Рішення від 17.11.2025 по справі 160/25447/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2025 рокуСправа №160/25447/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О. В.

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до 1-Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, 2-Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до 1- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, 2- Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області , в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не призначення пенсії за віком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з 04.08.2025 року із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників, зайнятих в галузях економіки України за три останні календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме за 2022-2024 роки;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, здійснити призначення та розрахунок пенсії за віком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 , із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників, зайнятих в галузях економіки України за три останні календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, а саме за 2022-2024 роки з 04.08.2025 та провести виплату з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що отримувала пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення». Згодом, за заявою позивача з 04.08.2025 було переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застосувавши при цьому показник середньої заробітної плати по Україні за 2014-2016 роки.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.09.2025 відкрито провадження у справі №160/25447/25 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Відповідно до ч.6 ст.12, ч.1, 2 ст. 257, ч.1 ст.260 Кодексу адміністративного судочинства України зазначена справа є справою незначної складності та розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження.

За ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшов відзив на позовну заяву.

Відповідач-2 вважає, що у позовних вимогах слід відмовити, посилаючись на наступне.

На час первинного призначення та на час перерахунку пенсії діяв Закон 1058 та саме відповідно до положень Закону 1058 позивачці було призначено пенсію за вислугу років на умовах положень Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788. Таким чином ,в даному випадку відсутній факт переведення з пенсії призначеної відповідно до положень Закону 1788 на пенсію відповідно до Закону 1058 адже позивачка початково отримував пенсію призначену відповідно до положень Закону 1058 .

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, застосовуються при здійсненні первинного призначення пенсії, а в разі переведення залишається таким, який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. Пенсія за вислугою років, та за віком не є окремими видами пенсійної виплати, а є різновидом умов пенсійного забезпечення для можливості дострокового призначення пенсії за віком. Тобто, призначення даного виду пенсійного забезпечення має на меті встановлення права для особи на більш ранній вихід на пенсію за віком, ніж це передбачено загальними нормами. З огляду на викладене та виходячи з системного аналізу норм чинного законодавства, слід дійти висновку, що в даній ситуації відсутні підстави для застосування показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузі економіки України за три календарні роки, що передують року призначення (перерахунку - зміни підстави) такої пенсії. Виходячи з вищевикладеного, прийнято рішення перевести позивачку з пенсії за вислугу років на пенсію за віком відповідно до Закону 1058. В той же час в частині застосування нової середньої заробітної плати по народному господарству за попередні три роки було відмовлено оскільки для таких дій відсутні правові підстави.

Не погоджуюсь з позицією відповідача-2, позивач надала відповідь на відзив, в якій звернула увагу на таке.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області при переведенні пенсії від 04.08.2025 неправомірно застосовано середню заробітну плату (доходи) в України, з якої сплачено страхові внески за період з 2014-2016 роки з індексацією. Право на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зі змінами, затвердженими Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VІІІ від 03.10.2017 року позивач набула з 03 серпня 2025 року та відповідно подала заяву 04.08.2025 до відповідача про призначення їй пенсії за віком відповідно до норм згаданого вище Закону. Втім, з 04.08.2025 року відповідачем в порядку ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ОСОБА_1 було переведено на пенсію за віком за матеріалами пенсійної справи при загальному стажі роботи 42 роки 08 місяців 16 днів, при цьому, відповідачем було неправомірно застосовано показники середньої заробітної плати (доходу), які враховувалися при призначенні попереднього виду пенсії за Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Водночас, необхідно зазначити, що позивачці у 2016 році призначено пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення». Таким чином, норма частини 3 статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не поширюється на правовідносини між сторонами з приводу призначення пенсії позивачці з 04.08.2025 року на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Отже, при переведенні ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , на пенсію за віком за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 04.08.2025 року має застосовуватись частина 2 статті 40 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та при обрахунку пенсії враховуватись показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України за 2022-2024 роки.

Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у відзиві на позовну заяву вважає, що підстави для задоволення позову відсутні та просить при винесенні рішення у справі звернути увагу на наступне.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, за результатами розгляду поданої заяви та наявними в матеріалах пенсійної справи документами, з 04.08.2025 переведено ОСОБА_1 з пенсії за вислугу років на пенсію за віком. Слід звернути увагу на те, що аналіз наведених вище правових норм свідчить про те, що частиною 3 статті 45 Закону № 1058-ІV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом № 1058-ІV. Таким чином, при обчисленні пенсії за віком застосовується для розрахунку показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні той самий, що було застосовано під час призначення пенсії за вислугу років. Застосовувати для обчислення пенсії за віком показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2022-2024 роки немає підстав.

Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зазначає, що застосування середньої заробітної плати відповідно до частини 2 статті 40 Закону передбачено статтею 45 Закону №1058 тільки в разі переведення вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком в разі, якщо особа надбала 24 місяці страхового стажу. Застосування середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, які передують року звернення за призначенням пенсії, при переведенні з пенсії за вислугу років на пенсію за віком не передбачено чинним законодавством. Отже, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, розглядаючи заяву про переведення з одного виду пенсії на інший, керувалося нормами чинного законодавства. Відповідно до матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 з 01.10.2017 пенсію перераховано із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки (3764,40 грн), відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" № 2148- VIII від 03.10.2017.

Щодо дискреційних повноважень Пенсійного фонду України в частині призначення пенсії. Статтею 58 Закону № 1058 визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення (перерахунку) пенсії. Суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення пенсій громадянам, та на свій розсуд розраховувати страховий стаж позивача. Виключними дискреційними повноваженнями наділені органи Пенсійного фонду України на прийняття рішення про призначення пенсії (здійснення перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший) та визначення підстав, за яких призначається (перераховується) пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні (перерахунку).

Отже, належним способом захисту прав позивача є зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача або зарахувати стаж. Таким чином, відсутні підстави для задоволення позовних вимог позивача в частині, зокрема, зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити призначення та розрахунок пенсії за віком ОСОБА_1 , із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників, зайнятих в галузях економіки України за три останні календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, а саме за 2022-2024 роки з 04.08.2025 та провести виплату з урахуванням раніше виплачених сум.

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на обліку Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з 03.02.2016 і отримувала пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Позивач 04.08. 2025 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший (пенсію за віком).

Як зазначено у позовній заяві позивачу з відповіді Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 02.09.2025 №0400-010307-8/165815 на адвокатський запит представника стало відомо, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, за результатами розгляду поданої заяви та наявними в матеріалах пенсійної справи документами, з 04.08.2025 переведено ОСОБА_1 з пенсії за вислугу років на пенсію за віком. Під час призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» застосовано показник середньої заробітної плати по Україні за 2014-2016 роки.

У листі також надано розрахунок пенсії, з якого також вбачається, що показник середньої заробітної плати по Україні застосовано за 2014-2016 роки.

Позивач вважає бездіяльність відповідача-2 щодо не призначення пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) за три останні календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, протиправною та звернулася з позовом до суду.

Вирішуючи спір по суті суд виходить з наступного.

Статтею 46 Конституції України гарантовано право громадянам на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Тобто, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, врегульовані Законом України від 09.07.2003№ 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Закон №1058-IV).

Статтею 1 Закону №1058-ІV визначено, що пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом; пенсіонер - особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім'ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.

Частиною 1 ст. 9 Закону №1058-ІV передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск:), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики.

Згідно ч. 3 ст. 45 Закону 1058-IV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону №1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Суд зазначає, що переведення з одного виду пенсії на інший відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» можливе у тому разі, якщо особі відповідно до цього Закону був призначений один з видів пенсії, визначених у статтях 9,10 цього Закону- пенсія за віком, пенсія по інвалідності чи пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Отже, за змістом ч. 3 ст. 45 №1058-IV при переведенні з одного виду пенсії, призначеної саме за цим Законом, на інший, показник середньої заробітної плати має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Таким чином, у випадку призначення особі пенсії за вислугу років , а в подальшому при виявленні такою особою бажання отримувати пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», має місце саме призначення пенсії за віком, а не переведення згідно ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Крім того, при визначенні розміру пенсії за віком повинні застосовуватись формули, які використовуються при призначені пенсії вперше за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а не формули, які використовуються при переході із одного виду пенсії, призначеної за цим законом, на інший.

