Іменем України
27 листопада 2025 рокум. ДніпроСправа № 360/1875/25
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
23.09.2025 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - відповідач №1), Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - відповідач №2), в якій представник позивача просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у перерахунку пенсії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 09.07.2025 № 909190178519;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 02.07.2025 на підставі довідки про заробітну плату в зоні відчуження виходячи із середньомісячного заробітку у розмірі 114371,68 грн.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду в Луганській області та отримує пенсію розраховану відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області із заявою від 02.07.2025 щодо перерахунку пенсії, виходячи із заробітної плати (доходу), одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
За принципом екстериторіальності Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області прийняло Рішення від 09.07.2025 № 909190178519 про відмову в перерахунку пенсії у зв'язку з відсутністю правових підстав для здійснення перерахунку.
Вказані обставини стали підставою для звернення позивача до суду.
Ухвалою суду від 29.09.2025 відкрито провадження в справі, визначено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Головне управління Пенсійного фонду в Луганській області позовних вимог не визнало, про що 09.10.2025 надало відзив на позовну заяву, у якому заперечувало проти позовних вимог.
Обґрунтовуючи заперечення проти позову, відповідач зазначає, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганської області з 10.07.2006 та отримує пенсію як особа з інвалідністю ІІ групи від захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у розмірі відшкодування фактичних збитків (ступінь втрати працездатності - 75%), призначену за нормами статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-XII.
02.07.2025 ОСОБА_1 звернувся засобами вебпорталу Пенсійного фонду України з заявою №11996 про перерахунок пенсії “Допризначення у зв'язку з наданими додатковими документами».
Заяву №11996 про перерахунок пенсії позивача від 02.07.2025 відпрацьовано за принципом екстериторіальності спеціалістом з призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та головним спеціалістом з призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області. За наслідками розгляду заяви позивача від 02.07.2025 №11996 та доданих до неї документів Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області винесено рішення №909190178519 від 09.07.2025 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії.
02.07.2025 ОСОБА_1 засобами вебпорталу Пенсійного фонду України також надав заяву №11998 про перерахунок пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058).
Заяву від 02.07.2025 №11998 відпрацьовано за принципом екстериторіальності спеціалістом з призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та головним спеціалістом з призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.
За наслідками розгляду заяви позивача від 02.07.2025 №11998 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області винесено рішення №909190178519 від 09.07.2025 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону №1058, оскільки відсутні підстави для його проведення.
03.07.2025 ОСОБА_1 знов звернувся засобами вебпорталу Пенсійного фонду України з заявою №12080 про перерахунок пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058). За наслідками розгляду заяви позивача від 03.07.2025 №12080 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області винесено рішення №909190178519 від 10.07.2025 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії. 11.08.2025 ОСОБА_1 звернувся з заявою №11950 на проведення перерахунку пенсії «зміна виду розрахунку», а саме - перерахунку пенсії, виходячи із заробітної плати одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках. За наслідками розгляду заяви позивача від 11.08.2025 №11950 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Тернопільській області винесено рішення №909190178519 від 19.08.2025 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії.
Відповідно до матеріалів електронної пенсійної справи №909190178519 до стажу роботи в зоні відчуження зараховано період з 11.05.1986 по 21.05.1986. Розмір пенсії ОСОБА_1 обчислено відповідно до статті 59 Закону №796 виходячи із заробітної плати визначеної з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати встановленої на 01 січня 2021 року. Індивідуальний коефіцієнт для обчислення середньомісячного заробітку складає 2,90126 (6000,00 грн х 5 / 10340,35 грн). Розмір пенсії ОСОБА_1 на теперішній час складає 18123,28 грн.
Рішенням Сєвєродонецького міського суду від 22.03.2010 у справі №2-10/10 зобов'язано Відкрите акціонерне товариство “Механізатор» зробити ОСОБА_1 перерахунок заробітної плати за час роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з урахуванням розсекречених в 1988-1989 роках нормативних документі, які регулюють умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників, зайнятих на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а саме: - 100% збільшення тарифної ставки з урахуванням кратності; - премії в розмірі 60% на збільшену тарифну ставку; - оплати праці за роботу у нічний час в розмірі 35% годинної тарифної ставки за кожну годину роботи в нічний час; - оплати в подвійному розмірі часу роботи в вихідні дні; - оплати надурочної роботи в розмірі 37,5% встановленої тарифної ставки за перші дві години та в розмірі 75% тарифної ставки за послідуючі часи; - персональної надбавки за умови праці на підприємстві у розмірі 40%, згідно постанови РМ СРСР від 04.12.1981 №1145, та видати відповідну довідку ОСОБА_1 про розмір заробітної плати.
