Рішення від 28.11.2025 по справі 340/5152/25

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/5152/25

Суддя Кіровоградського окружний адміністративний суду Притула К.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом і просить:

- визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не зарахування до страхового стажу роботи померлого годувальника ОСОБА_2 період проходження військової служби з 14.02.2023 року по 09.04.2025 року в розрахунку один місяць служби за три;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до страхового стажу роботи померлого годувальника ОСОБА_2 в розрахунку один місяць служби за три період проходження військової служби з 14.02.2023 року по 09.04.2025 року, протягом якої він, як військовослужбовець, брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 22.03.2023 року по 11.08.2023 року; з 20.08.2023 року по 20.09.2023 року; з 31.10.2023 року по 21.122.2023 року; з 30.08.2024 року по 31.10.2024 року; з 15.11.2024 року по 09.04.2025 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 28.04.2025 року про призначення пенсії у разі втрати годувальника на малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням правової оцінки, наданої в судовому рішенні.

В обґрунтування позовних вимог вказано про те, що відповідачем неправомірно відмовлено у призначені пенсії у зв'язку з втратою годувальника, згідно статті 36 Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу у померлого годувальника - 7 років.

Вважає дане рішення протиправним та просить позов задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 28 липня 2025 року відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), встановлено відповідачу строк для надання відзиву (а.с. 26).

12.08.2025 (вх.№ 24157/25) до суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області надано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що позовні вимоги не визнаються та просять відмовити в їх задоволенні, в обґрунтування своєї позиції зазначає.

Пільгове обчислення періодів безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації один місяць за три передбачено для призначення пенсії згідно Закону України №2262.

Для призначення пенсії згідно Закону України №1058 пільгове обчислення стажу один місяць за три не передбачено. Тобто, для призначення пенсії у разі втрати годувальника відповідно Закону №1058 застосовується календарне обчислення страхового стажу.

Відповідно до абзацу другого частини першої статті 8 Закону України від 20.12.1991 №2011 «Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей» час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно Закону України «Про оборону України» зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Тобто, якщо годувальник на момент призову на військову службу в особливий період працював на посадах, що дає право на призначення пенсії по вислузі років, на державній службі, на пільгових професіях (наприклад за Списком №1,2), то періоди служби в особливий період були б зараховані до раніше набутого пільгового стажу, але в календарному обчисленні.

Згідно наданих документів страховий стаж годувальника ОСОБА_2 склав 5 років 1 місяць 29 днів.

До страхового стажу зараховано наступні періоди: з 24.01.2008 по 14.07.2008, з 25.04.2012 по 18.06.2012, з 01.02.2014 по 31.03.2014, з 15.10.2014 по 30.04.2016, з 01.06.2016 по 23.12.2016, з 16.07.2018 по 06.11.2018, з 01.02.2019 по 22.02.2019, з 01.03.2023 по 31.10.2023, з 17.11.2023 по 30.11.2023, з 26.12.2023 по 16.07.2024, з 18.07.2024 по 28.02.2025.

Позовні вимоги про врахування періодів один місяць за три коли годувальник брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військової агресією Російської Федерації проти України з 22.03.2023 по 11.08.2023, з 20.08.2023 по 20.09.2023, з 31.10.2023 по 22.12.2023, з 30.08.2024 по 31.10.2024, з 15.11.2024 по 09.04.2025 не підлягають задоволенню, оскільки пенсія по втраті годувальника призначається відповідно до Закону №1058, а не 2262; на момент призову не працював за вислугу років/на пільгових професіях.

Додатково зазначає, що довідку про періоди безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, Позивачкою не надано, а військовий квиток містить тільки періоди військової служби.

14.08.2025 (вх № 24405/25) до суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області надано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що позовні вимоги не визнаються та просять відмовити в їх задоволенні. У відзиві зазначається, що після реєстрації заяви позивача та сканування копій документів засобами програмного забезпечення Головними управліннями Пенсійного фонду України в Донецькій та в м. Києві областях, за принципом екстериторіальності розглянуто заяву та прийнято рішення від 05.05.2025 №112850005050 про відмову призначенні пенсії у зв'язку з втратою годувальника.

Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повідомило позивача про відмову у призначенні пенсії у зв'язку з втратою годувальника листом.

З огляду на вказане, виходячи з положень п. 2 ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов до висновку про можливість розгляду даної адміністративної справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши подані представниками сторін пояснення, документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

28.04.2025 ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області із заявою про призначення пенсії по втраті годувальника на малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с.17).

Заяву ОСОБА_1 розглянуто за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області та прийнято рішення від 05.05.2025 за №112850005050, яким було відмовлено у призначенні пенсії по втраті годувальника (а.с.19).

В рішенні Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 05.05.2025 року №112850005050 зазначено зокрема наступне: відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по ІІІ групі інвалідності, зокрема, від 36 років до досягнення особою 37 роки включно - 7 років; згідно наданих документів та індивідуальних відомостей про застраховану особу страховий стаж померлого годувальника ОСОБА_2 складає 5 років 1 місяць 29 днів; до страхового стажу зараховано усі періоди роботи згідно наданих документів.

Відмовлено гр. ОСОБА_1 в призначенні пенсії у зв'язку з втратою годувальника, згідно статті 36 Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу у померлого годувальника - 7 років.

Не погодившись із відповідним рішенням позивач звернулась до суду із даним позовом.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У статті 46 Конституції України закріплено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон №1058-IV.

Відповідно до частини 1 статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

На підставі частини 2 статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Частиною 4 статті 24 Закону №1058-IV визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

У розумінні приписів частини першої статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі Закон № 2232-XII) військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

При цьому, основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначено Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 року №2011-XII (далі Закон №2011-ХІІ), який також встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Відповідно до статті 1-2 цього Закону, військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Абзацом другим пункту 1 статті 8 Закону №2011-XII визначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

На підставі пункту 2.3 розділу 2 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 №530, при обчисленні вислуги років для призначення пенсій (крім пенсій, які призначаються з урахуванням страхового стажу) окремі періоди служби військовослужбовців зараховуються на пільгових умовах (з урахуванням вимог пунктів 2.4 та 2.5 цього розділу): один місяць служби за три місяці:

участь у бойових діях у воєнний час;

час безперервного перебування на лікуванні в лікувальних закладах унаслідок поранень, контузій, каліцтв або захворювань, одержаних військовослужбовцями у військових частинах, штабах та установах, які входили до складу діючої армії;

час перебування під вартою, час відбуття покарання в місцях позбавлення волі та висилки військовослужбовців, безпідставно притягнутих до кримінальної відповідальності, безпідставно репресованих і надалі реабілітованих;

час виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, - з 26 квітня 1986 року до 01 січня 1988 року;

час виконання обов'язків у складі національного контингенту і національного персоналу відповідно до Закону України "Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки";

час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції;

період проходження служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпеченні її проведення;

час служби, зазначений у постанові Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 30 "Про пільги щодо обчислення вислуги років військовослужбовцям Збройних Сил України, які брали участь в операціях Миротворчих Сил ООН" (зі змінами);

час проходження служби військовослужбовцями Служби безпеки України, направленими у відрядження до Республіки Ірак з метою забезпечення в умовах посилення терористичних посягань безпеки дипломатичних установ України, їх співробітників та членів їх сімей;

інші періоди, зазначені в підпункті "а" пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей".

Спірним у цій справі є не зарахування до страхового стажу позивача у потрійному розмірі періодів безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони у України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 22.03.2023 року по 11.08.2023 року; з 20.08.2023 року по 20.09.2023 року; з 31.10.2023 року по 21.122.2023 року; з 30.08.2024 року по 31.10.2024 року; з 15.11.2024 року по 09.04.2025 року.