Вказане узгоджується з правовою позицією в постановах Верховного Суду від 14.02.2018 у справі № 465/5246/17, від 13.02.2019 у справі № 265/7301/16-а, від 11.09.2019 у справі №213/1226/16-а, від 18.08.2020 у справі №263/6611/17, від 29.03.2023 у справі №240/4170/19 та постанові Великої Палати Верховного Суду від 31.10.2018 у справі №876/5312/17.

Отже, порушення прав позивача відбулося внаслідок протиправних дій органу Пенсійного фонду щодо переведення позивача з пенсії за вислугу років на пенсію за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014-2016 роки.

В той же час позовні вимоги визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області не можуть бути задоволені.

Дії суб'єкта владних повноважень - активна поведінка, яка може мати вплив на права, свободи та інтереси фізичних та юридичних осіб. Відмінна риса даного виду юридичних фактів полягають у тому, що норми права пов'язують з ними юридичні наслідки саме в силу вольового характеру юридичних дій.

Бездіяльність - пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод та інтересів фізичної та юридичної особи. Сама по собі бездіяльність - це триваюча пасивна поведінка суб'єкта, яка виражається у формі невчинення дії (дій), яку він зобов'язаний був і міг вчинити.

В даному випадку, відмовляючи позивачу у здійсненні перерахунку і виплаті пенсії на підставі наданої довідки про розмір грошового забезпечення, відповідач вчинив активні дії.

Саме діями відповідача-2, а не бездіяльністю порушуються права позивача, оскільки заява позивача про переведення була розглянута відповідачем-2.

За приписами ч.2 ст.9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За наведених обставин, враховуючи вищенаведені норми, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо непризначення і перерахунку пенсії за віком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з 04.08.2025 року із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників, зайнятих в галузях економіки України за три останні календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме за 2022-2024 роки.

Позовні вимоги щодо проведення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області виплат з урахуванням раніше виплачених сум, є передчасними і не підлягають задоволенню.

Крім того, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області лише повідомило при прийняте рішення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, а тому не є належним відповідачем у дані й справі.

Відповідно до вимог ч.1, ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Згідно ч.3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Позивач при зверненні до суду відповідно до квитанції №15К8-9577-QD1E від 04.09.2025 сплатила судовий збір у сумі 1211,20 грн.

Суд, керуючись положеннями ст. 139 КАС України, враховуючи часткове задоволення позову вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь позивача судовий збір у сумі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст.139, 243-246, 250, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до 1- Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, 2- Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, буд. 3, м. Слов'янськ, Донецька область, 84121, код ЄДРПОУ 13486010 (тимчасова адреса: вул. Надії Алексєєнко, буд. 106, м. Дніпро, 49008) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії -задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо непризначення і непроведення розрахунку пенсії за віком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з 04.08.2025 року із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників, зайнятих в галузях економіки України за три останні календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме за 2022-2024 роки.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, буд. 3, м. Слов'янськ, Донецька область, 84121, код ЄДРПОУ 13486010 (тимчасова адреса: вул. Надії Алексєєнко, буд. 106, м. Дніпро, 49008), здійснити призначення та розрахунок пенсії за віком ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) працівників, зайнятих в галузях економіки України за три останні календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, а саме за 2022-2024 роки з 04.08.2025.

В решті позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, буд. 3, м. Слов'янськ, Донецька область, 84121, код ЄДРПОУ 13486010 (тимчасова адреса: вул. Надії Алексєєнко, буд. 106, м. Дніпро, 49008) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять ) грн. 60 коп.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Врона