Ухвала від 26.11.2025 по справі 240/3225/19

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

26 листопада 2025 року м. Житомир справа № 240/3225/19

категорія 112030300

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Майстренко Н.М., розглядаючи у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про заміну сторони у виконавчому листі у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протииправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 06.03.2020 року у справі 240/3225/19 позов ОСОБА_1 задоволено частково:

- визнано протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, яка призвела до ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбаченої ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області провести ОСОБА_1 з 17.07.2018 нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

На виконання цього рішення 10.12.2020 видано виконавчий лист № 8919 2020 р.

24.10.2025 року від ОСОБА_1 надійшла заява про заміну боржника у виданому судом виконавчому листі - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області його правонаступником - Управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.

Як передбачено частинами 1-4 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Ухвалу суду за результатами вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Керуючись приписами частини 3 статті 194, частини 9 статті 205, частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе провести розгляд заяви у порядку письмового провадження.

У судове засідання, призначене на 26.11.2025 року о 10:00 учасники справи.

Неприбуття учасників справи не перешкоджає розгляду заяви стягувача.

Дослідивши матеріали адміністративної справи та подану заяву, суд дійшов висновку, що вона підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до частини 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 року №1404-VIII (далі - Закон №1404-VIII), у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Із системного аналізу вищезазначених норм встановлено, що заміна сторони виконавчого провадження пов'язується не з припиненням, а вибуттям такої сторони, тобто неможливості здійснювати права та виконувати обов'язки визначені Законом України "Про виконавче провадження".

Як зазначалося вище, на виконання рішення суду у цій справі Житомирським окружним адміністративним судом позивачу видано виконавчий лист, в якому боржником є Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1635-р "Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій" вирішено здійснити реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих зазначеною постановою, шляхом їх приєднання до районних державних адміністрацій згідно з додатком.

Згідно розпорядження голови Овруцької районної державної адміністрації від 30.12.2020 року № 156 Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації, Коростенська районна державна адміністрація Житомирської області є правонаступником всіх зобов'язань, майнових прав та обов'язків реорганізованих шляхом приєднання структурних підрозділів, зокрема управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації.

Пунктом 6 "Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, визначено, що права та обов'язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.

Відтак, правонаступником управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації є Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.

Враховуючи викладене та оскільки первинний боржник - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області - вибув і діяльність та адміністративна компетенція цієї особи як суб'єкта владних повноважень припинилася, його функції і зобов'язання у публічно-правових відносинах перейшли до іншого суб'єкта владних повноважень - правонаступника, яким є Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов до висновку, що заяву ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчому листі слід задовольнити.

Заява розглянута з урахуванням перебування судді у відпустці.

Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Задовольнити заяву ОСОБА_1 про заміну сторони у виконавчому листі.

Замінити сторону у виконавчому листі № 8919 2020 р., виданому на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду у справі №240/3225/19, з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на його правонаступника - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області (1500, Житомирська область, місто Коростень, вулиця Франка, будинок 5, код ЄДРПОУ 03192690).

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Н.М. Майстренко