Справа № 522/17982/25
Провадження № 1-в/522/495/25
27 листопада 2025 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши в залі Приморського районного суду м. Одеси № 106 подання начальника Відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області полковника поліції ОСОБА_3 , про встановлення адміністративного нагляду стосовно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, з середньою освітою, не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
- 19.10.2022 року вироком Приморського районного суду м. Одеси за ч. 3, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185, ч. 3 ст. 186 КК України, ч. 1 ст. 70 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки,
за участю:
представника ВП №2 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області - ОСОБА_5 ,
особи, стосовно якої встановлюється адміністративний нагляд, - ОСОБА_4 , -
Начальник Відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області полковник поліції ОСОБА_3 звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , мотивуючи тим, що останній після звільнення неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності, на шлях виправлення не встав, певних висновків не зробив.
Згідно подання, 03.06.2025 року ОСОБА_4 був звільнений з ОВК №14, де відбував покарання за ч. 3 ст. 186, ч. 4 ст. 185 КК України.
ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується з посередньої сторони, так як мали місце порушення законодавства в сфері громадської безпеки, а саме ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності за розпивання спиртних напоїв в суспільному місці, веде антисоціальний спосіб життя, помічений в зв'язках з неблагодійними громадянами. Працівниками поліції проводились профілактичні бесіди, спрямовані на недопущення антигромадської поведінки і не порушення чинного законодавства, в результаті чого були винесені офіційні протоколи про встановлення адміністративного нагляду.
Однак на проведені бесіди профілактичного характеру ОСОБА_4 не реагував, продовжував порушувати чинне законодавство та притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 178 КУпАП.
В судовому засіданні представник ВП №1 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_5 , просив задовольнити подання та встановити адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_4 строком на 1 рік.
В судовому засіданні особа, стосовно якої встановлюється адміністративний нагляд, ОСОБА_4 , не заперечував проти задоволення подання щодо встановлення йому адміністративного нагляду.
Розглянувши подання начальника Відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області полковника поліції ОСОБА_3 , вислухавши думку учасників судового засідання, вивчивши матеріали справи, суд доходить висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 після звільнення на шлях виправлення не став, та притягувався до адміністративної відповідальності.
19.10.2022 року вироком Приморського районного суду м. Одеси за ч. 3, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185, ч. 3 ст. 186 КК України, ОСОБА_4 на підставі ст. 70 був засуджений до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки, та згідно довідки про звільнення серії ОДС №21355, 03.06.2025 року був звільнений після відбуття строку покарання.
Після звільнення гр. ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності: зокрема, 21.09.2025 року притягувався за ч. 1, 2 ст. 178 КУпАП України.
Відповідно п. 3 ч. 2 ст. 539 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) суд, в межах територіальної юрисдикції якого проживає засуджений, має право вирішувати питання, які виникають під час виконання вироків.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 166 Кримінально-виконавчого кодексу, систематичним вчиненням правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про небажання стати на шлях виправлення, є вчинення засудженим трьох і більше таких правопорушень.
В силу положень пункту «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд може встановлюватись відносно засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за вчинення умисних злочинів, якщо вони після відбуття покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ч. 5 ст. 12 КК України тяжким злочином є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше десяти років.
Санкція ч. 3 ст. 186 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.
Згідно пункту 8 статті 89 КК України (в редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) такими, що не мають судимості, визнаються: особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення;
Судом встановлено, що ОСОБА_4 є судимою особою, відбував покарання у місці позбавлення волі та після відбуття покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок.
Отже, саме у зв'язку з тим, що ОСОБА_4 вчинив ряд правопорушень, що потягли за собою накладення адміністративних стягнень, що свідчить про те, що він систематично порушує громадський порядок, отже не бажає стати на шлях виправлення, у зв'язку з чим відповідно до положень п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року, суд вважає необхідним задовольнити подання начальника Відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області полковника поліції ОСОБА_6 .
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 3-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
Подання начальника Відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області полковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду до раніше засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 (один) рік - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на один рік з наступними обмеженнями:
1. Заборонити виїзд за межі міста Одеси без дозволу ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області.
2. Зобов'язати з'являтись на реєстрацію до ВП №2 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області- 1 раз на місяць.
3. Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани, де здійснюється реалізація спиртних напоїв на розлив.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Приморського районного
суду м. Одеси ОСОБА_7