підстав для залишення без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України немає.
Справа підсудна Хмельницькому окружному адміністративному суду.
Керуючись статтями 162-164, 171, 248, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Гната Чекірди, 10,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29013) про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Надати відповідачу строк для подання відзиву на позов - 15 днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
До відзиву додаються : 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих доказів іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяД.А. Божук