В довідках про заробітну плату від 29.04.2011 №64 та від 05.01.2012 №2 відсутня інформація, що розрахунок за роботу в населених пунктах зони відчуження проведено на виконання рішення суду.
Довідки про заробітну плату від 29.04.2011 №64 та від 05.01.2012 №2 за період роботи ОСОБА_1 в населених пунктах зони відчуження з 11.05.1986 по 21.05.1986 видані з порушенням нормам законодавства, а саме: розрахунок годинної тарифної ставки проведено із застосування показника кратності 4 до тарифної ставки, підвищеної на 100 відсотків - (0,75 крб) 1,5 крб; збільшеної до 60% премії без наявності положення про преміювання, доплати за суміщення у розмірі 40% без підтверджуючих документів та оплати за роботу у нічний час, що не збігається з табелем. Крім того, відсутній розрахунок наданий підприємством та первинні документи на підставі яких проведено обчислення заробітку, зокрема про годинну тарифну ставку, встановлену за місцем роботи та документи, згідно яких обчислено збережений заробіток.
Оскільки вищезазначені довідки не відповідають нормам законодавства про оплату праці, що діяло під час участі ОСОБА_1 у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, підстави для проведення перерахунку пенсії згідно до заяви від 02.07.2025 відсутні.
Коефіцієнт заробітний плати 17,10775, зазначений в позовній заяві ОСОБА_1 перевищує коефіцієнт, обчислений виходячи з максимального розміру середньомісячної заробітної плати за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках, визначеного пунктом 3 Порядку №1210.
З урахуванням викладеного відповідач просив відмовити у задоволені позовних вимог.
26.11.2025 від ГУПФУ в Дніпропетровській області надійшов відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого вказано, що ОСОБА_1 02.07.2025 звернувся через ВЕБ-портал до територіальних органів Пенсійного фонду України із заявами № 11998 та № 11996 про перерахунок пенсії по інвалідності відповідно до абзацу другого частини четвертої статті 42 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням від 09.07.2025, винесеного за принципом екстериторіальності, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на заяву від 02.07.2025 № 11998 позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії, оскільки станом на 02.07.2025 позивачу призначена пенсія по інвалідності згідно Закону України від 28.02. 1991 № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ (далі - Закон №796). Згідно Закону № 1058 дія частини четвертої статті 42 не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію згідно Закону № 796, тому підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні.
До заяви від 02.07.2025 були надані такі документи: заява про призначення/перерахунок пенсії від 02.07.2025 № 11998, паспорт від 16.04.1997 НОМЕР_1 , трудова книжка від 01.08.1983 серії НОМЕР_2 , картка платника податків, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Відповідач зауважив, що довідку про заробітну плату в зоні відчуження виходячи із середньомісячного заробітку у розмірі 114371,68 грн позивач до заяви від 02.07.2025 № 11998 не надавав.
Позивач просить провести перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки про заробітну плату в зоні відчуження виходячи із середньомісячного заробітку у розмірі 114371,68 грн, яку він не надавав до заяви від 02.07.2025 № 11998.
З урахуванням викладеного відповідач просив відмовити у задоволені позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77, 90 КАС України, суд встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносин.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганської області з 10.07.2006 та отримує пенсію як особа з інвалідністю ІІ групи від захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у розмірі відшкодування фактичних збитків (ступінь втрати працездатності - 75%), призначену за нормами статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII.
02.07.2025 позивач звернувся засобами вебпорталу Пенсійного фонду України з заявою про перерахунок пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Вищевказану заяву розглянуто за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 09.07.2025 № 909190178519 позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії. В обґрунтування оскарженого рішення вказано, що згідно Закону 1058 дія частини 4 статті 42 не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію згідно Закону 796, тому підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні.
Не погоджуючись із вищезазначеними рішенням та діями відповідачів, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Основні положення щодо соціального захисту та пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, врегульовані Законом України від 28.02.1991 №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон №796-XII).
Відповідно до статті 49 Закону №796-XII пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до ч.1 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
Згідно зі ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» порядок призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.
Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначає Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210 Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до пп. 4 п. 3 вказаного Порядку у разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986 - 1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами, організаціями (військкоматами).
Згідно з пунктом 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
Наказом Міністерства соціального політики України від 12.10.2012 №644 затверджена форма довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, яка видається особам, що виконували роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в зоні відчуження, яка приймається для проведення перерахунків пенсій даній категорії громадян.
Судом встановлено, що позивачу призначена пенсія по інвалідності ІІ групи, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до наданої позивачем довідки ПАТ «Механізатор» від 05.01.2012 № 2 ОСОБА_1 за роботу в населених пунктах зони відчуження з 11.05.1986 по 21.05.1986 на посаді водія виплачена заробітна плата 1535,52 грн.
Суд зауважує, що спірним питанням в даній справі є неврахування відповідачем довідки ПАТ «Механізатор» від 05.01.2012 № 2 про заробітну плату позивача за роботу в населених пунктах зони відчуження під час перерахунку пенсії.
Так, судом встановлено, що 02.07.2025 позивач звернувся засобами вебпорталу Пенсійного фонду України з заявою про призначення/перерахунок пенсії, в якій просив призначити пенсію, «Вид пенсії» - ч. 4 статті 42».
Як зазначає відповідач ГУПФУ в Дніпропетровській області, до заяви від 02.07.2025 позивачем були надані такі документи: заява про призначення/перерахунок пенсії від 02.07.2025 № 11998, паспорт від 16.04.1997 НОМЕР_1 , трудова книжка від 01.08.1983 серії НОМЕР_2 , картка платника податків, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Зазначене підтверджується матеріалами справи.
Таким чином, судом встановлено, що довідку ПАТ «Механізатор» від 05.01.2012 № 2 про заробітну плату ОСОБА_1 за роботу в населених пунктах зони відчуження з 11.05.1986 по 21.05.1986 до вказаної заяви додано не було.
Вищевказану заяву зареєстровано за № 11998 та розглянуто за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 09.07.2025 № 909190178519 позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії, оскільки згідно Закону 1058 дія частини 4 статті 42 не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію згідно Закону 796.
Суд зауважує, що оскільки позивачем довідку ПАТ «Механізатор» від 05.01.2012 № 2 про заробітну плату за роботу в населених пунктах зони відчуження з 11.05.1986 по 21.05.1986 не було додано до заяви про перерахунок пенсії, тому відповідач ГУПФУ в Дніпропетровській області був позбавлений можливості враховати вказану довідку під час перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення ГУПФУ в Дніпропетровській області від 09.07.2025 № 909190178519 про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 прийнято відповідачем в межах його повноважень та у відповідності до норм чинного законодавства, та відсутні законні підстави для його скасування.
Відповідно, й відсутні правові підстави для зобов'язання ГУПФУ в Дніпропетровській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 02.07.2025 на підставі довідки про заробітну плату в зоні відчуження, виходячи із середньомісячного заробітку у розмірі 114371,68 грн.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання ГУПФУ в Луганській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 02.07.2025 на підставі довідки про заробітну плату в зоні відчуження виходячи із середньомісячного заробітку у розмірі 114371,68 грн суд зазначає таке.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України № 13-1 від 07.07.2014) (далі - Порядок № 22-1).
Відповідно до пункту 4.2 Порядку № 22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Пунктом 4.3 Порядку № 22-1 встановлено:
- рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи;
- рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.
Відповідно до пункту 4.7 Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.
За приписами пункту 4.10 Порядку № 22-1 після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.
Вищевказане свідчить про те, що розгляд документів та безпосередньо прийняття рішення про перерахунок пенсії розглядає пенсійний орган за принципом екстериторіальності. Тобто, не за місцем проживання/реєстрації пенсіонера.
Суд зазначає, що в даному випадку ГУПФУ в Луганській області, як уповноважений орган, не розглядав заяву позивача від 02.07.2025 про перерахунок пенсії, тому й відсутні правові підстави для зобов'язання ГУПФУ в Луганській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 02.07.2025 на підставі довідки про заробітну плату в зоні відчуження, виходячи із середньомісячного заробітку у розмірі 114371,68 грн.
Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 10 частини першої статті 5 Закону України “Про судовий збір», питання щодо розподілу цих судових витрат судом не вирішується.
Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову адвоката Дзіся Андрія Романовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.
Суддя І.О. Свергун