Суд зазначає, що в матеріалах справи міститься копія військового квитка ОСОБА_2 серії НОМЕР_1 від 29.03.2012 (а.с.10-13).

Згідно з записом, який міститься на ст.12 військового квитка серії НОМЕР_1 від 29.03.2012, ОСОБА_2 приймав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 22.03.2023 по 11.08.2023, з 20.08.2023 по 20.09.2023, з 31.10.2023 по 21.12.2023 (а.с.12).

Відповідно до довідки Військової частини НОМЕР_2 від 26.06.2025 №2368/17029 про безпосередньою участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України молодший сержант ОСОБА_2 в період з 30.08.2024 по 31.10.2024, з 15.11.2024 по 09.04.2025 брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи у Харківська область, Чугуївський район, Вовчанська ТГр (а.с.16).

Суд критично оцінює посилання Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області в оскаржуваному рішенні на те, що положеннями Закону №1058-IV не передбачено пільгового обчислення періодів безпосередньої участі особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях.

Натомість, нормами чинного законодавства передбачено можливість пільгового зарахування відповідних періодів такої безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, до страхового стажу.

За викладених обставин, суд вважає за необхідне зарахувати до страхового стажу роботи померлого годувальника ОСОБА_2 в розрахунку один місяць служби за три період проходження військової служби з 14.02.2023 року по 09.04.2025 року, протягом якої він, як військовослужбовець, брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 22.03.2023 року по 11.08.2023 року; з 20.08.2023 року по 20.09.2023 року; з 31.10.2023 року по 21.122.2023 року; з 30.08.2024 року по 31.10.2024 року; з 15.11.2024 року по 09.04.2025 року.

На підставі частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вказані критерії суд приходить до висновку, що Головне управління Пенсійного фонду в Донецькій області не зараховуючи до страхового стажу роботи померлого годувальника ОСОБА_2 період проходження військової служби з 14.02.2023 по 09.04.2025 в розрахунку один місяць служби за три, діяло протиправно, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; упереджено; непропорційно, зокрема без дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.

Згідно з частиною 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Суд звертає увагу, що саме Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області як структурний підрозділ органу, що мав розглянути заяву позивача про призначення пенсії у разі втрати годувальника, визначено засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності відповідно до пункту 4.2. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, є суб'єктом владних повноважень, який має зарахувати відповідні періоди до страхового стажу та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 28.04.2025 року про призначення пенсії у разі втрати годувальника на малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Викладене свідчить, що у Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області відповідно до приписів зазначеного Порядку №22-1 відсутні повноваження щодо зарахування відповідних періодів до страхового стажу позивача, а відтак, відсутні протиправні дії з боку Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Враховуючи викладене, наявні підстави для часткового задоволення позовних вимог.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Таким чином, суд присуджує на користь позивача здійснені, документально підтверджені, витрати по сплаті судового збору у розмірі 605,6 грн. з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача (а.с.1).

Керуючись ст.ст. 77, 139, 246, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ

Позовні вимоги ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 20632802, 25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7А), Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області (84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не зарахування до страхового стажу роботи померлого годувальника ОСОБА_2 період проходження військової служби з 14.02.2023 року по 09.04.2025 року в розрахунку один місяць служби за три.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зарахувати до страхового стажу роботи померлого годувальника ОСОБА_2 в розрахунку один місяць служби за три період проходження військової служби з 14.02.2023 по 09.04.2025, протягом якої він, як військовослужбовець, брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 22.03.2023 по 11.08.2023; з 20.08.2023 по 20.09.2023; з 31.10.2023 по 21.12.2023; з 30.08.2024 по 31.10.2024; з 15.11.2024 по 09.04.2025.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 28.04.2025 про призначення пенсії у разі втрати годувальника на малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням правової оцінки, наданої в судовому рішенні.

В задоволені решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області судовий збір у розмірі 605,6 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду К.М. ПРИТУЛА