"28" листопада 2025 р. Справа № 596/1493/25
Провадження № 2-асз/596/2/25
Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Лисюк І.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про повернення сплаченого судового збору у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, третя особа: інспектор відділення поліції №3 (м. Гусятин) Чортківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Ворона Олександр Володимирович про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
У провадженні Гусятинського районного суду Тернопільської області перебувала справа № 596/1493/25 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, третя особа: інспектор відділення поліції №3 (м. Гусятин) Чортківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Ворона Олександр Володимирович про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Ухвалою суду від 11.11.2025 року провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, третя особа: інспектор відділення поліції №3 (м. Гусятин) Чортківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Ворона Олександр Володимирович про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі від 20 жовтня 2025 року серія ЕНА № 5979566 - закрито на підставі п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України.
20.11.2025 до суду надійшла заява ОСОБА_1 про повернення судового збору в сумі 605,60 грн., сплаченого за подання позовної заяви у зазначеній справі відповідно до квитанції №2.369682499.1 від 24.10.2025.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
У випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю (ч. 2 ст. 7 Закону України «Про судовий збір»).
Відповідно до квитанції №2.369682499.1 від 24.10.2025 ОСОБА_1 було сплачено судовий збір у сумі 605,60 грн.
Враховуючи, що судом закрито провадження у справі на підставі п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України, наявні підстави для повернення ОСОБА_1 з Державного бюджету України суми судового збору, сплаченого за подання позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суд-
Заяву ОСОБА_1 про повернення сплаченого судового збору у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, третя особа: інспектор відділення поліції №3 (м. Гусятин) Чортківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Ворона Олександр Володимирович про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, задовольнити.
Повернути ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з Державного бюджету України 605,60 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок) судового збору, сплаченого відповідно до квитанції №2.369682499.1 від 24.10.2025 за подання позовної заяви до Гусятинського районного суду Тернопільської області.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Гусятинського районного суду
Тернопільської області Ірина ЛИСЮК